Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό εννοείται. Απλα ρωτάω αν μετά την κυκλοφορία του θα το αποστέλλει κάποιος απο EU για να αποφύγουμε τον ένα μήνα αναμονής.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται. Απλα ρωτάω αν μετά την κυκλοφορία του θα το αποστέλλει κάποιος απο EU για να αποφύγουμε τον ένα μήνα αναμονής.

 

Χλωμό το βλέπω τόσο γρήγορα, αλλά αν είναι από EU Warehouse θα έχει και μεγαλύτερη τιμή, οπότε δώρον άδωρον.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει ως τέλος Ιουλίου θα μας έρθει κάντε υπομονή πληρώσαμε με ευρώ και θα μας έρθει με δραχμή.....
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει ως τέλος Ιουλίου θα μας έρθει κάντε υπομονή πληρώσαμε με ευρώ και θα μας έρθει με δραχμή.....

 

χαχαχ εγω παταω την παραγγελεια και μετα απο πεντε λεπτα κανει το διαγγελμα ο Τσιπρας

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην ανησυχείτε..όταν θα παίξει δραχμή θα έρθουν εδώ οι κινέζοι και θα μας τα δίνουν μισοτιμής ! Ήδη έχουν στήσει μαγαζιά και αποθήκες..Άσε που όσοι τα πλήρωσαν σε ευρώ παίζει να τα πλήρωσαν πιο ακριβά εντέλει..
Link to comment
Share on other sites

Ρε μην ανησυχείτε..όταν θα παίξει δραχμή θα έρθουν εδώ οι κινέζοι και θα μας τα δίνουν μισοτιμής ! Ήδη έχουν στήσει μαγαζιά και αποθήκες..Άσε που όσοι τα πλήρωσαν σε ευρώ παίζει να τα πλήρωσαν πιο ακριβά εντέλει..

 

Καλο !!!

Αλλα το αλλο με τον Τοτο ειναι καλυτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, μην το ισοπεδωσουμε το τοπικ.........

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, μην το ισοπεδωσουμε το τοπικ.........

Οκ συμφωνω αλλα οταν ακους ανεκδοτα τοτε επιβαλεται να παιρνεις θεση.... Εστω και με ενα μονο comment. Και η πλακα ειναι οτι το συνεχιζει... :lol::lol::lol::lol:

Μαλλον δεν εχει ιδεα ( ειναι μικρος σε ηλικια ) τι παει να πει δραχμη με υποτιμηση.

Τελος παντων εδω σταματαω...

 

Στο θεμα μας τωρα και εγω το εκανα παραγγελια σημερα ξημερωματα στα 101 ευρω απο το gearbest.

Ελπιζω να ειναι καλο. Οκ δεν ειναι και κορυφαια εταιρια η doogee αλλα σε αυτη την φαση την προτιμησα απο την cubot και απο καποιες αλλες.

Θα δουμε σε 4 βδομαδες περιπου τι θα κρυβει το πακετακι μας .

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Οκ συμφωνω αλλα οταν ακους ανεκδοτα τοτε επιβαλεται να παιρνεις θεση.... Εστω και με ενα μονο comment. Και η πλακα ειναι οτι το συνεχιζει... :lol::lol::lol::lol:

Μαλλον δεν εχει ιδεα ( ειναι μικρος σε ηλικια ) τι παει να πει δραχμη με υποτιμηση.

Τελος παντων εδω σταματαω...

 

Ενώ εσύ συμπολίτη μου νιώθεις οτι το ευρώ σου είναι υπερτιμημένο που σου δίνει τη δυνατότητα να αγοράσεις το νεράκι 50 λεπτά το γάλα 1,30 κι άλλα πολλά φτηνά καλούδια..

Ευτυχώς που είμαι "μικρός" και ίσως στο μέλλον μπορεί να μου δοθεί η δυνατότητα να αλλάξω τα πράγματα προς το καλύτερο.

 

Τώρα όσον αφορά το τηλεφωνάκι πολύ φοβάμαι και σύμφωνα με αυτό που είδα στο video του φίλου μετά το 10.30 ότι τσιγκουνευτικαν τη κόλα και μόλις ανοίγεις το cover ανοίγει κι όλο το τηλέφωνο σαν να το έχεις ξεβιδωσει ένα πράγμα. Ελπίζω να ήταν τυχαίο γεγονός γιατί κι εγώ ψήνομαι να το παραγγείλω. Θα τα καταφέρω άραγε να το παραγγείλω από δω και στο εξής?

Αν θυμάστε όσοι έχετε ασχοληθεί με τα doogee σε προηγούμενο μοντέλο έχει πέσει η οθόνη σε πολλούς..γι αυτό ανησυχώ λίγο για τη κόλα που βάζουν. Τες πα..εύχομαι τα καλύτερα και το κινητό να πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά το τηλεφωνάκι πολύ φοβάμαι και σύμφωνα με αυτό που είδα στο video του φίλου μετά το 10.30 ότι τσιγκουνευτικαν τη κόλα και μόλις ανοίγεις το cover ανοίγει κι όλο το τηλέφωνο σαν να το έχεις ξεβιδωσει ένα πράγμα. Ελπίζω να ήταν τυχαίο γεγονός γιατί κι εγώ ψήνομαι να το παραγγείλω. Θα τα καταφέρω άραγε να το παραγγείλω από δω και στο εξής?

Αν θυμάστε όσοι έχετε ασχοληθεί με τα doogee σε προηγούμενο μοντέλο έχει πέσει η οθόνη σε πολλούς..γι αυτό ανησυχώ λίγο για τη κόλα που βάζουν. Τες πα..εύχομαι τα καλύτερα και το κινητό να πετάει!

Νομιζω πως το τηλεφωνο στο βιντεο δεν εχει βιδες και για αυτο φαινετε πως ανοιγει. Δεν πιστευω να βαλουν κολλα αντι για βιδες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το τηλεφωνο στο βιντεο δεν εχει βιδες και για αυτο φαινετε πως ανοιγει. Δεν πιστευω να βαλουν κολλα αντι για βιδες.

 

Εχει βιδες τωρα στο βιντεο δεν ξερουμε τι ειχε στα χεριατου και αυτος και ποσο το κατσαβιδιασε... παντως εχω το DG800 και σε σχεση με αλλα κινεζικα ειναι πολυ καλυτερο ειδικα με το 5 android lolipop που εβγαλε αυτες τις μερες τα σπαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει βιδες τωρα στο βιντεο δεν ξερουμε τι ειχε στα χεριατου και αυτος και ποσο το κατσαβιδιασε... παντως εχω το DG800 και σε σχεση με αλλα κινεζικα ειναι πολυ καλυτερο ειδικα με το 5 android lolipop που εβγαλε αυτες τις μερες τα σπαει.....

Τι να πω ρε παιδια ? Αυτο με τις πρωτες παρτιδες που το εχουμε βιωσει πολλοι εδω μεσα ειναι ενα ζητημα και σιγουρα προβληματισμος. Ελπιζω να ηταν μονο αυτο στο video που ειδαμε και τιποτ'αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καταλαβει οτι πρεπει να παρακαλαμε να τυχει κατι και να καθηστερησουν οι αποστολες καμια 10αρια μερες?

Βασικα θελω να πω οτι για την ωρα δεν υπαρχει τροπος να πληρωθει ο κινεζος για να τα στειλει.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καταλαβει οτι πρεπει να παρακαλαμε να τυχει κατι και να καθηστερησουν οι αποστολες καμια 10αρια μερες?

Βασικα θελω να πω οτι για την ωρα δεν υπαρχει τροπος να πληρωθει ο κινεζος για να τα στειλει.

Απαξ και πληρωθηκε μεχρι Κυριακη βραδυ ισως και αργοτερα ποιος ο λογος?

Αν η πληρωμη για οποιονδηποτε λογο εγινε και την βλεπει καποιος στο paypal τοτε θα παραλαβει κανονικα θελω να πιστευω!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πληρωμη δεν έχει γίνει ακομα.Τουλάχιστον για όσους το πήραμε από gearbest.Οπότε την Πέμπτη που τελειώνει το presale και θα ξεκινήσουν οι αποστολές θα ζητήσει πληρωμη.Και εκεί θα φάει το άκυρο.
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και εγω προπαραγγελια, και περιμενω να δω τι θα γινει.........

βαζω απο κατω το ποστ που εκανα σε αλλο τοπικ

 

Με πιστωτικη καρτα mastercard της εθνικης τραπεζας και αρνητικο (-χχχ) υπολοιπο εκανα κανονικα αγορα απο aliexpress (Order Time: 05:12 Jun. 29 2015 $18) και εστειλαν και το δεμα.

Επισης αγορα απο το gearbest στις Jun 29, 2015 20:09:12 PM $36.28 ειναι σε κατασταση Processing

Και στις δυο αγορες υπαρχει η ''κινηση'' στο λογαριασμο της καρτας μου.

Τωρα στο λογαριασμο μου εχω -122περιπου.

Στις 2-7-2015 ειναι να πληρωθει μια αγορα (προπαραγγελια απο Jun 24, 2015 06:04:17 AM) στα ~110δολαρια, στο λογαριασμο μου στην τραπεζα δειχνει μονο ''χρεωση'' και στο paypal γραφει ''Pending'' περιμενω να δω τι θα γινει.....

 

 

Θεωρητικα για συναλαγες μεσω ιντερνετ εντος της χωρας δεν υπαρχει ημερησιο οριο χρηματων 60 ευρω.

Εκανα πληρωμες μεσω πιστωτικης καρτας της εθνικης με αρνητικο υπολοιπο σε καταστηματα εκτος ελλαδας κατω απο 60 ευρω μεχρι στιγμης.

 

Οποιος θελει δοκιμαζει με δικη του ευθυνη, δεν γνωριζω αν θα ''πετυχει'', καλο ειναι να απαντησουν σε αυτο που γραφω απο κατω οσοι ξερουν καλυτερα περι καρτων - τραπεζων κλπ

μεταφορα χρηματων απο τον λογαριασμο ταμιευτηριου στην πιστωτικη καρτα ετσι ωστε να υπαρχει αρνητικο υπολοιπο στην καρτα το ποσο που θελουμε να ξοδεψουμε σε αγορα εκτος ελλαδας. --> Εκτελεση αγορας.

 

Για τον φιλο που μου εστειλε πριν λιγες ημερες ενα πμ αρχικα να ζητησω συγνωμη που δεν απαντησα, ημουν στους δρομους οταν το διαβασα και μετα ξεχαστικα :O Επισης καλο ειναι για τετοια θεματα να ρωταμε στα τοπικ για να παρουμε περισσοτερες αποψεις, εγω μπορει να μην προσεξω κατι στις προδιαγραφες και να σε παρω στο λαιμο μου. Φιλικα, κανε την ερωτηση σου εδω στο τοπικ :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμη δεν έχει γίνει ακομα.Τουλάχιστον για όσους το πήραμε από gearbest.Οπότε την Πέμπτη που τελειώνει το presale και θα ξεκινήσουν οι αποστολές θα ζητήσει πληρωμη.Και εκεί θα φάει το άκυρο.

Η πληρωμή είναι online και γίνεται άμεσα.

Αυτό που έγραψες δεν υφίσταται.

Από την στιγμή που πάτησες το κουμπί τα Λεφτά έφυγαν από το λογαριασμό σου και πήγαν Κίνα. Το τηλέφωνο το αγόρασα από gearbest με PayPal στη 1.30 ξημερώματα Δευτέρας. Άμεσα μου έστειλε μήνυμα το Gearbest ότι έλαβε τα λεφτά και το PayPal ότι έστειλα λεφτά στο gearbest. Τσέκαρα το λογαριασμό μου και στις κινήσεις υπήρχε κανονικά το ποσό των - 101.00 ευρώ που πήγε Κίνα.

 

Τώρα αν πάει κάποιος να κάνει αγορά θα πάρει ένα Άσε μας κουκλίτσα μου.... Λόγο κατάστασης της χώρας μας. Αλλά σιγά θα το πάρει φθηνότερα με δραχμές και από Ελλάδα χα χα χα.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...