Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ναι κατάφερα μία εβδομάδα αφού το αγόρασα να σπάσω την οθόνη (μικρό ράγισμα στο κάτω μέρος). Έπεσε μέσα στο αυτοκίνητο πάνω στο κιβώτιο.

Η LG θέλει να της αφήσω πέντε μέρες το κινητό για να την αλλάξει και δεν δίνει ούτε καν κινητό αντικατάστασης.

 

Ξέρει μήπως κανείς που αλλού μπορώ να την αλλάξω πιο γρήγορα στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο εδώ αν δεν το εχεις κανει μπας και βρεις καμια ακρη......

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgsmartcover-mirrorlink-stopped-lmy47d-t3175713/post62458125#post62458125

Tο εχω διαβασει αλλα δεν δινει λυση , απλα επιβεβαιωνει το προβλημα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι καλύτερο κινητό είναι, βελτιωμένο στα σημεία 100%. Κάτι το τρομερό και φοβερό που να δικαιολογεί για μένα διαφορά τουλάχιστον ~250 ευρώ(πώληση G3 μεταχειρισμένου και αγορά καινούριου G4) προσωπικά όχι. Πάντα με τις υπάρχουσες τιμές. Σε κάθε περίπτωση είναι καλύτερο τηλέφωνο. Άποψη μου πάντα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος χρησιμοποιei την stock εφαρμογή mail app ας μου πει αν με την ληψη mail εχει και ειδοποιηση από το led.....μου ερχονται κανονικα οι ειδοποιήσεις και ο ηχος αλλα δεν αναβοσβηνει το led.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχος του G3 τι λετε αξιζει η μεταβαση στο G4?(αγορα απο eshop) ευχαριστω για το χρονο σας

 

φιλε μου αξίζει και με το παραπανω θα ελεγα εγω!!!το g3 το ειχα στα χερια μου (μετα απο το g2) και πραγματικα απογοειτευτηκα σε ολα !!καταρχας ηταν αρκετα πιο αργο απο το g2 σε ολα του!!το g4 ειναι το κατι αλλο απο την αλη σφαιρα σε ολα !!τα βαζει ανετα με συσκευες που εχουν τον 810 και ειναι και πιο γρηγορος!!;)

για μενα κανε την μεταβαση!!

Link to comment
Share on other sites

H οθονη του ειναι τοσο καλυτερη απο του g3?

 

Είναι (Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον)

Αλλά καλύτερα πήγαινε να την δεις από κοντά, για να χεις προσωπική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη του ειναι τοσο καλυτερη απο του g3?

 

To g4 ειναι καλυτερο σε ολα απο το 3 σε ολα εκτος απο το μεγεθος,χωρις να προβληματιζει το 4αρι και σε αυτον τον τομεα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

H οθονη του ειναι τοσο καλυτερη απο του g3?

...και η οθόνη του είναι καλύτερη αλλα και συνολικά το τηλέφωνο σε όλους τους τομείς. Το G3 είχε πολλά θέματα , σε σημείο που υστερούσε ακόμη και σε σχέση με τον προκάτοχό του (το G2).

Αν μπορείς να διαθέσεις τα 500 ευρω, δε νομιζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ελληνικος οδηγος για ροοτ και ξεκλειδωμα bootloader..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

...και η οθόνη του είναι καλύτερη αλλα και συνολικά το τηλέφωνο σε όλους τους τομείς. Το G3 είχε πολλά θέματα , σε σημείο που υστερούσε ακόμη και σε σχέση με τον προκάτοχό του (το G2).

Αν μπορείς να διαθέσεις τα 500 ευρω, δε νομιζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερο τηλέφωνο

 

Συμφωνώ αν και εγώ στο G3 θέματα δεν έχω δει. Από την άλλη με 500 ίσως αξίζει να περιμένει να δει και άλλες επιλογές. Όπως Moto X style που λογικά τόσο θα ξεκινήσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αν και εγώ στο G3 θέματα δεν έχω δει. Από την άλλη με 500 ίσως αξίζει να περιμένει να δει και άλλες επιλογές. Όπως Moto X style που λογικά τόσο θα ξεκινήσει.

Για το G3 ενδεικτικα θυμαμαι το ασθενές σήμα ( που επισης όταν το χάνει δυσκολεύεται να το ξαναβρεί) , κακή ποιότητα κλήσεων με συχνούς υπέρηχους που οφείλονται στο καπάκι της ασύρματης φόρτισης , αρκετό lag στο ui κτλ κτλ Δεν βρίσκω κάτι καλύτερο στο Motorola τουλάχιστον λαμβάνοντας υπόψη τις πρώτες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ελληνικος οδηγος για ροοτ και ξεκλειδωμα bootloader..??

Ελληνικος οδηγος δε νομιζω να υπαρχει αλλα δες στους xda.Να ξερεις παντως πως αν ξεκλειδωσεις bootloader δεν ξανακλειδωνει.Που σημαινει οτι τερμα η εγγυηση...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εγγύηση είναι πολυ μεγαλο θεμα .. Έχω καιρο να ασχοληθώ με ροοτ και τα συναφή. Εμένα με ενδιαφέρει μονο να μπορω2 να εχω σε. Dual window. Καποιεσ εξτρα εφαρμογές απο αυτές που αφήνει η. Lg. Το ιδιο θελω και για τισ εφαρμογές q slide . υπάρχει κατι τέτοιο? Χάνω εγγύηση?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας,θα παω να το δω απο κοντα και θα το συγκρινω με το g3,περιπου στα 250 θα βγει αν πουλησω το g3.;)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικος οδηγος δε νομιζω να υπαρχει αλλα δες στους xda.Να ξερεις παντως πως αν ξεκλειδωσεις bootloader δεν ξανακλειδωνει.Που σημαινει οτι τερμα η εγγυηση...

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση... οντως ειναι ενα θεμα αυτο..!! πολυ περιεργο που το εκαναν ετσι ολο το σκηνικο τωρα...θα φοβασαι πλεον να το ρουταρεις....οποτε τερμα η custom rom..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση... οντως ειναι ενα θεμα αυτο..!! πολυ περιεργο που το εκαναν ετσι ολο το σκηνικο τωρα...θα φοβασαι πλεον να το ρουταρεις....οποτε τερμα η custom rom..???

Η custom rom δεν ειναι τερμα.Εδω εχει custom roms για samsung κινητα που εχουν knox.

Το θεμα ειναι αν σε ενδιαφερει η εγγυηση ή οχι.

Τωρα αν αργοτερα βρουν τροπο να ξανακλειδωνουν τον bootloader να εισαι σιγουρος πως θα το μαθουμε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους.

 

Χθες αργά το βράδυ το παρέλαβα σε μαύρο. Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, όσο πρόλαβα να ασχοληθώ τουλάχιστον μέχρι να σβήσει απο μπαταρία και να το βάλω όλη τη νύχτα να φορτίσει. Είναι πολύ γρήγορο δεν έχει καθόλου κολλήματα και αν και προέρχομαι από Samsung και παραλίγο πάλι Samsung πάλι να έπαιρνα -το Note 4 - νομίζω ότι η επιλογή είναι πολύ καλή.

Δυο πραγματάκια μόνο να ρωτήσω επειδή δεν το έψαξα και πολύ πέρα από τις βασικές ρυθμίσεις.

* Οταν πληκτρολογούμε μέσα σε κείμενο π.χ. Facebook, Google+ στα ελληνικά δεν μου βγάζει τον τόνο για τα γράμματα και

* η κάμερα έχει προστατευτική αυτοκόλλητη διαφάνεια ?

 

Τhanks !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αν και εγώ στο G3 θέματα δεν έχω δει. Από την άλλη με 500 ίσως αξίζει να περιμένει να δει και άλλες επιλογές. Όπως Moto X style που λογικά τόσο θα ξεκινήσει.

 

φιλε μου ειναι λες και δεν σου κάθεται καλα το g4 και λες οτι δεν αξιζει η μεταβαση απο το g3 σε g4??πραγματικα το g3 ειναι χειρότερο σε ολα απο το g2!!!το g4 πραγματικα δουλεύει απροβλιματιστα !! smooth και ειναι σφαιρα και καμερα απίστευτη στο θεμα multitaskin δεν παίζεται τα εβαλε με note 5 (4gb ram)και το κερδισε!!!:X και δεν μιλαω καν για το s6 άθλιο multitaskin!!!:mad:(μονο με root και custom firmware τοτε γινεται τούμπανο το s6 σε ολα και το multitaskin γινεται και αυτο φοβερό καλυτερο και απο το g4!!:D αλλα knox 0*1 και παει η εγγυηση!!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο με την εγγύηση είναι πολυ μεγαλο θεμα .. Έχω καιρο να ασχοληθώ με ροοτ και τα συναφή. Εμένα με ενδιαφέρει μονο να μπορω2 να εχω σε. Dual window. Καποιεσ εξτρα εφαρμογές απο αυτές που αφήνει η. Lg. Το ιδιο θελω και για τισ εφαρμογές q slide . υπάρχει κατι τέτοιο? Χάνω εγγύηση?

 

root της προκοπης δεν υπαρχει προς το παρον ! φλασαρης ολόκληρη ρομ που ειναι prerooted!!!και φυσικα ο bootloader ειναι κλειδωμένος !!!:mad: οτι να ναι αυτη η lg τι επαθε και το κλειδωσε μια χαρα ηταν και στο g2 και στο g3!!δεν αξιζει να κανεις root το g4 γενικα και χανεις την εγγυηση αλλα και δεν υπαρχει τιποτα προς το παρον στο xda!!(εννοώ οτι δεν εχει ακομα τιποτα απο roms)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

 

σκεφτομαι να παρω το g4 (εχω αλλες 3-4 ενναλακτικες)

 

το θεμα μου ειναι οτι προερχομαι απο g2 και τωρα galaxy s5(δηλαδη κακομαθημενος σε αυτονομια στα τερματα-2 μερες το πρωτο 1.5 ολοκληρη το δευτερο με εντονοτατη χρηση)

ειχα ακουσει αμετρητα αρνητικα σχολια για την μπαταρια του g3

βλεπω οτι και το 4 εχει 4κ οθονη με 3000 μπαταρια σαν το g3

αν το χει κανεις μπορει να μου πει πως παει απο αυτονομια????

εννοω με απολυτο ξεζουμισμα οχι χρηση με φοβο για την μπαταρια η/ να κυκλοφορω με powerbank στη τσεπη

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

 

σκεφτομαι να παρω το g4 (εχω αλλες 3-4 ενναλακτικες)

 

το θεμα μου ειναι οτι προερχομαι απο g2 και τωρα galaxy s5(δηλαδη κακομαθημενος σε αυτονομια στα τερματα-2 μερες το πρωτο 1.5 ολοκληρη το δευτερο με εντονοτατη χρηση)

ειχα ακουσει αμετρητα αρνητικα σχολια για την μπαταρια του g3

βλεπω οτι και το 4 εχει 4κ οθονη με 3000 μπαταρια σαν το g3

αν το χει κανεις μπορει να μου πει πως παει απο αυτονομια????

εννοω με απολυτο ξεζουμισμα οχι χρηση με φοβο για την μπαταρια η/ να κυκλοφορω με powerbank στη τσεπη

Επειδή είχα το g4 και το s6 και έχω γυρίσει στο s5 λόγω αυτονομίας..... Θα σου πω ότι και τα δύο σε σχέση με το s5 στο θέμα της αυτονομίας είναι η μέρα με τη νύχτα..... Δυστυχώς και τα δύο έχουν τραγική αυτονομία.......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το g4 και το s6 και έχω γυρίσει στο s5 λόγω αυτονομίας..... Θα σου πω ότι και τα δύο σε σχέση με το s5 στο θέμα της αυτονομίας είναι η μέρα με τη νύχτα..... Δυστυχώς και τα δύο έχουν τραγική αυτονομία.......

 

φιλε μου οταν λες τραγικη μπαταρια ποσες ωρες οθονης εβγαζες με το g4 ,s6 και ποσες ωρες βγαζεις στο s5???

το g2 απο θεμα αυτονομιας δυσκολα να τα δουμε ξανα!!!και εγω ειχα και το g4 που εβγαζα 4 ωρες οθονης σε δυο μερες και με το s6 πανω κατω τα ιδια και λιγο καλυτερα σε δυο μερες παλι 4-4,30 ωρες!!

δεν ειναι η καλυτερη αυτονομια αλλα μια μερα σου βγαζει ανετα με καλη χρήση;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν λες τραγικη μπαταρια ποσες ωρες οθονης εβγαζες με το g4 ,s6 και ποσες ωρες βγαζεις στο s5???

το g2 απο θεμα αυτονομιας δυσκολα να τα δουμε ξανα!!!και εγω ειχα και το g4 που εβγαζα 4 ωρες οθονης σε δυο μερες και με το s6 πανω κατω τα ιδια και λιγο καλυτερα σε δυο μερες παλι 4-4,30 ωρες!!

δεν ειναι η καλυτερη αυτονομια αλλα μια μερα σου βγαζει ανετα με καλη χρήση;)

Εβγαζα 3.30 ώρες με το g4 και ελάχιστα παραπάνω με το s6.... Εμένα μέρα δεν με έβγαζε κανένα από τα δύο από της 6 το πρωί στις 3 το μεσημέρι ήθελα φόρτιση.... IPhone 5 εποχές δηλαδή.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...