Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Και πράγματι έχω σιγουρα ενα 2 μηνο να το αφήσω να ξεφορτισει, θα το αφήσω σήμερα..

Και βασικά τις δύο μπαταρίες δεν τις αλλαζω συχνά. Είχα να την βάλω πολύ καιρό την δεύτερη, και την έβαλα τώρα που αρχισε να μου κάνει αυτό το κουλό με το ποσοστό% να δω αν φταίει η μπαταρία.

Και σχεδόν πάντα το φορτιζω με τον δικό του τον φορτιστή, απλά τώρα τελευταία που μου φορτίζει πολύ αργά το μαμα καλώδιο, χρησιμοποιώ το καλώδιο από έναν ταχυφορτιστη που έχω.. Να βάλω πάλι το δικό του κι ας φορτίζει πολύ αργά;

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο με το καλυτερο σου καλωδιο σε μια θυρα usb απο pc οσο πιο αργο τοσο πιο καλο. Αν εχεις ομως τα ιδια συμπτωματα κανεις το παρακατω.

Αφηνεις να σβησει το κινητο απο μπαταρια. (μη το ξεζουμιζεις με παιχνιδια ομως οταν ειναι στο 5% αφησε ανοιχτη την οθονη του.) Μολις σβησει αστο 1 λεπτο και ξανα αναψε το. Αστο παλι να σβησει απο μπαταρια. Μετα φορτισε το μεχρι 100% διχως να το δουλεψεις ή να αφαιρεσεις το καλωδιο. Μολις παει στο 100% το αφηνεις κανενα 10λεπτο ακομα αν μπορεις. Μετα το δουλευεις κανονικα παλι μεχρι το 5% και το φορτιζεις κανονικα. Το παραπανω το κανεις μονο αν εχεις σοβαρο προβλημα καθως φτανεις στα ορια τη μπαταρια του. Οποτε αν δεν δουλεψει η 1η μεθοδος και σε καιει τοσο πολυ κανεις την 2η. Με το φορτιζε ξεφορτιζε παντως συνηθως φτιαχνει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το ποσό με το οποίο κοστολογείται η συσκευή μας, από τα καταστήματα με τα μεταχειρισμένα τηλέφωνα??? Το τηλέφωνο είναι σε πολύ καλή κατάσταση και έχει 4 μήνες εγγύηση ακόμα!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "πως να το κανεις";

Βαλτο πανω σε καλοριφερ ενω φορτιζει κανενα 5λεπτο και πες μας τα αποτελεσματα.

Δεν φερω καμια ευθηνη αν κανει κανενα boom :P

Πολύ καλή συμβουλή! Ελπίζω να έχει ασφάλεια σπιτιού για εμπρησμό ο χριστιανός τουλάχιστον!! Καλά που δεν του είπες να το βουτήξει στον λέβητα πριν το βάλει να φορτίσει πάνω στο καλοριφέρ! Χαχαχαχα θεός!!

 

εννοω πως να επιταχυνω το bootloop ωστε να τα φτυσει και να αλλαξω πλακετα πριν τις 28-12...αν βαλω κανενα παιχνιδι σε loop θα γινει η δουλεια? :lol:

Link to comment
Share on other sites

εννοω πως να επιταχυνω το bootloop ωστε να τα φτυσει και να αλλαξω πλακετα πριν τις 28-12...αν βαλω κανενα παιχνιδι σε loop θα γινει η δουλεια? :lol:
Παίξε κάποιο βαρύ παιχνίδι που το ζεσταίνει πολύ. Παίξε σε φουλ φωτεινότητα το mobile strike ας πούμε.

Το καλοκαίρι με αυτό το παιχνίδι βράζει στο 5λεπτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε σοβαρά, οι πιθανότητες να προκαλέσεις bootloop ηθελημένα, τη στιγμή που δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα όλο αυτόν τον καιρό είναι μικρές. Το πιθανότερο είναι απλά να ταλαιπωρήσεις άσκοπα τη συσκευή σου.

Υποψιάζομαι ότι κάνεις πλάκα, αλλά είπα να το επισημάνω για κάποιον που μπορεί να το πάρει σοβαρά...

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει θα το καταλάβεις...μπορεί να γίνει και σεισμός εδώ μέσα...! :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον καποιες παρατηρησεις που εκανα τις τελευταιες μερες

Εδω και 3-4 μερες εχει αρχισει και δεν δειχνει καλα το ποσοστο της μπαταριας. Τι εννοω.. πχ. εχει 70% μπαταρια και το δουλευω για καποια ωρα και παει στο 63% οταν το αφησω. Αφου εχει ηρεμησει να το πω ετσι για λιγη ωρα, οταν το πιασω παλι θα μου δειξει 65% μπατραρια! Βεβαια αυτο το 2% φευγει παρα πολυ γρηγορα.. Αλλες φορες εχω παρατηρησει και διαφορα τις ταξης των 4-5 μοναδων %

Εχω 2 γνησιες μπαταριες και το κανει και στις 2 που το δοκιμασα...

Α κι εκανα προχθες κι επαναφορα ...

Εχει αρχισει λετε να μου δειχνει σημαδια οτι θα με αφησει σιγα σιγα?

Πλακετα 605, αλλαγμενη λογω bootloop (η αρχικη του ηταν 602)

Υ.Γ. Το φορτιζω με τον μαμα φορτιστη αλλα με καλωδιο απο εναν ταχυφορτιστη tronsmart λογο του οτι το καλωδιο του μαμα φορτιστη μου φορτιζει πλεον πολυ αργα στα καλα καθουμενα.

 

Αλλαξε καλώδιο και θα είσαι o.k. ;) μην το σκαλίζεις άδικα...! :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους πως κλειδωνετε την οθονη σας ποιος ειναι ο πιο ασφαλες τροπος γιατι με το knok δεν νομιζω πως ειναι πολυ ασφαλες και τι αλλο πρεπει να κανουμε στην περιπτωση που μας το κλεψουν....Μηπως εχει βγει καποια καλη εφαρμογη με touch id???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους πως κλειδωνετε την οθονη σας ποιος ειναι ο πιο ασφαλες τροπος γιατι με το knok δεν νομιζω πως ειναι πολυ ασφαλες και τι αλλο πρεπει να κανουμε στην περιπτωση που μας το κλεψουν....Μηπως εχει βγει καποια καλη εφαρμογη με touch id???

 

εγώ εχω βάλει το Cerberus το πλήρωσα βέβαια οχι οτι ειναι κανενα τοσο μεγαλο ποσό η εφαρμογη ομως εχει απιστευτες επιλογες και αυξανεις κατα πολυ να το βρεις κανει φοβερα πραγματα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κατοχος lg g4 για 2 χρονια ,αλλαξα για τις γνωστες φοβιες σε s7 .Παιδια ΜΗΝ αλλαξετε (αυτη την στιγμη το s7 ειναι στο σερβις για burn in και διαχυση φωτος στην καμερα ).To LG G4 ειναι ερωτας, δεν μου κολλησε ποτε μα ποτε ,εβλεπα στις ρυθμισεις να εχω 2500 ωρες το κινητο ανοιχτο (σχεδον 3 μηνες).bugs απο software κανενα ,ολα ηταν των εφαρμογων.Το καηιμενο το κατηγορουσα γιατι ανοιγε τις εφαρμογες 0.5 ms πιο αργα και προβληματα εφαρμογων του τα χρεωνα .Αντιθετα το S7 μερα κανω ρiμπουτ για bugs καθε μερα .
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει 5-6 φορές και αφού δοκίμασα πολλά άλλα το ξαναπηρα πάλι. Βεβαια, σημαντικό κριτήριο για εμένα η κάμερα...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

κατοχος lg g4 για 2 χρονια ,αλλαξα για τις γνωστες φοβιες σε s7 .Παιδια ΜΗΝ αλλαξετε (αυτη την στιγμη το s7 ειναι στο σερβις για burn in και διαχυση φωτος στην καμερα ).To LG G4 ειναι ερωτας, δεν μου κολλησε ποτε μα ποτε ,εβλεπα στις ρυθμισεις να εχω 2500 ωρες το κινητο ανοιχτο (σχεδον 3 μηνες).bugs απο software κανενα ,ολα ηταν των εφαρμογων.Το καηιμενο το κατηγορουσα γιατι ανοιγε τις εφαρμογες 0.5 ms πιο αργα και προβληματα εφαρμογων του τα χρεωνα .Αντιθετα το S7 μερα κανω ρiμπουτ για bugs καθε μερα .

 

Διαφωνώ με το boldαρισμένο. Το bug με τις κλήσεις που το κάνει σε πολύ κόσμο, είναι σημαντικό software bug που επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου από το να είναι...τηλέφωνο. Δεν το κάνει τακτικά, αλλά υπάρχει. Υπάρχει επίσης έλλειψη υποστήριξης, έχουμε μείνει σε ενημέρωση ασφαλείας του καλοκαιριού του 2016...

Other than that, δεν πολυμασάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τί να μασήσει;... ναυαρχίδα και απ τις καλύτερες μάλιστα, αν δεν είχε γίνει ο ντόρος ( και ορθά δημιουργήθηκε φυσικά) με τα bootloop ,ακόμα θα πουλούσε τρελά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα κουσούρια, όπως το να βλέπει τις ημερομηνίες γενεθλίων μια μέρα νωρίτερα όταν συγχρονίζει με λογαριασμό exchange ή Outlook 365.

Αν δεν έκανε αυτό θα το κρατούσα αλλά το θεωρώ μεγάλη βλακεια

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει και ενα bug με τις κλησεις μια φορα το 2μηνο ή δεν ξερω εγω ποτε , αντε και κανα ακομα . αλλαξα σε S7 που δεν κανει time out η οθονη ,που εχει μια μπλε σταγονα στην γωνια της οθονης ,που κολλαει η γραφιδα απο το messenger στην οθονη και φευγει με reboot και αλλα ακομα μικρα πραγματακια που κανουν πιο δυσχρηστο το κινητο απο το τζι4.(το ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα μια φορα αγαπησα και εγω :lol: )
Link to comment
Share on other sites

εχει και ενα bug με τις κλησεις μια φορα το 2μηνο ή δεν ξερω εγω ποτε , αντε και κανα ακομα . αλλαξα σε S7 που δεν κανει time out η οθονη ,που εχει μια μπλε σταγονα στην γωνια της οθονης ,που κολλαει η γραφιδα απο το messenger στην οθονη και φευγει με reboot και αλλα ακομα μικρα πραγματακια που κανουν πιο δυσχρηστο το κινητο απο το τζι4.(το ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα μια φορα αγαπησα και εγω :lol: )
Εδώ κολλάει το "ο κάθε ένας με τον πόνο του"

Να στε όλοι καλά

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει και ενα bug με τις κλησεις μια φορα το 2μηνο ή δεν ξερω εγω ποτε , αντε και κανα ακομα . αλλαξα σε S7 που δεν κανει time out η οθονη ,που εχει μια μπλε σταγονα στην γωνια της οθονης ,που κολλαει η γραφιδα απο το messenger στην οθονη και φευγει με reboot και αλλα ακομα μικρα πραγματακια που κανουν πιο δυσχρηστο το κινητο απο το τζι4.(το ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα μια φορα αγαπησα και εγω :lol: )

 

Τζορτζ, έχεις υπόψιν σου ότι πάρα πολλοί χρήστες είχαν αντίστοιχο burn in/image retention θέμα με το G4 φαντάζομαι, έτσι;

Δεν λέω, τηλεφωνάρα overall, αλλά δυστυχώς ταλαιπωρήθηκε από πολλαπλά θέματα.

Το bug με τις κλήσεις είναι σημαντικό γιατί αν δε το πάρεις πρέφα, το κινητό ΔΕΝ χτυπάει. Το έχω πάθει σε στιγμή που περίμενα κλήση, η οποία απλά δεν ερχόταν.

Link to comment
Share on other sites

Τζορτζ, έχεις υπόψιν σου ότι πάρα πολλοί χρήστες είχαν αντίστοιχο burn in/image retention θέμα με το G4 φαντάζομαι, έτσι;

Δεν λέω, τηλεφωνάρα overall, αλλά δυστυχώς ταλαιπωρήθηκε από πολλαπλά θέματα.

Το bug με τις κλήσεις είναι σημαντικό γιατί αν δε το πάρεις πρέφα, το κινητό ΔΕΝ χτυπάει. Το έχω πάθει σε στιγμή που περίμενα κλήση, η οποία απλά δεν ερχόταν.

Πολύ σωστά! Εγώ έχω image retention , και η αντιπροσωπία δεν το αναγνωρίζει ως πρόβλημα! Απ ότι διάβασα όμως του φίλου είναι στο σέρβις της samsung απ' ότι είπε, άρα θα το φτιαξουν. Άρα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης...

Ότι να ναι.....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με εχει τρελανει στις επανεκκινησεις το G4 εδω και μερες...η καρτα δεν ειναι κομμενη ειναι κανονικη, μου βγαζει συνεχεια οτι αφαιρεθηκε η καρτα sim :cry:...θα την αλλαξω σημερα μηπως στρωσει το θεμα μεχρι να αγορασω νεο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Τζορτζ, έχεις υπόψιν σου ότι πάρα πολλοί χρήστες είχαν αντίστοιχο burn in/image retention θέμα με το G4 φαντάζομαι, έτσι;

Δεν λέω, τηλεφωνάρα overall, αλλά δυστυχώς ταλαιπωρήθηκε από πολλαπλά θέματα.

Το bug με τις κλήσεις είναι σημαντικό γιατί αν δε το πάρεις πρέφα, το κινητό ΔΕΝ χτυπάει. Το έχω πάθει σε στιγμή που περίμενα κλήση, η οποία απλά δεν ερχόταν.

 

Στο 100% η οθονη παιζοντας crysis 10 τι να σου κανει :lol:

 

Περα απο τη μπαταρια και το αθλιο sot κανενα bug ή προβλημα εδω.

Θα το ξανα αγοραζα αν εψαχνα συσκευη σημερα και ημουν με συγκεκριμενο budget.

Aν μπορουσα ομως να βαλω τη καμερα του σε κανενα xiaomi θα αγοραζα xiaomi.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλικάρια...πίνω νερό στο όνομά του.

3 συσκευές στο σπίτι (εγώ η σύζυγος μου και η κόρη) και άλλες 3 στην εταιρία που εργάζομαι. Δεν έχουν κάνει ΚΙΧ!!! Όλα είναι από πλακέτα 601 και πάνω.

Το έχω ξαναπεί...είναι η μοναδική συσκευή μετά το iPhone 4 που με έχει ενθουσιάσει τόσο. Τα κάνει ΟΛΑ στην ΕΝΤΕΛΕΙΑ!

Εννοείται ότι δεν θα το αγόραζα καινούριο...αλλά σε τιμές 150-200 είναι συσκευή με τα όλα της!!!

Η κόρη δυστυχώς ήθελε κινητό με μπαταρία ΦΟΡΤΗΓΟΥ...οπότε το αλλάξαμε με ένα Redmi Note 4.

Εγώ, λόγο κεραυνοβόλου έρωτα απο την αρχή της ύπαρξης του Mi5s, έκανα την αλλαγή μου.

Η σύζυγος σταθερή...δεν το δίνει για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο. Άσε που με την κόκκινη πλάτη είναι ποίημα η συσκευή. Είναι και πλακέτα 708 με αλλαγμένα όλα (κάμερα μπρός-πίσω, οθόνη, πλακέτα) προ 2μήνου από Procordia...ε την αλλάζεις αυτήν την συσκευή;;;;;;...ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!!!

Προσωπικά δηλώνω κατενθουσιασμένος με το G4 και χαίρομαι πραγματικά που έμεινε ένα (στην ουσία καινούριο) στην οικογένεια. :cool:

 

Aν μπορουσα ομως να βαλω τη καμερα του σε κανενα xiaomi θα αγοραζα xiaomi.

To μοναδικό Xiaomi που το κοιτάει στα ίσα στα μάτια είναι το Mi5s.

Στις ημερήσιες θα το έλεγα ανώτερο (το Mi5s).

Με το port του HDR+, έχει γίνει καλή δουλειά και στις νυχτερινές. Την λεπτομέρεια του G4-G5 δεν θα την πιάσει, αλλά η HDR+ επεξεργασία κάνει πολύ καλή δουλειά.

Η stock κάμερα είναι τρομερά γρήγορη με ακαριαία εστίαση (μέρα νύχτα) και μηδενικό shutter lag. Πραγματικό πυροβόλο. Η ταχύτητά της κατεβαίνει μέχρι 1/17 (auto) στις βραδυνές οπότε απομακρύνει πολύ το φαινόμενο του motion blur που παρατηρούσα στο G4 (κατέβαζε ταχύτητα κάτω από 1/10 οπότε τα ελαφρώς κινούμενα αντικείμενα δεν μπορούσε να τα παγώσει). Βέβαια αυτό λυνόταν με manual και ανέβασμα ταχύτητας αλλά μετά ερχόσουν στα ποιοτικά επίπεδα του Mi5s.

Γενικά, καμερό-hardware σαν του Mi5s δεν κυκλοφορεί και πολύ... (IMX 378 που όμως έχει 1/2.3" και 1.55µm pixels)

Δυστυχώς του λείπει το OIS. Έχει EIS αλλά δεν έχουν καταφέρει ακόμα να το κάνουν να δουλεύει όπως στο Pixel (ενώ έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια καμερο-χαρακτηριστικά). Στις φωτογραφίες δεν έχει θέμα γιατί με 1/17 κούνημα δεν παίζει. Στα βίντεο όμως η απουσία του σταθεροποιητή είναι αισθητή.

Γενικά, θα δείς μία συσκευή με πολύ καλή κάμερα (την ημέρα καλύτερη από το G4) που με το HDR+ δίνει τρομερά ποιοτικές βραδυνές. Είναι όμως ΚΑΙ η μαμά κάμερα καλή...έτσι κι αλλιώς. Σε ταχύτητα κάμερας...το G4 είναι σαν να κινείται ρε replay...σε όλους τους τομείς.

Πολύ κοντά σε απόδοση είναι και το Mi Max 2 που έχει επίσης πολύ καλό sensorα αλλά με 1/2.9" και 1.25µm pixels.

 

Αυτά τα ολίγα...έτσι επειδή έβαλε στο θέμα τα Xiaomi που τα υπεραγαπάω. Η MIUI είναι το κάτι άλλο (ειδικά εάν έρχεσαι από iOS).

 

Για του λόγου το αληθές:

 

Δεν φωτό από Mi5s HDR+ ΧΕΡΑΤΗ

 

37508240184_76df92131e_c.jpgIMG_20171106_195046

 

Και από G4 με 4sec έκθεση δηλαδή ΤΡΙΠΟΔΑ

 

37163618574_486ae07f6e_c.jpg20171022_220040

 

Σημείωση : Δεν είναι την ίδια μέρα και ώρα τραβηγμένες. Αλλά το point είναι αλλού. Ότι στο Mi5s (μέσω HDR+) πήρα χεράτη φωτό που στο G4 ήθελα τρίποδα. Και δεν μιλάμε για το πώς χειρίστηκαν τα φωτεινά σημεία...άλλο αυτό...;-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...