Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εσυ ελεγες οτι αυτα τα τηλεφωνα εχουν τραγικη μπαταρια και για αυτο γύρισες στο s5??:blink:

 

και εγω θα συμφωνήσω οτι το s6 εχει καλυτερει αυτονομια κανενα μισάωρο οθονης και οχι παντα!!

6 ωρες δεν εχω δει καμια φορα με την χρηση που κανω αλλα 5.30 ωρες οθονης εχω δει στο g4 5 ωρες με το ζορι μια δυο φορες!!:p

Συμφωνώ στο ότι το s6 έχει λίγο καλύτερη μπαταρία..... Εγώ αυτές τις ώρες οθόνη δεν τις είδα ποτέ...... Μπορεί να είμαι super power User τι άλλο να πω.... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως και οι 4 ώρες οθόνη για κινητά 2015 για μένα είναι τραγικές...... Ότι και να λέμε και το s6 σε σχέση με το s5 και το g4 σε σχέση με το g2 έχουν κάνει πισωγυρισμα στο θέμα μπαταρία.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο ότι το s6 έχει λίγο καλύτερη μπαταρία..... Εγώ αυτές τις ώρες οθόνη δεν τις είδα ποτέ...... Μπορεί να είμαι super power User τι άλλο να πω.... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως και οι 4 ώρες οθόνη για κινητά 2015 για μένα είναι τραγικές...... Ότι και να λέμε και το s6 σε σχέση με το s5 και το g4 σε σχέση με το g2 έχουν κάνει πισωγυρισμα στο θέμα μπαταρία.....

 

σε σχεση g2 δεν υπαρχει σύγκριση που εβγαζα 6-7 ωρες αλλα και αυτα τα τηλεφωνα με αυτες της ανάλυσής μια χαρα ειναι η μπαταρια τους εγω προσωπικά περιμενα και αρκετά χειροτερα ειδικα με το s6!!αλλα οταν ειδα οτι το s6 ηταν καλύτερο σε θεμα αυτονομίας ηταν λιγο παραξενο και ταυτοχρονα ευχαριστω!!!;)

και δες εδω τι χρονους εχω βγαλει εγω και πες μου αν σου αρεσουν!!!;)

και ανεβασε μου και τους δικους χρονους με το s5 να δουμε!!

ειναι περιεργο αλλα δεν καταφερα να τα ανεβάσω στα συνημμενα!!?για αυτο και τα ανεβασα σε dropbox!!φυσικα αν το άφηνα να πεσει μεχρι 2-3% θα εφτανα ανετα και της 5 ωρες ετσι και δεν το ειχα απο 100% κιολας!!

https://www.dropbox.com/s/95e09l6evkr1wjp/Screenshot_2015-08-31-22-32-04.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/16dsqzq6csjcy1q/Screenshot_2015-08-31-22-32-12.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/dd3iuxvjdwqrctv/Screenshot_2015-08-31-22-32-17.png?dl=0

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρευτειτε παιδια...ειχα το Galaxy S6 για 2 μηνες και τωρα εχω το G4.

Και επειδη κανω ακριβως την ιδια χρηση στα κινητα (70% περιπου καμερα και βιντεο)...εχω να πω τα εξης.

Το Galaxy βγαζει 6 ωρες οθονη ενω το G4 βγαζει 4 ωρες οθονη...αυτα.

Και αυτο τωρα ειναι σοβαρο κριτηριο το οτι εσυ τα δουλευεις σαν καμερα; οκ παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη κανω ακριβως την ιδια χρηση στα κινητα (70% περιπου καμερα και βιντεο)...εχω να πω τα εξης.

Το Galaxy βγαζει 6 ωρες οθονη ενω το G4 βγαζει 4 ωρες οθονη...αυτα.

Προφανώς δεν είσαι ο τυπικός χρήστης κινητού....αν πήρες κινητό για να χρησιμοποιείς 70% την κάμερα του, τότε κάτι έχεις κάνει λάθος. Με τα 550-800 ευρώ που δαπάνησες (ανάλογα το μοντέλο) θα είχες πολύ καλύτερες επιλογές και σε κάμερα και σε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νεα εκδοση η d. Tην κατεβαζω τωρα με την ελπιδα οτι θα εχει διορθωθει το προβλημα με το mirrorlink.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νεα εκδοση η d. Tην κατεβαζω τωρα με την ελπιδα οτι θα εχει διορθωθει το προβλημα με το mirrorlink.

 

Στο ελληνικο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβγαλε κ εμενα

 

εγώ ακόμα περιμένω :(

 

υπάρχει τίποτα σαν το sammobile για lg για να ενημερωνόμαστε για αναβαθμίσεις κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβγαλε κ εμενα

 

ελληνικη εκδοση ειναι το κιν σου.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβγαλε κ εμενα

Μόλις την εγκατέστησα και εγώ:

"Βελτιώσεις χρηστικότητας μέσω επιδιορθώσεων της Google" αναφέρει.

Με μια πολύ σύντομη ματιά δεν βλέπω κάτι διαφορετικό στο UI ή κάποια άλλη σημαντική αλλαγή. Μου φαίνεται λίγο πιο σβέλτο αλλά κατά 99% αυτό οφείλεται στο placebo. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Επειδή αύριο θα είμαι κι εγώ κάτοχος της εν λόγω συσκευής, θα ήθελα να μου προτείνετε μια θήκη.

Κοιτούσα την QuickCircle της LG αλλά με προβληματίζει η πρόσβαση στην οθόνη από το παραθυράκι. Θα προτιμούσα κάτι που να προστατεύει ολόκληρο το κινητό. Έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Επειδή αύριο θα είμαι κι εγώ κάτοχος της εν λόγω συσκευής, θα ήθελα να μου προτείνετε μια θήκη.

Κοιτούσα την QuickCircle της LG αλλά με προβληματίζει η πρόσβαση στην οθόνη από το παραθυράκι. Θα προτιμούσα κάτι που να προστατεύει ολόκληρο το κινητό. Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Εγώ πήρα μια σιλικόνης 0.3mm smoke transparent με 4 ευρώ και είναι εξαιρετικη. Προστατεύει περιμετρικά και πίσω τηλέφωνο , δεν το μεγαλώνει σε μέγεθος και σου δίνει την αίσθηση ότι δεν φοράει καν θήκη. Την συνδύασα και με ενα x- one tempered glass και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικο μοντελο?

 

Οχι για Γαλλια ειναι. Και δυστυχως δεν λυθηκε το προβλημα με το mirrorlink.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι για Γαλλια ειναι. Και δυστυχως δεν λυθηκε το προβλημα με το mirrorlink.

 

τι ακριβώς θέμα έχεις φιλέ? κ τι παρτίδα είναι το κινητό σου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερώσει όλων με φορτιστή quick charge της Samsung (με αυτόν το φόρτιζω εδώ και 10 μερες) σε 30 λεπτά ακριβός φορτιζει από 2% σε 65%....και ακριβός σε 1 ώρα πλήρης φόρτιση 100%.....

Παρά πολύ καλά θα έλεγα με σχεδόν καθόλου υψηλές θερμοκρασίες καθ'όλη τη διάρκεια φόρτισης.....Το ΝΟΤΕ 4 φορτιζε ακριβώς σε 1ώρα και 15λεπτα....

Από χρόνους μπαταρίας (dual SIM version) σήμερα είχα ίσως τα καλύτερα αποτελέσματα..

37ώρες & 27 λεπτά

3ώρες & 49λεπτά οθόνη

1ώρα & 7λεπτά φωνητικές κλήσεις

Με Wi-Fi ανοιχτό περίπου 8 ώρες με 4 mail να συγχρονιζουν,3-4 ώρες browsing Και αρκετό σκάλισμα...

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις που φτάνουν στα ίσα τα επίπεδα του ΝΟΤΕ 4 dual SIM Που είχα πριν....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του τι λέει;

Θα ήθελα αν κάποιος ειχε Note 4 πριν να κανει μια σύγκριση.

Του note ήταν το λιγότερο απολαυστική.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερώσει όλων με φορτιστή quick charge της Samsung (με αυτόν το φόρτιζω εδώ και 10 μερες) σε 30 λεπτά ακριβός φορτιζει από 2% σε 65%....και ακριβός σε 1 ώρα πλήρης φόρτιση 100%.....

Παρά πολύ καλά θα έλεγα με σχεδόν καθόλου υψηλές θερμοκρασίες καθ'όλη τη διάρκεια φόρτισης.....Το ΝΟΤΕ 4 φορτιζε ακριβώς σε 1ώρα και 15λεπτα....

Από χρόνους μπαταρίας (dual SIM version) σήμερα είχα ίσως τα καλύτερα αποτελέσματα..

37ώρες & 27 λεπτά

3ώρες & 49λεπτά οθόνη

1ώρα & 7λεπτά φωνητικές κλήσεις

Με Wi-Fi ανοιχτό περίπου 8 ώρες με 4 mail να συγχρονιζουν,3-4 ώρες browsing Και αρκετό σκάλισμα...

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις που φτάνουν στα ίσα τα επίπεδα του ΝΟΤΕ 4 dual SIM Που είχα πριν....

 

 

Αν θες δώσε ένα λινκ για τον φορτιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του τι λέει;

Θα ήθελα αν κάποιος ειχε Note 4 πριν να κανει μια σύγκριση.

Του note ήταν το λιγότερο απολαυστική.

Εδω ειναι .... εξαιρετικά απολαυστική! :D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του τι λέει;

Θα ήθελα αν κάποιος ειχε Note 4 πριν να κανει μια σύγκριση.

Του note ήταν το λιγότερο απολαυστική.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλύτερη η κάμερα του G4 ( ειδικά σε low light καταστάσεις), χωρίς όμως να σημαίνει ότι οι διαφορές τους ειναι χαοτικές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια σιλικόνης 0.3mm smoke transparent με 4 ευρώ και είναι εξαιρετικη. Προστατεύει περιμετρικά και πίσω τηλέφωνο , δεν το μεγαλώνει σε μέγεθος και σου δίνει την αίσθηση ότι δεν φοράει καν θήκη. Την συνδύασα και με ενα x- one tempered glass και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Φίλε μου αν μας έβαζες και ένα λινκ από που την πήρες την θήκη θα σου ήμουν υπόχρεος.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν μας έβαζες και ένα λινκ από που την πήρες την θήκη θα σου ήμουν υπόχρεος.

Αν εχεις μαύρο ή σκούρο χρώμα αυτη:

http://www.mythiki.gr/thikes/lg/lg-g4/ultra-thin-case-smoke-lg-g4-detail.html

Αν έχεις λευκό ή κόκκινο ή καφέ αυτη:

http://www.mythiki.gr/thikes/lg/lg-g4/ultra-thin-case-lg-g4-detail.html

...και το tempered glass αυτο:

http://www.mythiki.gr/memvranes/lg/lg-g4/x-one-glass-screen-protector-detail.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιθανότατα γράφω σε λάθος thread, αλλά υπάρχει τρόπος να παραμετροποιησω τα watchfaces από το κινητό μου, το οποίο έχει θήκη τύπου Quick circle? Είναι κινέζικο
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...