Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οτι κατι μας κρυβει η κοτε

Υπαρχουν πολλες συσκευες που ειναι 2γραμμες ε!

Γιατι ομως οπως λει η κοτε δεν υποστηριζει ολες αυτες τις συσκευες το δικο της 2in1;

Μηπως για να τις αλλαξουμε;

Εχω το Τ610 κ μου ειπαν γιοκ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να κάνω και εγώ μία Whats up και μία σύνδεση σε 2in1,και με πρώτη την Whats up,αλλά το μετάνιωσα την τελευταία στιγμή με αυτά που μου είπε ο υπάλληλος της Cosmote.Mου είπε ότι επειδή θα μου δώσουν μια καινούρια 2in1 sim κάρτα,θα έπρεπε να μου πάρουν και να ακυρώσουν τις άλλες που αντικαθιστώ.Μάλιστα η μία απο αυτές είναι 3G κάρτα και η καινούρια θα έπαυε να είναι 3G.

Εγώ νόμιζα ότι με το να μου δώσουν την 2in1 θα μπορούσα να έχω και την κάρτα του αριθμού που θα επέλεγα να είχα σαν 2η γραμμή,δηλαδή την 3Gκάρτα,και εναλλακτικά να την χρησιμοποιώ σαν 3G,στην παλιά μου κάρτα ή σαν 2G,στην 2in1 sim κάρτα.

Γνωρίζει κανένας αν μου τα είπε καλά ο υπάλληλος,γιατι τον είδα σαστισμένο;

Τέλος φεύγοντας μου είπε ότι θα στείλει mail στην εταιρεία,για να τους διαβιβάσει το αίτημα μου να έχω και την κάρτα 2in1,και την 2η κάρτα που δεν θα μου αντικαταστήσουν,που ουσιαστικά δεν βλέπω τον λόγο να την αντικαταστήσουν,αφου είναι θέμα προώθησης στην κάρτα που θέλω να χρησιμοποιώ.Επίσης θα πει στην εταιρεία ότι υπάρχουν και άλλα αιτήματα για 2in1 3Gκάρτα.

Είδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι δεν το βρισκω λογικο η συνδεση να χρεωνεται με τον μηνα ενω αν εχεις καρτα οχι..
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να κάνω και εγώ μία Whats up και μία σύνδεση σε 2in1,και με πρώτη την Whats up,αλλά το μετάνιωσα την τελευταία στιγμή με αυτά που μου είπε ο υπάλληλος της Cosmote.Mου είπε ότι επειδή θα μου δώσουν μια καινούρια 2in1 sim κάρτα,θα έπρεπε να μου πάρουν και να ακυρώσουν τις άλλες που αντικαθιστώ.Μάλιστα η μία απο αυτές είναι 3G κάρτα και η καινούρια θα έπαυε να είναι 3G.

Εγώ νόμιζα ότι με το να μου δώσουν την 2in1 θα μπορούσα να έχω και την κάρτα του αριθμού που θα επέλεγα να είχα σαν 2η γραμμή,δηλαδή την 3Gκάρτα,και εναλλακτικά να την χρησιμοποιώ σαν 3G,στην παλιά μου κάρτα ή σαν 2G,στην 2in1 sim κάρτα.

Γνωρίζει κανένας αν μου τα είπε καλά ο υπάλληλος,γιατι τον είδα σαστισμένο;

Τέλος φεύγοντας μου είπε ότι θα στείλει mail στην εταιρεία,για να τους διαβιβάσει το αίτημα μου να έχω και την κάρτα 2in1,και την 2η κάρτα που δεν θα μου αντικαταστήσουν,που ουσιαστικά δεν βλέπω τον λόγο να την αντικαταστήσουν,αφου είναι θέμα προώθησης στην κάρτα που θέλω να χρησιμοποιώ.Επίσης θα πει στην εταιρεία ότι υπάρχουν και άλλα αιτήματα για 2in1 3Gκάρτα.

Είδωμεν!

 

Η κάρτα 3G δεν μπαίνει στην 2 in1!!

Link to comment
Share on other sites

Με την υπηρεσία αυτή,σου κρατάνε τις κάρτες sim και τις αντικαθιστούν με την 2in 1 sim;Δεν γίνεται να κρατήσεις την μία κάρτα για να την χρησιμοποιείς εναλλακτικά με άλλο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Με την υπηρεσία αυτή,σου κρατάνε τις κάρτες sim και τις αντικαθιστούν με την 2in 1 sim;Δεν γίνεται να κρατήσεις την μία κάρτα για να την χρησιμοποιείς εναλλακτικά με άλλο τηλέφωνο;

Λογικα δεν παιζει αυτο! Αλλιως θα ηταν μια νεα υπηρεσια την οποια θα ειχε διαφημισει/ανακοινωσει ηδη η κοσμοτε. Αλλα για 100% καλεσε 13838 απο το κινητο σου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν παιζει αυτο! Αλλιως θα ηταν μια νεα υπηρεσια την οποια θα ειχε διαφημισει/ανακοινωσει ηδη η κοσμοτε. Αλλα για 100% καλεσε 13838 απο το κινητο σου.

 

Απλά διορθώνω οτι απο το κινητό είναι 1212 και απο σταθερό 13838.

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε κύριε *********,

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, που επικοινωνήσατε με την Εταιρία Κινητής Τηλεφωνίας COSMOTE, μέσω INTERNET, και για το ενδιαφέρον σας για την Εταιρία μας.

 

Οι κάτωθι αναφερόμενες συσκευές (Sony Ericsson T-610, Sony Ericsson Τ-630), ***επί του παρόντος*** [1], δεν συμπεριλαμβάνονται στα μοντέλα κινητών που είναι συμβατά με τη χρήση της υπηρεσίας COSMOTE 2in1.

 

Σχετικά με τις επισημάνσεις σας για την υπηρεσία COSMOTE 2in1, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε και να σας διαβεβαιώσουμε ότι η COSMOTE μεριμνά συνεχώς για τη ***βελτίωση*** [3] των παρεχόμενων υπηρεσιών, στοχεύοντας στην αρτιότερη εξυπηρέτηση των ***Συνδρομητών*** [2].

 

 

---><---

 

 

1) [...] είναι συμβατές με την υπηρεσία οι Sony Ericsson T-610 και Τ-630;

 

2) [...] οι συνδρομητές με συμβόλαιο [...] εξαναγκάζονται σε καταβολή παγίου για τη χρήση της υπηρεσίας, από τη στιγμή που δεν συμβαίνει το ίδιο με τους πελάτες της καρτοκινητής [...]

 

3) [...] είναι απαραίτητη η εναλλαγή γραμμών για τη λήψη γραπτών μηνυμάτων;

 

 

---><---

Link to comment
Share on other sites

είναι απαραίτητη η εναλλαγή γραμμών για τη λήψη γραπτών μηνυμάτων????????

auto einai to basiko

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ναι είναι η εναλλαγή απαραίτητη για την λήψη sms, καθώς η προώθηση υφίσταται μόνο για την κλήση φωνής..... :)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΕΧΩ ΤO SHARP GX 20 KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 2 σε 1 ΣΕ COSMOTE. ΓΙΝΕΤΕ ? MOY EIΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΤΙΜ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ COSMOTE. ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ VODAFON. ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ.......
Link to comment
Share on other sites

exw ena motorola v620 k fisika i cote leei oti den to exoun testarei akoma an douleuei me sim 2in1! peirazontas to kinito katafera na ''fortwsw'' dyo grammes me epilogi enallagis metaxi tous k me epilogi ixou klisis gia kathe mia....giati prepei na agorasw tin karta k na to testarw moni mou????einai paralogoi oi anthrwpoi ?pame na boithisoume k den exoume kan tin epilogi tis dokimis epeidi aytoi xreiazonte kapoious mines gia na testaroun ligotera apo 100 montela gia na min pw''energa montela''ligotera apo 30!
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΠΑΡΩ COSMOTE 2in1 ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ SIM. ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι κατι μας κρυβει η κοτε

Υπαρχουν πολλες συσκευες που ειναι 2γραμμες ε!

Γιατι ομως οπως λει η κοτε δεν υποστηριζει ολες αυτες τις συσκευες το δικο της 2in1;

Μηπως για να τις αλλαξουμε;

Εχω το Τ610 κ μου ειπαν γιοκ

το sharp gx 20 λες να κανει σε 2in1
Link to comment
Share on other sites

loipon!epeidi exw poly diko mou anthrwpo poristameno se ena ipokatastima tha sas pw ti mou eipe.gia na dosoun kartes 2in1 pairnoun to ok apo tin kathe marka kinitou pou to exei testarei thewritika!opws katalabanetai giati na biastoun oi epimerous firmes?mipos den tha poulisoun kinita?tis palies kartes den tis dinoun pisw...afilokerdos!tis xanagorazeis pisw!i alitheia einai pos den mporei kapoios me katholou gnoseis modding se ena kinito k sigkekrimena motorola opws to diko mou na tou anoixei tis dyo grammes opote pos na dosei to ok i moto?prepei na pas se service tis prota na sto kanoun k meta na pareis tin 2in1 fexe mou loipon!mia kali idea einai na dokimasoume tis 2in1 filwn kai an doulepsoun me diki mas eyhtini na agorasoume tin dikia mas karta!egw pantws kati skopeyw na kanw epi tou thematos isws k ayrio kai an exw nea gia opoion exei to moto v620 toulaxiston tha ta grapsw edw.
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤO SHARP GX 20 KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 2 σε 1 ΣΕ COSMOTE. ΓΙΝΕΤΕ ? MOY EIΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΡΤΑ ΤΙΜ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ COSMOTE. ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ VODAFON. ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ.......

 

den xerw gia tin periptosi sou me tin voda ti tha ginei an baleis cote epanw karta isws k tipota na doulepsei kanonika me problimata mikra mexri na rithmiseis mms k gprs...alla xana lew den xerw!ayto pou ithela na sou pw einai oti afou theleis cote kai exeis kinito voda kane ena flash na to bgaleis to logismiko tis voda apo epanw!orexi na exeis na diabaseis k tolmi na praxeis!k kalwdio sindesis...ennoeite!

Link to comment
Share on other sites

Απο συσκευες Sharp δεν βγαινει το λειτουργικο της Βονταφον γιατι δεν υπαρχει λειτουργικο χωρις βονταφον οπως εχουν οι αλλες εταιριες. Τα MMS σε ενα GX30 που εχω παιζουν αψογα σε κοσμοτε.

Λογικα θα ειναι συμβατη η 2in1 της κοσμοτε μιας και *λογικα* η ιδια κατασκευη θα ειναι με αυτην της βονταφον. Ειτε το ρισκαρεις και το κανεις και βλεπεις αν δουλευει και το λες και σε εμας ή περιμενεις καποιος αλλος πιο τολμηρος που το εχει κανει να σου/μας πει αν οντως του δουλεψε!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου Παναγιωτη. Και στο δικο μου το sharp τα mms λειτουργουν κανονικα. Για δοκιμασε να κατεβασεις κανενα java παιχνιδι τις cosmote. Θα μπορεσεις ? Oσο για να δοκιμασω 2σε1 με το sharp GX20 αστο να το κανει καποιος αλλος-η
Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ισχυει αυτο το κολπο με τις δυο καρτες σε μια ρε παιδια?η βοντα το εβγαλε διαφημιση!η κοτε ποτε... τουλαχιστον εγω δεν ειδα καμια!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ισχυει αυτο το κολπο με τις δυο καρτες σε μια ρε παιδια?η βοντα το εβγαλε διαφημιση!η κοτε ποτε... τουλαχιστον εγω δεν ειδα καμια!

 

Μάλλον δεν βλέπεις πολύ τηλεόραση!!

Θες την γνώμη μου??

Καλά κάνεις!!

Link to comment
Share on other sites

χεχ ειναι αληθεια... τεσπα!πηρα τηλεφωνο κ μιλησα με το κεντρο εξυπηρετησης συνδρομητων κοτε... κ ρωτησα για το ποιες συσκευες ειναι συμβατες!κ μου ειπε η αθεοφοβη για 6600 κ οταν της ειπα οτι εγω εχω 3230 που ειναι το ιδιο πραγμα ως προς το λειτουργικο, μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατο!μου λεει οτι ειναι συμβατο το 7250 κ οχι το 6230!οτι να ναι ειναι πια αυτη η κοτε!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς (πχ Fanish1 :O ) καμία ολοκληρωμένη λίστα με τις συμβατές συσκευές ?πιστεύω θα ήταν πολύ χρήσιμο

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...