Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα

το θεμα μου ειναι οτι προερχομαι απο g2 και τωρα galaxy s5(δηλαδη κακομαθημενος σε αυτονομια στα τερματα-2 μερες το πρωτο 1.5 ολοκληρη το δευτερο με εντονοτατη χρηση)

ειχα ακουσει αμετρητα αρνητικα σχολια για την μπαταρια του g3

βλεπω οτι και το 4 εχει 4κ οθονη με 3000 μπαταρια σαν το g3

αν το χει κανεις μπορει να μου πει πως παει απο αυτονομια????

εννοω με απολυτο ξεζουμισμα οχι χρηση με φοβο για την μπαταρια η/ να κυκλοφορω με powerbank στη τσεπη

Τα κινητά που περιγράφεις δύσκολα θα ξαναυπάρξουν απο πλευράς αυτονομίας (περισσότερο το G2). Η τάση στα τελευταία high-end μοντέλα είναι να γίνονται ελαφρύτερα, λεπτότερα και κλειστά (πλέον) και τόσο ο κόσμος, όσο και οι εταιρείες φαίνεται να έχουν προσαρμοστεί στην 1 μέρα αυτονομίας. Το πλεονέκτημα βέβαια στο G4 είναι η αποσπόμενη μπαταρία, οπότε δεν είναι μεγάλο πρόβλημα να έχεις και μια δεύτερη μαζί σου, αν δεν σκοπεύεις να γυρίσεις εντός της ημέρας στο σπίτι σου. Επίσης δεν ξέρω, αλλά προσωπικά δεν μου έχει τύχει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να είμαι στην δουλειά, έξω ή σε κάποιο φιλικό σπίτι και να μην βρω ένα φορτιστή για κάποια έκτακτη ανάγκη.

Για την αυτονομία έχω αναφερθεί και λίγα post νωρίτερα. Υπολόγιζε 4 εως 5 ώρες SOT με 4G/WIFI μόνιμα ανοιχτά, 4-5 λογαριασμούς να συγχρονίζουν και χρήση χωρίς καμία σκέψη για εξοικονόμιση ενέργειας. Για μένα ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα αν στο τέλος της ημέρας έχω 10%, 20% ή ακόμη και 40-50% υπόλοιπο μπαταρίας. Το κινητό θα το φορτίσω σε κάθε περίπτωση για να το έχω έτοιμο το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαζα 3.30 ώρες με το g4 και ελάχιστα παραπάνω με το s6.... Εμένα μέρα δεν με έβγαζε κανένα από τα δύο από της 6 το πρωί στις 3 το μεσημέρι ήθελα φόρτιση.... IPhone 5 εποχές δηλαδή.....

Υπερβολές νομίζω...κάτι κάνεις λάθος. Είναι αδύνατο να έχεις μόνο 3.30 ώρες οθόνη με 9 ώρες συνολικής χρήσης. Εκτός αν παίζεις ακατάπαυστα τα πλέον ενεργοβόρα παιχνίδια που κυκλοφορούν. Τα προηγούμενα μου κινητά ήταν το Note 4, το s6 και το Iphone plus. Ακόμη και σε σχέση με το plus που θεωρείται από τα πολύ καλά τηλέφωνα σε αυτονομία, δεν βλέπω τεράστιες διαφορές. Με το Note 4 είναι στα ίδια επίπεδα και από το S6 καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ παραγγελία, τι σειρές παιζουν τώρα; Να προτιμησω κάποια ή είναι λαχείο;

507 Ιουλίου και 508 Αυγούστου ειναι οι πιο φρέσκιες παρτίδες.

Λαχείο ειναι βασικά εκτός αν κανεις γύρα στα μαγαζιά που εύκολα διακρίνεις την παρτίδα και ετσι το πάρεις η αλλιώς τους λες τηλεφωνικά η μέσω email ποια παρτίδα ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια χαρα

 

σκεφτομαι να παρω το g4 (εχω αλλες 3-4 ενναλακτικες)

 

το θεμα μου ειναι οτι προερχομαι απο g2 και τωρα galaxy s5(δηλαδη κακομαθημενος σε αυτονομια στα τερματα-2 μερες το πρωτο 1.5 ολοκληρη το δευτερο με εντονοτατη χρηση)

ειχα ακουσει αμετρητα αρνητικα σχολια για την μπαταρια του g3

βλεπω οτι και το 4 εχει 4κ οθονη με 3000 μπαταρια σαν το g3

αν το χει κανεις μπορει να μου πει πως παει απο αυτονομια????

εννοω με απολυτο ξεζουμισμα οχι χρηση με φοβο για την μπαταρια η/ να κυκλοφορω με powerbank στη τσεπη

 

Αυτονομίες τύπου g2-z2/z3 τα ξεχνάμαι οριστικά.

Δεν θα ξαναέρθουν μελλοντικά τέτοιες υλοποιήσεις.

 

Μόνο σε 2-3 έτη τα διαφορά project που τρέχουν στα εργαστήρια που διπλασιάζουν χωρητικότητα μπαταρίας στα σημερινά μεγέθη των λεπτών κινητών,μπορεί να έχουμε ελπίδες.

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-unveils-tech-that-can-double-lithium-ion-battery-capacity-709221?site=classic

http://www.pocket-lint.com/news/130380-future-batteries-coming-soon-charge-in-seconds-last-months-and-power-over-the-air

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

crazy sundays λεμε.. !!!!

τρεξτε κ προλαβεταιι...499 πιο φτηνα κ απο τα σκρουτζομαγαζα...!! αναριωτεμαι αν εχει κ δευτερο πλαστικο καπακι δωρο..!!

http://www.e-shop.gr/kinito-lg-g4-h815-32gb-leather-black-gr-p-TEL.009287

 

http://www.skroutz.gr/s/6592480/LG-G4-32GB.html?keyphrase=g+g4+32GB+LEATHER+BLACK

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει εγκατάσταση στο LG Bridge σε Mac αλλά δεν δουλεύει.Θέλω να κανω μεταφορά αρχείων κυρίως φωτογραφιών, και μουσικής.

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει εγκατάσταση στο LG Bridge σε Mac αλλά δεν δουλεύει.Θέλω να κανω μεταφορά αρχείων κυρίως φωτογραφιών, και μουσικής.

Καμιά ιδέα ?

https://www.android.com/filetransfer/

Link to comment
Share on other sites

499€ στο Eshop!

Κρατιέμαι στο ελάχιστο για να μην το παραγγείλω...

Αξίζει, λέτε, ε; :p

 

Είμαι με S3 Mini εδώ και 2,5 χρόνια και μου σπάει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδιά δεν δουλεύει ούτε το μεν ούτε το δε.

Το κουλό είναι ότι οταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή δεν το εμφανίζει καν στον Finder. Είναι ανύπαρκτο. Εστω από εκεί θα μπορούσα να δω τα αρχεία και τους φακέλους που έχει μέσα και να μεταφέρω αυτά που θέλω.... Δοκίμασα και τις δυο επιλογές από το τηλέφωνο και την MTP και την PTP. Αντίθετα μόλις το συνδέω φορτώνει αυτόματα ένα αντίστοιχο πρόγραμμα που έχω της Nikon για μεταφορά και επεξεργασία φωτογραφιών....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμή όντως, στο eshop. Η προσφορα Θα ισχυει για 7 μέρες, λέει.

Λέτε να συμπαρασύρει και τα σκρουτζομαγαζα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

499€ στο Eshop!

Κρατιέμαι στο ελάχιστο για να μην το παραγγείλω...

Αξίζει, λέτε, ε; :p

 

Είμαι με S3 Mini εδώ και 2,5 χρόνια και μου σπάει τα νεύρα

 

να μην κρατιεσε αλλο.. αφησου κ χτυπατο με κλειστα τα ματια.. .. κινηταρα ολκης λεμε....!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

να μην κρατιεσε αλλο.. αφησου κ χτυπατο με κλειστα τα ματια.. .. κινηταρα ολκης λεμε....!!

 

συμφωνώ απολυτα παρτο με κλειστα ματια θα παθεις την πλακα με την αλλαγη!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ή με Airdroid!!!!

 

Δουλεύει άψογα.

Ομολογώ ότι δεν το ήξερα.

Συνήθως έριχνα μεμονωμένα αρχεία, κανένα ήχο κλήσης ή wallpaper από το iMac ή το Macbook Air μέσω bluetooth.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαζα 3.30 ώρες με το g4 και ελάχιστα παραπάνω με το s6.... Εμένα μέρα δεν με έβγαζε κανένα από τα δύο από της 6 το πρωί στις 3 το μεσημέρι ήθελα φόρτιση.... IPhone 5 εποχές δηλαδή.....

 

υπερβολες μαλλον λες!!σε 9 ωρες ηθελες φορτιστεί τι του εφτιαχνες δηλαδη??:blink: και ποσο σου κραταει το s5 δηλαδη δεν μας ειπες??(ωρες οθονης ?)

Link to comment
Share on other sites

να μην κρατιεσε αλλο.. αφησου κ χτυπατο με κλειστα τα ματια.. .. κινηταρα ολκης λεμε....!!

 

συμφωνώ απολυτα παρτο με κλειστα ματια θα παθεις την πλακα με την αλλαγη!!!!;)

 

Tο τσίμπησα!! :D

Ελπίζω να το έχω μέσα στην εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

υπερβολες μαλλον λες!!σε 9 ωρες ηθελες φορτιστεί τι του εφτιαχνες δηλαδη??:blink: και ποσο σου κραταει το s5 δηλαδη δεν μας ειπες??(ωρες οθονης ?)

Φίλε εγώ ξέρω τι λένε τα ματάκια μου και η χρήση που κάνω.... Ξαναλέω λοιπόν ότι με το s6 και το g4 το μεσημέρι έψαχνα απεγνωσμένα φορτιστή ενώ με το s5 με την ίδια χρήση πάω το βράδυ σπίτι και έχω 20% ακόμα τουλάχιστον..... Οι μπαταρίες τούς για συσκευές εν έτη 2015 είναι τουλάχιστον αστείες...... Ακόμα και το iPhone 6 έχει καλύτερη μπαταρία..... Μη μιλήσω για το plus γιατί θα γελάνε και οι πέτρες..... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ ξέρω τι λένε τα ματάκια μου και η χρήση που κάνω.... Ξαναλέω λοιπόν ότι με το s6 και το g4 το μεσημέρι έψαχνα απεγνωσμένα φορτιστή ενώ με το s5 με την ίδια χρήση πάω το βράδυ σπίτι και έχω 20% ακόμα τουλάχιστον..... Οι μπαταρίες τούς για συσκευές εν έτη 2015 είναι τουλάχιστον αστείες...... Ακόμα και το iPhone 6 έχει καλύτερη μπαταρία..... Μη μιλήσω για το plus γιατί θα γελάνε και οι πέτρες..... :rolleyes:

Φίλε μου ωραίο το τρολάρισμα, αλλά απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ μας, οπότε θα σε παρακαλέσω να το σταματήσεις εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ ξέρω τι λένε τα ματάκια μου και η χρήση που κάνω.... Ξαναλέω λοιπόν ότι με το s6 και το g4 το μεσημέρι έψαχνα απεγνωσμένα φορτιστή ενώ με το s5 με την ίδια χρήση πάω το βράδυ σπίτι και έχω 20% ακόμα τουλάχιστον..... Οι μπαταρίες τούς για συσκευές εν έτη 2015 είναι τουλάχιστον αστείες...... Ακόμα και το iPhone 6 έχει καλύτερη μπαταρία..... Μη μιλήσω για το plus γιατί θα γελάνε και οι πέτρες..... :rolleyes:

Επαναλαμβάνω και εγώ ότι κάνεις κάτι λάθος στο σετάρισμα σου, γιατί αυτό που λες δεν γίνεται πρακτικά (μόνο με ακατάπαυστα gaming θα τα καταφέρεις ). Τον τελευταιο χρονο είχα από 2 φορές το 6 plus , 2 φορές το note 4 καθως και το galaxy s6 και το απλο iPhone 6( το παραδέχομαι...είμαι γκατζετακιας :) ) και μπορώ να συγκρίνω με μεγάλη σιγουριά τις μπαταρίες τους κάτω από -ιδιες- συνθήκες χρήσης. Γι αυτό και επιμένω!,

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την εκδοση dual sim(που οσο ναναι καταναλωνει περισσοτερο) στο 4ο κυκλο της μπαταριας πηρα

22 ώρες χρήση

4:15 λεπτά οθόνη με

περιπου 6ωρες Wi-Fi ανοιχτο

2 ωρεs browsing

4 λογαριασμοί mail Και

περίπου 1:15 λεπτά Ομιλία

20 λεπτά πλοήγηση με igo primo..

Καμία 10άρια φωτο

Υπόλοιπο μπαταρίας 4%

 

Στον 8ο κυκλο της μπαταριας πηρα

9 ώρες χρήση

4:36 λεπτά οθόνη με

περιπου 5 ωρες Wi-Fi ανοιχτο

2.5 ωρες browsing

4 λογαριασμοί mail Και

περίπου 1:00 ωρα Ομιλία

Γυρο στις 5 φωτο

5 λεπτα παρακολουθηση 4κ βιντεο

15λεπτα gaming (wild blood)

Διαφορα σκαλισματα

Υπόλοιπο μπαταρίας 1%

 

Αυτοι οι χρονοι είναι ένα κλικ κατω από το Note 4 dual sim που ηταν το προιγουμενο τηλεφωνο μου μεχρι πριν 9 μερες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ειχα στην κατοχη μου s3 g2 s5 και πλεον ειμαι με ενα λουμια 930(γιαυτο και ρωταω για νεο κινητο)

επισης εχουν περασει απο φιλους κτλ μπροστα στα ματια μου g3και ενα σωρο ακομη κινητα

το g2 ειναι ηταν και θα ειναι νο 1 σε αυτονομια,το ρουφουσα το αιμα και μου βγαζε 2 μερες,πηγαινα στην δουλεια με 50% 5ωρα σερι gps με πλοηγο και δεν με ενοιαζε τπτ ,στο s5 δεν ηταν ετσι κρατουσε ομως καθαρα μια ολοκληρη ημερα σε αναλογη χρηση,στο λουμια παω πρωι και μεσημερι που ειμαι σπιτι το βαζω στο φορτιστη

 

το g3 εκανε φειλ με την 4κ(μιλαω μονο για αυτονομια οχι για λαγκ και αλλα θετικα/αρνητικα) γιατι το πηραν πολλοι που ειχαν g2 και παθαν αμοκ

 

και επαναλαμβανω δεν ρωτησα αν αν ειναι καλη συσκευη,καμερα η αν ειναι σφαιρα το g4 αλλα για την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ ξέρω τι λένε τα ματάκια μου και η χρήση που κάνω.... Ξαναλέω λοιπόν ότι με το s6 και το g4 το μεσημέρι έψαχνα απεγνωσμένα φορτιστή ενώ με το s5 με την ίδια χρήση πάω το βράδυ σπίτι και έχω 20% ακόμα τουλάχιστον..... Οι μπαταρίες τούς για συσκευές εν έτη 2015 είναι τουλάχιστον αστείες...... Ακόμα και το iPhone 6 έχει καλύτερη μπαταρία..... Μη μιλήσω για το plus γιατί θα γελάνε και οι πέτρες..... :rolleyes:

 

και παλι δεν απαντησες στην ερωτηση μου ποσες ωρες οθονης βγαζεις??και φυσικα δεν σε πιστευω γιατι πολυ απλα και εγω την ειχα την συσκευη και ηταν μια χαρα την ημερα την εβγαζε ανετα !!!!4 ωρες οθονης σε δυο μερες μια χαρα ειναι!!και απο την αλλη ας πουμε οτι κατι δεν πήγαινε καλα με την συσκευη σου η την μπαταρια πρεπει να λες πραγματα που δεν ισχύουν οτι το τηλεφωνο δεν αξιζει απο θεμα μπαταριας ειναι τραγικο??απο οτι βλεπεις οι περισσότεροι διαφωνούν μαζι σου!!!

και πραγματικα αν ηταν να παρω κατι που θα ηθελα να εχει τρομερη αυτονομια θα επερνα η g2 η mate 7 (πραγματικο τερας)

και οχι το s5 που δεν ειδα κανεναν να γραφει για την τρομερη αυτονομια του!!!:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω ρε παιδια ειχα στην κατοχη μου s3 g2 s5 και πλεον ειμαι με ενα λουμια 930(γιαυτο και ρωταω για νεο κινητο)

επισης εχουν περασει απο φιλους κτλ μπροστα στα ματια μου g3και ενα σωρο ακομη κινητα

το g2 ειναι ηταν και θα ειναι νο 1 σε αυτονομια,το ρουφουσα το αιμα και μου βγαζε 2 μερες,πηγαινα στην δουλεια με 50% 5ωρα σερι gps με πλοηγο και δεν με ενοιαζε τπτ ,στο s5 δεν ηταν ετσι κρατουσε ομως καθαρα μια ολοκληρη ημερα σε αναλογη χρηση,στο λουμια παω πρωι και μεσημερι που ειμαι σπιτι το βαζω στο φορτιστη

 

το g3 εκανε φειλ με την 4κ(μιλαω μονο για αυτονομια οχι για λαγκ και αλλα θετικα/αρνητικα) γιατι το πηραν πολλοι που ειχαν g2 και παθαν αμοκ

 

και επαναλαμβανω δεν ρωτησα αν αν ειναι καλη συσκευη,καμερα η αν ειναι σφαιρα το g4 αλλα για την μπαταρια

δεν φτανει ουτε το g2 ,z3.mate7 με τιποτα για αυτο αν ειναι ο μονος λογος αγορας τηλεφωνου η μπαταρια τοτε παρε ενα απο αυτα που σου εγραψα με καλυτερο το mate7!!!

Link to comment
Share on other sites

Το S5 τρομερη αυτονομια;Μην τα λετε αυτα,γελαει ο κοσμος...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω και εγώ ότι κάνεις κάτι λάθος στο σετάρισμα σου, γιατί αυτό που λες δεν γίνεται πρακτικά (μόνο με ακατάπαυστα gaming θα τα καταφέρεις ). Τον τελευταιο χρονο είχα από 2 φορές το 6 plus , 2 φορές το note 4 καθως και το galaxy s6 και το απλο iPhone 6( το παραδέχομαι...είμαι γκατζετακιας :) ) και μπορώ να συγκρίνω με μεγάλη σιγουριά τις μπαταρίες τους κάτω από -ιδιες- συνθήκες χρήσης. Γι αυτό και επιμένω!,

Τι να πω μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικο τηλ για το g4 μιλάω..... Όσο για το s6 που το κράτησα 3 μήνες και έκανα τα πάντα η μπαταρία του για μένα ήταν τραγική και αυτό το λένε πολλά παιδιά που το έχουν στο θέμα του s6.....

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικο τηλ για το g4 μιλάω..... Όσο για το s6 που το κράτησα 3 μήνες και έκανα τα πάντα η μπαταρία του για μένα ήταν τραγική και αυτό το λένε πολλά παιδιά που το έχουν στο θέμα του s6.....

 

 

Λοιπόν για να σας λύσω το θέμα με το shot οθόνης μιας και είχα όλα τα τηλέφωνα

G2 48 ώρες χρήσης 7 ώρες shot

Note 3 48 ώρες χρήσης 6 shot

Note 4 24 ώρες χρήσης 7 shot

S6 24 ώρες χρήσης 5,5 shot

iPhone 6 48 ώρες χρήση 6 shot

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...