Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι έτσι όπως τα λες φίλε μου απλά όπως και με το g3 έτσι και με g4 η μπαταρία δεν θα στρώσει ποτέ και είναι λογικό με 2κ αναλύσεις πως να κρατάει η μπαταρία όταν το δουλεύεις.

Λένε πάντως πως στο android M θα φτιάξουν τα πράγματα στην αυτονομία Γενικά στο android

Link to comment
Share on other sites

Λένε πάντως πως στο android M θα φτιάξουν τα πράγματα στην αυτονομία Γενικά στο android

 

Τα ιδια λεγανε και για την lollipop....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λένε πάντως πως στο android M θα φτιάξουν τα πράγματα στην αυτονομία Γενικά στο android

Μακάρι αν και δεν το βλέπω,νομίζω ότι δεν φταίει η έκδοση του android αλλά οι οθόνες και τα τέρατα οι επεξεργαστές που όπως και να το κάνουμε πλέον έχουμε στα χέρια μας υπερτηλεφωνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ιδια λεγανε και για την lollipop....

Δεν είναι κακή η lollipop θα έλεγα ότι η ταχύτητα της και το deep sleep είναι καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έκδοση android.

Λένε πάντως πως στο android M θα φτιάξουν τα πράγματα στην αυτονομία Γενικά στο android
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις βγήκε αναβάθμιση λογισμικού 331 ΜΒ!! Κατεβάζω τώρα ΟΤΑ, μυρίζομαι 5.1.1, δεν πρόλαβα να δω καν τι αφορά.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο νωρις;;; κάποιοι λέγανε βέβαια για εντός μήνα αλλά δύσκολο μου φαινόταν

Άκυρο, δυστυχώς...5.1 V10c με περαιτέρω βελτιώσεις. Είπα κι εγώ...για να δούμε αν έχει διαφορές...

Link to comment
Share on other sites

Για δες και πες να ξέρουμε..

 

1) πιο snappy από ποτέ το κινητό, 2) προστέθηκε ξεχωριστή ρύθμιση έντασης για τις ειδοποιήσεις, 3) σε σύνδεση bluetooth headset φαίνεται η στάθμη της μπαταρίας αυτού δίπλα από το bluetooth icon (σε αντίθεση με πριν που έβγαινε τέρμα αριστερά).

Αυτά μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

1) πιο snappy από ποτέ το κινητό, 2) προστέθηκε ξεχωριστή ρύθμιση έντασης για τις ειδοποιήσεις, 3) σε σύνδεση bluetooth headset φαίνεται η στάθμη της μπαταρίας αυτού δίπλα από το bluetooth icon (σε αντίθεση με πριν που έβγαινε τέρμα αριστερά).

Αυτά μέχρι στιγμής.

 

Την ενταση στο ραδιοφωνο μεσω ακουστικων την ανεβασαν!!Τωρα μπορω να πω οτι ειμαι πληρως ικανοποιημενος απο το κινητο χωρις υπερβολη!Λιγο καλυτερη αυτονομια στο θεμα οθονης να ειχε και θα ημουν κομπλε....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις βγήκε αναβάθμιση λογισμικού 331 ΜΒ!! Κατεβάζω τώρα ΟΤΑ, μυρίζομαι 5.1.1, δεν πρόλαβα να δω καν τι αφορά.

 

V10c ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούριο έχετε βρει στην V10C?

Ας κάνω την αρχή:

1) δυνατότητα να κανείς pin μια εφαρμογή από τις πρόσφατες ώστε να μην κλείνει

2) επιλογή slow motion video μεταφέρθηκε στο μενού mode

Edited by maden123456

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Τι καινούριο έχετε βρει στην V10C?

Ας κάνω την αρχή:

1) δυνατότητα να κανείς pin μια εφαρμογή από τις πρόσφατες ώστε να μην κλείνει

2) επιλογή slow motion video μεταφέρθηκε στο μενού mode

 

3)Αυξηση εντασης αναπαραγωγης ραδιοφωνου fm απο τα ακουστικα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχω το εξης θεμα........Το βραδυ το κλεινω τελειως και το βαζω για φορτιση αλλα μετα το συμβολο της μπαταριας οτι φορτιζει μου ξαναανοιγει!!!!!! Γιατι αυτο????
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λόξα του. Βάλτο για φόρτιση πρώτα και μετά το σβήνεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα κυριότερα πλεονεκτήματα της νέας ενημέρωσης για μένα είναι 2.Το ότι πλέον το knock code δουλεύει σωστά και καταλαβαίνει τα χτυπήματα στην οθόνη πάντα, μερικές φορές ήθελε 2 και 3 φορές για να νιώσει. Το 2ο είναι ότι το glance view δουλεύει επίσης πολύ πιο σωστά και δεν χρειάζεται να σερνεις το δάχτυλο αργά στην οθόνη για εμφανιστεί.Αυτά ήταν τα 2 πράγματα που μου την έσπαγαν ως τώρα.πλέον είναι τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει έξι κατοσταρικα λέω να το χτυπήσω. Τώρα με τα capital controls θα ξεχωρίσει η αστική τάξη από την πλεμπα. Μη μας πούνε και φτωχομπινεδες για μια τιμή ζούμε.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει ήδη 5,5!

Περιμένεις πρώτα ν' ανέβει? :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει έξι κατοσταρικα λέω να το χτυπήσω. Τώρα με τα capital controls θα ξεχωρίσει η αστική τάξη από την πλεμπα. Μη μας πούνε και φτωχομπινεδες για μια τιμή ζούμε.

Πλάκα κανεις τώρα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τρολαρει ο φίλος....

Σεπτέμβρη πάντως οι τιμές θα πέσουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που άλλαξε με το τελευταίο update είναι ότι πλέον οι κόκκινες μπάρες που έβγαιναν πάνω και κάτω όταν έμπαινε σε εξοικονόμηση ενέργειας το κινητό πλέον αντικαταστάθηκαν από ένα πολύ πιο διακριτικό κόκκινο σύμβολο πάνω αριστερά όπως βλέπετε στο screenshot
Link to comment
Share on other sites

To g4 γίνετε root? To έχει κανει κανεις σας?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

To g4 γίνετε root? To έχει κανει κανεις σας?

Κοίταξες στο XDA? Νομίζω ότι γίνεται.

Βασικά για να ακριβολογησω εννοώ ότι βρήκαν τρόπο ώστε να μην χαθεί η εγγύηση.

Διότι αν ήθελες από την αρχή η Lg έδωσε το δικαίωμα να ξεκλειδώσεις τον bootloader επίσημα με δικό της εργαλείο. Απλώς έτσι δεν μπορούσες να τον ξανά κλειδώσεις και έψαχνες εγγύηση.

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...