Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πληρωμή είναι online και γίνεται άμεσα.

Αυτό που έγραψες δεν υφίσταται.

Από την στιγμή που πάτησες το κουμπί τα Λεφτά έφυγαν από το λογαριασμό σου και πήγαν Κίνα. Το τηλέφωνο το αγόρασα από gearbest με PayPal στη 1.30 ξημερώματα Δευτέρας. Άμεσα μου έστειλε μήνυμα το Gearbest ότι έλαβε τα λεφτά και το PayPal ότι έστειλα λεφτά στο gearbest. Τσέκαρα το λογαριασμό μου και στις κινήσεις υπήρχε κανονικά το ποσό των - 101.00 ευρώ που πήγε Κίνα.

 

Τώρα αν πάει κάποιος να κάνει αγορά θα πάρει ένα Άσε μας κουκλίτσα μου.... Λόγο κατάστασης της χώρας μας. Αλλά σιγά θα το πάρει φθηνότερα με δραχμές και από Ελλάδα χα χα χα.

Αν αγόρασες απο gearbest ξανατσεκαρε το PayPal και θα δεις ότι απλά τους έχεις δωσει άδεια να τραβήξουν τα χρήματα και δεν τα έχουν πάρει ακόμα.Όταν έκανες την αγορά στο έλεγε ότι η κάρτα θα χρεωθεί μετα την λήξει του pre-order και 3-4 μέρες πριν την αποστολή.Ακόμα και στο status της παραγγελίας σου έιμαι σίγουρος ότι λέει unpaid

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Αν αγόρασες απο gearbest ξανατσεκαρε το PayPal και θα δεις ότι απλά τους έχεις δωσει άδεια να τραβήξουν τα χρήματα και δεν τα έχουν πάρει ακόμα.Όταν έκανες την αγορά στο έλεγε ότι η κάρτα θα χρεωθεί μετα την λήξει του pre-order και 3-4 μέρες πριν την αποστολή.Ακόμα και στο status της παραγγελίας σου έιμαι σίγουρος ότι λέει unpaid

Αυτο ακριβος, στο λογαριασμο μου στην καρτα βλεπω οτι υπαρχει η ''κινηση'' αλλα δεν εχουν ''τραβηξει'' ακομα τα χρηματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και 2 screenshot για του λογου το αληθες

 

 

Βασικα ας τσεκαρει και καποιος αλλος να μας πει μεσα στην καρτελα orders στο gearbest σε τι κατασταση ειναι η παραγγελια του και μιλαω συγκεκριμενα για το doogee οχι γενικα.

Edited by Petros64
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Στο Banggood που έριξα παραγγελία πριν κανα 10ημερο πήραν τα λεφτά άμεσα, οπότε δεν τίθεται θέμα.

Μια απο τα ιδια και σε μενα απο Everbuying στα 119δολλαρια πριν απο καμια 10αρια μερες.

Τα λεφτα αν και ηταν preorder φυγαν αμεσως και απο καρτα και το εδειξε το Paypal.

 

PS Τωρα ηδη εχω αριθμο παραγγελιας και απλα ειναι στο processing μεχρι να στοκαρουν το τηλεφωνο και να το στειλουν απλα!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ονομα του θεου δεν μιλαω γενικα για internetικες αγορες.

Ειμαι πολυ συγκεκριμενος.Presale Doogee Y100 pro απο Gearbest.Εχω βαλει screenshot τις σελιδας που αναφερει οτι η χρεωση στο presale item δεν γινεται αμεσως αλλα 3-4 μερες πριν την αποστολη,

 

Καποιος αλλος με παραγγελια απο gearbest μπορει να τσεκαρει λιγο στην καρτελα orders να μας πει τι του λεει?

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ονομα του θεου δεν μιλαω γενικα για internetικες αγορες.

Ειμαι πολυ συγκεκριμενος.Presale Doogee Y100 pro απο Gearbest.Εχω βαλει screenshot τις σελιδας που αναφερει οτι η χρεωση στο presale item δεν γινεται αμεσως αλλα 3-4 μερες πριν την αποστολη,

 

Καποιος αλλος με παραγγελια απο gearbest μπορει να τσεκαρει λιγο στην καρτελα orders να μας πει τι του λεει?

Απο το gearbest εχω κανει παραγγελια και εγω και αυτο ακριβος συμβαινει. Επισης στο paypal βλεπω οτι γραφει Pending.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και σε μενα απο Everbuying στα 119δολλαρια πριν απο καμια 10αρια μερες.

Τα λεφτα αν και ηταν preorder φυγαν αμεσως και απο καρτα και το εδειξε το Paypal.

 

PS Τωρα ηδη εχω αριθμο παραγγελιας και απλα ειναι στο processing μεχρι να στοκαρουν το τηλεφωνο και να το στειλουν απλα!

Δεν ξέρω γα εσένα εμένα έγινε όπως ακριβώς τα έγραψα και σήμερα μου εστειλε μήνυμα το gearbest ότι θα στειλουν σε 3-5 τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το αγόρασα από gearbest με PayPal στη 1.30 ξημερώματα Δευτέρας. Άμεσα μου έστειλε μήνυμα το Gearbest ότι έλαβε τα λεφτά και το PayPal ότι έστειλα λεφτά στο gearbest. Τσέκαρα το λογαριασμό μου και στις κινήσεις υπήρχε κανονικά το ποσό των - 101.00 ευρώ που πήγε Κίνα. α.

 

Δεν ξέρω γα εσένα εμένα έγινε όπως ακριβώς τα έγραψα και σήμερα μου εστειλε μήνυμα το gearbest ότι θα στειλουν σε 3-5 τηλέφωνο.

Ισως σε εσενα τραβηξαν κατευθεια τα χρηματα για το λογο οτι εκανες παραγγελια 2-3 ημερες πριν τη ληξη του Presale.

Εγω προσωπικα εχω κανει παραγγελια απο της 24-6-2015 οποτε και δεν τραβηξαν τα χρηματα.

Νομιζω πως το gearbest τραβαει τα χρηματα κατευθειαν αν υπαρχει σε στοκ ή αλλιος 2-3 ημερες πριν απο την αποστολη.

Σκεψεις κανω, δεν λεω κατι στανταρ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει και εγω το doogee απο gearbest presale. Επειδη δεν εχω ξανα παρει ποτε presale και απο gearbest ποτε θα μας στειλουν tracking number? Τπ στελνουμ με email? Οποτε παω να μιλησω στο chat εχει 55 ατομα αναμονη και σε ενα μυνημα που εχω στειλει δεν εχουν απαντησει. Ξερει κανεις να βοηθησει? Πηρε κανενας tracking number απο gearbest?
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει παραγγελια απο της 24-6-2015 στο gearbest

Τo μεσημερι ανανεωθηκε η κατασταση

Αποτελεσμα : Payment Failed :mad:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ισως σε εσενα τραβηξαν κατευθεια τα χρηματα για το λογο οτι εκανες παραγγελια 2-3 ημερες πριν τη ληξη του Presale.

Εγω προσωπικα εχω κανει παραγγελια απο της 24-6-2015 οποτε και δεν τραβηξαν τα χρηματα.

Νομιζω πως το gearbest τραβαει τα χρηματα κατευθειαν αν υπαρχει σε στοκ ή αλλιος 2-3 ημερες πριν απο την αποστολη.

Σκεψεις κανω, δεν λεω κατι στανταρ.

Αυτη ειναι η τακτικη του Gearbest.Τραβαει τα χρηματα 3-5 μερες πριν ξεκινησει να επεξεργαζεται την παραγγελια και περιπου 10 μερες πριν τη στειλει συνολικα (αν την στειλει σε μεχρι 5 εργασιμες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω κανει παραγγελια απο της 24-6-2015 στο gearbest

Τo μεσημερι ανανεωθηκε η κατασταση

Αποτελεσμα : Payment Failed :mad:

 

Οσοι το προπαραγγειλατε,στειλτε ενα μηνυμα εδω στο φορουμ ωστε να δοκιμασουν να τραβηξουν τα λεφτα απο βδομαδα (πρωτα ο Θεος...) και τοτε να ξεκινησουν να επεξεργαζονται την παραγγελια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η τακτικη του Gearbest.Τραβαει τα χρηματα 3-5 μερες πριν ξεκινησει να επεξεργαζεται την παραγγελια και περιπου 10 μερες πριν τη στειλει συνολικα (αν την στειλει σε μεχρι 5 εργασιμες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οσοι το προπαραγγειλατε,στειλτε ενα μηνυμα εδω στο φορουμ ωστε να δοκιμασουν να τραβηξουν τα λεφτα απο βδομαδα (πρωτα ο Θεος...) και τοτε να ξεκινησουν να επεξεργαζονται την παραγγελια.

27-6-15 το παράγγειλα δείτε τι λέειhttp://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=62671&stc=1&thumb=0&d=1435810895://

Edited by SW4LGT
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω παρει το κινητο απο το gearbest. Εχουν τραβηξει τα λεφτα το paypal λεει pending και στο chat μετα απο πολλες ωρες που περιμενα μου εγραψαν οτι η παραγγελια εχει αποτυχει. Αλλα τα λεφτα τα εχουν τραβηξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω παρει το κινητο απο το gearbest. Εχουν τραβηξει τα λεφτα το paypal λεει pending και στο chat μετα απο πολλες ωρες που περιμενα μου εγραψαν οτι η παραγγελια εχει αποτυχει. Αλλα τα λεφτα τα εχουν τραβηξει.

Aφου στο paypal γραφει pending (εκκρεμεί) λογικα στο site του gearbest θα γραφει Failed (Αποτυχια). Σε αυτη την ''κατασταση'' ειναι και το δικο μου, τα χρηματα δεν τα εχουν παρει στο gearbest.

Αν εχεις internet banking τσεκαρε και εκει να δεις τι γινετε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα σε τέτοιες περιπτώσεις τα δεσμεύει ή τραπεζα, αν θέλετε πάρτε τηλέφωνο στην τράπεζα σας(αν βρείτε κανένα τέτοιες μέρες) και πέστε τους ότι τα χρειαζεστε άμεσα!
Link to comment
Share on other sites

ψιλοασχετο , αλλα επειδη θέλω να πάρω κατι πραγματάκια απο εξωτερικο, θηκες κλπ, το όριο ειναι και σε αυτες τις αγορές 60 ευρώ, ή δεν αφήνουν καθολου λεφτα να βγουνε στο εξωτερικό?
Link to comment
Share on other sites

ψιλοασχετο , αλλα επειδη θέλω να πάρω κατι πραγματάκια απο εξωτερικο, θηκες κλπ, το όριο ειναι και σε αυτες τις αγορές 60 ευρώ, ή δεν αφήνουν καθολου λεφτα να βγουνε στο εξωτερικό?

δεν αφήνουν καθολου λεφτα να βγουνε στο εξωτερικό

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aφου στο paypal γραφει pending (εκκρεμεί) λογικα στο site του gearbest θα γραφει Failed (Αποτυχια). Σε αυτη την ''κατασταση'' ειναι και το δικο μου, τα χρηματα δεν τα εχουν παρει στο gearbest.

Αν εχεις internet banking τσεκαρε και εκει να δεις τι γινετε.

Απο οτι μου λεει η φιλη μου δεν εχει παρει κατι...γιατι εγινε με την δικη της καρτα.

Λες να εχω πιει την πορτοκαλαδα?

Δηλαδη δεν θα μπορεσω να κανω αγορα κινητου απο κινα τωρα οπως ειναι τα πραγμτα με τις τραπεζες?

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα.

Για το PayPal υπάρχει θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773 και για της

Τράπεζες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434

Διάβασε και στα δύο θέματα της τελευταίες 5-10 σελίδες :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα.

Για το PayPal υπάρχει θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773 και για της

Τράπεζες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434

Διάβασε και στα δύο θέματα της τελευταίες 5-10 σελίδες :)

 

thanks, για τις προπληρωμένες και αγορες απο εξωτερικό ξέρει κανεις τι παιζει γιατι άλλοι λένε οτι γίνεται (εθνική) ενώ άλλοι όχι (πειραιώς).

 

Τα διαβασα τα παραπανω θέματα. Το βραδάκι θα δοκιμάσω με την προπληρωμενη της πειραιώς και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.....εζω παρει εδω και 6 μηνες το Doogee 550 ,περιμενα και το πηρα απο Wind της Θεσσαλονικης.Χθες παρελαβα την νεα μπαταρια γιατι μου φουσκωσε,εκλεινε συνεχεια το κινητο,δεν κρατουσε καθολου τις τελευταιες μερες!Ευτηχως μετα απο πολλα μην στην Οεβε μου εστειλαν δωρεαν μια.Ομως εχω προβλημα και με τον φορτιστη,δεν φορτιζει το δικο μου κινητο,αλλες συσκευες φορτιζουν κανονικα απο τον ιδιο φορτιστη.Αν χρησιμοποιω αλλον φοατιστη απο αλλο κινητο υπαρχει θεμα λετε? Και κατι ακομα....ξερετε αν παιζει ρολο το play store σε μια εφαρμογη που προσπαθω να κατεβασω και ενω ξεκιανει να την κατεβαζει καποια στιγμη μου γραζει error 911.,Την ειχα κατεβασει αρχικα την εφαρμογη και δουλευε κανονικα,ηρθε μια αναβαθμιση κ μου εβγαζε αυτο το σφαλμα.Την διεγραψα και προσπαθω εδω και ενα μξνα να την ξανα κατεβασω και δεν γινεται.Ρωραω να δω αν παιζει ρολο το play store,αν εχει καποια αναβαιση κι αυτο και δεν την εχω.....? Ευχαροσω εκ των προταιρων και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...