Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα αυτο με την μπαταρια το ποσο mAh ειναι πως το βλεπουνε εκτος απο τι γραφει πανω;

 

Δες το μήνυμα που πόσταρα πριν το δικό σου :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ, εντυπώσεις αργότερα. Τσέκαρα την μπαταρία βγάζοντας το αυτοκόλλητο αλλά δεν είναι ευδιάκριτα τα νούμερα στη δική μου όπως στο βίντεο.

 

Εντυπώσεις αργότερα, από εμφάνιση πάντως σκίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ, εντυπώσεις αργότερα. Τσέκαρα την μπαταρία βγάζοντας το αυτοκόλλητο αλλά δεν είναι ευδιάκριτα τα νούμερα στη δική μου όπως στο βίντεο.

 

Εντυπώσεις αργότερα, από εμφάνιση πάντως σκίζει.

παρακαλω πες μας για το σημα WiFi (ειναι δυνατο στα δωματια του σπιτιου σου ας πουμε σε συγκριση με το παλιο σου κιν) και για αποκριση και λοιπα προβληματα με την οθονη....που ακουσα τελευταια...

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μενού και απόκριση οθόνης, ακόμα και με την ζελατίνη (ναι, το κανα δώρο στον πατέρα κ το ρυθμίζω, ακόμα και με την ζελατίνη που χαν αυτοί) πάνω είναι τρομερό. Πετάει!

 

Χρώματα οθόνης, ευκρίνεια, φωτεινότητα είναι τρομερό, πραγματικά απόλαυση :)

 

Επίσης μου κανε μεγάλη εντύπωση το πόσο καλή αίσθηση έχει το πίσω μέρος του, επίπεδο, ομαλό και -το κυριότερο- αντιολισθητικό!

 

Ο ήχος είναι αρκετά δυνατός και είδα έχει και έξτρα ρυθμίσεις πάνω για ακουστικά κλπ. Κανένα παράπονο.

 

*** Μόλις δοκίμασα το Wifi και..χάζεψα ! ! ! 3 τοίχους και δωμάτια μακρυά, καμια 10αρια μέτρα σε ευθεία ( χοντρούς τοίχους, παλιό σπίτι ) και έπιανε ακόμα, σέρφαρα το Play Store με μια καθυστέρηση στην φόρτωση εικόνων αλλά..τρελό :) Μακράν το καλύτερο wifi που έχει πέσει στά χέρια μου εδώ και χρόνια.

 

--- Άλλες συσκευές που έχω τεστάρει = Samsung Galaxy 1, ZTE Blade 1, Acer Liquid E2 Duo, Asus TF 200, Asus FonePad 8, Chuwi Vi8 Super κλπ.

 

 

Asphalt 8 που δοκίμασα τρέχει οκ αλλά όχι και νεράκι. Το Antutu που δοκίμασα μια φορά μου κράσαρε μόλις ξεκίνησε το 3D test. Θα δοκιμάσω πάλι αργότερα.

Edited by Tuko
Link to comment
Share on other sites

Μενού και απόκριση οθόνης, ακόμα και με την ζελατίνη (ναι, το κανα δώρο στον πατέρα κ το ρυθμίζω, ακόμα και με την ζελατίνη που χαν αυτοί) πάνω είναι τρομερό. Πετάει!

Χρώματα οθόνης, ευκρίνεια, φωτεινότητα είναι τρομερό, πραγματικά απόλαυση :)

Επίσης μου κανε μεγάλη εντύπωση το πόσο καλή αίσθηση έχει το πίσω μέρος του, επίπεδο, ομαλό και -το κυριότερο- αντιολισθητικό!

Ο ήχος είναι αρκετά δυνατός και είδα έχει και έξτρα ρυθμίσεις πάνω για ακουστικά κλπ. Κανένα παράπονο.

*** Μόλις δοκίμασα το Wifi και..χάζεψα ! ! ! 3 τοίχους και δωμάτια μακρυά, καμια 10αρια μέτρα σε ευθεία ( χοντρούς τοίχους, παλιό σπίτι ) και έπιανε ακόμα, σέρφαρα το Play Store με μια καθυστέρηση στην φόρτωση εικόνων αλλά..τρελό :) Μακράν το καλύτερο wifi που έχει πέσει στά χέρια μου εδώ και χρόνια.

--- Άλλες συσκευές που έχω τεστάρει = Samsung Galaxy 1, ZTE Blade 1, Acer Liquid E2 Duo, Asus TF 200, Asus FonePad 8, Chuwi Vi8 Super κλπ.

Asphalt 8 που δοκίμασα τρέχει οκ αλλά όχι και νεράκι. Το Antutu που δοκίμασα μια φορά μου κράσαρε μόλις ξεκίνησε το 3D test. Θα δοκιμάσω πάλι αργότερα.

α! ευχαριστω πολυ φιλε για τις πληροφοριες....

πολυ καλα το πηγες μεχρι εκει κοντα στο τελος που μιλας για τα benchmarks.....εκει λιγο μας τα χαλασε το τηλεφωνο (κράσαρε ???)....περιμενω τα νεοτερα απο τις δοκιμες σου

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα πάλι, το έτρεξε ως το τέλος τώρα.

 

20,000 Antutu, δεν μπορεί η κάρτα γραφικών του να σηκώσει βαριά 3D. Εντάξει, στα 110 ευρώ κάνει παπάδες, αν έτρεχε και βαριά παιχνίδια τέλεια στα 1280χ720 τότε δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης τα ακριβά κινητά.

 

Το Asphalt 8 παιζόταν πάντως αν και όχι νεράκι, δεν είχε θέμα. Άλλα βαριά 3D παιχνίδια δεν δοκίμασα να δω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα πάλι, το έτρεξε ως το τέλος τώρα.

 

20,000 Antutu, δεν μπορεί η κάρτα γραφικών του να σηκώσει βαριά 3D. Εντάξει, στα 110 ευρώ κάνει παπάδες, αν έτρεχε και βαριά παιχνίδια τέλεια στα 1280χ720 τότε δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης τα ακριβά κινητά.

 

Το Asphalt 8 παιζόταν πάντως αν και όχι νεράκι, δεν είχε θέμα. Άλλα βαριά 3D παιχνίδια δεν δοκίμασα να δω.

ευχαριστουμε :)

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αυτό... Όσοι θέλετε κάτι παραπάνω το χέρι λίγο Πίο βαθιά στην τσέπη....Wi-Fi δυνατό μπαταρία μία μέρα με φουλ χρήση τώρα άλλα πράγματα είναι περιττά πιστεύω...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο ακριβώς ζυγίζει η μπαταρία του;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δοκίμασα το GPS σήμερα τρέχοντας το GPS Test και...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ....κλείδωνε σε 1 δευτερόλεπτο (χωριό) !!! Μόνο GPS, ούτε wifi, ούτε καν είχε Sim το κινητάκι.

 

Το δοκίμασα ξανά και ξανά, σοκ και δέος!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ακριβώς ζυγίζει η μπαταρία του;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403964

υποψιαζομαι πως ισως σε καποιες περιπτωσεις (πχ παλιες μπαταριες) ειναι λαθος τροπος διοτι τα υλικα που χρησιμοποιούνται εκσυγχρονίζονται και αλλάζουν.

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

η πλατη παιδια ειναι απο πλαστικο η μεταλλικη ? επισησ τη θηκη με το παραθυρο το στρογγυλο την εχει παρει κανεις ? γινεται ρολοι αναλογικο οταν κλεινει οπως στο doogee 750 (αυτο εχω εγω) . Ευχαριστω Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρια πως τα παει ? ποσο sot βγαζει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ, εντυπώσεις αργότερα. Τσέκαρα την μπαταρία βγάζοντας το αυτοκόλλητο αλλά δεν είναι ευδιάκριτα τα νούμερα στη δική μου όπως στο βίντεο.

 

Εντυπώσεις αργότερα, από εμφάνιση πάντως σκίζει.

 

καλησπερα φιλε μου..η παραγγελια που εκανες ηταν πριν τα καπιταλ κοντρολ..επειδη δεν εχω παραγγειλη κατι απο τοτε και δεν ξερω αν μπορω.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου..η παραγγελια που εκανες ηταν πριν τα καπιταλ κοντρολ..επειδη δεν εχω παραγγειλη κατι απο τοτε και δεν ξερω αν μπορω.....

μπορεις, κοιτα εδω http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-182?do=findComment&comment=54206878

εγω το παρηγειλα (με χρεωστικη visa πειραιως απο banggood) μετα τα cc και το περιμενω....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο leagoo elite 5.. Ενώ το leagoo δείχνει να υπερισχύει σε μικρές λεπτομέρειες (κυρίως στα mah μπαταρίας), δεν το έχει αυτή τη στιγμή κάποιος και δεν έχω διαβάσει κριτικές.. Οπότε αποφάσισα να αγοράσω το doogee, μιας και από αυτά που διάβασα, δείχνει να με καλύπτει.. Παρακαλώ όμως να μου απαντήσει κάποιος σε κανα 2 ερωτησούλες..

1)Έρχεται κατευθείαν με lolipop 5.1; χρειάζεται τίποτα ρουταρίσματα, flashαρίσματα κλπ; Ή κυλάει ρολόι όπως έρχεται? Δε θέλω να μπλέξω με ρουτ κλπ γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και το φοβάμαι..

2)Λέω να το αγοράσω από ελληνικό κατάστημα. 50 ευρώ πάνω (2 χρόνια εγγύηση), αλλά τουλάχιστον το παίρνω άμεσα. Ξέρει κανείς σε περίπτωση βλάβης ή ελαττωματικού μοντέλου που θα απευθυνθώ;

3)Η Doogee είναι γενικά αξιόπιστη εταιρία; Αντιμετώπισε κανείς κάποιο σοβαρό πρόβλημα;

4)Θήκες για το κινητό αυτό υπάρχουν στην Ελλάδα; Στο bestprice έχει θήκες μόνο για το doogee valencia 2 y100 (όχι το pro).. Ταιριάζει;

Ευχριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο leagoo elite 5.. Ενώ το leagoo δείχνει να υπερισχύει σε μικρές λεπτομέρειες (κυρίως στα mah μπαταρίας), δεν το έχει αυτή τη στιγμή κάποιος και δεν έχω διαβάσει κριτικές.. Οπότε αποφάσισα να αγοράσω το doogee, μιας και από αυτά που διάβασα, δείχνει να με καλύπτει.. Παρακαλώ όμως να μου απαντήσει κάποιος σε κανα 2 ερωτησούλες..

1)Έρχεται κατευθείαν με lolipop 5.1; χρειάζεται τίποτα ρουταρίσματα, flashαρίσματα κλπ; Ή κυλάει ρολόι όπως έρχεται? Δε θέλω να μπλέξω με ρουτ κλπ γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και το φοβάμαι..

2)Λέω να το αγοράσω από ελληνικό κατάστημα. 50 ευρώ πάνω (2 χρόνια εγγύηση), αλλά τουλάχιστον το παίρνω άμεσα. Ξέρει κανείς σε περίπτωση βλάβης ή ελαττωματικού μοντέλου που θα απευθυνθώ;

3)Η Doogee είναι γενικά αξιόπιστη εταιρία; Αντιμετώπισε κανείς κάποιο σοβαρό πρόβλημα;

4)Θήκες για το κινητό αυτό υπάρχουν στην Ελλάδα; Στο bestprice έχει θήκες μόνο για το doogee valencia 2 y100 (όχι το pro).. Ταιριάζει;

Ευχριστώ

θα απαντησω μονο για αυτα που ξερω (οχι απο προσωπικη πειρα γιατι ακομα το περιμενω, αλλα διαβασα πολυ και απο πολλους χρηστες και ειμαι 100% σιγουρος):

-Έρχεται κατευθείαν με lolipop 5.1; Ναι (τροποποιημενο λιγο απο την εταιρια)

-χρειάζεται τίποτα ρουταρίσματα; Ναι

 

καλο ειναι να ξερεις πως η εταιρια διέδωσε καποια ψευτικα χαρακτηριστικα πριν την κυκλοφορια του:

δεν εχει fast charging & charger

δεν εχει μεταλικο πισω περιβλιμα, αλλα με οψη μεταλου polycarbonate

μαλλον (εχω επιφυλαξεις γιατι η εταιρια επιμενει) η μπροστινη καμερα ειναι 8mp μετατροπη σε 13mp και η πισω 5mp σε 8mp (για μενα μια χαρα)

η μπαταρια καταγγελθηκε πως ειναι 1800mha και οχι 2200...

δεν θυμαμαι κατι αλλο αυτη τη στιγμη

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες dedalos91.. Τα περισσότερα τα διάβασα στο forum όπως για τη ποιότητα κατασκευής και τη μπαταρία. Όταν όμως λες ότι χρειάζεται ρουτάρισμα τι εννοείς; Δε δουλεύει τέλεια με τη μανίσια rom; Δεν έχω ιδέα από ρουτ κλπ.. Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να βρούμε Soft Silicone Case;;; Σκέφτομαι να το αγοράσω και αισθάνομαι μια σιγουριά με αυτές τις θήκες στα πεσίματα...!!! Επίσης έχει LED ειδοποιήσεις;;; Σε ένα review στο xda διάβασα ότι δεν έχει, ισχύει;;; Edited by gzik
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από Ελλάδα στα 160.. Θα το έχω στα μέσα της επόμενης βδομάδας.. Μπορεί να μου πει κάποιος αν θα έρθει με περασμένο playstore και αν μπορώ να αποφύγω πιθανό ρουτάρισμα;
Link to comment
Share on other sites

1 - Έρχεται με 5.1, έχει κανονικά Play store και δεν χρειάζεσαι ρουτάρισμα, τρέχει άψογα και δεν έχει κινεζοεφαρμογές μέσα.

 

2 - Η πλάτη είναι πλαστική αλλά φοβερή, αυτός είναι και ο λόγος μάλλον που έχει τόσο δυνατό Wifi / φοβερό GPS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...