Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα να ρωτήσω κατι. Αν είδατε έβγαλε η google το tap to translate. Και λεει οτι εμφανίζεται πανω δεξια και πατώντας το κάνεις την μεταφραση αμέσως αφου το κανεις αντιγραφή. Εγω οταν κανω αντιγραφή Ανοίγει το πρόχειρο και τιποτα επάνω. Μηπως ξερει καποιος πως λειτουργεί?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή στο playstore γράφει τελευταία ενημέρωση 14 Οκτωβρίου 2015, αυτό σημαίνει δεν έχει έρθει ακόμα η τελευταία ενημέρωση.

Θα την κατεβάσεις από το apkmirror.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευή στο playstore γράφει τελευταία ενημέρωση 14 Οκτωβρίου 2015, αυτό σημαίνει δεν έχει έρθει ακόμα η τελευταία ενημέρωση.

Θα την κατεβάσεις από το apkmirror.

Νε σε ευχαριστώ αυτο είναι.. Απλα ενα θεμα εχει με το offline το αρχειο με το βγάζει στο κατεβασμα με σφάλμα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ερώτηση.Σας ζεσταίνεται και εσάς μετα από λίγη χρήση;Στα δέκα λεπτά το κινητό ζεματαει.Στο κινητό τρέχουν τα κλασικά(facebook Viber)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ερώτηση.Σας ζεσταίνεται και εσάς μετα από λίγη χρήση;Στα δέκα λεπτά το κινητό ζεματαει.Στο κινητό τρέχουν τα κλασικά(facebook Viber)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε μένα δεν ζεσταίνεται

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει θέμα.σειρά 506

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικό μου δεν έχει πιάσει ποτέ πάνω από 40 βαθμούς (χωρίς παιχνίδια όμως)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν και δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή εφαρμογής οπότε ίσως και να ρωτάω σε λάθος θέμα...

Χρησιμοποιεί κάποιος το widget της εφαρμογής whatsup της cosmote?

Το widget είναι 4x1 αλλά με resize το είχα προσαρμόσει στο 5x1 μέγεθος της homescreen και ολα καλά.

Προχτές μετά απο επανεκκίνηση το widget εξαφανίστικε απο την αρχική και το ξαναέβαλα αλλά πλέον όσο και να προσπάθησα δεν μου δίνει την δυνατότητα resize με αποτέλεσμα το 4x1 να μου χτυπάει άσχημα αισθητικά... Συμβαίνει και εσας?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν και δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή εφαρμογής οπότε ίσως και να ρωτάω σε λάθος θέμα...

Χρησιμοποιεί κάποιος το widget της εφαρμογής whatsup της cosmote?

Το widget είναι 4x1 αλλά με resize το είχα προσαρμόσει στο 5x1 μέγεθος της homescreen και ολα καλά.

Προχτές μετά απο επανεκκίνηση το widget εξαφανίστικε απο την αρχική και το ξαναέβαλα αλλά πλέον όσο και να προσπάθησα δεν μου δίνει την δυνατότητα resize με αποτέλεσμα το 4x1 να μου χτυπάει άσχημα αισθητικά... Συμβαίνει και εσας?

Σε μένα δεν εξαφανίζεται μετά από επανεκκίνηση και κάνει μια χαρά resize. Είναι θέμα εφαρμογής. Κάνε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση.

 

Edit :λάθος. Χθες που μου ήρθε update πλέον έχει μόνο 4χ1 widget και όντως αν πατήσεις resize δεν φτάνει δεξιά κ αριστερά. Μένει στην μέση. Έχω nova launcher όμως και το τραβάω χειροκίνητα μέχρι τις άκρες. Το κάνανε και μικρότερο. Τώρα άλλαξε με το τελευταίο update. Επειδή έχω στο ίδιο σημείο το widget εδώ κ ένα μήνα, έχει κρατήσει την παλιά ρύθμιση που ήταν μεγάλο. Ήμαστε σε λάθος μέρος όμως γιατί είναι θέμα εφαρμογής κ όχι g4

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Ερώτηση.Σας ζεσταίνεται και εσάς μετα από λίγη χρήση;Στα δέκα λεπτά το κινητό ζεματαει.Στο κινητό τρέχουν τα κλασικά(facebook Viber)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου στο αυτοκίνητο είχα παρατηρήσει να ζεσταίνεται, αλλά όχι πολύ. Αλλά είχε κ ζέστη έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να υπάρχει κάποια ρύθμιση της ευαισθησίας του touch; Έχω βάλει knock code για ξεκλείδωμα Αλλά ερχόμενος από g3 έχω να πω ότι η οθόνη του δεύτερου αντιδρούσε πολύ πιο εύκολα και ξεκλειδωνε το τηλ.Στο G4 ειδικά αν είναι κλειδωμένη και κλειστή η οθόνη το άγγιγμα το αντιλαμβάνεται πολύ δύσκολα...

 

Σταλθηκε απο το Δελτα του Κενταυρου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπόν λιγο πριν το Πασχα ειχα παρατηρησει ενα κολλημενο η καμμενο πιξελ στην οθονη (Δεν ειναι μαυρο αλλα εχει εντονο χρωμα ομως δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι λευκό η κιτρινο πχ η κατι αλλο)

Πηρα σημερα την procordia και μου ειπαν να επικοινωνήσω με την LG το οποιο και έκανα και μου ειπαν οτι αν ειναι καμμενο το καλυπτει η εγγύηση και αν θελω να στειλουν κουριερ να το παρει και θα κανει 5 μερες απο την μερα που θα το παραλαβουν.

Απλα το γραφω για να ενημερωσω διοτι οταν το ειχα δει πρωτη φορα και το ανεφερα πολλα παιδια εδω δεν ξεραν ακριβως τι ισχυει με την εγγυηση και γιαυτο ειπα να ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει τα ακουστικα του G4 4-5 φορες .Tα βγαζω σημερα απο το συρταρι που καθονται 2-3 μηνες για να ακουσω μουσικη και το αριστερο ακουστικο δεν δουλευει καλα ,συγκεκριμενα η ενταση του ειναι σχεδον η μιση απο το δεξι...

δεν ειναι θεμα ουτε κινητου ουτε ρυθμισεων (accessibility κτλ.)

εχει ληξη η εγγυηση 10 μερες :(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το G4 και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει μηπως ειναι καλητερα να παρω το δικαρτο εχουν αλλη πλακετα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιδοτηση μεσω της εταιριας που εργαζομαι (εταιρικη συνδεσης) απο την vodafone. Αναγκαστικά πρεπει να παρω συσκευή απο vodafone λοιπον. Δεν βλεπω στις σελιδες της το G4 υπάρχει περιπτωση να μην το δίνει;
Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει τα ακουστικα του G4 4-5 φορες .Tα βγαζω σημερα απο το συρταρι που καθονται 2-3 μηνες για να ακουσω μουσικη και το αριστερο ακουστικο δεν δουλευει καλα ,συγκεκριμενα η ενταση του ειναι σχεδον η μιση απο το δεξι...

δεν ειναι θεμα ουτε κινητου ουτε ρυθμισεων (accessibility κτλ.)

εχει ληξη η εγγυηση 10 μερες :(:(

Έχει λήξει η εγγύηση για τα ακουστικά ή για το τηλέφωνο?

 

Εχω επιδοτηση μεσω της εταιριας που εργαζομαι (εταιρικη συνδεσης) απο την vodafone. Αναγκαστικά πρεπει να παρω συσκευή απο vodafone λοιπον. Δεν βλεπω στις σελιδες της το G4 υπάρχει περιπτωση να μην το δίνει;

Δεν νομίζω απλά έχουν βγάλει μπροστά το g5

καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το G4 και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει μηπως ειναι καλητερα να παρω το δικαρτο εχουν αλλη πλακετα.ευχαριστω

Κοίτα δεν έχει διάφορες καθόλου το δικαρτο και έχει λιγότερα κρούσματα (σχεδόν μηδενικα) με bootloop. Εγώ θα το έπαιρνα γιατί είναι πολύ μικρή η διαφορά και αν κάποια στιγμή χρειαστεί βάζεις και μια δεύτερη καρτα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει τα ακουστικα του G4 4-5 φορες .Tα βγαζω σημερα απο το συρταρι που καθονται 2-3 μηνες για να ακουσω μουσικη και το αριστερο ακουστικο δεν δουλευει καλα ,συγκεκριμενα η ενταση του ειναι σχεδον η μιση απο το δεξι...

δεν ειναι θεμα ουτε κινητου ουτε ρυθμισεων (accessibility κτλ.)

εχει ληξη η εγγυηση 10 μερες :(:(

Δοκίμασες αλλα ακουστικά? Λογικά κάτι παθανε όσο ήταν στο συρτάρι. Ίσως να είχες κάτι πάνω τους και να πατηθηκαν η να τραβήχτηκαν. Πάρε αλλα ακουστικά.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος για ρυθμιστεί το knock code σε τρία tap (όπως στο G2 π.χ.) αντί για έξι που έχει ως ελάχιστη επιλογή το G4;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το G4 και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει μηπως ειναι καλητερα να παρω το δικαρτο εχουν αλλη πλακετα.ευχαριστω

 

Με το δικο μου το δικαρτο δεν εχω κανενα προβλημα απο αυτα που διαβαζω, s.n 511.Ισως να εχουν αλλη μητρικη πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος για ρυθμιστεί το knock code σε τρία tap (όπως στο G2 π.χ.) αντί για έξι που έχει ως ελάχιστη επιλογή το G4;

Αυτό είναι του Android 6.0 και δε νομίζω να αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τα ακουστικά εχει ληξη η εγγύηση

Α μάλιστα. Έχει όντως πολύ καλά ακουστικά στην αγορά και αρκετά οικονομικά όπως είπε η φίλη lek πιο πάνω. Έχεις σιγουρευτει ότι το πρόβλημα δεν αφορά στη θύρα ακουστικών?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα!

Λοιπόν λιγο πριν το Πασχα ειχα παρατηρησει ενα κολλημενο η καμμενο πιξελ στην οθονη (Δεν ειναι μαυρο αλλα εχει εντονο χρωμα ομως δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι λευκό η κιτρινο πχ η κατι αλλο)

Πηρα σημερα την procordia και μου ειπαν να επικοινωνήσω με την LG το οποιο και έκανα και μου ειπαν οτι αν ειναι καμμενο το καλυπτει η εγγύηση και αν θελω να στειλουν κουριερ να το παρει και θα κανει 5 μερες απο την μερα που θα το παραλαβουν.

Απλα το γραφω για να ενημερωσω διοτι οταν το ειχα δει πρωτη φορα και το ανεφερα πολλα παιδια εδω δεν ξεραν ακριβως τι ισχυει με την εγγυηση και γιαυτο ειπα να ενημερωσω!

 

Ως γνωστόν... η LG έχει zero pixel warranty.

 

Αυτό είναι του Android 6.0 και δε νομίζω να αλλάζει.

 

Είναι της LG όχι του Android 6 και ορθώς όπως αναφέρθηκε δεν αλλάζει.

 

Εχω επιδοτηση μεσω της εταιριας που εργαζομαι (εταιρικη συνδεσης) απο την vodafone. Αναγκαστικά πρεπει να παρω συσκευή απο vodafone λοιπον. Δεν βλεπω στις σελιδες της το G4 υπάρχει περιπτωση να μην το δίνει;

 

Σε μια προσφορά που έβγαλε αρχές του χρόνου ξεπούλησε τα αποθέματά της. Ωστόσο να σε ενημερώσω ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα για αυτές τις συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428592

 

Δυστυχώς οι περισσότεροι διαλέγουν το πρώτο θέμα που θα βρουν μπροστά τους χωρίς να τους απασχολεί ο τίτλος και ρωτάνε το οτιδήποτε με αποτέλεσμα να γεμίζουμε με εκτός θέματος και αδιάφορες συζητήσεις λάθος thread. Κάνουμε ότι μπορούμε αλλά αν δεν βοηθήσετε και εσείς... :confused:

Edited by athanaso77
-

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Είναι της LG όχι του Android 6 και ορθώς όπως αναφέρθηκε δεν αλλάζει.

 

Αυτο δε το γνωριζα. Φανταστηκα οτι ειναι του 6.0 γιατι στην 5.1 ειχε 4 χτυπηματα για ξεκλειδωμα, μετα με ενα μαγικο τροπο τα εκανε 6!!

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...