Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι με τα καπακια στα πισω αμορτισερ.%5Bimg%5Dhttp%3A//www.imagedropbox.com/images/panc4/dsc00078.jpg[/img]

 

File not found ...ξαναβάλε την.

 

Προτίμησε αυτό, είναι καλύτερο. http://www.imageshack.us

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να βρω αυτο που λες. Ειναι και αργα τωρα (2 παρα δεκα).

Παντος το παρελαβα μολις ηρθε απο Γαλλια αρχες Μαιου.

 

agiorgitis @ post #2988

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευθυγραμμιση θα πληρωσεις να πα να κανεις εξω για να βρες ακρη(Αν εισαι απο Αθηνα θα πας στον καλυτερο στον Ν.Κοσμο, Θα σου πω)

 

Που είναι ρε mainos αυτός ο περιβόητος ευθυγραμμισάς; Θέλω να πάω κι εγώ να κάνω ευθυγράμμιση γιατί δεν μπορεί κανείς να το φέρει στα ίσια του. Έχω κάνει 2 στην CITROEN και 1 έξω (εννοείται πλήρωσα) αλλά πάλι χάνει το τιμόνι.

Τον συγκεκριμένο στον Ν.Κόσμο τον έχω ξανακούσει αλλά δεν ξέρω ούτε πως λέγεται, ούτε που είναι. Δώσε περεταίρω στοιχεία αν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου έχω το coupe!Μένω Πειραία!

επισης θα ηθελα να σας πω οτι οταν γυρναω το βραδυ η και το πρωι η οταν ειμαι ρελαντι σε υσηχια το αμαξι κανει ενα περιεργο θορυβο γκρου....γκρου ακουγεται...το πηγα στα κεντρικα (απαισιοι,απιστευτα αγενεις και ψευτες) μου ειπαν οτι ειναι κατι σαν βαλβιδα για την ρυπανση και κατι τετοια μου ειπαν οτι την αλλξαν και το εκαναν βολτα και παραμεινε ο ιδιος θορυβος ομως εγω ειχα μηδενισει το trip computer oταν το πηγα και οταν το πηρα έδειχνε παρακαλώωωωω 0 χιλ!οποτε ουτε αλλαγη,ουτε δοκιμη ειχε γινει!ειναι απατεωνες!Εκλεισα ραντεβου στο Χανιαδακη που τα παιδια ειναι πραγματικα πολυ ενταξει!

 

Καλα στα κεντρικα εχω παει κι εγω για καλυτερα... 3-4 φορες και όλο κατι ******** μου λενε. Βασικα μου τη σπαει εδω στην Αθηνα που δε μπορω να ειμαι μπροστα πραγμα το οποιο δεν εχω συνηθισει... Αυτος ο Χανιδιακης που ειναι; panc4 δηλαδη στη θεση 1 παει πανω απο 9999; Πληροφοριακα ρωταω βεβαια... Το μαυρο πλαστικο της κολωνας ρε παιδια τις σας επαθε και το αλλαξατε;

Δειτε στη φωτο το κενο που εχω αναμεσα στο παρμπριζ και στο πλαστικο πισω απο το καπω λογω της "πεσμενης" τσιμουχας. Οταν τους το εδειξα μου ειπαν αν θυμαστε οτι δεν περναει απο εκει τιποτα μεσα γιατι εχει τζαμοκολλα κτλ. Που παει το νερο ομως οταν πεφτει εκει; Ασε που για να το αλλαξουν λενε πρεπει να βγουν πολλα(πραγμα που με προβληματιζει...)

http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg"]http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλα στα κεντρικα εχω παει κι εγω για καλυτερα... 3-4 φορες και όλο κατι ******** μου λενε. Βασικα μου τη σπαει εδω στην Αθηνα που δε μπορω να ειμαι μπροστα πραγμα το οποιο δεν εχω συνηθισει... Αυτος ο Χανιδιακης που ειναι; panc4 δηλαδη στη θεση 1 παει πανω απο 9999; Πληροφοριακα ρωταω βεβαια... Το μαυρο πλαστικο της κολωνας ρε παιδια τις σας επαθε και το αλλαξατε;

Δειτε στη φωτο το κενο που εχω αναμεσα στο παρμπριζ και στο πλαστικο πισω απο το καπω λογω της "πεσμενης" τσιμουχας. Οταν τους το εδειξα μου ειπαν αν θυμαστε οτι δεν περναει απο εκει τιποτα μεσα γιατι εχει τζαμοκολλα κτλ. Που παει το νερο ομως οταν πεφτει εκει; Ασε που για να το αλλαξουν λενε πρεπει να βγουν πολλα(πραγμα που με προβληματιζει...)

http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg"]http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg[/url]

δεν μπορεις να βγαλεις καμια καλυτερη φωτο ;

δεν μπορω να ξεχωρισω τιποτα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Ο Χανιαδάκης είναι στον Κηφισό δίπλα στα ΚΤΕΛ.

 

Πάντως με την πατέντα της Citroen στα καπάκια των αμορτισέρ ησύχασα.

Και δουλεύουν μια χαρά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια η καλυτερη μου ηταν... ειναι το κατω μερος του τζαμιου, το πανω ειναι ο υαλοκαθαριστηρας....
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια η καλυτερη μου ηταν... ειναι το κατω μερος του τζαμιου, το πανω ειναι ο υαλοκαθαριστηρας....

 

ε , αλλαξε το :lol: :lol:

 

για νερα στη καμπινα δεν εχεις προβλημα, αλλα πρεπει να στο φτιαξουν

στην εγγυηση μπορει να χειροτερεψει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε φοβαμαι τα νερα στην καμπινα αλλα μην πανε αυτα τα νερα σε τιποτα ηλεκτρονικα γιατι δεν ξερω απο που φευγουν αν πανε εκει. Η ακομα και η υγρασια. Οπως ειπα για να μου το αλλαξουν πρεπει να βγαλουν ενα σωρο απ'οτι μου ειπαν οποτε κατι τετοιο δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι καλο...
Link to comment
Share on other sites

Νέα

 

Παιδιά, όπως είπα και σε άλλο forum, έκλεισα για την σύζυγο το KIA PICANTO για

να ησυχάσει και αυτή (και εγώ).

 

Θα μείνω με το ZX 1.6i και για το 2006, ενώ ξανάρχισα το μάζεμα χρημάτων να το

τσιμπήσω το αυτοκίνητο στο τέλος 2006 (με πολλή τσιγκουνιά ίσως και τον Οκτώβρη)

 

Ελπίζω μόνο τόσους μήνες αναμονής η Citroen να κάνει τις απαραίτητες μικροδιορθώσεις

στη γραμμή παραγωγής και να "φύγουν" τα κακά που ακούγονται εδώ (αναρτήσεις,

ευθυγραμμίσεις, τζάμια, καπώ, μονώσεις). Εγώ πήρα ΖΧ "δεύτερου χρόνου" και πράγματι

είχαν φύγει τα κακά της 1ης έκδοσης. :wacko:

 

Δεν θα την κάνω από το forum γιατί είμαι γαλλόφιλος και πρήχτης. θα είμαι εδώ να

κοιτάζω τα νέα και να σας πρήζω με παλιά... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλα στα κεντρικα εχω παει κι εγω για καλυτερα... 3-4 φορες και όλο κατι ******** μου λενε. Βασικα μου τη σπαει εδω στην Αθηνα που δε μπορω να ειμαι μπροστα πραγμα το οποιο δεν εχω συνηθισει... Αυτος ο Χανιδιακης που ειναι; panc4 δηλαδη στη θεση 1 παει πανω απο 9999; Πληροφοριακα ρωταω βεβαια... Το μαυρο πλαστικο της κολωνας ρε παιδια τις σας επαθε και το αλλαξατε;

Δειτε στη φωτο το κενο που εχω αναμεσα στο παρμπριζ και στο πλαστικο πισω απο το καπω λογω της "πεσμενης" τσιμουχας. Οταν τους το εδειξα μου ειπαν αν θυμαστε οτι δεν περναει απο εκει τιποτα μεσα γιατι εχει τζαμοκολλα κτλ. Που παει το νερο ομως οταν πεφτει εκει; Ασε που για να το αλλαξουν λενε πρεπει να βγουν πολλα(πραγμα που με προβληματιζει...)

http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg"]http://img63.imageshack.us/img63/7136/09010614404ci.th.jpg[/url]

 

Καλημέρα φίλε μου.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την τσιμούχα του παρμπριζ. Μάλλον είναι και αυτή μία από τις "παιδικές ασθένειες" του μοντέλου. :cry:

Εγώ το έλυσα μόνος μου το πρόβλημα. Το ανέβασα πάνω από το τζάμι και το κόλλησα με σιλικόνη. Επίσης έβαλα σιλικόνη και από επάνω για να μην περνάει τίποτα.

Μέχρι στιγμής είναι μια χαρά και δεν έχει φύγει ακόμα. Βέβαια μη σε παρασύρω, γιατί το δικό μου πρόβλημα ήταν πιο μικρό από το δικό σου. Είχε φύγει μόνο το κεντρικό σημείο της τσιμούχας και είχε πέσει κάτω από το τζάμι, αλλά για να μην πέσει όλο έκανα την "επέμβαση". :cool:

 

Μην ακούς τι λένε οι μ...κες από τα κεντρικά. Μόνο που το βλέπεις έτσι όπως κρέμεται κάτω από το παρμπριζ σου ρίχνει την ψυχολογία ...

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως με την πατέντα της Citroen στα καπάκια των αμορτισέρ ησύχασα.

Και δουλεύουν μια χαρά.

 

Λοιπόν τι ήθελα και μίλαγα. Σήμερα που πήγα βόλτα άκουγα πάλι

έναν θόρυβο από πίσω. Σταματώ και τι βλέπω, το καπάκι το αμορτισέρ

που μου είχαν κόψει είχε φύγει από την θέση του και κουδούναγε

πάλι σε κάθε λακκούβα. Τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία μου όπου

κλείστηκε ραντεβού για αλλαγή των πίσω αμορτισέρ. Παραγγέλθηκαν

ήδη. Επιτέλους να τελειώνουμε.

Δευτέρα θα τους το πάω. Θα έχω νέα τότε.

 

Τα λέμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Νέα

 

Παιδιά, όπως είπα και σε άλλο forum, έκλεισα για την σύζυγο το KIA PICANTO για

να ησυχάσει και αυτή (και εγώ).

 

Θα μείνω με το ZX 1.6i και για το 2006, ενώ ξανάρχισα το μάζεμα χρημάτων να το

τσιμπήσω το αυτοκίνητο στο τέλος 2006 (με πολλή τσιγκουνιά ίσως και τον Οκτώβρη)

 

Ελπίζω μόνο τόσους μήνες αναμονής η Citroen να κάνει τις απαραίτητες μικροδιορθώσεις

στη γραμμή παραγωγής και να "φύγουν" τα κακά που ακούγονται εδώ (αναρτήσεις,

ευθυγραμμίσεις, τζάμια, καπώ, μονώσεις). Εγώ πήρα ΖΧ "δεύτερου χρόνου" και πράγματι

είχαν φύγει τα κακά της 1ης έκδοσης. :wacko:

 

Δεν θα την κάνω από το forum γιατί είμαι γαλλόφιλος και πρήχτης. θα είμαι εδώ να

κοιτάζω τα νέα και να σας πρήζω με παλιά... :shifty:

 

Πολύ ωραίο το PICANTO, το έχουν 2 φίλοι μου και το έχουν καταυεχαριστηθεί!!! Με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι ήθελα και μίλαγα. Σήμερα που πήγα βόλτα άκουγα πάλι

έναν θόρυβο από πίσω. Σταματώ και τι βλέπω, το καπάκι το αμορτισέρ

που μου είχαν κόψει είχε φύγει από την θέση του και κουδούναγε

πάλι σε κάθε λακκούβα. Τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία μου όπου

κλείστηκε ραντεβού για αλλαγή των πίσω αμορτισέρ. Παραγγέλθηκαν

ήδη. Επιτέλους να τελειώνουμε.

Δευτέρα θα τους το πάω. Θα έχω νέα τότε.

 

Τα λέμε.

 

Σάββα μίλησες με κανέναν συγκεκριμένα; Εγώ όποτε τους είπα για τα αμορτισέρ μου είπαν ότι επίσημα δεν υπάρχει τίποτα περι αλλαγής, πρέπει να τα δουν κτλ κτλ....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το σέρβις της αντιπροσωπείας από όπου το πήρα. Τους

το είχα πάει πριν 2 εβδομάδες και με είχαν φρέσκο. Δεν χρειάστηκε

να τους πιέσω. Μου είπαν ότι θα παραγγείλουν άλλα και να το πάω

την Δευτέρα. Είδομεν λοιπόν μέχρι τότε.

 

Γιορτάζεις σήμερα; Πολύχρονος!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι ήθελα και μίλαγα. Σήμερα που πήγα βόλτα άκουγα πάλι

έναν θόρυβο από πίσω. Σταματώ και τι βλέπω, το καπάκι το αμορτισέρ

που μου είχαν κόψει είχε φύγει από την θέση του και κουδούναγε

πάλι σε κάθε λακκούβα. Τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία μου όπου

κλείστηκε ραντεβού για αλλαγή των πίσω αμορτισέρ. Παραγγέλθηκαν

ήδη. Επιτέλους να τελειώνουμε.

Α ρε Σαββα! Αφου στο ελεγα.Το ιδιο επαθα και εγω δε θυμασε?Ηταν ημιμετρο η τελωσπαντων δοκιμαστικη-προχειρη λυση τους.Αντε , καλο στρωσιμο.......

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πινακίδες..

Την ταξινόμηση την έκανε η αντιπροσωπία και μου είπε ότι θα αναλάβει αυτή για τις πινακίδες. Πρίν απο λίγο μίλησα με κάποιο φίλο στο μηχανολογικό και μου είπε ότι έχουν έρθει οι πινακίδες και ότι θα πρέπει εγώ να τις πάρω και όχι η αντιπροσωπία. Ισχύει αυτό, έτσι;

Και κάτι ακόμα, χρειάζονται επιπλέων τρύπες στους προφυλακτήρες ή κάνουν οι ήδη υπάρχοντες;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σαββα! Αφου στο ελεγα.Το ιδιο επαθα και εγω δε θυμασε?Ηταν ημιμετρο η τελωσπαντων δοκιμαστικη-προχειρη λυση τους.Αντε , καλο στρωσιμο.......

 

...:O

 

Στα άλλαξαν κι εσένα; Είδες προκοπή από τότε;:worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τρυπες για τις πινακιδες λες ?

 

παντως για τις πινακιδες μπορεις αμα θελεις να τις παρεις εσυ η η αντιπροσωπια .

 

Τουλαχιστον σε εμενα ετσι εγινε , απλα μεσολαβησα εγω για νουμερο της επιλογης μου και τις πηρε η αντιπροσωπια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...