Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εχει ροοτ αλλα θελει να φλασαρης ολόκληρη ρομ !!!και αν αξίζει δες τι θελεις απο το τηλέφωνο σου!!!απο θεμα φωτογραφίας το τηλέφωνο δεν πιάνεται και γενικά ειναι τούμπανο το τηλέφωνο σε ολα!!αν το πενακι δεν είναι στις προτεραιότητες σου τοτε αξίζει με το παραπάνω για μενα!!!!

 

Θέλω συσκευή πιο γρήγορη από το note και με ελάχιστα μικρότερο μέγεθος για να είναι βολική στο χέρι. Το έπιασα στα χέρια μου και με βόλεψε πολύ. Για το πενάκι δεν καίγομαι τρελά λόγω note 8. Σημαντική για μένα η ύπαρξη multiwindow. Η ρομ που λες είναι στοκ;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μαμά ρομ απλά ρουταρισμενη οπως ηταν η cloudy στο g2 ή μιλάμε για custom rom? Υπάρχει κανένας οδηγός?

 

φιλε μου ειναι στοκ ρομ prerooted!!στο xda τα βρηκα δες και εσυ!!

http://forum.xda-developers.com/g4/development/rom-h815-10a-stock-rooted-rom-t3129036

http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους.....Απο το g2 που είχα έβαλα στο g4 το igo αλλά δεν παίζει .....γιατι ????

 

στο g2 ήσουνα με kitkat μαλλον εεε??αν ναι για αυτο !!σε εμενα παιζει κανονικα το igo!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω συσκευή πιο γρήγορη από το note και με ελάχιστα μικρότερο μέγεθος για να είναι βολική στο χέρι. Το έπιασα στα χέρια μου και με βόλεψε πολύ. Για το πενάκι δεν καίγομαι τρελά λόγω note 8. Σημαντική για μένα η ύπαρξη multiwindow. Η ρομ που λες είναι στοκ;

 

τωρα για το αν ειναι πιο γρηγορο δεν ξερω λογικα ειναι !!ριξε εδω μια ματια

πιο γρηγορο δεν φενεται να ειναι (μαλλον αυτο ειναι με exynos chip και οχι ο 805!!) αλλα απο multitaskin απο οτι βλεπω καλυτερα τα παει το g4!!!:blink: multiwindow εννοεις την διπλή οθονη ??αν ναι εχει!! ναι ειναι στοκ απαντησα και πιο πανω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να δώσω το γκαλαξυ άλφα στη γυναίκα μου και να το πάρω. Αξίζει η μετάβαση?

για μενα αξιζει δωστο και παρε το!!(και αν τελικα δεν σου κατσει καλα δωστο στην γυναικα σου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη σας ποιο χρώμα είναι ωραιότερο από τα δερμάτινα;

Η καφέ ή κόκκινο θα πήγαινα εγώ. Βασικά πρέπει να έχουν διαφορά στην αφή τους λόγο απόχρωσης οπότε δες και πιο θα σου αρέσει στο χέρι..

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα και τα δύο μαζί. S6 edge vs lg g4. Κράτησα το s6 edge. Νομίζω πως σαν πακέτο το Samsung υπερτερεί. Μέγεθος, design ταχύτητα είναι υπέρ του edge. Αν αυτά δεν είναι ικανά από μόνα τους για επιλογή κινητού τότε δείτε και το lg g4. Το lg τώρα ίσως λόγω του ότι αλλάζει μπαταρία είναι ένα κλικ σαν επιλογή κυρίως για αυτους που θέλουν άμεσα αλλαγή για να μην μένουν ποτέ μέσα στην ημέρα, αλλά σαν μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα. Κάμερα νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα. Πραγματικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω την μία ή την άλλη. Πάντως είναι κορυφαία και τα δύο. Αυτά από εμένα.

 

Καμια σχεση οι 2 καμερες...μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.Η καμερα του G4 ειναι απο αλλο πλανητη απλα.

Για να φτασει η samsung στο ιδιο επιπεδο...ετσι οπως το βλεπω εγω...θελει 2 γενιες ακομα οποτε παμε για Galaxy S8.

 

Galaxy S6 Edge vs LG G4

Δειτε τις σε φουλ αναλυση για να καταλαβετε τι παιζεται.

Το S6 με iso 1000 εχει υπεβολικο θορυβο πισω στα καλοριφερ αλλα και μπροστα.Ενω στην προσπαθεια να μειωθει ο θορυβος εχουν εξαφανιστει πολλες λεπτομερεις...μπροστα το ξυλινο πατωμα φαινεται σαν μια ενιαια μαζα.

Το LG με πιο ψηλο iso 1300 εχει διατηρησει απιστευτες λεπτομερειες και χρωματα...ενω παραλληλα ο θορυβος ειναι εξωπραγματικα χαμηλος.

20072990691_394cae71f5_c.jpg

20059753602_15fa299a4b_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η καφέ ή κόκκινο θα πήγαινα εγώ. Βασικά πρέπει να έχουν διαφορά στην αφή τους λόγο απόχρωσης οπότε δες και πιο θα σου αρέσει στο χέρι..

 

Και εγώ ανάμεσα σε καφέ και κόκκινο ειμαι,αλλά σε όποιο μαγαζί πήγα το είχε με πλαστικό καπάκι.γιαυτό ρωτάω μήπως κάποιος τα έχει δει να μου πει την γνώμη του..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....Απο το g2 που είχα έβαλα στο g4 το igo αλλά δεν παίζει .....γιατι ????

 

Φτιάξε ένα φάκελο com.nng.igoprimoisr.javaclient - μέσα φτιάξε το φάκελο files - μέσα ρηξε το φακελο iGO - και βάλε το φάκελο com.nng.igoprimoisr.javaclient που έχεις φτιάξει στο φάκελο Android > μέσα στο data ;) μέσα στο data θα δεις και άλλα αρχεία να ξεκινάν με com.nng.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμμια λυση για τον αθλιο κ χαμηλο ηχο του ραδιοφωνου οταν παιζει απο τα ακουστικα εχει βρεθει?(το μοναδικο ψεγαδι που μπορω να βρω στη συσκευη)...Αραγε η Lg ειναι γνωστρια του προβληματος?Που μπορουμε να απευθυνθουμε ξερει κανεις??Εστω κανενα μειλ να τους στειλουμε μυνημα... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση οι 2 καμερες...μη τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.Η καμερα του G4 ειναι απο αλλο πλανητη απλα.

Για να φτασει η samsung στο ιδιο επιπεδο...ετσι οπως το βλεπω εγω...θελει 2 γενιες ακομα οποτε παμε για Galaxy S8.

 

Εισαι υπερβολικος.

Low light χωρις φλας καλυτερο το G4, με φλας ισοπαλια.

Φωτο με φυσικο φως ημερας ισοπαλια, ισως λιγο καλυτερο το Galaxy.

Video καλυτερο το galaxy ειδικα σε ηχο οπου τα μικροφωνα του κανουν φοβερη δουλεια.

Ολα αυτα στο auto, ετσι; Προφανως στο manual mode το LG παιρνει ρη σκυταλι, αλλα σε ο,τι εχει να κανει με το auto ειναι ισοπαλια για μενα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εισαι υπερβολικος.

Low light χωρις φλας καλυτερο το G4, με φλας ισοπαλια.

Φωτο με φυσικο φως ημερας ισοπαλια, ισως λιγο καλυτερο το Galaxy.

Video καλυτερο το galaxy ειδικα σε ηχο οπου τα μικροφωνα του κανουν φοβερη δουλεια.

Ολα αυτα στο auto, ετσι; Προφανως στο manual mode το LG παιρνει ρη σκυταλι, αλλα σε ο,τι εχει να κανει με το auto ειναι ισοπαλια για μενα.

 

Τραβα ενα βραδυνο τοπιο στο αυτοματο με το S6 και τραβα ενα με το G4...να δεις τι ισοπαλια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εισαι υπερβολικος.

Low light χωρις φλας καλυτερο το G4, με φλας ισοπαλια.

Φωτο με φυσικο φως ημερας ισοπαλια, ισως λιγο καλυτερο το Galaxy.

Video καλυτερο το galaxy ειδικα σε ηχο οπου τα μικροφωνα του κανουν φοβερη δουλεια.

Ολα αυτα στο auto, ετσι; Προφανως στο manual mode το LG παιρνει ρη σκυταλι, αλλα σε ο,τι εχει να κανει με το auto ειναι ισοπαλια για μενα.

Συμφωνώ, δεν υπάρχει κανένα χάος, απλά κάπου βγαίνει μπροστά το LG ειδικά σε χαμηλό.

Με την ευκαιρία επειδή τα είχα τα μοντέλα (S6 απλά κ edge) και βέβαια το G4 μέχρι προχθές (ξαναπήρα το S6) ξέχασα να πω ότι έχω κάνει ναι ένα μικρό συγκριτικό σε φως ημέρας στο αυτόματο πάντα (που πιστεύω είναι αυτό που ενδιαφέρει για snap shots και κινητά) ανάμεσα στα παραπάνω δύο και στο iPhone 64 plus καλού μου φίλου.

Θα τα στείλω το βράδυ στον expert το te salat να βγάλει πόρισμα και να μας πει ή εδώ ή σε άλλο νήμα. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καμμια λυση για τον αθλιο κ χαμηλο ηχο του ραδιοφωνου οταν παιζει απο τα ακουστικα εχει βρεθει?(το μοναδικο ψεγαδι που μπορω να βρω στη συσκευη)...Αραγε η Lg ειναι γνωστρια του προβληματος?Που μπορουμε να απευθυνθουμε ξερει κανεις??Εστω κανενα μειλ να τους στειλουμε μυνημα...

Το πιθανότερο να σου πουν οτι στα πλαισια του φυσιολογικού ειναι η απόδοση του ήχου και δεν συντρέχει θέμα.

Οπως λέγανε για τις κιτρινιλες και το banding στο flex 2 οτι ειναι feature της τεχνολογίας της οθονης και οτι ειναι φυςιολογικο :lol:

LG rules!!

 

Βέβαια ενα Mail να στείλεις δεν χάνεις να δοκιμάσεις την τύχη σου :p

http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να σου πουν οτι στα πλαισια του φυσιολογικού ειναι η απόδοση του ήχου και δεν συντρέχει θέμα.

Οπως λέγανε για τις κιτρινιλες και το banding στο flex 2 οτι ειναι feature της τεχνολογίας της οθονης και οτι ειναι φυςιολογικο :lol:

LG rules!!

 

Βέβαια ενα Mail να στείλεις δεν χάνεις να δοκιμάσεις την τύχη σου :p

http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support

 

Φυσικα και θα στειλω!Ευχαριστω για τον συνδεσμο...;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τραβα ενα βραδυνο τοπιο στο αυτοματο με το S6 και τραβα ενα με το G4...να δεις τι ισοπαλια ειναι

 

Μα δεν ειπα οτι ειναι ισοπαλια... Βραδινο τοπιο χωρις φλας καλυτερο το LG G4, με φλας ισοπαλια (καποιες φορες καλυτερο το galaxy ενω καποιες αλλες το g4).

Μην ξεχνας και προβλημα με το overexpose της καμερας του G4 την ημερα σε καποιες περιπτωσεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ακόμα τις φωτογραφίες του Μάνου.

Αλλά απ ότι έχω δει ως σήμερα, την μέρα βγαίνει νικητής το S6 και σε χαμηλό φωτισμό το G4.

Παρόλα αυτά δεν μ αρέσει κάτι:

Ο τρόπος που επιτυχγανεται το αποτέλεσμα στις νυχτερινές είναι καθαρά προϊόν επεξεργασίας όταν έχουμε Iso 1300 χωρίς θόρυβο.

Από εκεί και πέρα θα ήθελα να το έχω στα χέρια μου για να δω την ευκολία και το ποσοστό επιτυχίας.

 

Όπως φαίνεται η LG έχει κάνει καλύτερη δουλειά στο software. Εκεί βρίσκεται η διαφορά μεταξύ τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ακόμα τις φωτογραφίες του Μάνου.

Αλλά απ ότι έχω δει ως σήμερα, την μέρα βγαίνει νικητής το S6 και σε χαμηλό φωτισμό το G4.

Παρόλα αυτά δεν μ αρέσει κάτι:

Ο τρόπος που επιτυχγανεται το αποτέλεσμα στις νυχτερινές είναι καθαρά προϊόν επεξεργασίας όταν έχουμε Iso 1300 χωρίς θόρυβο.

Από εκεί και πέρα θα ήθελα να το έχω στα χέρια μου για να δω την ευκολία και το ποσοστό επιτυχίας.

 

Όπως φαίνεται η LG έχει κάνει καλύτερη δουλειά στο software. Εκεί βρίσκεται η διαφορά μεταξύ τους.

 

Ο τρόπος που επιτυχγανεται το αποτέλεσμα στις νυχτερινές είναι καθαρά προϊόν επεξεργασίας όταν έχουμε Iso 1300 χωρίς θόρυβο.

Λαθος...εδω οφειλεται ο μηδενικος θορυβος κατα κυριο λογο

1.RBGW sensor

2.IMX 234 sensor

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει συμφωνούμε ότι την ημέρα είναι ίσως ένα κλικ πιο μπροστά το s6 η στην χειρότερη ισοπαλία σε απόδοση. Το βράδυ υπερέχει σίγουρα το lg g4. Και οι δύο προτάσεις είναι κορυφαίες, με το lg g4 να κλέβει τις εντυπώσεις κυρίως στις βραδινές. Το έχω δει και με τα μάτια μου οπότε το λέω με σιγουριά. Το μόνο που με χάλασε σε αυτό το τηλέφωνο (lg g4) είναι το μπροστινό του μέρος. Αλλιώς θα το κρατούσα. Έμεινα και εγώ με το s6 edge.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που επιτυχγανεται το αποτέλεσμα στις νυχτερινές είναι καθαρά προϊόν επεξεργασίας όταν έχουμε Iso 1300 χωρίς θόρυβο.

Λαθος...εδω οφειλεται ο μηδενικος θορυβος κατα κυριο λογο

1.RBGW sensor

2.IMX 234 sensor

Σίγουρα βοηθά αλλά, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι μόνο αυτό, όταν με ακριβές dslr για να πετύχεις σωστό αποτέλεσμα σε παρόμοιες συνθήκες δεν ανεβάζεις ποτέ το ISO τόσο ψηλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει συμφωνούμε ότι την ημέρα είναι ίσως ένα κλικ πιο μπροστά το s6 η στην χειρότερη ισοπαλία σε απόδοση. Το βράδυ υπερέχει σίγουρα το lg g4. Και οι δύο προτάσεις είναι κορυφαίες, με το lg g4 να κλέβει τις εντυπώσεις κυρίως στις βραδινές. Το έχω δει και με τα μάτια μου οπότε το λέω με σιγουριά. Το μόνο που με χάλασε σε αυτό το τηλέφωνο (lg g4) είναι το μπροστινό του μέρος. Αλλιώς θα το κρατούσα. Έμεινα και εγώ με το s6 edge.

Το μπροστινό μέρος είναι σίγουρα αιτία. ..διαζυγίου χαχα :) :)

Επίσης το ότι παίζει τραμπολίνο όταν το αφήνεις στο τραπέζι.

Επίσης το ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση σε γυρνάει πίσω.

Όπως και ασύρματη.

Το τάτς της οθόνης του όταν το έχεις ειδικά στη φόρτιση ή όταν ζεστενεται πολύ.

Το πάχος μέγεθος σε σχέση με το S6.

Για πολλούς επίσης είναι μείον η ποιότητα που έχει υστέρηση κ εκεί.

Η έλειψη ασφαλούς κλειδώματος μέσω του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Ακόμα και το όνομα ή αίγλη που έχει το Samsung S6 (πόσο δε μάλλον το edge)και το πούλ Μουρ που μετράει για πολλούς "trendy" (όχι πάντως για μένα :p:p).

Και πόσα άλλα μπορώ να βρω οπότε είπαμε, είναι το χρειάζεται και γιατί το θέλει ο καθένας μας....

Και τα 2 είναι κορυφή το S6 καλύτερο σε specs σαφώς (κυρίως SoC) αλλά και εδώ βγάζω το καπέλο στην LG,το G4 έχει πιο δουλεμένο software και είναι το ίδιο γρήγορο και λίγο πιο smooth :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα και το s6 και το g4 στα χερια μου για 2 μερες ..δυστηχως ομως οχι μαζι για να κανω ενα συγκριτικο με σκοπο να διαλεξω ποιο θα παρω παντα με γνωμονα την καμερα...σας πληροφορω οτι το lg στο θεμα καμερα ειναι ανωτερο παντου ...ουτε θεμα over exposed φωτογραφιων υπαρχει...ουτε κατι το μεμπτο..οσο για το auto mode... απλα δεν υπαρχει..φοβερο σχεδον σε ολες τις συνθηκες το οποιο ειναι αποτέλεσμα πολυ καλης δουλειας στο hardware/software της καμερας...και μετα υπαρχει το manual mode που για οποιον ξερει κανει παπαδες
Link to comment
Share on other sites

πάντως αναφορικά με το θέμα της φόρτισης, με τον δικό του φορτιστή μου φουλάρει από 5% σε κάτω από δύο ώρες. Συγκριτικά με προηγούμενα κινητά που ήθελά πάνω από 2μιση ώρες είναι πολύ καλά. Κλαίω με το τραμπολίνο, όντως fail αυτό , τα υπόλοιπα δεν με απασχολούν. Επίσης από τότε που το άνοιξα πρέπει να μου έχει κλείσει μια φορά από μπαταρία, και να έχω κάνει 7-8 φορές εκκαθάριση διεργασιών. Και πάει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα φάκελο com.nng.igoprimoisr.javaclient - μέσα φτιάξε το φάκελο files - μέσα ρηξε το φακελο iGO - και βάλε το φάκελο com.nng.igoprimoisr.javaclient που έχεις φτιάξει στο φάκελο Android > μέσα στο data ;) μέσα στο data θα δεις και άλλα αρχεία να ξεκινάν με com.nng.

μηπως λειπει στο branding η αναλυση για g4????? Που θα την βρω???

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα και το s6 και το g4 στα χερια μου για 2 μερες ..δυστηχως ομως οχι μαζι για να κανω ενα συγκριτικο με σκοπο να διαλεξω ποιο θα παρω παντα με γνωμονα την καμερα...σας πληροφορω οτι το lg στο θεμα καμερα ειναι ανωτερο παντου ...ουτε θεμα over exposed φωτογραφιων υπαρχει...ουτε κατι το μεμπτο..οσο για το auto mode... απλα δεν υπαρχει..φοβερο σχεδον σε ολες τις συνθηκες το οποιο ειναι αποτέλεσμα πολυ καλης δουλειας στο hardware/software της καμερας...και μετα υπαρχει το manual mode που για οποιον ξερει κανει παπαδες

Συμφωνώ.

Είδα και συγκρινα τις φωτογραφίες που μου έστειλε ο Μάνος.

Είναι ημερήσιες βέβαια συν ο παράγοντας ότι η εστίαση κάποιες φορές γίνεται σε διαφορετικό σημείο δεν βοηθούν για απόλυτα συμπεράσματα.

 

Και οι 3 συσκευές G4, S6, i6+ (σε ημερησιες πάντα ), είναι πολύ κοντά.

 

Το G4 δίνει καλύτερο contrast και πιο έντονα χρώματα, το S6 περισσότερη λεπτομέρεια και καλύτερη διαχείριση στις έντονες φωτοσκιάσεις πιθανώς λόγο αυτόματου HDR, το iPhone plus αν είχε 16 mp θα το έβγαζα πρώτο παρόλο ότι δίνει λίγο θόρυβο στον ουρανό.

 

Γενικά με εξαίρεση κάποιες θολούρες στο G4 στα άκρα της φωτογραφίας που φαίνονται σε μεγάλο ζουμ, όλα τα άλλα όπου υστερεί το ένα, έναντι του άλλου, διορθώνεται πολύ εύκολα μ ένα βασικό πρόγραμμα επεξεργασίας.

Εννοώ ότι μπορώ στο S6 να αυξήσω το contrast και να ενισχύσω τα χρώματα. Η να αυξήσω στο G4 την οξύτητα και να δώσω φως στις σκιές. Στο iPhone δεν χρειάζονται αλλαγές. Δίνει ελαφρά μεγαλύτερο βάθος πεδίου και χάνει μόνο όσο ανεβαίνει το Zoom λόγο 8mp.

 

Συμπερασματικα και γνωρίζοντας πως αποδίδουν στις βραδινές, θεωρώ την κάμερα του G4 πληρέστερη λόγο της απόδοσης της σε χαμηλό φωτισμό.

 

Τώρα στα υπόλοιπα πέρα από την αδιαμφισβητητη υπέροχη του S6 σε ποιότητα κατασκευής και υλικών, είναι θέμα πρωτεραιοτήτων.

Συνεπώς το αποτέλεσμα στις ημερήσιες δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...