Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει κανείς (πχ Fanish1 :O ) καμία ολοκληρωμένη λίστα με τις συμβατές συσκευές ?πιστεύω θα ήταν πολύ χρήσιμο

 

Καλά στην Cosmote δεν παίζονται!!

Εγώ π.χ. την έβαλα σε Κ700 και δεν δούλεψε η προώθηση απο την μία γραμμή στην άλλη ενώ δούλεψε στο πιό παλιό Z600. Εχω δοκιμάσει σε Ρ900 καί Ρ910 και δουλεύει μιά χαρά!!

Τον κατάλογο τον είχα δώσει πιό πρίν στο θέμα αυτό!! Αυριο αν προλάβω θα δοκιμάσω στα Symbian και θα σας ενημερώσω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην κ(π)οτε που πηγα σημερα επεμεναν να μην μου δωσουν καρτα γιατι λεγαν οτι το 3230 δεν ειναι συμβατο... μεχρι κ εγω το πιστεψα παρα λιγο αλλα επεμενα!φυσικα δεν ειχα διαβασει κ εδω μεσα ολα τα ποστς για να ειμαι πληρως καλυμενος... δεν ηξερα οτι η προωθηση του δευτερου αριθμου καλυπτει μονο τις κλησεις φωνης κ οχι κ τα μηνυματα!σαν να το ψιλομετανιωσα!ετσι θα μπορουσα να εχω δυο συσκευες (μια οτι να ναι κ να καθεται σπιτι κ να το εχω σε προωθηση!οσο για τα μηνυματα να το ανοιγω που κ που κ να βλεπω αν καποιος με θυμηθηκε!τεσπα στο θεμα μας!η ποτε μου ελεγε οτι μονο το 6600, το 6220 κ το 7250 ειναι τα συμβατα κ λεω ρε παιδια πως γινεται αυτο αφου κ το 3230 ειναι το ιδιο με το 6600 κτλ κτλ!κ τους λεω με δικο μου ρισκο θα το κανουμε!το κολπακι δουλευει μια χαρουλα!κ αφου διευκρινησα κ το ζητημα μου με τα μηνυματα ολα ειναι οκ!κ αυτοι κοιμουνται ορθιοι!"το δοκιμασαμε με ολες τις συσκευες κ δεν δουλευε κυριε μου, τι να κανουμε" ΟΡΝΙΑ Ε ΟΡΝΙΑ να παρει η οργη κ τον (π)οτε κ την κοτε!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σε γελασω!το σιγουρο ειναι οτι αν πας στην κοτε για να κανεις την αλλαγη θα σου πουν οτι δεν στο κανουν γιατι δεν το εχουν στην λιστα... μακαρι να ηξερα να σε βοηθησω φιλε μου!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως μου εχουν πει αλλα ειναι τοσο μα τοσο ασκετοι που δεν τους εμπιστευομαι πλεον. Δεν λεει να τους δωσω 15 ευρωπουλα και να μην κανω την δουλεια μου.

Παντως ευχαριστω για την προσπαθεια........

Link to comment
Share on other sites

παντως αναφορικα με καποιες συσκευες που αναφερθηκαν οτι δουλευουν... το 6230 δεν ειναι μια απο αυτες!μονο το 3230 που μπορει να μπει σιγουρα στην λιστα γιατι το δουλευω εγω!ολες οι αλλες μου γραψαν ακυρη sim η εισαγετε sim... οπως μου εγραψε κ το 6230! :mad:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

DrGus,

 

για να καταλάβω καλύτερα: πήρες τελικά κάρτα ή απλά το δοκίμασες; Αν ναι, από κατάστημα Cosmote; Έχεις δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι για να κάνεις 2in1 δε χρειάζονται δηλωμένα στοιχεία στην COSMOKAPTA; Στο κάνουν επι τόπου αλλά χρειάζεται ο Κωδικός Χρήστη και των δύο αριθμών.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια..σημερα πηρα την cosmote sim 2in1..ειναι απιστευτο εργαλειο..απλουστατο στην χρηση και πολυ εξυπηρετικο...εκτος της προωθησης απο την μια στην αλλη εχεις και την δυνατοτητα να απομονωνεις την μια εντελως..οποια θες και ετσι λεει οτι ειναι κλειστο..μολις σε καλει καποιος σου λεει απο ποια γραμμη προερχεται η κληση..υπαρχει δυνατοτητα ονομασιας των γραμμων απο τον χρηστη.Σε 15 λεπτα ειχε ενεργοποιηθει..πηγα σε αποκλειστικο Cosmote..To κοστος μικρο..περιπου 13 και κατι euros..το μονο μειονεκτημα ειναι η ληψη των μηνυματων..αλλα η εναλλαγη των γραμμων ειναι ταχυτατη και ετσι δεν χανεις κληση καμια κατα την εναλλαγη..Δεν ξερω αν αυτα που σας ειπα εχουν ειπωθει..αλλα αν καποιος εχει καμια απορια ...ειμαι available να απαντησω..α μην ξεχασω αν εχετε προπληρωμενο προγραμμα θα αντιμετωπισετε ενα προβληματακι με τους μετρητες..διοτι αν και δυο γραμμες ολα τα αλλα ειναι κοινα...

 

Χαιρετω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαλτε το "ποτε;" απο το τοπικ ηδη προσφερεται η υπηρεσια στην κοσμοτε,εκτος απο αυτη την υπηρεσια μηπως ενδιαφερεται η κοσμοτε να προσφερει και την twin(2 sims με 1 αριθμο)???
Link to comment
Share on other sites

το motorola V3 παίρνει 2 σε 1 ;.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαλτε το "ποτε;" απο το τοπικ ηδη προσφερεται η υπηρεσια στην κοσμοτε,εκτος απο αυτη την υπηρεσια μηπως ενδιαφερεται η κοσμοτε να προσφερει και την twin(2 sims με 1 αριθμο)???

Ναι ρε παιδιά, σβήστε αυτό το "Πότε;"

Μέχρι τώρα έχω καταλάβει πως μπορώ να κάνω 2in1 με 2 καρτοκινητά, ας πούμε ένα What's Up και μια COSMOΚΑΡΤΑ. Βασικά δεν έχω καταλάβει τι θα χρειαστεί να πληρώσω και αν θα πληρώνω κάθε μήνα κάποιο ποσό όπως τα συμβόλαια.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, το μόνο που θα χρεωθεις είναι 11,73€ που είναι το κόστος της απόκτησης της κάρτας Dual sim.. Για τους συνδρομητές καρτοκινητής καθώς και για τους εταιρικούς συνδρομητές δεν υπάρχει μηνιαίο τέλος χρήσης... :O
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά συμφέρει περισσότερο τους χρήστες με συμβόλαιο και με καρτοκινητή.Δηλαδή αυτούς που θέλουν να έχουν τις προσφορές μιας καρτοκινητής αλλά και την σιγουριά μιας σύνδεσης. :) Προσωπικά θα το επέλεγα αλλά θα προτιμίσω να πάρω καρτοκινητή της Vodafone.H Cosmote μια ζωή είχε τις πιο ακριβές χρεώσεις :( Παρ'όλο που πάντα είχα Cosmote.

 

 

 

Cheers :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην COSMOTE που μίλησα, μου είπανε ότι το πιο κινητό δέχεται 2in1 είναι καθαρά θέμα συμβολαίων και άδειας από την ίδια την COSMOTE (και όχι τεχνικού θέματος δηλαδή, καθώ τα ERICSSON παίρνουν αυτή την ρύθμιση από την αρχή αρχή). Ξέρετε λοιπόν αν παίζει να μπουν και στην λίστα και πιο παλιά κινητά, όπως SE z600;
Xenobius
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω συνδεση cote πορω να βαλω 2in1 την συνδεση με μια καρτα cu;

 

Αυτο αφορα καθαρα καρτοκινητα και συμβολαια Cosmote μεταξυ τους...ακομα δεν μπορουμε να συνδιασουμε διαφορετικες εταιριες:(...στο μελλον ισως?:worry::eek:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest clopier
παντως αναφορικα με καποιες συσκευες που αναφερθηκαν οτι δουλευουν... το 6230 δεν ειναι μια απο αυτες!μονο το 3230 που μπορει να μπει σιγουρα στην λιστα γιατι το δουλευω εγω!ολες οι αλλες μου γραψαν ακυρη sim η εισαγετε sim... οπως μου εγραψε κ το 6230! :mad:

 

 

1000 συγγνωμη παιδια αν επαναλαμβανω κατι αλλα εφοσον το ΝΟΚΙΑ 3230 λες ειναι στην λιστα με τα κινητα που δουλευουν στο 2ιν1 τις COSMOTE θα ηθελα να ρωτησω πως αλλαζεις τις γραμμες επισης αν υπαρχει καμια χρεωση εξτρα εκτος απο το τελος ενεργοποιησεις και το παγιο καθε μηνα τον περιπου 2 εβρο και τελος αυτο με τα μηνυματα τι ενοιτε οτι δεν δουλευουν? μηπως ενοιτε οτι δεν λαμβανη καθολου μηνυματα απο καμια γραμμη ?

 

Τελος ενα ασχετο :confused: DrGus εχεις προσεξη τις φωτογραφιες απο το 3230 σε pc αν σου βγαινουν ροζ καπως ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, για να κάνεις εναλλαγή γραμμών επιλέγεις στο menu Mycosmos και από εκεί επιλέγεις ποιά γραμμή επιθυμείς να είναι ενεργή, όσο αφορά τα μηνύματα, δεν είναι ότι δεν λειτουργούν, απλά η προώθηση ισχύει,όπως είναι λογικό, για την κλήση φωνής όχι για τα sms, με αποτέλεσμα η γραμμή που έχεις επιλέξει να είναι ανενεργή να μη δέχεται τα sms....
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Guest clopier
Καλησπέρα σας, για να κάνεις εναλλαγή γραμμών επιλέγεις στο menu Mycosmos και από εκεί επιλέγεις ποιά γραμμή επιθυμείς να είναι ενεργή, όσο αφορά τα μηνύματα, δεν είναι ότι δεν λειτουργούν, απλά η προώθηση ισχύει,όπως είναι λογικό, για την κλήση φωνής όχι για τα sms, με αποτέλεσμα η γραμμή που έχεις επιλέξει να είναι ανενεργή να μη δέχεται τα sms....

 

Σε ευχαριστω LIB για τις πολυ κατατοπιστικες πληροφοριες ενα τελευταιο αν ξερεις μπορεις να ρυθμισης απο πια καρτα θα γινονται οι εξερχομενες κλησεις μονιμα ?

Link to comment
Share on other sites

....Από αυτή που έχεις κάνει ενεργή, από αυτή υποχρεωτικά κάνεις και τις εξερχόμενες κλήσεις...εάν κατάλαβα την ερώτηση σου...γιατί με μπέρδεψες λίγο για να είμαι ειλικρινής...χα!χα! :D
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...