Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera paidia

Exw tin eksis aporia: mipws tha mporousame na ekmetaleutoume mesw tis proothisis klisewn to bonus eiserxwmenwn klisewn tis cosmocartas?Diladi(efoson i proothisi klisewn apo ton ena arithmo ston allo einai dwrean) an xrisimopoioume ws kurio arithmo auton tou kartokinitou kai oles oi eiserxomenes kliseis tou sumvolaiou proothountai sto kartokinito, den einai logiko oti tha exoume kai to bonus?H mhpws logw tis proothisis den prootheitai kai to bonus?

 

 

Any ideas??? :O

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Καλησπέρα σας....φίλε μου θα σε στεναχωρήσω αλλά το bonus ισχύει μόνο και εφόσον το καρτοκινητό δέχεται απευθείας την κλήση.... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα σας....φίλε μου θα σε στεναχωρήσω αλλά το bonus ισχύει μόνο και εφόσον το καρτοκινητό δέχεται απευθείας την κλήση.... :)

 

Einai tsekarismeno auto?mou xalate to oneiro! :(

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Δε παιζει ρολο η συσκευη, καθως το να εχεις δυο νουμερα σε μια καρτα ειναι υπηρεσια, και οχι δυο καρτες μαζι στη συσκευη.

 

Για περισσοτερες πληροφοριες, δες εδω

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

...Καλημέρα σας....όσο αφορά τον Itseto...είναι επιβεβαιωμένο... :( ...εύχομαι να μη κάνεις καμμιά τρέλλα)..χα!χα!....

Όσο αφορά τον aionnou_tim_1, εάν δεν έχεις συμβατή συσκευή με την υπηρεσία δεν θα έχεις δυνατότητα να την λειτουργήσεις, η CX70 πάντως είναι συμβατή άρα λογικά και η δική σου, εάν απευθυνθείς σε κατάστημα θα το επιβεβαιώσεις και ο ίδιος.... :)

...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

το 2 σε 1 σε 3G,.. δεν κάθεται με τίποτα;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ωραία, γιατί κάτι άκουσα ότι δεν κάθεται σε 3G κάρτα.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα έβαλα μία καινούργια κάρτα 2σε1 της ΚΟΤΕ στο SE W800 και όταν προσπαθώ να αλλάξω από την μία γραμμή στην άλλη το κινητό κάνει επανεκκίνηση και μου ζητάει εκ νέου ΡΙΝ για να ανοίξει. Τελικά η αλλαγή της γραμμής γίνεται αλλά δεν πιστεύω να είναι και η επανεκκίνηση μέρος της διαδικασίας.

Επίσης για να γίνει η αλλαγή της γραμμής πηγαίνω Ψυχαγωγία>Cosmote>Cosmote 2in1>ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ και επιλέγω την γραμμή που θέλω. Η επιλογή Ρυθμίσεις>Κλήσεις>Στη γραμμή 2, που υποτίθεται ότι θα κάνει το ίδιο πράγμα γιατί δεν λειτουργεί;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι δεν διαφέρει από τα dual simm adapter. Τα έχει κάποιος δουλέψει να μας μεταφέρει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα την Cosmote και μου είπαν ότι η επανεκκίνηση είναι μέρος της διαδικασίας εναλλαγής μεταξύ των 2 γραμμών. Πάντως το κινητό ενός φίλου (mitsubishi) που έχει την ίδια κάρτα (2σε1) αλλάζει τις γραμμές χωρίς να κάνει επανεκκίνηση. Τί ισχύει τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είναι καθαρά θέμα συσκευής, κάποιες συσκευές δεν χρειάζεται να κάνουν επανεκκίνηση και άλλες χρειάζονται, μην αγχώνεσαι πάντως είναι μέρος της διαδικασίας...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας, έχω βάλει και εγώ την 2σε1 της Cosmote στο Σονυ Ερικσον p900. Ενώ εχει δυνατότητα εναλλαγής απευθείας απο line1 se line2, όταν επιλέγω την Line2 το τηλέφωνο δεν κάνει κλήσεις. Η μόνη περίπτωση να χρησιμοποιήσω την δεύτερη γραμμή χωρίς προώθηση είναι να κάνω επανεκίννηση. Μήπως γνωρίζει κανείς αν αυτό μπορεί να γίνει χωρίς την επανεκκίνηση στο SE P900??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά.. sorry.. αν έχει κανείς το V3?.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θελω να κανω μερικες ερωτησεις για τη θελωνα αποκτησω μια 2 σε 1 sim.

καταρχας η αριθμοι εχουν μεγαλοι διαφορα μεταξυ τους ή ειναι ιδιοι και αλλαζει ο τελευταιος αριθμος?

μπορω να βαλω τους αριθμους της αρεσκιας μου?

υπαρχουν προβληματα με τις εναλλαγες?ή ολα ειναι φυσιολογικα?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μερικες ερωτησεις για τη θελω να αποκτησω μια 2 σε 1 sim.

καταρχας η αριθμοι εχουν μεγαλοι διαφορα μεταξυ τους ή ειναι ιδιοι και αλλαζει ο τελευταιος αριθμος?

μπορω να βαλω τους αριθμους της αρεσκιας μου?

υπαρχουν προβληματα με τις εναλλαγες?ή ολα ειναι φυσιολογικα?

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά την λειτουργία της κάρτας.

Δεν πάιρνεις νέους αριθμούς αλλά αν έχεις 2 συνδέσεις ή 1 σύνδεση και μία κάρτα ή 2 κάρτες μπορείς να βάλεις τους 2 αριθμούς σε μία κάρτα μόνο και μόνο για να μην άλλαζεις κάρτα ή για να μην κρατάς 2 κινητά πάνω σου!!

Προβλήματα δεν υπάρχουν σε γενικές γραμμές απλά πρέπει να δείς πρίν κάνεις κίνηση αν το κινητό σου είναι συμβατό!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη τι στιγμη δεν ειμαι στην COSMOTE(ημουν πριν 1 χρονο).δεν εχω καθλου ουτε συνδεσεις ουτε καρτες της COSMOTE.θα πρεπει να κανω συνδεση και να αγορασω καρτα και μετα θα μου τα κανουν 2σε1?

θα ρωτησω αν και ειναι λιγο ηλιθι@ ερωτηση αλλα εγω θα την κανω.μπορεις να εχεις καρτοκινητη απο αλλη εταιρεια και συνδεση απο την COSMOTE?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να εχεις καρτοκινητη απο αλλη εταιρεια και συνδεση απο την COSMOTE?

 

Δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν γίνεται... Δηλαδή δύο αριθμοί από διαφορετική εταιρία ο καθένας, σε μία sim... Αν και θα το θέλαμε πολλοί!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:!: Τι ξέρετε για αυτήν την υπηρεσία της Cosmote;

 

Την χρησιμοποιώ εδώ και περίπου ένα μήνα κάνοντας χρήση του προσωπικού μου αριθμού και της δουλειάς μου. Το σκεπτικό έχει ως εξής: Ένα από τα δύο νούμερα παίζει το ρόλο του κύριου αριθμού (το οποίο χρεώνεται και τις κλήσεις, μηνύματα κ.λ.π.) και το δεύτερο προωθείται στο πρώτο. Ο καλούμενος δεν αντιλαμβάνεται κάτι διαφορετικό σε όποιο νούμερο και να καλέσει. Μπορείς να εναλλάσσεις την επιλογή του κύριου νούμερου από το μενού του κινητού έτσι ώστε να μην χρεώνεις συνέχεια το ένα.

 

Το κύριο πρόβλημα είναι ότι από το δευτερεύον νούμερο προωθούνται μόνο οι κλήσεις και καμία άλλη υπηρεσία. Δηλαδή εάν κάποιος σου στείλει μήνυμα στο δευτερεύον νούμερο, δεν θα το λάβεις εκτός εάν κάνεις εναλλαγή και το κάνεις κύριο αριθμό. :mad:

 

Κατά τα άλλα είναι πολύ εξυπηρετικό αφού έχεις μία συσκευή... :yahoo:

 

Επίσης, δεν αλλάζει κάτι και στον τρόπο που εκδίδονται οι λογαριασμοί, αφού γίνεται έκδοση δύο ξεχωριστών λογαριασμών. Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι απαραίτητο και τα δύο νούμερα να ανήκουν στον ίδιο συνδρομητή.

 

Εγώ έχω την συσκευή NEC 411i. Ξέρετε ποιες άλλες συσκευές υποστηρίζουν αυτήν την υπηρεσία της Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

αυτή η υπηρεσία είναι ήδη γνωστή από την ΤΙΜ και τη Vodafone Που την παρέχουν εδώ και καιρό!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή υπηρεσία αρκει να έστελναν και τα μηνυματάκια προωθημένα στο άλλο νούμερο. Ελπίζω να γίνει κάποια στιγμή κι αυτό
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ποιες συσκευές υποστηρίζουν την υπηρεσία, ξέρει κανείς;

 

Οι συσκευές των Vodafone - ΤΙΜ δέχονται την SIM Cosmote 2 in 1 και υποστηρίζουν την υπηρεσία της;

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε λίγο και τα κόστη για να μην ψάχνεται όποιος ενδιαφέρεται:

 

  • SIM ΚΑΡΤΑ COSMOTE 2in1 : 11,73 €
     
  • SIM ΚΑΡΤΑ COSMOTE 2in1 ΜΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΝΕΑΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ : ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ
     
  • ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ : 1,40 €

 

Τα καρτοκινητά δεν έχουν μηνιαίο τέλος για αυτή την υπηρεσία. :D

Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...