Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανα τόπικ με θηκούλες θα έχουμε? :)

Εγώ ζαχαρώνω την 2χρωμή δερμάτινη να ταιριάζει (Αληθινό δέρμα όχι PU)

http://www.amazon.co.uk/dp/B00W3CHMN6/ref=olp_product_details?_encoding=UTF8&me=

 

Καμία ΠΟΙΟΤΙΚΗ και μαλακή/matt έχετε να προτείνετε (να μην γλυστράει απο το χέρι και να μην είναι σκληρή ούτε πολύ χοντρή)

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αποτέλεσμα. Εδώ φθορά έχουν πλαστικές και μεταλλικές κατασκευές. Για να μην είχε φθορές δεν θα έπρεπε να ήταν στα άκρα αλλά όπως στα bb που έπιανε μόνο στην μπαταρία.

 

Λογικό αποτέλεσμα, απο την χρήσει που του έκανε ο συγκεκριμένος. Τι στο καλό το έκανε ? που το πέταγε ? μαζί με κλειδιά στην ίδια τσέπη το είχε ? Έτσι δεν αντέχει και απο γρανίτη να ήταν φτιαγμένο....:lol: και μην μου πείτε οτι αυτή η φθορά ήρθε που το έβαζε στην τσέπη....!!!

 

http://s10.postimg.org/cmj4ho6c9/Picture0002.png

free screen capture

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου παντως το μαυρο δερματινο καπακι ειναι αθικτο... και φυσικα χωρις θηκη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρε κανένας καμιά θήκη λεπτή και διάφανη να προτείνει? Για να φαίνεται και το κόκκινο καπάκι και να μην χάνει την ομορφιά του?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρε κανένας καμιά θήκη λεπτή και διάφανη να προτείνει? Για να φαίνεται και το κόκκινο καπάκι και να μην χάνει την ομορφιά του?

 

terrapin slim διαφανη με 4,85Ε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα παιδια...από σημερα και εγω στην παρεα σας κατοχος.....και πανευτυχης των 2 καλυτερων dual sim smartphones....και ναι ισως είμαι ο μοναδικος Ελληνας που εχω αυτή την στιγμη πρωτα το Note 4 n9100 dual sim και από σημερα και το Lg g4 H818P dual sim....θα τα κρατησω για λιγο καιρο και τα 2 θα σας δινω συγκριτικες πληροφοριες....Πρωτη (αλλα πολύ νωρις ακομα) εντυπωση.......

Στο Απλο ισως η καμερα του Νοτε να είναι λιγο πιο ομορφη με πιο ζεστα χρωματα όπως και η οθονη πιο ζεστη και πολύ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και σαν συσκευη και τα window flip cases....αν και εδώ θα πρεπει να πω ότι της lg είναι πιο ομορφα στο ματι.....

Ενταξει..... στο Lg4 2πλο χτυπημα οθονης, τελειος ηχος, κανενα lag, assosiation sim contacts (μου θυμησε mtk), dual 4g(που δεν εχει το Νοτε)...είναι όλα τα λεφτα....Κάποιος φίλος ρωτούσε αν αξίζει η Dual sim version....

Λοιπόν δεν έχει καμία διαφορά απο την μονη παρα μόνο την 2πλη 4g σιμ αλλά προσοχή εχει τοποθετηθεί στο σημείο της ασυρματης φορτησεις η οποία δεν υποστοιριζεται ουτε με θηκη.....κατα τα αλλα είναι ολόιδια και παίρνουν τα ίδια αξεσουάρ όπως και μπαταρία...

Από κατανάλωση ενέργειας δεν έχω εικόνα ακόμα..

Παντως με εχει εντυπωσιασει η πάρα πολυ καλη- ομαλή λειτουργία και το περιβάλλον UI της Lg....

Έχουν κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απόδειξη του πόσο Καλή δουλειά έχει γίνει στο software του g4 και στο multi tasking...Τα βάζει με το note 5 και βγαίνει νικητής...πραγματικά δύσκολα θα αλλάξω συσκευή στο εγγύς μέλλον...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=62413631

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή δεν πολυκατάλαβα αν γίνει root και εγκατάσταση xposed χάνουμε την εγγύηση; Έχει κάνει κανείς root είναι εύκολο;
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απόδειξη του πόσο Καλή δουλειά έχει γίνει στο software του g4 και στο multi tasking...Τα βάζει με το note 5 και βγαίνει νικητής...πραγματικά δύσκολα θα αλλάξω συσκευή στο εγγύς μέλλον...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=62413631

Βλάση έχω αλλάξει όλες τις τοπ συσκευές, ομαλό δούλεμα και smoothness σα το G4 δύσκολα θα βρεις, ειδικά σε αυτές τις ίντσες (εκτός απ το nexus 6).

Το έδωσα και ξαναπήρα το S6 και παρ όλο που έχει πιο δυνατό SoC και έχω την επίσημη 5.1.1 τη 2 η (που υποτίθεται λύνει τα προβλήματα),απλά G4 δεν είναι.

Έχει καταφέρει σε θέμα software η LG αυτό που δε μπορεί ακόμα να καταφέρει τόσο καιρό η Samsung.

Τώρα δε που το νότε 5 θα το βλέπουμε με το κυάλλη για πολύ καιρό τουλάχιστον η LG έχει τη μεγάλη της ευκαιρία αν όχι με το G4,τότε με το plus που αν έρθει θα το τιμήσω δεόντως.

Μόνο να κοιτάξει το quality control της κυρίως στις οθόνες της.

Εγώ βασικά το έδωσα γιατί τώρα καλοκαίρι λόγο βάρους μεγέθους υπάρχει ένα θέμα, αλλά κυρίως γιατί η οθόνη του όταν ζεσταινόταν τότε το τάτς της ήταν άθλιο και σε καμία περίπτωση αντάξιο της υπόλοιπης συσκευής.

Ειδικά όταν το είχα στη πρίζα άστα, έπεσα και σε ζέστες και το έδωσα μόνο 400 ευρώ σε φίλο γνωστού.

Αν φτιάξει αυτό το θέμα ή πέσει η θερμοκρασία από φθινόπωρο ίσως το ξαναπάρω για λίγο καιρό ακόμα .

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα παιδια...από σημερα και εγω στην παρεα σας κατοχος.....και πανευτυχης των 2 καλυτερων dual sim smartphones....και ναι ισως είμαι ο μοναδικος Ελληνας που εχω αυτή την στιγμη πρωτα το Note 4 n9100 dual sim και από σημερα και το Lg g4 H818P dual sim....θα τα κρατησω για λιγο καιρο και τα 2 θα σας δινω συγκριτικες πληροφοριες....Πρωτη (αλλα πολύ νωρις ακομα) εντυπωση.......

Στο Απλο ισως η καμερα του Νοτε να είναι λιγο πιο ομορφη με πιο ζεστα χρωματα όπως και η οθονη πιο ζεστη και πολύ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και σαν συσκευη και τα window flip cases....αν και εδώ θα πρεπει να πω ότι της lg είναι πιο ομορφα στο ματι.....

Ενταξει..... στο Lg4 2πλο χτυπημα οθονης, τελειος ηχος, κανενα lag, assosiation sim contacts (μου θυμησε mtk), dual 4g(που δεν εχει το Νοτε)...είναι όλα τα λεφτα....Κάποιος φίλος ρωτούσε αν αξίζει η Dual sim version....

Λοιπόν δεν έχει καμία διαφορά απο την μονη παρα μόνο την 2πλη 4g σιμ αλλά προσοχή εχει τοποθετηθεί στο σημείο της ασυρματης φορτησεις η οποία δεν υποστοιριζεται ουτε με θηκη.....κατα τα αλλα είναι ολόιδια και παίρνουν τα ίδια αξεσουάρ όπως και μπαταρία...

Από κατανάλωση ενέργειας δεν έχω εικόνα ακόμα..

Παντως με εχει εντυπωσιασει η πάρα πολυ καλη- ομαλή λειτουργία και το περιβάλλον UI της Lg....

Έχουν κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά...

Όταν θα έχεις χρόνο γράψε μία περιγραφή από την μπαταρία πως κρατάει και τι χρόνους βγάζει καθώς επίσης και τη έκδοση του android έχει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έχεις χρόνο γράψε μία περιγραφή από την μπαταρία πως κρατάει και τι χρόνους βγάζει καθώς επίσης και τη έκδοση του android έχει το κινητό

Η εκδοση είναι 5.1.1 και μετα την V10c πηρε την V10d Mε κερνελ 3.10.49 πριν 4 μερες......ακολουθει περιπου τις αναβαθμίσεις του μονοκαρτου και τις ιδιες βελτιωσεις....

Και ειχατε δικιο η καμερα είναι ένα τικ καλυτερη από του Note....για να μην πω και η οθονη που σε μεγιστη φωτεινοτητα το Note είναι πιο φωτεινο με αποτέλεσμα να υπερφωτιζει-θαμπονει τις πολύ μικρες φωτεινες λεπτομεριες.....αλλα παρατηρησα και στην κοντινη εστιαση το Lg εστιαζει καλυτερα σε περισσοτερο χωρο...και στο μέγεθος των φωτο εχουν διαφορα...την ιδια φωτο το Note 3.3mb ενώ το Lg 5.8mb...

Αλλα μιλαμε για απειροελλαχιστες διαφορες

 

Αλλα εκει που δεν υπαρχει μετρο συγκρισεις είναι το UI της Lg το οποιο είναι ότι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου....και στην dual sim λειτουργια τα σπαει......

Όπως καταλαβαίνετε το Note 4 παει για πωληση.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για μνημη 64αρα εχει κανεις να προτεινει καποια που να την εχει δοκιμασει?

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μνημη 64αρα εχει κανεις να προτεινει καποια που να την εχει δοκιμασει?

 

Kingston έχω και παει σφαίρα... 27ευρω από you.gr

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο της ρυθμίσεις πηγα να δω να κατεβασω κανενα θεμα και μου ζήτησε να κανω λογαριασμό στo lg smart world αλλα μετα λεει οτι δεν υποστοιριζεται στην Ελλάδα...τι παιζει....πως θα κατεβάζουμε απτην lg?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο της ρυθμίσεις πηγα να δω να κατεβασω κανενα θεμα και μου ζήτησε να κανω λογαριασμό στo lg smart world αλλα μετα λεει οτι δεν υποστοιριζεται στην Ελλάδα...τι παιζει....πως θα κατεβάζουμε απτην lg?

Βάλε κάποια άλλη χώρα, π.χ. Ην. Βασίλειο ;)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποια άλλη χώρα, π.χ. Ην. Βασίλειο ;)

 

Και Ην.Βασιλειο εβαλα και χωρις σιμ το δοκιμασα και κανα 2 ακομα χωρες εβαλα....και γλωσσα αλλαξα στο τηλεφωνο και 3 διαφορετικα μαιλ χρησιμοποιησα....γενικος δεν καταφερα να κανω login...2,5 ωρες το παλευα...

Αν ειχε καποιος το ιδιο θεμα ας δοση με λεπτομέρειες πως καταφερε και εκανε log in...το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο από Ουγγαρία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και Ην.Βασιλειο εβαλα και χωρις σιμ το δοκιμασα και κανα 2 ακομα χωρες εβαλα....και γλωσσα αλλαξα στο τηλεφωνο και 3 διαφορετικα μαιλ χρησιμοποιησα....γενικος δεν καταφερα να κανω login...2,5 ωρες το παλευα...

 

Αν ειχε καποιος το ιδιο θεμα ας δοση με λεπτομέρειες πως καταφερε και εκανε log in...το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο από Ουγγαρία

 

 

Απλά δεν γίνεται. Το έχω προσπαθήσει κ εγώ. Εκτός κ αν αλλάξουμε χωρα

Link to comment
Share on other sites

Και Ην.Βασιλειο εβαλα και χωρις σιμ το δοκιμασα και κανα 2 ακομα χωρες εβαλα....και γλωσσα αλλαξα στο τηλεφωνο και 3 διαφορετικα μαιλ χρησιμοποιησα....γενικος δεν καταφερα να κανω login...2,5 ωρες το παλευα...

Αν ειχε καποιος το ιδιο θεμα ας δοση με λεπτομέρειες πως καταφερε και εκανε log in...το τηλεφωνο ειναι αγορασμένο από Ουγγαρία

 

Εμενα με χωρα Ην.Βασιλειο δουλευει και με Ελληνικα στην γλωσσα...Το σεταρισα ομως απο την αρχη ετσι....Μηπως να απεγκαθιστουσες την εφαρμογη τελειωσ και μετα να την ξαναεγκαθιστουσες απο το ρυθμισειες-σχετικα με το τηλεφωνο-κεντρο ενημερωσης-ενημερωση εφαρμογης μηπως ετσι κανεις δουλεια?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν γίνεται. Το έχω προσπαθήσει κ εγώ. Εκτός κ αν αλλάξουμε χωρα

 

Αδερφε εγω μπηκα και κατευαζω κανονικα θα σου δωσω τωρα αναλυτικες οδηγιες...είναι πολύ ευκολο....

Πρωτα από όλα θα πρεπει να διαγραφουμε εντελος από τον οποιο λογαριασμο Lg εχουμε δημιουργηση....

 

1.Θα πας ρυθμισεις - Λογαριασμοι & συγχρονισμος - Λογαριασμοι lg - θα επιλεξεις ''πληροφοριες λογαριασμου'' - θα δωσεις κωδικο πρόσβασης - θα πατησεις πανω αριστερα τις 3 καθετες τελειες και Ακυρωση συνδρομης - θα ξαναδωσεις κωδικο προσβασεις - θα τα τσεκαρεις όλα για ακυρωση συνδρομης και - οκ....θα σου ερθει μαιλ ότι ο λογαριασμος διαγραφικε

 

2.Μετα θα πρεπει να παμε να μπουμε στο app του Smart World οπου με το που μπουμε θα μας ζητηση να δωσουμε χωρα...και εκει είναι το κολπο θα πρεπει να δουμε ποιες χωρες μας βγαζει (το δικο μου δεν ειχε εννοείτε Ελλαδα ουτε Αμερική ουτε Ην.Βασιλειο αλλα ειχε Αυστραλια) και να συγκρατήσουμε μια που γνωρίζουμε την γλωσσα πχ εγω Αυστραλια που είναι Αγγλικα....Μετα δεν μπαινουμε καν στο Smart World (αυτή την διαδικασια την καναμε για να δουμε με πιες χωρες είναι συμβατο το Smart World τις συσκευης μας ώστε όταν παμε να δημιουργήσουμε νέο λογαριασμο να του πουμε ότι ειμαστε από μια από αυτές τις χωρες ώστε να κανει login)

 

3.Παμε παλι Λογαριασμοι & συγχρονισμος - Λογαριασμοι lg - νέο λογαριαμο - δεν θα κανεις log in με τον παλιο (αφου τον διαγράψαμε), στην τριτη επιλογή σου δεινει για δημιουργια νεου - ο λογαριασμος mail που θα χρησιμοποιησεις να είναι μονο σε καταληξη .com & όχι .gr - και εκει που θα σου βγαλει να επιλεξεις χωρα θα επιλεξεις μια από αυτές που ειδες και σε βολευουν στην γλωσσα όταν πριν πηγες και πρωτομπηκες στο Smart World....και εισαι ετοιμος....όλα λειτουργουν οκ στα Αγγλικα....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω . κ το g4 ζεστενεται τόσο πολύ κ εύκολα όπως το g3..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω . κ το g4 ζεστενεται τόσο πολύ κ εύκολα όπως το g3..??

 

Μετά από 2 μέρες σεταρισμα μπορώ να σου πω ότι ζεσταίνετε μέχρι ένα σημείο...δεν το είδα ποτέ να ζεματαει και ας το σκλαλιζα συνεχόμενα για 3,4 ώρες με Wi-Fi κτλ...φυσιολογική συμπεριφορά θεωρώ...

Πάντως είναι αξιόλογη συσκευή με πολύ όμορφο ui και ομαλή λειτουργία....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος G4 (507 παρτίδα) από χτες, προερχόμενος από iphone 6 plus 64GB με το οποίο συμβίωσα για περίπου ένα 3μηνο.

Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις μέχρι στιγμής και ίσως πρόκειται για την πιο ολοκληρωμένη android συσκευή σήμερα. Πραγματικά έγινε πολύ καλή δουλειά στο UI και ειδικά το Multitasking είναι σε άλλο επίπεδο αν το συγκρίνω με το S6 και Note 4 που είχα στο πρόσφατο παρελθόν. Στο θέμα μπαταρίας μπορώ να πω ότι περίμενα χειρότερα νούμερα διαβάζοντας τα διάφορα σχόλια σε forums. Στην πρώτη φόρτιση μου έβγαλε 4 ώρες SOT με 21-22 ώρες χρήση και όλα ανοιχτά (εκτος NFC). Τα ίδια νούμερα περίπου είχα και με το Note 4, ενω με το S6 ήμουν ελάχιστα πιο κάτω. Οθόνη εξαιρετική , δεν παρατήρησα κάποιο θέμα με bleeding ή το touch που αναφέρθηκε εδώ μέσα. Προβλήματα λήψης σήματος, GPS, Wifi δεν υπάρχουν πλέον...το λέω περισσότερο γι' αυτους που είχαν τραυματικές εμπειρίες από τις πρώτες παρτίδες G2-G3 σε αυτά τα θέματα. Το ηχείο του επίσης πολύ καλό και δυνατό (το περίμενα καλύτερο από αυτά που είχα ακούσει) , αλλά θεωρώ ότι παραμένει ακόμη ένα κλικ πίσω από το αντίστοιχο του iphone. Η κάμερα είναι φανταστική, στα ίδια επίπεδα με το S6 , αλλά όπως είπαν και οι περισσότεροι σε low light καταστάσεις μάλλον δεν έχει αντίπαλο. Ποιότητα κλήσης απροβλημάτιστη, αν και έχω την εντύπωση ότι η samsung χρησιμοποιεί ποιοτικότερα μικρόφωνα. Το ίδιο θα έλεγα και για το IR , όπου θέλει περισσότερη "στόχευση" σε σχέση με το Note 4 ή το S6.

Στα αρνητικά μπορώ να αναφέρω την έλειψη ταχυφορτιστή στην συσκευασία. Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου, όταν ο ανταγωνισμός το προσφέρει στο πακέτο αγοράς. Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια φτηνή-δοκιμασμένη λύση (ακόμη και απο ebay) ας μου στείλει ένα pm.

Συνοψίζοντας, μπορεί να μην είναι το καλύτερο τηλέφωνο σε -όλους- τους επιμέρους τομείς , έχει όμως το προτέρημα να μην έχει κάποια "χτυπητή" αδυναμία....και όταν το εξετάσεις συνολικά ως hardware και software και λάβεις υπόψη την αποσμπόμενη μπαταρία και το microsd, τότε καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι μάλλον έχεις στα χέρια σου την καλύτερη συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...