Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα ουτε για βουτια στην θάλασσα δεν προλαβαίνω..οπως και να εχει συντομα θα παρει δρομο να μου φυγει και το άγχος
Link to comment
Share on other sites

Οποιος καταφέρει καλοκαίρι με 34+ βαθμούς με 4G ανοιχτο και εγγραφη βίντεο 4Κ να κρατήσει ανοιχτή την συσκευή για πάνω από 2 λεπτά, να μου στείλει paypal να κανω κατάθεση 100 ευρώ :p

 

Ειδικά με 4G ανοιχτό και Live Stream βίντεο στο facebook, μου κλείνει σε 20 δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Οποιος καταφέρει καλοκαίρι με 34+ βαθμούς με 4G ανοιχτο και εγγραφη βίντεο 4Κ να κρατήσει ανοιχτή την συσκευή για πάνω από 2 λεπτά, να μου στείλει paypal να κανω κατάθεση 100 ευρώ :p

 

nice challenge. Το επαθλο ειναι ορκισμενο ή απλα λογια του αερα; :p

Link to comment
Share on other sites

Οποιος καταφέρει καλοκαίρι με 34+ βαθμούς με 4G ανοιχτο και εγγραφη βίντεο 4Κ να κρατήσει ανοιχτή την συσκευή για πάνω από 2 λεπτά, να μου στείλει paypal να κανω κατάθεση 100 ευρώ :p

 

Ειδικά με 4G ανοιχτό και Live Stream βίντεο στο facebook, μου κλείνει σε 20 δευτερόλεπτα

Μιλας για g4 ή γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαίρι μου ανεβάζει μεγάλη θερμοκρασία το κινητό. Συν ότι όταν ζεσταίνεται λίγο πετάει μαύρα στίγματα στην οθόνη. Και δεν το ζοριζω πολύ όταν είμαι σε μέρος με πολύ ζέστη. 3g η 4g μόνιμα ανοιχτό χωρίς καθολου πλοήγηση στο ίντερνετ και 3-4 φωτο να βγάλω φουντωνει αμέσως.

 

Να συμπληρώσω πως όταν ζεσταθει έστω ελάχιστα τα μαύρα στίγματα γίνονται πολύ έντονα. Όταν όμως κρυώσει το κινητό γίνονται πολύ αχνά. Σαν να εξασθενουν αλλά δεν φεύγουν εντελώς

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαίρι μου ανεβάζει μεγάλη θερμοκρασία το κινητό. Συν ότι όταν ζεσταίνεται λίγο πετάει μαύρα στίγματα στην οθόνη. Και δεν το ζοριζω πολύ όταν είμαι σε μέρος με πολύ ζέστη. 3g η 4g μόνιμα ανοιχτό χωρίς καθολου πλοήγηση στο ίντερνετ και 3-4 φωτο να βγάλω φουντωνει αμέσως.

 

Να συμπληρώσω πως όταν ζεσταθει έστω ελάχιστα τα μαύρα στίγματα γίνονται πολύ έντονα. Όταν όμως κρυώσει το κινητό γίνονται πολύ αχνά. Σαν να εξασθενουν αλλά δεν φεύγουν εντελώς

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Και σε μένα παρόμοια έκανε με τις θερμοκρασίες, ενώ η οθόνη εμφάνιζε image retention. Πήγε για δεύτερη φορά στο service, για να δούμε πώς θα επιστρέψει! Φαντάζομαι ότι για τις θερμοκρασίες ευθύνεται μερικά και η παλιά έκδοση λογισμικού. Δοκίμασες να κανείς αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος κάποια καλή εφαρμογή που να δείχνει με τι ταχύτητα φορτίζει.. και γενικότερα και αλλα στοιχεία για την μπαταρία ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παρόμοια έκανε με τις θερμοκρασίες, ενώ η οθόνη εμφάνιζε image retention. Πήγε για δεύτερη φορά στο service, για να δούμε πώς θα επιστρέψει! Φαντάζομαι ότι για τις θερμοκρασίες ευθύνεται μερικά και η παλιά έκδοση λογισμικού. Δοκίμασες να κανείς αναβάθμιση;

Όχι, είμαι ακόμα με λολιποπ. Δεν αναβαθμιζω γιατί φοβάμαι τα bootloop που εμφανίζονται στην νέα έκδοση

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είμαι ακόμα με λολιποπ. Δεν αναβαθμιζω γιατί φοβάμαι τα bootloop που εμφανίζονται στην νέα έκδοση

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Από όσο λένε δεν έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού αλλά με το hardware και κάποιες ενώσεις στην πλακέτα. Άρα περισσότερο έχει να κάνει με το να σου πέσει, να χτυπηθεί κλπ

 

Sent from my vivo X710L using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όσο λένε δεν έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού αλλά με το hardware και κάποιες ενώσεις στην πλακέτα. Άρα περισσότερο έχει να κάνει με το να σου πέσει, να χτυπηθεί κλπ

 

Sent from my vivo X710L using Tapatalk

 

δεν παιζει αυτο το σεναριο εχει βγει σε αλλες συσκευες απο τι βλεπουμε επομενος δεν νομιζω.....εγω πιστευω οτι ειναι software και επειδη ανεβαζει θερμοκρασιες απο το ζορι στο χρονο παθαινουν στο hardware οι πλακετες αυτο το εργο....εξου και οι αλλαγες πλακετας για να κερδιζουν χρονο μεχρι να βγαλουν το update και να κραταει τις θερμοκρασιες χαμηλα....ασε που δεν νομιζω να βγαλουν καν στην 6.0 θα μας παν αμεσως στην N και τελειωσουν ολα αυτα....προσωπική αποψη ειναι αυτο με τις απειρες ωρες στα φορουμ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα μια φορά bootloop. Mε hard reset επανήλθε. Μετά από χρήση μου εμφανίζει το image retention. Το έστειλα σέρβις και τους ανάφερα και το bootloop. Τελικά μου άλλαξαν μόνο οθόνη και όχι πλακέτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lg App για Windows 10

 

Εφαρμογή για να χειρίζεστε το κινητό (G4, G5, V10) με ποντίκι και πληκτρολόγιο απο υπολογιστή με Windows 10.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα για τις εφαρμογές, απλά επειδή αυτό παρακολούθω το έβαλα εδώ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...όταν έρχομαι στο σπίτι μου με ανοιχτό το WiFi δεν κάνει άμεση σύνδεση στο ρουτερ μου πάρα μόνο αν ανοίξω την οθόνη, όπου μου εμφανίζει για πολύ λίγο το όνομα του ρουτερ μου κ κάνει αμέσως σύνδεση.πήγα στις ρυθμίσεις εφαρμογών,παράκαμψη βελτιστοποίησης και τικαρα το WiFi,αλλά και πάλι το ίδιο...καμμία ιδέα πως να το λύσω?
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειστο το κινητο, για αρκετη ωρα (σε κατασταση υπνου) , δεν λειτουργει η κεραια του wifi , γι'αυτο χρειαζεται να συμβει αυτο που λες. Οταν το'χω 20-30 λεπτα και μπαινω, μπαινει απευθειας στο wifi. Αν οχι , και το εχω παραπανω , πρεπει και εγω να ανοιξω την οθονη , και μετα απο λιγο συνδεεται.

Δε ξερω γιατι το κανει , αλλα προβλημα δε φαινεται να ειναι αυτο ,και δε λυνεται με καποιο τροπο.

Αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω, ας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειστο το κινητο, για αρκετη ωρα (σε κατασταση υπνου) , δεν λειτουργει η κεραια του wifi , γι'αυτο χρειαζεται να συμβει αυτο που λες. Οταν το'χω 20-30 λεπτα και μπαινω, μπαινει απευθειας στο wifi. Αν οχι , και το εχω παραπανω , πρεπει και εγω να ανοιξω την οθονη , και μετα απο λιγο συνδεεται.

Δε ξερω γιατι το κανει , αλλα προβλημα δε φαινεται να ειναι αυτο ,και δε λυνεται με καποιο τροπο.

Αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω, ας ενημερωσει.

 

αν το εχεις επιλογη συνεχεια σε συνδεση δεν κανει τετοια τουλαχισοτν σε μενα....βεβαια εχω και καποιες εφαρμογες οπως το viber που μεσα απο την εφαρμογη εχω συνδεση συνεχεια ισως για αυτο να ειμαι κομπλε αλλα νομιζω με την επιλογη στο μενου θα ειναι μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...όταν έρχομαι στο σπίτι μου με ανοιχτό το WiFi δεν κάνει άμεση σύνδεση στο ρουτερ μου πάρα μόνο αν ανοίξω την οθόνη, όπου μου εμφανίζει για πολύ λίγο το όνομα του ρουτερ μου κ κάνει αμέσως σύνδεση.πήγα στις ρυθμίσεις εφαρμογών,παράκαμψη βελτιστοποίησης και τικαρα το WiFi,αλλά και πάλι το ίδιο...καμμία ιδέα πως να το λύσω?

 

Σε εμένα δεν κάνει κάτι τέτοιο. Ίσως επειδή έχω ενεργοποιημένα τα Smart Settings όπου όταν είμαι στο σπίτι ενεργοποιείται αυτόματα το WiFi και όταν φεύγω το σβήνει. Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτηκα και αυτό στο smart settings αλλά θέλει ενεργή την τοποθεσία, κάτι που δεν επιθυμώ.Εγώ αυτό που θέλω είναι όταν το κινητό μου είναι εκτός εμβέλειας γνωστού και αποθηκευμενου σήματος WiFi,να κάνει συνεχώς αναζήτηση και όταν βρίσκει ένα από αυτά να συνδέεται αυτόματα.μιας φίλης μου το κινητό(αν θυμάμαι καλά iPhone 5),μόλις φτάνει στο σπίτι της και ανεβαίνει τα σκαλιά του σπιτιού της,έρχονται αμέσως ενημερώσεις π.χ. νεο μήνυμα στο μεσετζερ,χωρίς καν να βγάλει το κινητό από την τσάντα.Αν Μπορεί Κάποιος Να Βοηθησει......υ.γ.:για τον φίλο που γράφει ότι μετά από κάποια ώρα απενεργοποιείται το σήμα, τουλάχιστον στο δικό μου όταν έχω κάνει σύνδεση. και με κλειστή οθόνη αρκετές ώρες,οι ενημερώσεις έρχονται κανονικά.ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω ενεργο το smart settings, αλλα οταν επιστρεφω σπιτι και βγω απο τον ανελκυστηρα πλησιαζοντας στην πορτα, ακουω τις ειδοποιησεις που χτυπανε.

Συνδεεται αμεσα οταν φτασει στην εμβελεια του router.

Εχεις τικαρισμενο στις ρυθμισεις wjfi το: "Το wifi να παραμενει στη λειτουργια στη διαρκεια του υπνου" μεσα απο τις ρυθμισεις wifi για προχωρημενους. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , πως μπορώ να ενεργοποιήσω το smart settings μου λέει να πάω στις ρυθμίσεις γενικές στην τοποθεσία μου αλλά όταν πάω δεν βρίσκω τι πρέπει να κάνω ,μπορεί κάποιος να βοηθήση ?
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να δεις τις ρυθμίσεις νομίζω πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα πρώτα και μετά.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ πρέπει να εχω τα δεδομένα μόνιμα ανοικτά γιατί εγώ τα δεδομένα τα εχω κλειστά και όταν πάω σπίτι εχω internet μέσω του ασύρματου δυκτίου που εχω στο σπίτι .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνιμα. Τα ανοίγεις το ρυθμίζεις και τα ξανακλεινεις άμα θυμάμαι καλά!

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

την τριτη περασα απο ενα πλαισιο στην αθηνα και μπηκα μεσα να δω απο κοντα το κινητο γιατι με ενδιαφερει ακομα παρολα τα προβληματα που εχουν αναφερθει. 365 τιμη προσφορας και χωρις δερματινη πλατη :p .επεσε πανω μου ο πωλητης και αρχισε να μου λεει πολυ καλο κινητο κλπ και εχουμε μονο ενα αν θες να στο κρατησω γιατι δε θα ειναι για πολυ η προσφορα η τιμη του ανεβαινει! και του λεω ναι καλο ειναι απλα εχω ακουσει οτι παθαινει bootloop.οοχι μου λεει αυτα τα απεσυρε η lg απο την αγορα τωρα οσα κυκλοφορουν δεν προκειται να παθουν τιποτα.

τον ρωταω δηλ αν παθει κατι το φερνω σε εσας?οχι λεει κατευθειαν στην lg.τον ρωταω αυτο που βλεπω τωρα εχει ανδροιντ 6?οχι μου λεει τα g4 κυκλοφορουν μονο με ανδροιντ 5.λιγο οφ τοπικ αλλα το ειπα ετσι για να δειτε τι μπορει να παθει ενας που δεν ξερει.. εγω τα ακουγα αυτα και γελαγα απο μεσα μου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...