Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποιες ειναι οι τελευταίες παρτιδες που κυκλοφορούν; Σκέφτομαι την αγορά του και θέλω να αποφυγω τα γνωστά θέματα με την οθόνη. Επίσης που βλέπουμε ποια σειρά ειναι;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

507,508.

Ιουλίου,Αυγούστου δηλαδή.

Στα πλάγια πού έχει κολλημένο ενα χαρτί με το imei της συσκευής,γραφεί άλλον έναν κωδικό πού αρχίζει ετσι.

S/n507

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρηση καποιος θεμα με το Mail app σε Exchange λογαριασμο με διακομιστη,τομεα κτλ....????

Ότι και να κανω μου χτυπάει για πιστοποιητικο ασφαλειας και δεν με αφηνει να συνδεθω ενώ με 3 app που δοκιμασα από playstore μπαινει κανονικα.......αλλα ειπα να μην χρησιμοποιο και αλλα προγράμματα......

Σε yahoo,gmail,hotmail μπαινει κανονικα......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρηση καποιος θεμα με το Mail app σε Exchange λογαριασμο με διακομιστη,τομεα κτλ....????

Ότι και να κανω μου χτυπάει για πιστοποιητικο ασφαλειας και δεν με αφηνει να συνδεθω ενώ με 3 app που δοκιμασα από playstore μπαινει κανονικα.......αλλα ειπα να μην χρησιμοποιο και αλλα προγράμματα......

Σε yahoo,gmail,hotmail μπαινει κανονικα......

 

Και εμένα το εταιρικό mail δεν σεταριζοταν που είναι μέσω exchange . Αναγκάστικα να κατεβάσω app αλλά δεν με καίει και ιδιαίτερα να χρησιμοποιώ το δικό της. Είναι θέμα lg ή lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το εταιρικό mail δεν σεταριζοταν που είναι μέσω exchange . Αναγκάστικα να κατεβάσω app αλλά δεν με καίει και ιδιαίτερα να χρησιμοποιώ το δικό της. Είναι θέμα lg ή lollipop;

 

Ειλικρινά και εγω δεν καταλαβαίνω τι παίζεται. Σε ενα g2 που πηρα για τον γιο μου, ειχα γενικοτερο προβλημα να σεταρω mail accounts που ηταν .gr. Δεν έπαιρνε τις ρυθμίσεις απο τους servers και επρεπε να τις κανω με το χερι. Οτι ηταν .com δεν ειχα προβλημα και τις διαβαζε μια χαρα.

 

Στην ιδια εφαρμογή τωρα στο s5 μου, δεν χρειάστηκε να κανω χειροκίνητα τιποτα. Ολα τα σεταρε αυτοματα.

 

Αναφέρομαι στην narive εφαρμογη email του android.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

507,508.

Ιουλίου,Αυγούστου δηλαδή.

Στα πλάγια πού έχει κολλημένο ενα χαρτί με το imei της συσκευής,γραφεί άλλον έναν κωδικό πού αρχίζει ετσι.

S/n507

 

 

Εμένα πάντως 501 και είναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έκδοση που έχω είναι η V10d AME XX(dual sim) και πριν από αυτή είχα την V10c.....

Κάπου διάβασα ότι στο απλό με V10c οι ήχοι των ειδοποιησεων είναι ξεχωριστά από τους ήχους κλήσης....εμένα είναι ακόμα μαζί....και αυτό είναι λίγο εκνευριστικό.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει καποιος φιλος ασυρματη φορτιση να μου πει αν αξιζει τα χρηματα ; Εκτος απο το charger stand πρεπει να εχει και quick circle case;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Η θύρα υπέρυθρων που έχει το G4, δεν λειτουργεί με άλλα προγράμματα παρά μόνο με το δικό του, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν αυτός που έχει φτιάξει την εφαρμογή, μεριμνήσει για συμβατότητα με το G4 τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Άρα είναι θέμα καθαρά developer της εφαρμογής να επικοινωνήσει η εφαρμογή του με το hardware της συσκευής. Όχι θέμα της LG.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν αυτός που έχει φτιάξει την εφαρμογή, μεριμνήσει για συμβατότητα με το G4 τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Άρα είναι θέμα καθαρά developer της εφαρμογής να επικοινωνήσει η εφαρμογή του με το hardware της συσκευής. Όχι θέμα της LG.

Περίμενε. Προφανώς εσύ δε χρησιμοποιείς το ir blaster, και δεν ξέρεις αν όντως λειτουργεί με άλλο πρόγραμμα. Εγώ έχω το τάμπλετ της LG το V500 8.3 και δε λειτουργεί κανένα πρόγραμμα πλην του δικού του το οποίο είναι ελλειπέστατο. Σαν να μην υπάρχει. Επικοινώνησα με τον developer που φτιάχνει το κατά τη γνώμη μου καλύτερό πρόγραμμα για κωδικούς ir blaster σε συσκευές Samsung, και μου απάντησε ότι η LG δεν αφήνει τρίτους προγραμματιστές να επέμβουν στη χρήση της θύρας υπέρυθρων. Οπότε και γι αυτό δεν λειτουργεί. Ρωτάω να μάθω λοιπόν αν αυτό συνεχίζεται ή αν με κάποιο update άλλαξε το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό της με TV και OTE TV επικοινωνει οπότε δεν έχω θέμα.

Αυτό που λες ότι η LG δεν αφήνει δεν το ήξερα αλλά το ZappIR που έχω αγορασμενο σε aosp που είχα βάλει κάποια περίοδο έπαιζε μια χαρά.

Βέβαια μιλάω για G3 αλλά ποσό διαφορετικά να είναι τα θέματα πολιτικής.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εγω μπηκα και κατευαζω κανονικα θα σου δωσω τωρα αναλυτικες οδηγιες...είναι πολύ ευκολο....

Πρωτα από όλα θα πρεπει να διαγραφουμε εντελος από τον οποιο λογαριασμο Lg εχουμε δημιουργηση....

 

1.Θα πας ρυθμισεις - Λογαριασμοι & συγχρονισμος - Λογαριασμοι lg - θα επιλεξεις ''πληροφοριες λογαριασμου'' - θα δωσεις κωδικο πρόσβασης - θα πατησεις πανω αριστερα τις 3 καθετες τελειες και Ακυρωση συνδρομης - θα ξαναδωσεις κωδικο προσβασεις - θα τα τσεκαρεις όλα για ακυρωση συνδρομης και - οκ....θα σου ερθει μαιλ ότι ο λογαριασμος διαγραφικε

 

2.Μετα θα πρεπει να παμε να μπουμε στο app του Smart World οπου με το που μπουμε θα μας ζητηση να δωσουμε χωρα...και εκει είναι το κολπο θα πρεπει να δουμε ποιες χωρες μας βγαζει (το δικο μου δεν ειχε εννοείτε Ελλαδα ουτε Αμερική ουτε Ην.Βασιλειο αλλα ειχε Αυστραλια) και να συγκρατήσουμε μια που γνωρίζουμε την γλωσσα πχ εγω Αυστραλια που είναι Αγγλικα....Μετα δεν μπαινουμε καν στο Smart World (αυτή την διαδικασια την καναμε για να δουμε με πιες χωρες είναι συμβατο το Smart World τις συσκευης μας ώστε όταν παμε να δημιουργήσουμε νέο λογαριασμο να του πουμε ότι ειμαστε από μια από αυτές τις χωρες ώστε να κανει login)

 

3.Παμε παλι Λογαριασμοι & συγχρονισμος - Λογαριασμοι lg - νέο λογαριαμο - δεν θα κανεις log in με τον παλιο (αφου τον διαγράψαμε), στην τριτη επιλογή σου δεινει για δημιουργια νεου - ο λογαριασμος mail που θα χρησιμοποιησεις να είναι μονο σε καταληξη .com & όχι .gr - και εκει που θα σου βγαλει να επιλεξεις χωρα θα επιλεξεις μια από αυτές που ειδες και σε βολευουν στην γλωσσα όταν πριν πηγες και πρωτομπηκες στο Smart World....και εισαι ετοιμος....όλα λειτουργουν οκ στα Αγγλικα....

 

Το δοκίμασα, έκανα διαγραφή του λογαριασμού αλλά όταν πάω να δημιουργήσω καινούριο μου βγάζει από μόνο του την Ελλάδα ως χώρα, χωρίς να μπορώ να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, έκανα διαγραφή του λογαριασμού αλλά όταν πάω να δημιουργήσω καινούριο μου βγάζει από μόνο του την Ελλάδα ως χώρα, χωρίς να μπορώ να το αλλάξω.

Δηλαδη ενώ εχεις κανει ολικη διαγραφη τον λογαριασμο της Lg πας να μπεις στο Smart World και σου δεινει επιλογή μονο για Ελληνικα????

Αν αυτό εννοεις τοτε δοκιμασε (ενώ πριν εχεις κανει ολικη διαγραφη τον λογαριασμο της Lg) να κανεις και καθαρισμα cashe & δεδομενων της εφαρμογης Smart World και μετα δοκιμασε να ξαναμπεις να δουμε αν θα σου βγαλει παλι μονο Eλληνικα.....

Αν σου βγαλει μονο Ελληνικα δεν μπορω να σε βοηθησω άλλο.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους .. μετά από σοβαρή σκέψη γυρίζω ξανά πίσω στο android και ο λόγος είναι το g4 το οποίο και θα αποκτήσω την τέταρτη αν όλα πάνε κάλα ..

Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα , για αρχή θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα για το dual window ..Με ενδιαφέρει πολύ και το είχα βάλει και στο g2 που είχα παλαιότερα .. Τι γίνεται πλέον με τα ροοταρισματα τις εγγυήσεις κλπ ? Υπάρχει τρόπος αξιόπιστος να βάλω όλες τις εφαρμογές να μπορούν να τρέχουν σε dual window ? Αν ναι ποια η διαδικασία ?

Η φωτεινότητα έξω πως τα πάει ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει καποιος φιλος ασυρματη φορτιση να μου πει αν αξιζει τα χρηματα ; Εκτος απο το charger stand πρεπει να εχει και quick circle case;

 

φυσικα και αξιζει,το θεμα είναι ότι το τηλεφωνο χωρις εξτρα αξεσουάρ δεν φορτιζει ασυρματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο bestmobile; η τιμη που έχουν είναι πολυ χαμηλή

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο bestmobile; η τιμη που έχουν είναι πολυ χαμηλή

Οσες φορες και αν προσπαθησα να μιλησω μαζι τους δεν απαντουσε κανεις στις κλησεις. Οντως ειναι πολυ χαμηλη η τιμη του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φυσικα και αξιζει,το θεμα είναι ότι το τηλεφωνο χωρις εξτρα αξεσουάρ δεν φορτιζει ασυρματα.

Αξεσουαρ εννοεις αυτα που αναφερω στο post;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο bestmobile; η τιμη που έχουν είναι πολυ χαμηλή

Το βλέπεις διαθέσιμο καπου; στο site τους δεν υπάρχει τι συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες και αν προσπαθησα να μιλησω μαζι τους δεν απαντουσε κανεις στις κλησεις. Οντως ειναι πολυ χαμηλη η τιμη του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξεσουαρ εννοεις αυτα που αναφερω στο post;

 

Ναι φίλε θέλει την circle case Για ασύρματη φόρτιση ή οποία απογειώνει το τηλέφωνο και σε ομορφιά και σε λειτουργίες λόγω του παραθύρου.....απλά τα σπάνε οι θήκες....Προσοχή όμως να ζητήσεις κυκλοφορούν 2 τύποι....εσυ θες την ακριβή που υποστηρίζει και ασύρματη φόρτιση...

Να φανταστείς εγω έχω το dual SIM που δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ούτε με την θήκη και πάλι πήρα την ακριβή γιατί ήταν όλα τα λεφτά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η ακριβή με την φθηνή δλδ τι διάφορες έχει απο τη φθηνή ;

Αξίζει αλλαγή απο iPhone 6?

 

Την λέει την διαφορά τους...

 

Για αλλαγή δεν νομίζω ότι μπορεί να σου πει κανένας. Mac ή Windows λειτουργικό? iOS ή Android? Ερωτήματα που ουσιαστικά απαντώνται μόνο από τον χρήστη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς απο bestmobile; η τιμη που έχουν είναι πολυ χαμηλή

 

το πηρα εγω απο εκει. παραγγελια πεμπτη απογευμα, δευτερα με ειδοποιησαν το απογευμα για παραλαβη. ρουμανικο το red δερματινο με μια θηκη gold μαζι. σουπερ τιμη. αψογη συναλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα εγω απο εκει. παραγγελια πεμπτη απογευμα, δευτερα με ειδοποιησαν το απογευμα για παραλαβη. ρουμανικο το red δερματινο με μια θηκη gold μαζι. σουπερ τιμη. αψογη συναλλαγη.

 

Τι σειρά ειναι;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...