Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα ειχε το θεμα του τερματισμου κλησης και οπως ειχα γραψει παλαιοτερα ειχα παρατηρησει οτι το εκανε οταν ειχα ανοιχτο και το wi-fi. Τελικα μου το ξαναεκανε και με κλειστο το wi-fi και τυχαια αφαιρεσα δυο εφαρμογες που δεν τις χρησιμοποιουσα. Το Instagram και το Instamessage. Εκ τοτε, (πανε περίπου 5 μηνες) δεν μου το εχει ξανακανει. Ψαχνοντας παω κι εγω.

 

Δεν ειχα καμμια παρομοια εφαρμογη. Επισης το'χει κανει και εκτος σπιτιου, το καλοκαιρι, δεν ειχα wifi ανοιχτα, το ειχα αναφερει ξανα.

Αν ειναι οι εφαρμογες που θελει ο κοσμος να'χει για καθημερινη χρηση στο κινητο του, να δημιουργουν προβληματα με τις κλησεις (αν ειναι δυνατον) , τοτε δε ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα καμμια παρομοια εφαρμογη. Επισης το'χει κανει και εκτος σπιτιου, το καλοκαιρι, δεν ειχα wifi ανοιχτα, το ειχα αναφερει ξανα.

Αν ειναι οι εφαρμογες που θελει ο κοσμος να'χει για καθημερινη χρηση στο κινητο του, να δημιουργουν προβληματα με τις κλησεις (αν ειναι δυνατον) , τοτε δε ξερω τι να πω...

 

Δεν χρειαζεται να πεις κάτι. Για εμένα τουλάχιστον είναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Οι μηχανές από καταβολής κόσμου, εχουν τρεις καταστασεις: λειτουργουν, δυσλειτουργουν ή δεν λειτουργουν.

Εχω την απαίτηση βεβαια να λειτουργεί, αλλά εχω και στο μυαλό μου οτι ως μηχανή μπορεί να αλλάξει κατάσταση.

Όπως μου χαλασε ο διακόπτης των φλας στο αυτοκινητο και πηγε για αλλαγη, έτσι μου έπαθε bootloop και το τηλεφωνο.

Και τα δυο με νεο ανταλλακτικό επέστρεψαν στην αρχική κατάσταση λειτουργίας. (Δυστυχώς μόνο το τηλ ήταν σε εγγύηση).

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να πεις κάτι. Για εμένα τουλάχιστον είναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Οι μηχανές από καταβολής κόσμου, εχουν τρεις καταστασεις: λειτουργουν, δυσλειτουργουν ή δεν λειτουργουν.

Εχω την απαίτηση βεβαια να λειτουργεί, αλλά εχω και στο μυαλό μου οτι ως μηχανή μπορεί να αλλάξει κατάσταση.

Όπως μου χαλασε ο διακόπτης των φλας στο αυτοκινητο και πηγε για αλλαγη, έτσι μου έπαθε bootloop και το τηλεφωνο.

Και τα δυο με νεο ανταλλακτικό επέστρεψαν στην αρχική κατάσταση λειτουργίας. (Δυστυχώς μόνο το τηλ ήταν σε εγγύηση).

 

Και το τηλ επιστρεφει σε αρχικη κατασταση, μεχρι να πεσει παλι στην προηγουμενη :p Δυστυχως, εχει συμβει σε πολλους συμφορουμιτες (και οχι μονο). Δεν ειναι κανονας, αλλα εχει συμβει.

Ελπιζω μονο να μην αρχισουν οι νεες σειρες να εμφανιζουν το προβλημα μεσα στο καλοκαιρι ή μετα το περας του

Link to comment
Share on other sites

Και το τηλ επιστρεφει σε αρχικη κατασταση, μεχρι να πεσει παλι στην προηγουμενη :p Δυστυχως, εχει συμβει σε πολλους συμφορουμιτες (και οχι μονο). Δεν ειναι κανονας, αλλα εχει συμβει.

Ελπιζω μονο να μην αρχισουν οι νεες σειρες να εμφανιζουν το προβλημα μεσα στο καλοκαιρι ή μετα το περας του

 

Δεν ξαναγραφω γιαυτο το θεμα. Μου το ξανακανε χτες... Ας μιλησουμε για κατι αλλο....χαχαχα

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μηνες ειχα στείλει για 10 μερες το κινητο γτ μου εμφανιζε στις ειδοποιήσεις το ρολοι το σημα του wifi και ολα γενικα τα εικονιδια κ οσο το χρησιμοποιουσα γινοταν ποιο εντονο τελικα το εφτιαξαν . τωρα ακομα δεν αρχισαν οι ζεστες πάλι τα ίδια λετε να το ξανα στειλω η δε θα το φτιαχνουν? Το κινητο εχει εγγυηση ακομα υπαρχει περιπτωσει Να δημιουργησει μονιμο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μηνες ειχα στείλει για 10 μερες το κινητο γτ μου εμφανιζε στις ειδοποιήσεις το ρολοι το σημα του wifi και ολα γενικα τα εικονιδια κ οσο το χρησιμοποιουσα γινοταν ποιο εντονο τελικα το εφτιαξαν . τωρα ακομα δεν αρχισαν οι ζεστες πάλι τα ίδια λετε να το ξανα στειλω η δε θα το φτιαχνουν? Το κινητο εχει εγγυηση ακομα υπαρχει περιπτωσει Να δημιουργησει μονιμο προβλημα?

Μάλλον καις την οθόνη του με φουλ φωτεινότητα και παρατεταμένη χρήση στατικών γραφικών. Οπως στις amoled ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτεινοτητα την εχω 30% χειροκινητο εχω προβλημα με τον εντονο φωτεισμο βασικα δε κανω κατι μη φυσιολογικο αντε να σερφαρο καμια ωρα μεσσεντζερ βαιμπερ κλήσεις το κινητο το παρουσιαζει οταν φορτιζει και ζεσταίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ είχα. Αλλά το θέμα είναι ότι είχε μείνει μόνιμα πάνω αριστερά αυτό και δεν έφευγε ποτέ!! Απλά όταν κρυωνε η συσκευή κάπως ξεθωριαζε. Εντελώς δεν εφευγε ποτέ.

Ήταν ένα αρκετά μεγάλο σημαδι που είχε δημιουργηθεί όταν έτυχε να παίξω ένα παιχνίδι για λίγο.

 

Τελικά αυτό το σημάδι εξαφανιστηκε εντελως όταν μου άλλαξαν την πλακέτα όταν γύρισε από procordia.

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό image retention είναι αυτό και δυστυχώς το παρουσιάζουν όλα τα g4 και όχι μόνο.

 

Eγω δεν εχω ουτε σταγονα. Οποτε κοψε κατι εως πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω ουτε σταγονα. Οποτε κοψε κατι εως πολυ.

 

Μήπως δεν έχει ζεσταθεί ποτέ σε μεγάλο βαθμό το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ καθόλου και ας πέρασε όλο το καλοκαίρι στην παραλία.. Για αυτό μην μιλάτε για εκ μέρους όλων
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει ζεσταθεί ποτέ σε μεγάλο βαθμό το κινητό σου;

 

Βαραγε κατι 2ωρα σε pokemon go περυσι πριν το update. Μια χαρα ζεσταθηκε. Απλα δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο γενικα.

Δεν βαζω το διαστημα μεσα που ειχε γινει ο προσωπικος μου υπολογιστης για 40 ημερες και εκει βαραγε 12ωρα σε χρηση η οθονη.

Απλα ποτε μου δεν το εβαζα στο φουλ οπως κανω με ολες τις συσκευες ουτε αφηνω πχ 30 λεπτα ανοιχτη την οθονη για να βλεπω το background. Δεν ξερω που οφειλεται στο ir απλα εγω αναφερω τι δεν του κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να απομονώσω τον ηχο που κανει το κινητο οταν φορτιζει στο 100%.Γινετε να μην ακούγεται αυτος ο ηχος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Από εχθές κάτοχος και εγώ της συσκευής. Μεταχειρισμένη, ενός έτους, σειρά 601 χωρίς να έχει παρουσιάσει (προς το παρόν) bootloop. Ευτυχώς είναι με απόδειξη αγοράς οπότε εάν και εφόσον έρθει η κακιά η ώρα θα έχουμε κάλυψη.

 

Την συσκευή θέλω να την πάρω απο πέρσι. Αλλά αυτά τα bootloop και τα προβλήματα οθόνης με κρατούσαν σε απόσταση.

Ήρθε όμως η ώρα να διαλέξω ένα "φθηνό" κινητό (κάτω απο 200 ευρώ) και για να πώ την αλήθεια...τις δυνατότητες του G4 δεν ξέρω εάν τις έχει άλλη συσκευή σε αυτήν την τιμή. Μην ξεχνάμε οτι το Lg G4 υπήρξε ναυαρχίδα, οπότε διαθέτει κορυφαία χαρακτηριστικά που δεν μπορείς να τα βρείς σε mid range συσκευές.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε μέχρι στιγμής είναι η ταχύτητα πτώσης της μπαταρίας του. Πιστεύω οτι την ημέρα θα την βγάζει αλλά όπως και να έχει την πίνει νεράκι. Βέβαια...οκ...είναι και ενός έτους συσκευή αλλά επειδή φορτίζει με 1Α φορτιστή δεν δικαιολογείται μεγάλη πτώση. Προσωπικά το S7 edge μου έβγαζε 3 ημέρες. Με την ίδια χρήση και με ίδιες εφαρμογές, έτσι όπως φαίνεται, το Lg θα μου βγάζει μέρα.

 

Ένα άλλο αρνητικό που παρατήρησα είναι οι γρανζουνιές στο τζαμάκι της κάμερας. Ενώ η συσκευή που πήρα ήταν ΠΕΝΑ, δεν είχε ούτε σκόνη ρε παιδί μου, είνα σαν καινούρια...το τζαμάκι έχει γραντζουνιές! Είχα διαβάσει οτι γενικά δεν αντέχει και πολλά πολλά, αλλά αυτό μου φάνηκε υπερβολικό. Οι γρανζουνιές δεν φαίνεται να επηρεάζουν την ποιότητα φωτογραφιών αλλά είναι μεγάλο μείον. Σκεφτόμουν τα το χρησιμοποιήσω χωρίς θήκη (με δερμάτινη πλάτη) αλλά όταν το αφήνεις κάτω θα πατάει στην κάμερα οπότε...αυτό με θήκη και έγινε έτσι...πού να το αφήσεις και γυμνό για να έρχεται σε επαφή με επιφάνειες....:confused:

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο δουλεύει σπέσιαλ. Έχει και πολλά θετικά (όπως η κάμερα π.χ) αλλά συνήθως έχουμε μάθει να αναφέρουμε μόνο τα αρνητικά...οπότε να μην χαλάσω την παράδοση...:p

 

Και κάτι ακόμα: Στις αναβαθμίσεις των Samsung υπήρχε (και συνεχίζει να υπάρχει) αυτή η γελοία κατάσταση με τις 1000 διαφορετικές επίσημες rom...ανάλογα με την χώρα προέλευσης και το brand ή όχι της συσκευής. Πραγματικό ανέκδοτο η όλη φάση...

Εδώ τί παίζει; Το δικό μου έχει Android 6.0 , ασφάλεια 2016-08-01 , λογισμικό V20h-EUR-XX.

Είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των πρωταίρων και συγγνώμη για το μακρινάρι...:D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε μιλησα εκ μερους ολων παντως και δυστυχώς το κινητο το χρησιμοποιω για τα βασικα εχω ταμπλετ για αλλες εργασιας βιντεο κτλ!! Εννοειται οχι pokemon go δεν εχω παιξει αλλα δεν εχω εγκαταστήσει ποτε παιχνιδι κ εφαρμογες που δε χρειαζομαι ! Θα παει για σέρβις ξυπνησα σημερα και ολα ρα εικονίδια απο χτες εχουν μεινει στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο και κάτι στην κατοχή μου το τηλέφωνο και σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος (με εξαίρεση την αυτονομία κάποιες φορές).

Κυρίως δεν μου εμφάνισε ποτέ το λεγόμενο bootloop οπότε θεώρησα εαυτόν τυχερό.

 

Σήμερα όμως κι αφού το έβγαλα από την τσάντα μου φτάνοντας στη δουλειά το κινητό έκαιγε και έκανε επανεκκινήσεις.

Απογοητευμένος που μου έβγαλε bootloop μετά από τόσο καιρό, βγάζω την μπαταρία και την ξαναβάζω με το πρόβλημα να ξαναεμφανίζεται μετά από 1-2 λεπτά.

 

Τελικά έβγαλα την μπαταρία και το άφησα έτσι για καμιά ώρα κι από τότε λειτουργεί κανονικά χωρίς καμία επανεκκίνηση εδώ και 4-5 ώρες.

Κι εκεί που ήμουν έτοιμος να το πάω στο service τώρα το σκέφτομαι μήπως και δεν φταίει η πλακέτα αλλά κάτι άλλο...

 

Υπάρχει περίπτωση να τη γλυτώσω ή να το πάω στο service έτσι κι αλλιώς;

Νόμιζα ότι το bootloop ήταν κατάσταση από την οποία δεν βγαίνει η συσκευή με συμβατικό τρόπο...

 

Δεν έχω κάνει hard reset και η συσκευή μου είναι η 602.

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο και κάτι στην κατοχή μου το τηλέφωνο και σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος (με εξαίρεση την αυτονομία κάποιες φορές).

Κυρίως δεν μου εμφάνισε ποτέ το λεγόμενο bootloop οπότε θεώρησα εαυτόν τυχερό.

 

Σήμερα όμως κι αφού το έβγαλα από την τσάντα μου φτάνοντας στη δουλειά το κινητό έκαιγε και έκανε επανεκκινήσεις.

Απογοητευμένος που μου έβγαλε bootloop μετά από τόσο καιρό, βγάζω την μπαταρία και την ξαναβάζω με το πρόβλημα να ξαναεμφανίζεται μετά από 1-2 λεπτά.

 

Τελικά έβγαλα την μπαταρία και το άφησα έτσι για καμιά ώρα κι από τότε λειτουργεί κανονικά χωρίς καμία επανεκκίνηση εδώ και 4-5 ώρες.

Κι εκεί που ήμουν έτοιμος να το πάω στο service τώρα το σκέφτομαι μήπως και δεν φταίει η πλακέτα αλλά κάτι άλλο...

 

Υπάρχει περίπτωση να τη γλυτώσω ή να το πάω στο service έτσι κι αλλιώς;

Νόμιζα ότι το bootloop ήταν κατάσταση από την οποία δεν βγαίνει η συσκευή με συμβατικό τρόπο...

 

Δεν έχω κάνει hard reset και η συσκευή μου είναι η 602.

 

Κάνε ένα back up για καλό και για κακό και αν έχεις φωτογραφίες και βίντεο μετάφερέ τα σε μια κάρτα μνήμης ή σε κάποιον υπολογιστή.... Έτσι, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι (τουλάχιστον) δε θα τα χάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο και κάτι στην κατοχή μου το τηλέφωνο και σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος (με εξαίρεση την αυτονομία κάποιες φορές).

Κυρίως δεν μου εμφάνισε ποτέ το λεγόμενο bootloop οπότε θεώρησα εαυτόν τυχερό.

 

Σήμερα όμως κι αφού το έβγαλα από την τσάντα μου φτάνοντας στη δουλειά το κινητό έκαιγε και έκανε επανεκκινήσεις.

Απογοητευμένος που μου έβγαλε bootloop μετά από τόσο καιρό, βγάζω την μπαταρία και την ξαναβάζω με το πρόβλημα να ξαναεμφανίζεται μετά από 1-2 λεπτά.

 

Τελικά έβγαλα την μπαταρία και το άφησα έτσι για καμιά ώρα κι από τότε λειτουργεί κανονικά χωρίς καμία επανεκκίνηση εδώ και 4-5 ώρες.

Κι εκεί που ήμουν έτοιμος να το πάω στο service τώρα το σκέφτομαι μήπως και δεν φταίει η πλακέτα αλλά κάτι άλλο...

 

Υπάρχει περίπτωση να τη γλυτώσω ή να το πάω στο service έτσι κι αλλιώς;

Νόμιζα ότι το bootloop ήταν κατάσταση από την οποία δεν βγαίνει η συσκευή με συμβατικό τρόπο...

 

Δεν έχω κάνει hard reset και η συσκευή μου είναι η 602.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να τη γλιτωσεις. Once bootloop, always bootloop, ακομη και μετα απο hard reset. Εννοω στην παρουσα πλακετα.

Οταν στο ξανακανει, procordia για αλλαγη.

ΥΓ: Εκτος και αν η περιπτωση σου ειναι εντελως διαφορετικη με το bootloop, δε βλεπω πως μπορεις να τη γλιτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι απο Αμερικη (αρα σιγουρο τελωνειο) , καθως και δεν στελνει Ελλαδα.

(Shipping to: United States)

&

The seller has not specified a shipping method to Greece. Contact the seller- opens in a new window or tab and request shipping to your location.

 

Δε νομιζω οτι εχει νοημα καποιος να παρει κατι που θα του βγει well over 100 euros :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα : To G4 υποστηρίζει QCharge 2.0, αλλά ο φορτιστής που έχει μέσα το κουτί είναι απλός (όχι QC2 δηλαδή);

 

Και να επαναλάβω και ένα ακόμα ερώτημα εφόσον γνωρίζει κάποιος να που απαντήσει:

 

"Και κάτι ακόμα: Στις αναβαθμίσεις των Samsung υπήρχε (και συνεχίζει να υπάρχει) αυτή η γελοία κατάσταση με τις 1000 διαφορετικές επίσημες rom...ανάλογα με την χώρα προέλευσης και το brand ή όχι της συσκευής. Πραγματικό ανέκδοτο η όλη φάση...

Εδώ τί παίζει; Το δικό μου έχει Android 6.0 , ασφάλεια 2016-08-01 , λογισμικό V20h-EUR-XX.

Είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω;"

 

Ευχαριστώ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...