Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Image retention στην οθονη. Υστερα απο ωρα μενουν στατικα ειδωλα σε κοντραστατα αντικειμενα οπως επανω δεξια το σημα κεραιας, ωρας, μπαταριας κλπ.

Με την παροδο του χρονου χειροτερευει και εκτος απο στατικα ειδωλα, παρουσιαζει χρωματικη ανομοιομορφια ειδικα περιμετρικα του πανελ, ροζ-κοκκινου χρωματος σαν εγχρωμη σταμπα.

Υποτιθεται πως το ir δεν ειναι μονιμο και οταν παγωσει η οθονη και αλλαζει απεικονιση με αλλες εικονες στην οθονη, αποδυναμωνεται και σβηνει.

Στο τελος ομως, το ir χρειαζεται μονο λιγα λεπτα να εμφανιστει και παρα πολλες ωρες να εξαφανιστει. Αρα το εχεις σχεδον παντα εκει.

Η quantum ips της LG αποδειχτηκε αρκετα επιρρεπης στο ir , πολυ περισσοτερο απο αλλες ips οθονες.

 

α το ξερω αυτο το προβλημα. η συσκευη μου ειναι στη προκορντια για αυτο το λογο! δευτερα μαλλον θα την παρω :(

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το αμεσως σημαντικοτερο προβλημα ειναι αυτο του ir που το εχουν ή θα το εχουν ολοι.

 

Σωστό και αυτό αλλά δεν περιμένω να αλλάξει κάτι αφού -κακώς- όλα τα κορυφαία lg παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

α το ξερω αυτο το προβλημα. η συσκευη μου ειναι στη προκορντια για αυτο το λογο! δευτερα μαλλον θα την παρω :(

 

Ίδια με πριν θα είναι, δε θα τη φτιάξουν καθώς η LG πως το IR είναι φυσιολογικό φαινόμενο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστό και αυτό αλλά δεν περιμένω να αλλάξει κάτι αφού -κακώς- όλα τα κορυφαία lg παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Είχα διαβάσει ότι και το G5 παρουσιάζει IR.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια με πριν θα είναι, δε θα τη φτιάξουν καθώς η LG πως το IR είναι φυσιολογικό φαινόμενο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είχα διαβάσει ότι και το G5 παρουσιάζει IR.

 

εδω κανεις ενα λαθος! μου το εφτιαξαν. τους αναγκασα και μ εκαναν αντικατασταση οθονης.(στην εγγυηση εννοειται)! τωρα παω να το παρω. αν μεσα στο σκ δω παλι προβλημα δευτερα θα παω να τους κανω το 'γαμο' τους....

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

1χρονο το εχω με 4-5 πτωσεις.

Ουτε bootloop επαθε.

Oυτε ir εχω.

Ουτε ειχα προβλημα με καμια κληση.

602 σειρα.

Αλλα για μενα θα φαει ακυρο αν κανει γυφτια και δεν δωσει nougat. Εδω το Α3 2016 την εχει παρει.

Δευτερο lg μετα το g pro που δεν το αναβαθμιζει... Θα δειξει.. Μακαρι να μας παει σε 8 τον αυγουστο..

Link to comment
Share on other sites

παιδακια εγω το πηρα σημερα. η οθονη ειχε προβλημα αφηνε αποτυπωματα απο τις ειδοποιησεις facebook , messenger κτλ. και ενω εσβηνα τις ειδοποιησεις αφηναν ειδωλο πισω τους. τους πιεσα και μου εκαναν αντικατασταση οθονης. ενω αρχικα μου λεγανε οτι δεν θεωρειται προβλημα και ********
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Αλλα για μενα θα φαει ακυρο αν κανει γυφτια και δεν δωσει nougat. Εδω το Α3 2016 την εχει παρει.

Δευτερο lg μετα το g pro που δεν το αναβαθμιζει... Θα δειξει.. Μακαρι να μας παει σε 8 τον αυγουστο..

Καλά, για 8 μην ελπίζεις! Το τηλέφωνο βγήκε με 5 και κανονικά μέσα στο διετή κύκλο που οι περισσότεροι κατασκευαστές υποστηρίζουν τα τηλέφωνά τους, πρέπει να πάρει και Nougat, δηλαδή δυο μεγάλες αναβαθμίσεις. Αν η LG δεν το δώσει, θα είναι μεγάλο foul και πιστεύω ότι θα μετρήσει και ως μείον για υποψήφιους αγοραστές του G6.

Κακά τα ψέματα, όποιος αγοράζει την εκάστοτε ναυαρχίδα αναμένει να πάρει τις δύο επόμενες εκδόσεις του Android, δηλαδή να έχει διετή υποστήριξη - αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, για 8 μην ελπίζεις! Το τηλέφωνο βγήκε με 5 και κανονικά μέσα στο διετή κύκλο που οι περισσότεροι κατασκευαστές υποστηρίζουν τα τηλέφωνά τους, πρέπει να πάρει και Nougat, δηλαδή δυο μεγάλες αναβαθμίσεις. Αν η LG δεν το δώσει, θα είναι μεγάλο foul και πιστεύω ότι θα μετρήσει και ως μείον για υποψήφιους αγοραστές του G6.

Κακά τα ψέματα, όποιος αγοράζει την εκάστοτε ναυαρχίδα αναμένει να πάρει τις δύο επόμενες εκδόσεις του Android, δηλαδή να έχει διετή υποστήριξη - αναβάθμιση.

 

αν δεν την δωσει θα φαει τα μουτρα της οπως παλιοτερα η σονι. ειχε κανει κατι αναλογο και μολις ειδε τις πολησεις να πεφτουν δεν το ξανα εκανε ποτε

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

lgg4anava_smal.png
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για 8 μην ελπίζεις! Το τηλέφωνο βγήκε με 5 και κανονικά μέσα στο διετή κύκλο που οι περισσότεροι κατασκευαστές υποστηρίζουν τα τηλέφωνά τους, πρέπει να πάρει και Nougat, δηλαδή δυο μεγάλες αναβαθμίσεις. Αν η LG δεν το δώσει, θα είναι μεγάλο foul και πιστεύω ότι θα μετρήσει και ως μείον για υποψήφιους αγοραστές του G6.

Κακά τα ψέματα, όποιος αγοράζει την εκάστοτε ναυαρχίδα αναμένει να πάρει τις δύο επόμενες εκδόσεις του Android, δηλαδή να έχει διετή υποστήριξη - αναβάθμιση.

 

2 αναβαθμισεις το λιγοτερο περιμενουν ολοι απο μια ναυαρχιδα αλλα εδω μαλλον εχουμε να κανουμε με εταιρια που θα κανει να ξανα δει πελατη 100 χρονια αν το παει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται μερικά LG 4 να έχουν τόσα προβλήματα και αλλά να μην έχουν καθόλου..

Εγώ πχ δεν είχα ποτέ το πρόβλημα με τις κλήσεις (609 πλακέτα) και δεν βλέπω ούτε αυτό το ir που λέτε..

Βασικά εδώ πάνω μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει ένα βίντεο ή photo να καταλάβω τι ακριβώς είναι αυτό μια και στην δική μου οθόνη δεν το βλέπω. Τεσπα είμαι τόσο ενθουσιασμένος με το κινητό που δεν με νοιάζει αν θα πάρει update.

Κάμερα απίστευτη ηχείο φοβερό ταχύτατο πραγματικά μέχρι να τα φτύσει δεν με βλέπω να το αλλάζω..

Έχω και δύο μπαταρίες (θα πάρω και μία τρίτη) και είμαι κομπλέ από αυτονομία..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται μερικά LG 4 να έχουν τόσα προβλήματα και αλλά να μην έχουν καθόλου..

Εγώ πχ δεν είχα ποτέ το πρόβλημα με τις κλήσεις (609 πλακέτα) και δεν βλέπω ούτε αυτό το ir που λέτε..

Βασικά εδώ πάνω μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει ένα βίντεο ή photo να καταλάβω τι ακριβώς είναι αυτό μια και στην δική μου οθόνη δεν το βλέπω. Τεσπα είμαι τόσο ενθουσιασμένος με το κινητό που δεν με νοιάζει αν θα πάρει update.

Κάμερα απίστευτη ηχείο φοβερό ταχύτατο πραγματικά μέχρι να τα φτύσει δεν με βλέπω να το αλλάζω..

Έχω και δύο μπαταρίες (θα πάρω και μία τρίτη) και είμαι κομπλέ από αυτονομία..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.youtube.com/watch?v=APtIwskkUcc

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Ευχαριστώ για το λινκ.. Εύχομαι το δικό μου να μην το εμφανίσει ποτέ.. Σε περίπτωση που το συναντήσω (χτύπα ξύλο) κάπου είχα διαβάσει μια λύση... Υπάρχει εύκολο το λινκ;.

Επίσης μια ερώτηση που πάντα θέλω να κάνω αλλά όλο ξεχνάω.

Αυτά τα δύο σημαδακια πάνω δίπλα από το wifi ced6ca8d36b52caba03f2af6d0e8a4f5.jpg τι ακριβώς είναι;.. Μιλάω για αυτό το κλειδί και το άλλο το "τετραγωνάκι".. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες από τώρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε IR και δεν σας το επισκευασαν για πειτε μου, ειναι λιγοτερο, περισσοτερο, το ιδιο, με το image retention του δικου μου κινητου που θεωρησαν φυσιολογικη λειτουργια. ?

(Απο αλλη καμερα που το φωτογραφησα δεν φαινεται και πολυ καλα, αλλα θα παρετε μια ιδεα)

Η παρακατω φωτο απεικονιζει ενα γκρι wallpaper. Ισως μπορειτε να διακρινετε επανω και περιμετρικα το ροζ χρωμα/σταμπες.

 

1e36f1db1ec5d5085793c03babc658f0.jpg

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Ευχαριστώ για το λινκ.. Εύχομαι το δικό μου να μην το εμφανίσει ποτέ.. Σε περίπτωση που το συναντήσω (χτύπα ξύλο) κάπου είχα διαβάσει μια λύση... Υπάρχει εύκολο το λινκ;.

Επίσης μια ερώτηση που πάντα θέλω να κάνω αλλά όλο ξεχνάω.

Αυτά τα δύο σημαδακια πάνω δίπλα από το wifi ced6ca8d36b52caba03f2af6d0e8a4f5.jpg τι ακριβώς είναι;.. Μιλάω για αυτό το κλειδί και το άλλο το "τετραγωνάκι".. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες από τώρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τετραγωνάκι που λες είναι το NFC (Near Field Communications) και το κλειδί δίκτυο VPN Virtual Private Network

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Το τετραγωνάκι που λες είναι το NFC (Near Field Communications) και το κλειδί δίκτυο VPN Virtual Private Network

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.πριν απο λιγο μου δημιούργησε και εμενα αυτο το πρόβλημα που αφήνει αποτύπωμα στην οθόνη εβγαλα φωτο να το δείτε.ειναι επανω επανω αχνό.η procordia αλλάζει οθονη τωρα η θα μου το βγαλουν οκ?

 

9f01a147bbc3715bf2452d59497d1959.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot δεν φένετε.... Πρέπει να τραβήξεις φώτο την οθόνη από άλλο κινητό..

Δεν το καλύπτει πλέον η εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα.

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1χρονο το εχω με 4-5 πτωσεις.

Ουτε bootloop επαθε.

Oυτε ir εχω.

Ουτε ειχα προβλημα με καμια κληση.

602 σειρα.

Αλλα για μενα θα φαει ακυρο αν κανει γυφτια και δεν δωσει nougat. Εδω το Α3 2016 την εχει παρει.

Δευτερο lg μετα το g pro που δεν το αναβαθμιζει... Θα δειξει.. Μακαρι να μας παει σε 8 τον αυγουστο..

Μία από τα ίδια και σε εμένα κανένα πρόβλημα μόνο με ένα Soft bootloop το οποίο επανήλθε με Hard reset αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψεις τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί και κυρίως την συμπεριφορά της εταιρείας...

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot δεν φένετε.... Πρέπει να τραβήξεις φώτο την οθόνη από άλλο κινητό..

Δεν το καλύπτει πλέον η εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα.

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Εμένα μια χαρά μου το κάλυψε . χθες το παρέλαβα με αλλαγμένη οθόνη . στη. Αρχή μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό για την Lg . όταν τους το ζήτησα να μου το πουν και γραπτώς άλλαξαν τροπάριο και Μ είπαν ότι θα μ κάνουν και αντικατάσταση οθόνης εντός εγγύησης . και ο άγιος φοβερά θέλει ...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot δεν φένετε.... Πρέπει να τραβήξεις φώτο την οθόνη από άλλο κινητό..

Δεν το καλύπτει πλέον η εγγύηση το συγκεκριμένο θέμα.

 

Greetings from my awesome Gold HTC 10

 

 

Εμένα μια χαρά μου το κάλυψε . χθες το παρέλαβα με αλλαγμένη οθόνη . στη. Αρχή μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό για την Lg . όταν τους το ζήτησα να μου το πουν και γραπτώς άλλαξαν τροπάριο και Μ είπαν ότι θα μ κάνουν και αντικατάσταση οθόνης εντός εγγύησης . και ο άγιος φοβερά θέλει ...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι όντως δεν φενεται.δεν εχω αυτη αυτη την στιγμη άλλο κινητό.εγω θα τους παρω τηλ την Δευτέρα και θα τους πω για την οθόνη, αν μου πουνε αλλα τοτε οπως ειπε και ο φιλος θα κάνω.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως δεν φενεται.δεν εχω αυτη αυτη την στιγμη άλλο κινητό.εγω θα τους παρω τηλ την Δευτέρα και θα τους πω για την οθόνη, αν μου πουνε αλλα τοτε οπως ειπε και ο φιλος θα κάνω.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πρέπει από το τηλέφωνο . θα το πας για Σερβις κανονικά . και αν σου πούνε μετά από τον έλεγχο που θα κάνουν ότι η Lg δεν αναγνωρίζει το Προβλημα . τότε θα τους το ζητήσεις γραπτώς . και όταν θα στο δώσουν γραπτώς τότε με φωτο πριν το Προβλημα (πως πρέπει να δείχνει κανονικά ) και φωτός με το Προβλημα θα κάνεις Καταγγελια στον συνήγορο του καταναλωτη . για Σερβις σου προτείνω Procordia

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως μετά το κράξιμο, το G4 και το V10 θα πάρουν Android 7 https://www.lge.co.kr/lgekor/main.do

Το κατάλαβες στα κινέζικα ??? :eek: :eek: :eek: :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβες στα κινέζικα ??? :eek: :eek: :eek: :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κορεάτικα είναι, απλά πάτησα τη μετάφραση στο chrome. Είναι αυτό που βγάζει πάνω δεξιά, κάντο στα αγγλικά.

Edited by sip1995
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...