Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω ενα σχετικα καλο ρολοι δεν θελω ομως να ειναι μαρκα τυπου CK,DG,Gant κτλ.εχω δει καποια longines που μου αρεσαν σε διαφορα e shop απλα δεν ξερω ειναι για τη ηλικια μου ,μηπως δηλαδη θεωρουνται πολυ κλασσικα.εχετε καμια προταση εσεις?διαθετω γυρω 600-700euro

 

δες και εδω http://www.e-men.gr/chotovelli-mens-watch-chronograph-52mm-7900-7-c_172-p_12220

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν τα βγαζει κάποια συγκεκριμενη μαρκα?γιατι βλεπω τα φορανε πολλοι..καποιο standar μέρος δεν υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

ρεπαιδια μια βοηθεια!!αυτα τα καλοκαιρινα ρολογια τα τετραγωνα που τα φορανε ολοι που φενονται σαν πλαστικα καπως,που βγενουν σε πολλα χρωματα,τι μαρκα ειναι?ποσο κοστιζουν κτλ?

 

δεν ειναι πλαστικα.αλλα σιλικονης (τα αυθεντικα)

εχω ενα τετοιο ρολοι εδω και 2 χρονια και σε πληροφορω δεν εχει παθει τιποτα.

Μπες στο επισημο site να δεις περι τι προκειτε..;)

για παραγγελια απο ελληνικο καταστημα πατα εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει αρκετα απο αυτα που εχετε γραψει αλλα θα ηθελα μια πιο συγκεκριμενη απαντηση!

ψαχνω ενα ρολοϊ με ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ και οχι μπρασελε σε τιμες απο 700-2000.

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες μαρκες ψιλο κυριλε και να ασχολουνται μονο με ρολογια σαν εταιρεια (δηλ. οχι MONT BLANC).

μια απλη αναφορα σε εταιρειες θα μου ηταν αρκετη και μοντελα θα ψαξω να βρω!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει αρκετα απο αυτα που εχετε γραψει αλλα θα ηθελα μια πιο συγκεκριμενη απαντηση!

ψαχνω ενα ρολοϊ με ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ και οχι μπρασελε σε τιμες απο 700-2000.

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες μαρκες ψιλο κυριλε και να ασχολουνται μονο με ρολογια σαν εταιρεια (δηλ. οχι MONT BLANC).

μια απλη αναφορα σε εταιρειες θα μου ηταν αρκετη και μοντελα θα ψαξω να βρω!

ευχαριστω!

 

Σε τέτοιες τιμές θα παίξεις σε ORIS, Tissot, Raymond Weil, Seiko κλπ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πλαστικα.αλλα σιλικονης (τα αυθεντικα)

εχω ενα τετοιο ρολοι εδω και 2 χρονια και σε πληροφορω δεν εχει παθει τιποτα.

Μπες στο επισημο site να δεις περι τι προκειτε..;)

για παραγγελια απο ελληνικο καταστημα πατα εδώ.:)

 

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να βρω τα too late σε κάποιο φυσικό κ όχι ηλεκτρονικό κατάστημα?Το λέω γιατί όσο έψαξα δεν τα βρήκα στο χρώμα κ μέγεθος που θέλω..Πρέπει να ψάξω σε μαγαζιά με κοσμήματα ή κάπου αλλού(μένω Πάτρα)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πλαστικα.αλλα σιλικονης (τα αυθεντικα)

εχω ενα τετοιο ρολοι εδω και 2 χρονια και σε πληροφορω δεν εχει παθει τιποτα.

Μπες στο επισημο site να δεις περι τι προκειτε..;)

για παραγγελια απο ελληνικο καταστημα πατα εδώ.:)

Kαι εγω ειχα παρει ενα πριν 2 χρονια. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αν κ ανα 2 μηνες χανει γυρω στα 3-5 λεπτακια. Το φοραω μεσα στη θαλασσα και οταν κανω ντουζ. Τιποτα δεν εχει παθει.

 

Μήπως ξέρεις αν μπορώ να βρω τα too late σε κάποιο φυσικό κ όχι ηλεκτρονικό κατάστημα?Το λέω γιατί όσο έψαξα δεν τα βρήκα στο χρώμα κ μέγεθος που θέλω..Πρέπει να ψάξω σε μαγαζιά με κοσμήματα ή κάπου αλλού(μένω Πάτρα)

Και εγω μονο στο ουαου το εχω δει. Το καταστημα εννοω (οχι τον ιστοτοπο) Στην Πατρα απο οσο γνωριζω δεν εχει. Δεν νομιζω να κυκλοφορει καπου αλλου. Υπαρχουν 2 μεγεθη. Το Large & Medium. Το πρωτο ειναι για πιο βαρυ χερι (συνηθως ανδρικο) ενω το αλλο για πιο λεπτους ή για γυναικες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

 

ειναι λιγο ασχετο με αυτα που λετε απλα εχω γυρω στα 300 δερματινα λουρακια ολοκαινουργια και σκεφτομαι να τα δωσω ολα μαζι πακετο καπου.γνωριζει κανεις κατι πανω σε αυτο το θεμα?

 

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

 

ειναι λιγο ασχετο με αυτα που λετε απλα εχω γυρω στα 300 δερματινα λουρακια ολοκαινουργια και σκεφτομαι να τα δωσω ολα μαζι πακετο καπου.γνωριζει κανεις κατι πανω σε αυτο το θεμα?

 

σας ευχαριστω πολυ

πηγαινε σε ενο ρολογαδικο της γειτονιας και πουλησε'τα! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

 

ειναι λιγο ασχετο με αυτα που λετε απλα εχω γυρω στα 300 δερματινα λουρακια ολοκαινουργια και σκεφτομαι να τα δωσω ολα μαζι πακετο καπου.γνωριζει κανεις κατι πανω σε αυτο το θεμα?

 

σας ευχαριστω πολυ

 

φιλε στο φορουμ μας που ειναι πολυ ωρολογοφιλοι σιγουρα αρκετοι θα ενδιαφεροντουσαν για λουρακια , οποτε θα μπορουσες να τους το προτεινεις

Υ.Γ. το φορουμ εννοω της υπογραφης μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ρολογια ozzi πως σας φαινονται??? Ενοω ειναι καλης ποιοτητας?? (ρωταω, γιατι μου φανηκαν λιγο φτηνα, και σκεφτομαι να αγορασω ενα, και ειμαι κ τελειως noobας σε σχεση με τα ρολογια, οποτε..)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να κανω μια ερωτηση.

 

εχω ενα αναλογικο ρολοι Q&Q φθηνο αλλα μου αρεσει αρκετα και ειναι δωρο. λεει την ημερομηνια στο καντραν, αλλα αλλαζει μετα τις 12 το μεσημερι ημερα αποτι εχω προσεξει. Δηλαδη σημερα το πρωι ελεγε 25 ενω τωρα λέει 26. ξέρει κανενας πως το ρυθμιζω αυτό ?

 

μηπως στις 12 απόψε το βραδυ πρεπει να το βαλω να δειχνει ας πούμε 27?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να κανω μια ερωτηση.

 

εχω ενα αναλογικο ρολοι Q&Q φθηνο αλλα μου αρεσει αρκετα και ειναι δωρο. λεει την ημερομηνια στο καντραν, αλλα αλλαζει μετα τις 12 το μεσημερι ημερα αποτι εχω προσεξει. Δηλαδη σημερα το πρωι ελεγε 25 ενω τωρα λέει 26. ξέρει κανενας πως το ρυθμιζω αυτό ?

 

μηπως στις 12 απόψε το βραδυ πρεπει να το βαλω να δειχνει ας πούμε 27?

 

Ουσιαστικά, όταν δείχνει ας πούμε 2 το μεσημέρι για τον μηχανισμό του ρολογιού είναι 2 το πρωΐ. Οπότε, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προχωρήσεις τις ώρες ώστε να δείχνει 4 το απόγευμα (εφόσον η ημερομηνία αλλάζει στις 12 το μεσημέρι, τώρα το ρολόι δείχνει 4:15 το πρωΐ, οπότε το προχωράς μέχρι να περάσει ξανά τις 12 και να είναι 4:15 το απόγευμα).\

 

Με αυτό τον τρόπο, στις 12 το βράδυ απόψε θα αλλάξει κανονικά σε 27/6 ημερομηνία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά, όταν δείχνει ας πούμε 2 το μεσημέρι για τον μηχανισμό του ρολογιού είναι 2 το πρωΐ. Οπότε, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προχωρήσεις τις ώρες ώστε να δείχνει 4 το απόγευμα (εφόσον η ημερομηνία αλλάζει στις 12 το μεσημέρι, τώρα το ρολόι δείχνει 4:15 το πρωΐ, οπότε το προχωράς μέχρι να περάσει ξανά τις 12 και να είναι 4:15 το απόγευμα).\

 

Με αυτό τον τρόπο, στις 12 το βράδυ απόψε θα αλλάξει κανονικά σε 27/6 ημερομηνία.

 

ευχαριστω, πραγματι λογικα αυτο θα ηθελε. το εκανα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και εναν χρονο ζαχαρωνα αυτο το ρολοι http://www.oroloi.gr/product_info.php?cPath=29_377&products_id=4287 τελικα το πηρε ο πατερας μου και το κατεσχεσα ειμαι φαν της casio:lol:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σημερα παιδια εφυγε απο τον ματαιο τουτο κοσμο ο προεδρος του μεγαλου ομιλου Swatch Group (swatch, Omega, Tissot, Longines, Breguet, Glashutte original, Blancpain, Hamilton, κλπ) ο περιφημος Nicolas Hayek :cry:

ηταν 82 ετων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!

η συζήτηση γύρω από τα ρολόγια παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και ειδικά όσον αφορά τα ηλεκτρονικά καταστήματα. Υπάρχουν άπειρα e-shops που αφορούν το ρολόι και αυξάνονται μέρα με τη μέρα. Η αποψή μου για τα ελληνικά e-shops είναι ότι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες και μπορούν να γίνουν πολύ ανταγωνιστικά ως προς τις τιμές. Τα περισσότερα είναι αξιόπιστα καθώς αποτελούν προέκταση φυσικών καταστημάτων και δεν τίθεται θέμα ως προς την γνησιότητα του προϊόντος και την αξιοπιστία συναλλαγών.

Υπάρχουν όμως και αρκετά που δεν είναι...Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πουλάνε "μαϊμού" αλλά ότι δεν έχουν ταυτότητα προέλευσης με αποτέλεσμα να μην καλύπτονται από τις επίσημες αντιπροσωπείες και φυσικά και σημαντικότερο όλων από το επίσημο service της κάθε εταιρείας. Για να γίνω πιο σαφής...ενα σημαντικό κριτήριο είναι ο χρόνος παράδοσης και η διαθεσιμότητα. Τι εννοώ με αυτό...Για παράδειγμα αναφέρθηκε παραπάνω ότι κάποιο ρολόι καθυστερήσε πέραν του χρόνου παράδοσης που αρχικά είχε οριστεί...αυτό σαφώς σημαίνει ότι δεν υπάρχε ετοιμοπαράδοτο και χρειάστηκε κάποιες μέρες για να παραδοθεί. Οι επίσημες αντιπροσωπείες συνήθως χρειάζονται 1-2 μέρες για να παραδόσουν, οπότε εμένα θα μου φαινόταν κάπως ύποπτο να κάνει 10 μέρες ή παραπάνω, θα υποψιαζόμουν ότι μπορεί π.χ. το "e-shop" να το αγοράζει από το e-bay (με εγγύηση κλπ) και να το μεταπωλεί.

Η δική μου συμβουλή, θα ήταν πρίν πραγματοποιήσετε κάποια αγορά να ελέγχεται με ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία κατά πόσο το ηλ.κατάστημα αποτελεί επίσημο σημείο πώλησης.

Αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω ένα link με όλα τα τηλέφωνα που αντιστοιχούν σε κάθε brand (διστάζω να το κάνω για να μην θεωρηθεί ότι έχω την πρόθεση να διαφημίσω κάποιον)

 

Φιλικά,

Ελένη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θα ηθελα τη γνωμη και τη βοηθεια σας για μια αγορα ρολογιου που θελω να κανω αυτες τις μερες μιας και απ'οτι βλεπω ολοι εδω γνωριζετε καποια παραπανω πραγματα απο εμενα.Λοιπον θελω να αγορασω ενα ρολοι και θελω να διαθεσω εως 250ε.Για να παρετε μια ιδεα θελω ενα ρολοι με δερματινο λουρακι για 17χρονο.Εχω καποιες αποριες σχετικα με τους μηχανισμους των ρολογιων αλλα φανταζομαι οτι ο,τι μηχανισμο και να εχει τη δουλεια του θα τη κανει ενω οσον αφορα τις διαστασεις του ρολογιου θα ηθελα γυρω στα 45-50 χιλιοστα διαμετρο και γυρωστα 12 χιλιοστα παχος.Επισης θα ηθελα να μου πειτε ποιο απο τα 3 e-shops προτιμαται(e-men.gr,oroloi.gr,e-jewels.gr)Eχω σταμπαρει κι εγω αυτο http://www.oroloi.gr/product_info.php?manufacturers_id=98&products_id=12987 Περιμενω τη βοηθεια και τη γνωμη σας και ευχαριστω ολους εκ των προτερων.:)

 

Kανεις ρε παιδιά?:(

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

margianniss πόσταρες το ερώτημα σου πριν από - περίπου - 6 ώρες. Για να μην έχεις λάβει απάντηση σημαίνει ότι δεν έχει δει το μήνυμα σου κάποιος που να ξέρει για να σου απαντήσει.

 

Συνεπώς, υπομονή. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι "κυκλοφορει" πολυ ενας τυπος ρολογιου.:ninja::worry:

Ειναι πολυ μοδατα, σχετικα μεγαλα σε μεγεθος, καουτσουκ μοιαζει να ειναι το υλικο,το καντραν ειναι ενα απλο,μεγαλο σε μεγεθος σχετικα, στρογγυλο με τους δεικτες τις ωρας.Επισης εχω δει να τα φορανε κ γυναικες και αντρες.Τα εχω δει σε χρωματα οπως πρασινο,σιελ,φουξια κλπ.

Δεν φανταζομαι να ειναι κ πολυ ακριβα,πιο πολυ μοδα ειναι.:cool:

 

Καταλαβε κανεις για ποια λεω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι "κυκλοφορει" πολυ ενας τυπος ρολογιου.:ninja::worry:

Ειναι πολυ μοδατα, σχετικα μεγαλα σε μεγεθος, καουτσουκ μοιαζει να ειναι το υλικο,το καντραν ειναι ενα απλο,μεγαλο σε μεγεθος σχετικα, στρογγυλο με τους δεικτες τις ωρας.Επισης εχω δει να τα φορανε κ γυναικες και αντρες.Τα εχω δει σε χρωματα οπως πρασινο,σιελ,φουξια κλπ.

Δεν φανταζομαι να ειναι κ πολυ ακριβα,πιο πολυ μοδα ειναι.:cool:

 

Καταλαβε κανεις για ποια λεω??

παντως μια ιδεα μπορεις να παρεις απο εδώ.

τελικα αυτη ειναι η μαρκα που ψαχνεις.απ'οτι ειδα εχει μεγαλη ποικιλια και ηλεκτρονικο καταστημα ;)

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.dashes.com/anil/assets_c/2009/01/casio-f91w-thumb-145x145-135.jpg

 

To αγαπημενο μου. Ειναι στον καρπο μου αυτη την στιγμη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://www.dashes.com/anil/assets_c/2009/01/casio-f91w-thumb-145x145-135.jpg

 

To αγαπημενο μου. Ειναι στον καρπο μου αυτη την στιγμη

Ωραιο ρολοι.θυμαμαι να το ειχα κι'εγω αυτο πριν καμια 20ρια χρονια.αλλα με προσοψη κοκκινη.

το θυμηθηκα απο τα 3 κουμπια και ειχε ξυπνητηρι-χρονομετρο-ημερομηνια.

και ενα λουρακι απο καουτσουκ που συνεχεια ξερενοτανε και κοβοτανε.αμα το βρω θα το ανεβασω φωτογραφια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:clap::bow::bow::clap:

να ξερεις επειδη τα εχω :blink: τα ρολογια ειναι ποιοτικα και πολυ μοδατα και σε καλες τιμες.

π.χ. τα 2late ειναι ακριβοτερα αλλα εχουν πολυφορεθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...