Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ακριβή με τη φθηνή έχουν την διαφορά ότι η ακριβή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση και κουμπώνει βγάζοντας το καπάκι ...

Ο φίλος πάνω είπε ότι έχει το δικαρτο που δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση και πάλι αγόρασε την ακριβή .. Για αυτό ρώτησα για την θήκη .

όσο για την μετάβαση ρώτησα από άποψη smooth λειτουργιάς συγκριτικά .. ΤΟ νότε 4 για παράδειγμα δεν θα μπορούσα να το έχω..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Στην κατασταση χρησης της μπαταριας μου δειχνει πως η οθονη καταναλωνει το 60% και το εχω σε 50% φωτεινοτητα και αυτοματο... Γνωριζει κανεις πως διορθωνεται ωστε να μην καταναλωνει τοση πολυ μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

507 σειρα ειναι

...και το δικό μου από εκεί είναι, ίδια σειρά και απροβλημάτιστο εντελώς. Το θέμα είναι όπως είπα και νωρίτερα, ότι πλέον δεν υπάρχει διαθέσιμο στο site τους. Ήθελα και εγώ να παραγγείλω ένα ίδιο για ένα φίλο.

-------------------------------------

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας, γιατί είχαν ακουστεί παράπονα. Η αυτονομία του G4 είναι μια χαρά, τουλάχιστον για τον συνδυασμό χρήσης που του κάνω εγώ. Για τα δικά μου δεδομένα είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα με το Note 4, αρκετά καλύτερη από το Galaxy S6 και 10-20% χειρότερη από το 6 plus. Με ίδια πάντα χρήση και παραμετροποίηση. Επίσης πολύ ευχαριστημένος και απο το deep sleep του κινητου.

Με περίπου 31 ώρες χρήσης, 20% υπόλοιπο μπαταρίας, φωτεινότητα στο 75% (αυτόματο), ανοιχτά σε μόνιμη βάση τα πάντα (4G, Wifi, GPS σε εξοικονόμιση-δίκτυα), με 4 λογαριασμούς να συγχρονίζουν και αρκετή χρήση του κινητού έχω τα παρακάτω αποτελέσματα:

 

http://s17.postimg.org/a0cpmrwcb/Screenshot_2015_08_24_22_21_16.png http://s17.postimg.org/d4ndjkd4r/Screenshot_2015_08_24_22_21_30.png

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

...και το δικό μου από εκεί είναι, ίδια σειρά και απροβλημάτιστο εντελώς. Το θέμα είναι όπως είπα και νωρίτερα, ότι πλέον δεν υπάρχει διαθέσιμο στο site τους. Ήθελα και εγώ να παραγγείλω ένα ίδιο για ένα φίλο.

-------------------------------------

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα μπαταρίας, γιατί είχαν ακουστεί παράπονα. Η αυτονομία του κινητού είναι μια χαρά, τουλάχιστον για τον συνδυασμό χρήσης που του κάνω εγώ. Για τα δικά μου δεδομένα είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα με το Note 4.

Με περίπου 31 ώρες χρήσης, 20% υπόλοιπο μπαταρίας, ανοιχτά σε μόνιμη βάση τα πάντα (4G, Wifi, GPS σε εξοικονόμιση-δίκτυα), με 4 λογαριασμούς να συγχρονίζουν και αρκετή χρήση του κινητού έχω τα παρακάτω αποτελέσματα:

 

http://s17.postimg.org/a0cpmrwcb/Screenshot_2015_08_24_22_21_16.png http://s17.postimg.org/d4ndjkd4r/Screenshot_2015_08_24_22_21_30.png

 

Ρε φιλε εσενα σου καταναλωνει 42% η οθονη σε τι φωτεινοτητα την εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εσενα σου καταναλωνει 42% η οθονη σε τι φωτεινοτητα την εχεις?

 

Απόλυτα λογικό είναι. 4 ώρες οθόνης έχει!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε εσενα σου καταναλωνει 42% η οθονη σε τι φωτεινοτητα την εχεις?

To 42% αναφέρεται στο ποσοστό που έχει καταναλώσει η οθόνη συνολικά από την μπαταρία. Η φωτεινότητα παίζει ρόλο, αλλά περισσότερο έχει να κάνει με το πόση ώρα είχες ανοιχτή την οθόνη σου από την στιγμή που έβγαλες το κινητό από τον φορτιστή. Σχεδόν πάντα η οθόνη εχει το μεγαλύτερο ποσοστό κατανάλωσης. Μην σε ανησυχεί αυτό. Όσο περισσότερο "παίζεις" - "ασχολείσαι" με το κινητό τόσο αυτό το ποσοστό θα ανεβαίνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απόλυτα λογικό είναι. 4 ώρες οθόνης έχει!!!!

 

και 20% υπόλοιπο....μπορεί να φτάσει θεωρητικά και τις 5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα σήμερα ένα lg g4 με μαύρο δέρμα (εγώ έχω το μπορντό) και η κάμερα του έδειχνε αρκετά διαφορετικά τα χρώματα. π.χ. στο δικό μου το άσπρο ήταν αρκετά πιο μουντό ενώ στο άλλο ήταν αρκετά φωτεινότερο. το ίδιο και στα υπόλοιπα χρώματα. Η φωτεινότητα της οθόνης και στα δύο full και το λογισμικό ήταν στην έκδοση V10c. Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος τίποτα αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

@ panosf

Γράφεις "(4G, Wifi, GPS σε εξοικονόμιση-δίκτυα)"

 

Τι εννοείς "GPS σε εξοικονόμιση-δίκτυα"?

Ρυθμίσεις --> Γενικές --> Τοποθεσία --> Λειτουργία --> τσεκάρεις την μεσαία επιλογή

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/LG-G4-H815-Unlocked-32GB-4G-LTE-Smartphone-Leather-Black-Brown-or-Red-/271961124568?var=&hash=item3f52256ed8

 

Αξίζει τον κόπο ?Ειναι το Η815 που πουλιέται και στη χώρα μας οποτε ιδιες μπαντες θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε γιατί λέει ότι έχει και φόρο εισαγωγής 85 ευρώ περιπου. Οπότε μαζί με τα έξοδα αποστολής βγαίνει πιο ακριβό. Άσε που δεν έχει και εγγύηση.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε γιατί λέει ότι έχει και φόρο εισαγωγής 85 ευρώ περιπου. Οπότε μαζί με τα έξοδα αποστολής βγαίνει πιο ακριβό. Άσε που δεν έχει και εγγύηση.

 

Αυτο ακριβως πηγα να γραψω.Με τα τελωνειακα θα σου στοιχισει ο κουκος αηδονι ασε που δεν θα καλυπτεσαι κ απο εγγυηση...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την λέει την διαφορά τους...

 

 

 

Για αλλαγή δεν νομίζω ότι μπορεί να σου πει κανένας. Mac ή Windows λειτουργικό? iOS ή Android? Ερωτήματα που ουσιαστικά απαντώνται μόνο από τον χρήστη.

 

 

10 μέρες με iOS jelybreak και μπορω να πω οτι δεν αξίζει η αλλαγή απο iOS σε android

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες με iOS jelybreak και μπορω να πω οτι δεν αξίζει η αλλαγή απο iOS σε android

Όλα εξαρτονται από το τι κάνει καθένας με την συσκευή του.

Εγώ ακόμα και με JB παιδεύομαι για να κάνω πράγματα που είναι αυτονόητα στο Android.

Το ios είτε το θέλουμε είτε όχι προορίζεται για συγκεκριμένο τρόπο λειτουργίας. Η δε έλειψη ραμ είναι παραπάνω από εμφανής.

Τέλος αν το Android ήταν γραμμένο με τόσο ελειπη κώδικα θα ήταν πολύ πιο smooth από το ios.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτονται από το τι κάνει καθένας με την συσκευή του.

Εγώ ακόμα και με JB παιδεύομαι για να κάνω πράγματα που είναι αυτονόητα στο Android.

Το ios είτε το θέλουμε είτε όχι προορίζεται για συγκεκριμένο τρόπο λειτουργίας. Η δε έλειψη ραμ είναι παραπάνω από εμφανής.

Τέλος αν το Android ήταν γραμμένο με τόσο ελειπη κώδικα θα ήταν πολύ πιο smooth από το ios.

Πριν από το G4 είχα το iphone 6 plus με jailbreak. Χωρίς αμφιβολία το JB απογειώνει το iphone...μερικά tweaks είναι εξαιρετικά και το κάνουν πολύ καλύτερο τηλέφωνο, με μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Δεν μπορεί όμως το JB από μόνο του να αντικαταστήσει τον δομή του ios και γι' αυτό τον λόγο όπως λες μερικά αυτονόητα πράγματα δυσκολεύουν την ζωή του χρήστη.

Πιστεύω ότι το G4 είναι ένα παράδειγμα του πόσο καλή μπορεί να γίνει μια συσκευή android....το smoothness και η όλη εμπειρία χρήσης δεν απέχει πλέον καθόλου από το τρεχον ios και το τελευταίο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το G4 είχα το iphone 6 plus με jailbreak. Χωρίς αμφιβολία το JB απογειώνει το iphone...μερικά tweaks είναι εξαιρετικά και το κάνουν πολύ καλύτερο τηλέφωνο, με μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Δεν μπορεί όμως το JB από μόνο του να αντικαταστήσει τον δομή του ios και γι' αυτό τον λόγο όπως λες μερικά αυτονόητα πράγματα δυσκολεύουν την ζωή του χρήστη.

Πιστεύω ότι το G4 είναι ένα παράδειγμα του πόσο καλή μπορεί να γίνει μια συσκευή android....το smoothness και η όλη εμπειρία χρήσης δεν απέχει πλέον καθόλου από το τρεχον ios και το τελευταίο iphone.

Το παν είναι να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου όσο γίνεται καλύτερα.

Τι να το κάνεις το brand name την όμορφη σχεδίαση αν δεν μπορείς να κάνεις αυτά που θέλεις εύκολα και άμεσα.

Το G4 είναι ένα τίμιο τηλέφωνο με την καλύτερη κάμερα ever.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδι εσείς με την μονοκαρτη εκδοση στους ήχους έχετε διαφορετική ρύθμιση για τον ηχο κλήσης και αλλο για τις ειδοποιήσεις?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδι εσείς με την μονοκαρτη εκδοση στους ήχους έχετε διαφορετική ρύθμιση για τον ηχο κλήσης και αλλο για τις ειδοποιήσεις?

 

Εχει τετοια ρυθμιση ναι, αν αυτο εννοεις...

Link to comment
Share on other sites

root γινετε πλεον..? το εχει κανει καποιος να μου πει την διαδικασια..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει τετοια ρυθμιση ναι, αν αυτο εννοεις...

Εννοω ότι από τις κεντρικες ρυθμισεις - (μενου)Ηχος & ειδοποιηση - (μενου) Ενταση - εκει μου εμφανιζει 3 ρυθμισεις

1.Ηχος κλησης & ειδοποιήσεις

2.Αναδραση & συστηματος

3.Μουσικη κτλ...

 

Εσας εχει το 1. μονο Ηχος κλησης και ξεχωριστα άλλη ρυθμιση της εντασης του ηχου ειδοποιήσεων???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχει 4 επιλογες

1 ) ηχος κλησης

2 ) ηχος ειδοποιησης

3 ) αναδραση και συστημα αφης

4 ) μουσικη,βιντεο,παιγνιδια και αλλα πολυμεσα

 

Καποιος που λειτουργει την ασυρματη φορτιση του κινητου μπορει να μου πει απο που το αγορασε γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα.

ευχαριστω

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε ρωτήσει κάποιος φίλος για την μπαταρία του Dual SIM....

22 ώρες χρήση

4:15 λεπτά οθόνη με πολύ Wi-Fi 4 λογαριασμοί mail Και περίπου 1:15 λεπτά Ομιλία....

20 λεπτά πλοήγηση με igo primo..

Καμία 10άρια φωτο

Υπόλοιπο μπαταρίας 4%

 

Οποιος εχει πρόβλημα με το email app Exchange λογαριασμο να δοκιμασει να συνδεθει χωρις ''Domain''...εγω δοκιμασα ετσι και μπηκε κανονικα......

Με δεδομενω και αυτό πλεον θεωρο ότι μιλαμε για μια απροβληματιστη συσκευη και στην Dual sim εκδοση....

Το μονο που μου κανει λιγο εντυπωση είναι ότι ενώ πηρε τις αναβαθμησεις V10c,V10d (και μετα από επαναφορά εργοστασιακων) ακομα δεν υπαρχει ξεχωριστη ρυθμιση εντασης των ηχων ειδοποιήσεων!!!!

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να και το πρωτο προβλημα :

Οταν ανοιγω την συσκευη μου εμφανιζει 2 φορες το ακολουθο μηνυμα : "το mirror link εχει σταματησει να λειτουργει".

Εχει συμβει και σε καποιον αλλον;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να και το πρωτο προβλημα :

Οταν ανοιγω την συσκευη μου εμφανιζει 2 φορες το ακολουθο μηνυμα : "το mirror link εχει σταματησει να λειτουργει".

Εχει συμβει και σε καποιον αλλον;

 

Διαβασε λιγο εδώ αν δεν το εχεις κανει μπας και βρεις καμια ακρη......

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgsmartcover-mirrorlink-stopped-lmy47d-t3175713/post62458125#post62458125

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...