Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Everbuing παρελαβα και εγω μολις χθες, ολοι μαζι τα στειλανε και φυσικα και το δικο μου ειναι ασημι...:lol:

Τωρα συμφωνω στα ποιο πολλα που γραψατε και να προσθεσω, ασημι εμενα μου αρεσει αρκετα,μπαταρια μμμμ με πολυ χρηση βγαζει δεν βγαζει μερα υπολογιζω.....σημερα χωρις πολλες κλησεις (2 καρτες μεσα) αλλα ανοιχτα ολα και 3g ολη μερα μου εφτασε τωρα το βραδυ στο 30% περιπου. Ισως μετα απο μερικους κυκλους φορτισης να παει και ακομη καλυτερα.

Ωραια οθονη, γρηγορο, χωρις τιποτα περιττο απο Κινεζιες κλπ γι΄αυτο και τοσο πολυ περισσευμα σε Ram:)

Πιστευω με ενα Greenify και ισως xposed, θα δοκιμασω τις επομενες μερες εφοσων βρω custom recovery θα πηγαινει πυραυλακι και σε σβελταδα και σε μπαταρια.

Gestures full, double tap to wake screen φενικως ολα δουλευουν ρολοι.

Ενα που δεν μου αρεσε αλλα ισως και τυχαιο χρειαστηκε πολλες προσπαθεις (2-3 πατηματα) για να τρβηξει φωτογραφια.:(

Εκει που εμεινα καγκελο ηταν με το gps, θα ανεβασω και screenshots. Εγκατασταση gps test >> ανοιγμα τοποθεσιας >> 1ο κλειδωμα σε ελαχιστα δευτερα με φοβερο snr (5-6 δορυφοροι με πανω απο 30), αυτο το βλεπεις μονο σε ακριβα τηλεφωνα που να εχουν και glonas:)

Αρχικο συμπερασμα super value for money!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανοιξα και εγώ ticket στο site τους και τους ζήτησα να μου στείλουν case ;)

 

Σωστος !!!

Απο την στιγμη που δεν μας ειπαν τιποτα ειναι υποχρεωμενοι να διορθωσουν το λαθος τους.

Αν μας ελεγαν οτι υπαρχει μονο σε silver και ρωτουσαν αν το θελουμε τελικα , τοτε αλλαζει .

Αλλα δεν το εκαναν.

Η πλακα ειναι στο κουτι εμενα γραφει gray !!!

To μαυρο δηλαδη ( δεν ειναι οπως εγραψα και ποιο πανω μαυρω πισσα, ειναι σαν γκρι μεταλικο )

Link to comment
Share on other sites

Σωστος !!!

Απο την στιγμη που δεν μας ειπαν τιποτα ειναι υποχρεωμενοι να διορθωσουν το λαθος τους.

Αν μας ελεγαν οτι υπαρχει μονο σε silver και ρωτουσαν αν το θελουμε τελικα , τοτε αλλαζει .

Αλλα δεν το εκαναν.

Η πλακα ειναι στο κουτι εμενα γραφει gray !!!

To μαυρο δηλαδη ( δεν ειναι οπως εγραψα και ποιο πανω μαυρω πισσα, ειναι σαν γκρι μεταλικο )

 

Χαχα, και εγώ παρασύρθηκα από σένα και στο ticket τους γράφω ότι παρήγγειλα μαύρο...

Έτσι βρήκαν την ευκαιρία και μου γράφουν οτι στην παραγγελία ζητάω γκρι και όχι μαύρο, και κλείσαν το ticket κατευθείαν :D

 

Btw, το double tap δουλεύει σε σας πάντα? Σε μένα μερικές φορές δουλεύει, αλλά συνήθως χρειάζεται να το κάνω 2-3 φορές double-tap για να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζω στα σχόλια του Banggood ότι η μπαταρία είναι 1800 και όχι 2200! Παραπονιούνται πολλοί για κοροϊδία! Για κοιτάξτε μία τι μπαταρία έχετε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζω στα σχόλια του Banggood ότι η μπαταρία είναι 1800 και όχι 2200! Παραπονιούνται πολλοί για κοροϊδία! Για κοιτάξτε μία τι μπαταρία έχετε!

Στα <<no name>> κινεζικα αυτο ειναι το ''στανταρ'', δηλαδη να γραφουν παραπανω mah μπαταριας απο οτι πραγματικα ειναι.

Παντος για αυτη την τακτικη δεν φταινε τα καταστηματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζω στα σχόλια του Banggood ότι η μπαταρία είναι 1800 και όχι 2200! Παραπονιούνται πολλοί για κοροϊδία! Για κοιτάξτε μία τι μπαταρία έχετε!

 

Η δικιά μου παντως ειναι 2200. Το τσέκαρα απο την αρχή γιατί είχα και εγώ αυτό το άγχος. Και για την ώρα μια χαρά μου πάει στο θέμα της αυτονομίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου παντως ειναι 2200. Το τσέκαρα απο την αρχή γιατί είχα και εγώ αυτό το άγχος. Και για την ώρα μια χαρά μου πάει στο θέμα της αυτονομίας ;)

 

δειτε εδω ενα βιντεο σχετικα με την μπαταρια (ξακολαει το αυτοκολλητο και δειχνει απο κατω να γραφει 1800)....

 

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

-άσχετο-

η doogee πως προφέρεται?

 

ακούω ότι ο καθένας την προφέρει όπως θέλει.

ίσως ντότζη ή ντότζε? ή ντόγκη?

 

edit το translate το προφέρει ντούτζηηη

https://translate.google.com/#en/en/doogee

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

-άσχετο-

η doogee πως προφέρεται?

 

ακούω ότι ο καθένας την προφέρει όπως θέλει.

ίσως ντότζη ή ντότζε? ή ντόγκη?

 

edit το translate το προφέρει ντούτζηηη

https://translate.google.com/#en/en/doogee

Αν δεν κανω λαθος "ντουγκι"

Link to comment
Share on other sites

-άσχετο-

η doogee πως προφέρεται?

 

ακούω ότι ο καθένας την προφέρει όπως θέλει.

ίσως ντότζη ή ντότζε? ή ντόγκη?

 

edit το translate το προφέρει ντούτζηηη

https://translate.google.com/#en/en/doogee

Ντόουτζι... :p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ντόουτζι... :p:p

 

μάλλον αυτό πρέπει να είναι το πιο σωστό!

 

στην αναμονή και εγώ για το ντόουτζη μου!

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα πριν λιγο παραπονα και ζητησα να μου στειλουν δωρεαν μαυρη πλατη.

Πιστεψε με σε μαυρο θα ειναι παρα παρα πολυ καλυτερο και θα δειχνει και ποιο σοβαρο και ποιο λεπτο.

Το ασημι ειναι ψευτικο χρωμα και φαινονται και οσες ατελειες εχει.

Αν δεις στις ακρες προσεκτικα θα καταλαβεις τι εννοω.

Και το μαυρο θα σου δινει την εντυπωση οτι ειναι μεταλικο γιατι δεν ειναι πισσα μαυρο .

Η δωρεαν θηκη ειναι για πεταμα , οκ οτι ποιο φτηνο εχω δει ( εχω δει αρκετα κινεζικα ) .

Τωρα το κινητο εγω προσωπικα το περιμενα ομορφοτερο.

Ειναι αρκετα χοντρο.

Η οθονη ναι μεν εχει καμπυλη αλλα επ' ουδενί δεν ειναι σαν τις οθονες με καμπυλη που εχουν τα Νοκια.

Εχει κανει το μεγα λαθος η doogee να εχει βαλει πλαστικο στις ακρες εκει που τελειωνει η οθονη με αποτελεσμα το δακρυ στις ακρες να ειναι ανυπαρκτο. Εχω ενα νοκια 735 με καμπυλωτη οθονη και ειναι μερα με την νυχτα. Καμια σχεση.

Για 5 ιντσες μου φανηκε αρκετα βαρι στο χερι.

Ποιοτητα κατασκευης μετρια.

Τωρα τα καλα ειναι η οθονη που ειναι πολυ καλη και ο ηχος αρκετα δυνατος και καθαρος.

Για 100 ευρω ειναι ενα καλο τηλεφωνο αλλα μονο σε μαυρο.

Απαραδεκτο το gearbest να δωσει silver χωρις να μας το πει.

"Ποιοτητα κατασκευης μετρια." τι εννοεις? μηπως ποιοτητα υλικων? συναρμολογησης? ή και τα δυο?

πες μου σε παρακαλω για το σημα wifi (ειναι καλο, δυνατο), για το κουμπι εντασης ηχου και on/off, για το διπλο κλικ, για τον χρονο που κανει να παρει μια φωτο και να ξαναπαρει.... γιατι ακουσα παραπαονα....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

-άσχετο-

η doogee πως προφέρεται?

 

ακούω ότι ο καθένας την προφέρει όπως θέλει.

ίσως ντότζη ή ντότζε? ή ντόγκη?

 

edit το translate το προφέρει ντούτζηηη

https://translate.google.com/#en/en/doogee

 

νταο τζη προφέρεται, νταο σημαινει εμπιστοσύνη/καλή ποιοτητα και τζη σε όλα τα μεγέθη και σχήματα, και δλδ το νταο τζη σημαίνει εμπιστοσύνη, πρωτοπορεία και design. Καπου το χα διαβασει στο site της doogee.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτό?με abettercamera δοκιμάσατε? η με κάποια άλλη app?

επίσης η μπαταρία πως πάει?

περάστε hibernation manager αντι για greenify πιστεύω κάνει καλύτερη οικονομία γιατί στο κλείδωμα ρίχνει την συχνότητα του επεξεργαστή και "κοιμίζει" της app που έχεις επιλέξει.

η οθόνη στον ήλιο φαίνεται?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβαστε εδω μια πολυ καλη και διεξοδικη περιγραφη του τηλεφωνου...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62194206&postcount=63

 

αλλα και ολο το thread ειναι χρησιμο

 

υγ

@markosch...θα βρεις και φωτογραφιες με αλλες εφαρμογες που θες (camera fv-5)...

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

διαβαστε εδω μια πολυ καλη και διεξοδικη περιγραφη του τηλεφωνου...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62194206&postcount=63

 

αλλα και ολο το thread ειναι χρησιμο

 

υγ

@markosch...θα βρεις και φωτογραφιες με αλλες εφαρμογες που θες (camera fv-5)...

 

μου αρέσει σαν κινητό πολύ αλλά για μένα είναι σημαντικό και η κάμερα οπότε θα πάω σε άλλο μοντέλο.

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

εσύ για την κάμερα τι λες? το έχεις το τηλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει σαν κινητό πολύ αλλά για μένα είναι σημαντικό και η κάμερα οπότε θα πάω σε άλλο μοντέλο.

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

εσύ για την κάμερα τι λες? το έχεις το τηλ?

οχι, το αγορασα και το περιμενω να ερθει....απλα προσπαθω να μαθω και να προετοιμαστω για το τι θα δω οταν το εχω στα χερια μου...

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλή παραλαβή να χε και καλύτερη cam αλλά είδα σε προηγούμενο post φωτό με 6mp και ήταν καλές γιαυτό ήθελα να ξαναδώ φωτό

μήπως το παραγγείλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλή παραλαβή να χε και καλύτερη cam αλλά είδα σε προηγούμενο post φωτό με 6mp και ήταν καλές γιαυτό ήθελα να ξαναδώ φωτό

μήπως το παραγγείλω.

ευχαριστω πολυ....

 

κοιτα να δεις φιλε δεν ξερω με ποια ακριβως κριτιρια καποιοι λενε πως η καμερα δεν ειναι καλη (για να λεμε την αληθεια εγω δεν ειμαι και επαγγελματιας φωτογραφος....γνωριζω λιγα για χαρακτηριστικα, επεξεργασια κτλ λιγα παραπανω δηλαδη απο εναν που βγαζει φωτγραφιες αλλα δεν ξερει ποσοι τυποι ηλεκτρονικων αρχειων φωτογραφιας υπαρχουν και νομιζει πως το photoshop το εχουν μονο στις εκδοσεις κουτσομπολιστικων περιοδικων),

διοτι αυτοι που την κατηγορουν πως ειναι 8mp μετατροπη σε 13mp ή οτι δεν βγαζει καλες φωτο κτλ ας μας δειξουν

τι ακριβως χρησιμοιουσαν μεχρι λιγο καιρο πριν και τι τωρα και

ποια καμερα,

ποιου κινητου,

ποσων χρηματων κοστους αγορας κινητου μιλανε.....

(εγω τωρα ας πουμε εχω ενα sony με 5mp.....θα ειναι και ποσο χειροτερη απο αυτο μπορει να ειναι?)

 

και σιγουρα ειναι η εν λογω ειναι sony το λιγοτερο 8mp....και η μετατροπη αν ειναι αληθεια τελικα (εμενα απο επικοινωνια με την εταιρια μου ειπαν οτι ειναι γνησια 13mp sony) δεν μπορει να ειναι τοσο χαλια εκτος αν την συγκρινεις βεβαια με αυτο http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-nokia-lumia-1020 ή με καοια nikon....

 

και κατι αλλο . βρες μου ποσα κινητα εχουν μπροστινη καμερα 5mp.....ελαχιστα....αυτο εχει 8mp...

 

στην χειροτερη περιπτωση λοιπον ειναι αυτη η καμερα Sony IMX219 Exmor RS http://www.sony.net/Products/SC-HP/new_pro/april_2014/imx219_e.html και νομιζω ειναι μια χαρα (δες το link εχει δειγματα φωτο και πληρη αναλυση)....

 

διαβασε κι εδω για τον μυθο των πολλων mega pixels

http://www.macworld.co.uk/opinion/iphone/why-more-megapixels-is-smartphone-con-3502115/

 

διαβασε εδω μια ερμηνια καλη για το interpolation (ψηφιακη αυξηση των megapixels πχ απο 8 σε 13)

http://answers.google.com/answers/threadview/id/413722.html

 

για μενα ενα θεμα ειναι οι sensors (αιθητηρες), ποσους και ποιους εχει....δυστυχως λοιπον εχει τους βασικους (3), θα ηθελα να εχει τουλαχιστον αυτους που εχει το 5 χρονων κινητο μου (6)... ποια ειναι η γνωμη σου γι αυτο?

 

στην τελικη....δεν μπορουμε να απαιτουμε απο ενα τηλεφωνο των 100 ευρο να συναγωνιστει και μαλιστα να ξεπερασει τηλεφωνα των 500 ευρο (και βαλε)....σιγουρα ομως ξεπερνα τηλεφωνα με την διπλασια τιμη (και βαλε)!!!

θα σου πω για ολα οταν το εχω στα χερια....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν χάνει το κινητό όταν δεν έχει καλή κάμερα?

δλδ θα μου άρεσε να έχει καλή κάμερα και ας πλήρωνα και ένα 20euro παραπάνω

θα το ευχαριστιόμουνα περισσότερο από το να πάρω αυτό το μοντέλο

βέβαια θα το χτύπαγα απλώς θέλω να σιγουρευτώ για τις φωτό να δω αν με ικανοποιούνε δεν ζητάω πολλά

δλδ θα προτιμούσα xiaomi redmi pro 2 παρά αυτό μόνο και μόνο για την κάμερα η τιμή του κυμαίνεται από 120..euro απλώς στο ebay το βρίσκω 150 δεν θα δώσω τόσα.. το doogee στο ebay το βρίσκω 115.. λογική τιμή

για την κάμερα των 5mp τι εννοείς?αν κατάλαβα καλά λίγα κινητά έχουν 5mp και όσα έχουν 5mp δεν τα αγοράζεις καν.

επίσης ρωτάω γιατί είδα τις φωτό στο post 107 και δεν μου άρεσαν ενώ αυτές στο post 110 είναι αρκετά καλές για τα λεφτά του

γιαυτό επιμένω τόσο μπερδεύτηκα

εγώ την κάμερα την τσεκάρω με βάση την εικόνα που θα δω στον υπολογιστή.

πότε παραλαμβάνεις?

για τα λεφτά που το αγοράζεις είναι τσάμπα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα πριν λιγο παραπονα και ζητησα να μου στειλουν δωρεαν μαυρη πλατη.

Πιστεψε με σε μαυρο θα ειναι παρα παρα πολυ καλυτερο και θα δειχνει και ποιο σοβαρο και ποιο λεπτο.

Το ασημι ειναι ψευτικο χρωμα και φαινονται και οσες ατελειες εχει.

Αν δεις στις ακρες προσεκτικα θα καταλαβεις τι εννοω.

Και το μαυρο θα σου δινει την εντυπωση οτι ειναι μεταλικο γιατι δεν ειναι πισσα μαυρο .

Η δωρεαν θηκη ειναι για πεταμα , οκ οτι ποιο φτηνο εχω δει ( εχω δει αρκετα κινεζικα ) .

Τωρα το κινητο εγω προσωπικα το περιμενα ομορφοτερο.

Ειναι αρκετα χοντρο.

Η οθονη ναι μεν εχει καμπυλη αλλα επ' ουδενί δεν ειναι σαν τις οθονες με καμπυλη που εχουν τα Νοκια.

Εχει κανει το μεγα λαθος η doogee να εχει βαλει πλαστικο στις ακρες εκει που τελειωνει η οθονη με αποτελεσμα το δακρυ στις ακρες να ειναι ανυπαρκτο. Εχω ενα νοκια 735 με καμπυλωτη οθονη και ειναι μερα με την νυχτα. Καμια σχεση.

Για 5 ιντσες μου φανηκε αρκετα βαρι στο χερι.

Ποιοτητα κατασκευης μετρια.

Τωρα τα καλα ειναι η οθονη που ειναι πολυ καλη και ο ηχος αρκετα δυνατος και καθαρος.

Για 100 ευρω ειναι ενα καλο τηλεφωνο αλλα μονο σε μαυρο.

Απαραδεκτο το gearbest να δωσει silver χωρις να μας το πει.

 

το doogee καλύτερο από lumia?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν χάνει το κινητό όταν δεν έχει καλή κάμερα?

δλδ θα μου άρεσε να έχει καλή κάμερα και ας πλήρωνα και ένα 20euro παραπάνω

θα το ευχαριστιόμουνα περισσότερο από το να πάρω αυτό το μοντέλο

βέβαια θα το χτύπαγα απλώς θέλω να σιγουρευτώ για τις φωτό να δω αν με ικανοποιούνε δεν ζητάω πολλά

δλδ θα προτιμούσα xiaomi redmi pro 2 παρά αυτό μόνο και μόνο για την κάμερα η τιμή του κυμαίνεται από 120..euro απλώς στο ebay το βρίσκω 150 δεν θα δώσω τόσα.. το doogee στο ebay το βρίσκω 115.. λογική τιμή

για την κάμερα των 5mp τι εννοείς?αν κατάλαβα καλά λίγα κινητά έχουν 5mp και όσα έχουν 5mp δεν τα αγοράζεις καν.

επίσης ρωτάω γιατί είδα τις φωτό στο post 107 και δεν μου άρεσαν ενώ αυτές στο post 110 είναι αρκετά καλές για τα λεφτά του

γιαυτό επιμένω τόσο μπερδεύτηκα

εγώ την κάμερα την τσεκάρω με βάση την εικόνα που θα δω στον υπολογιστή.

πότε παραλαμβάνεις?

για τα λεφτά που το αγοράζεις είναι τσάμπα

στην ουσια ακομα δεν ξεκινησε το ταξιδι του απο κινα

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω ενα βιντεο σχετικα με την μπαταρια (ξακολαει το αυτοκολλητο και δειχνει απο κατω να γραφει 1800)....

 

 

 

Πηγαίντε στο 8:13 του βίντεο!!

 

 

Πωωω...εντάξει, είναι τραγικοί οι Κινέζοι!!

 

Για δείτε αυτοί που παραλάβετε, όλα έτσι είναι;; 1800αρες μπαταρίες;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...