Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρήγγειλα από Ελλάδα στα 160.. Θα το έχω στα μέσα της επόμενης βδομάδας.. Μπορεί να μου πει κάποιος αν θα έρθει με περασμένο playstore και αν μπορώ να αποφύγω πιθανό ρουτάρισμα;

οταν λεω θελει ρουταρισμα σημαινει πως δεν ειναι ρουταρισμενο, δεν σημαινει πως ειναι απαραιτητο να ρουταριστει....αυτο εξαρταται απο τον χρηστη, αν θελει να βαλει recovery mode (δεν ξερω αν εχει), αν θελει να βαλει custom rom κτλ...

δηλαδη δεν χρειαζεται root (να πω βεβαια πως ακομα δεν εχω διαβασει για επιτυχια σε ασφαλες ρουταρισμα...δειτε εδω http://forum.xda-developers.com/android/general/doogee-valencia-2-y100-pro-mtk6735-t3088288/page17 κι εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=657981&st=820&do=findComment&comment=41966780) εκτος αν θελεις να το πειραξεις, λειτουργει κανονικα και δεν εχει περιττες κινεζικες εφαρμογες ενω εχει play store,

αν λεω κατι λαθος παρακαλω διορθωστε με και γενικα πειτε εντυπωσεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το παρήγγειλα από Ελλάδα στα 160.. Θα το έχω στα μέσα της επόμενης βδομάδας.. Μπορεί να μου πει κάποιος αν θα έρθει με περασμένο playstore και αν μπορώ να αποφύγω πιθανό ρουτάρισμα;

πες μας παρακαλω απο που το πηρες (link)?

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλά κινέζικα υπολειτουργούν όταν έρχονται και χρειάζονται ρουτάρισμα για να λειτουργίσουν σωστά.. Και μετά περιμένουν πότε θα βγει η σωστή αναβάθμιση κλπ.. Αυτό ήθελα να αποφύγω και τα νέα είναι πολύ ενθαρρυντικά. Η αλήθεια είναι ότι απέρριψα άλλα μοντέλα με ελαφρώς καλύτερα χαρακτηριστικά γι αυτό το λόγο.. στα 160 το έχει σε διάφορα καταστήματα στο http://www.skroutz.gr/s/7311062/Doogee-Valencia-2-Y100-Pro-16GB.html Υπάρχει μάλιστα κατάστημα που το έχει και στοκ. Απλά εγώ το παρήγγειλα από το κατάστημα ανθίδη επειδή είμαι κοντά στη Θεσσαλονίκη και θα το παραλάβω από το κατάστημα με το που το φέρει. Από Κίνα το φέρνουν 50 ευρώ κάτω, απλά δεν έχω τη δυνατότητα αγοράς από εξωτερικό και δε μπορώ να περιμένω άλλο..
Link to comment
Share on other sites

φιλε Stef0117 ειπαμε πως μπορεις να αγορασεις απο εξωτερικο (δες παραπνω ποστ) απλα με λιγο περισσοτερη δυσκολια και αν....

και παλι ομως Stef0117 εχω την απορια γιατι με 160 ευρο δεν πηρες ενα περισσοτερο επωνημο (για την ελλαδα) κινητο που υπαρχουν και καποια σε προσφορα τελευταια με αντιστοιχα (???) χαρακτηριστικα?

που μαλλον και σε καποια χαρακτηριστικα υπερεχουν πχ σε αισθητήρες....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα βασικά χαρακτηριστικά που έθεσα για την επιλογή κινητού ήταν τα εξής:

-2gb ram

-processor mediatek67.. ή snapdragon 6...

-andoid 5.1 lolipop χωρίς ρουτάρισμα, χωρίς να περιμένω αναβαθμίσεις και να δουλεύει ρολόι έτσι όπως έρχεται από το κατάστημα.

-dual sim και 4g

-αξιοπρεπής κάμερα

Η αλήθεια είναι ότι υστερεί στα δευτερεύοντα χαρακτηριστικά που έψαχνα, όπως είναι η μπαταρία και οι sensors.

Θα έκανα υπέρβαση στα 180 euro μόνο άμα έβρισκα κάτι που να καλύπτει απόλυτε και τα αρνητικά του DOOGEE..

Από ελληνικά καταστήματα και σε αυτά τα χαρακτηριστικά, βρήκα το oukitel U8 και το leagoo elite 5.

To oukitel το απέρριψα γιατί έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτή την εταιρία και επίσης εξαφανίστηκε από τα ελληνικά καταστήματα και δε το βρίσκω πια.

Το leagoo δείχνει να έχει ακριβώς ότι ζητάω. Απλά δεν το έχει πάρει κάποιος στα χέρια του να μας πει τι παίζει από άποψη κατασκευής, ηχεία, μεγάφωνα κλπ εντυπώσεις. Επίσης από το κατάστημα μου τα λένε λίγο περίεργα ως προς το πότε θα το έχουν στοκ. Στην αρχή μου λέγανε σε 3 μέρες. Μετά από 3 μέρες τους πήρα και μου είπαν σε περίπου 10 μέρες. Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να περιμένω ένα κινητό για το οποία μάλιστα έχω απορίες.

Πάντως αν έχεις βρει σε ελληνικά καταστήματα κάτι καλύτερο με αυτά τα χαρακτηριστικά και σε αυτή τη τιμή, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση

εννοουσα τα πολυ επωνυμα, οπως samsung, htc, lenovo κτλ

οσο για την μπαταρια ειμαι σιγουρος πως θα βρω μεγαλυτερη μπαταρια (απο αλλο κινητο, μαρκα κτλ) που να ταιριαζει (οπως εκανα και με αλλα κινεζικα πχ απο το πλαισιο) και θα την αλλαξω αν χρειαστει...

για τους αισθητηρες μαλλον θα μαθουμε να ζουμε χωρις ολους αυτους...

για την υπομονη εχεις δικιο...εχω σκασει να περιμενω (το πηρα απο banggood στις 8/8/15)

 

το διαλεξα βασικα κοιταζοντας εδω

http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

πολυ καλο σιτε νομιζω

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό site και όντως.. Το συμβουλεύομαι πάντα. Ακόμα και για τη μπαταρία, γράφει 1800mah ενώ η εταιρία διαφημίζει 2200. samsung, htc, lenovo κτλ πολύ ακριβά στα χαρακτηριστικά που ψάχνω. Και αφού το Doogee είναι μέχρι στιγμής απροβλημάτιστο, γιατί να μη το εμπιστευτούμε; Μακάρι να βρεις κάτι τέτοιο και να ταιριάζει άλλη μπαταρία μεγαλύτερη! Αν βρεις, παρακαλώ ενημέρωσέ μας, γιατί σε αυτή τη περίπτωση θα έχει λυθεί και το μεγαλύτερο μείον του κινητού (κατά την άποψη μου). Άντε, πλησιάζουν οι μέρες που θα το πάρουμε στα χέρια μας. Περιμένω εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

ακομα και τωρα που δεν το εχω στα χερια μου εχω βρει (με βαση τους κωδικους που γραφει επανω Standard: GB/T......./) μπαταριες μεγαλυτερης χωρητικοτητας που να ταιριαζουν (?) αλλα θελω να δω ποσο μου κραταει η μπαταρια και να σιγουρευτω κανοντας μετρησεις διαστασεων με τα χερακια μου....

 

δειτε εδω μια φωτο της εν λογω μπαταριας με τα κωδικα που λεω

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3442964&d=1439887821

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3442963&d=1439887821

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ένα ερώτημα είναι αν αυτά τα 2200mah είναι πραγματικά. Ένα 2ο, αν βρεθεί μπαταρία που να ταιριάζει με ακόμα μεγαλύτερη χωρητικότητα. 2200 με 1800 δε νομίζω να έχουν τρομερή διαφορά..
Link to comment
Share on other sites

1 - Έρχεται με 5.1, έχει κανονικά Play store και δεν χρειάζεσαι ρουτάρισμα, τρέχει άψογα και δεν έχει κινεζοεφαρμογές μέσα.

 

2 - Η πλάτη είναι πλαστική αλλά φοβερή, αυτός είναι και ο λόγος μάλλον που έχει τόσο δυνατό Wifi / φοβερό GPS.

 

καλημερα,ραδιοφωνο εχει?γιατι δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα.

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ραδιοφωνο εχει?γιατι δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα.

ευχαριστω!!!

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-valencia-2-y100-pro

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω δεν το ειχα δει,να ρωτησω κατι αλλο επιτρεπεται πλεον η αγορα κινητου μεσω site απο κινα λογω capital controls?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν το ειχα δει,να ρωτησω κατι αλλο επιτρεπεται πλεον η αγορα κινητου μεσω site απο κινα λογω capital controls?

διαβασε και λιγο παραπανω τα προηγουμενα ....

 

μπορεις, κοιτα εδω http://www.insomnia.gr/top...#entry54206878

εγω το παρηγειλα (με χρεωστικη visa πειραιως απο banggood) μετα τα cc και το περιμενω....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 110 ευρώ που το πήραμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτή τη στιγμή καλύτερο κινητό. Θα πρέπει να ανέβει το κόστος αισθητά για να βρεθεί κάτι καλύτερο.

 

Πέρα απ το ότι πάει νεράκι, εμένα με σόκαρε το σήμα του WIFI και η ταχύτητα κλείδωσης δορυφόρου σε 1" του GPS. Αν βάλεις μέσα οθόνη, ραμ κλπ χαρακτηριστικά, μια χαρά ήχο ( αρκετά δυνατός ! ) και εμφάνιση, έχεις ένα πακέτο που αξίζει κάθε ευρώ.

 

 

 

- Γιατί να ΜΗΝ πάρετε αυτό το κινητό

-----------------------------------------------

 

- Αν παίζετε πολύ βαριά 3D παιχνίδια ( σε κινητό; γκούχου γκούχου )

- Αν του κάνετε βαριά χρήση και θέλετε καλύτερη μπαταρία ( ή παίρνετε και μια 2η και την έχετε έτοιμη φορτισμένη )

Link to comment
Share on other sites

Tuko, μπορείς να ζυγίσεις την μπαταρία του σε καμιά ηλεκτρονική ζυγαριά κουζίνας;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις....

 

1) Απο την κεντρικη οθονη αναμονης μπορουμε να βγαλουμε την αναζητηση της google που βρισκεται στο πανω μερος της οθονης?

2) Οταν γραφουμε μνμ , πανω ακριβως που μας "προτεινει" λεξεις , γιατι μου προτεινει ονοματα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και οχι λεξεις στις περισοτερες περιπτωσεις? Διορθωνεται αυτο?

3) Μπορουμε στο μενου να φτιαξουμε φακελους και να ομαδοποιησουμε εφαρμογες ? η αυτο γινεται μονο στην κεντρικη οθονη αναμονης?

4)Τα 3 κουμπια κατω απο την οθονη , φωτιζονται η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις....

 

1) Απο την κεντρικη οθονη αναμονης μπορουμε να βγαλουμε την αναζητηση της google που βρισκεται στο πανω μερος της οθονης?

2) Οταν γραφουμε μνμ , πανω ακριβως που μας "προτεινει" λεξεις , γιατι μου προτεινει ονοματα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και οχι λεξεις στις περισοτερες περιπτωσεις? Διορθωνεται αυτο?

3) Μπορουμε στο μενου να φτιαξουμε φακελους και να ομαδοποιησουμε εφαρμογες ? η αυτο γινεται μονο στην κεντρικη οθονη αναμονης?

4)Τα 3 κουμπια κατω απο την οθονη , φωτιζονται η οχι ?

απο την εμπειρια μου στο android...

1) ειναι θεμα launcher νομιζω, αν θες βαλε αλλον και δοκιμασε,

2) ειναι θεμα ρυθμισεων νομιζω, πηγαινε στις ρυθμησεις γλωσσας - πληκτρολογιου ή μηνυματων

3) στο μενου τι εννοεις? πρεπει να δεις ρυθμισεις του launcher ή να βαλεις και καποιον αλλον..

4) δεν ξερω....για να πω την αληθεια ακομα το περιμενω, αλλα το λογικο ειναι ναι...

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα κι εγω,

παρεμπιπτόντως, φοβερο το banggood ... φοβερη συσκευασια (ετοιμο να παει οπουδηποτε με οποιδηποτε τροπο) με φελιζολ κουτι και εσωτερικα αφρώδες υλικο κτλ....

και η συσκευασια να φαινεται οτι ερχεται απο Σουηδια (!) και οπως ακριβως το ζητησα σαν δωρο με χαμηλη τιμη κτλ....

τωρα οι πρωτες εντυπωσεις,

δεν μου αρεσει που οταν ειναι κλειστη η οθονη και φορτιζει δεν φορτιζει δεν θα αναψει καποιο led (δεν υπαρχει)...

δεν μου αρεσει πολυ ο launcher που εχει και θα δοκιμασω αλλον...

δυσκολευομαι να ανοιξω το πισω καπακι, ισως ειναι και καλο αυτο...

δεν εχω δει και πολλα αλλα ή μαλλον μου αρεσεςι κατα τα αλλα, θα δουμε...

θα προσπαθησω να κανω root και custom recovery....

θα τα ξαναπουμε με περισσοτερα

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας έχει πιάσει αυτό το άγχος με την μπαταριά :S. Ειδικά μετά τις 2-3 πρώτες φορτίσεις.. είναι μια χαρά! Εμένα πάντως μου κρατάει τουλάχιστον 2 γεμάτες μέρες (χωρίς να το κλείνω καθόλου το βράδυ - μόνο airplane mode). Φυσικά εξαρτάται από τί χρήση το κάνει ο καθένας...αλλά νομίζω η μπαταρία του είναι αξιοπρεπέστατη :).

 

Πάντως μετά από 1 μήνα χρήσης.. είμαι παραπάνω από απλά ικανοποιημένος.

Το μόνο θέμα μου είναι όπως ανέφερε παραπάνω και ο dedalos, οτι έχω σπάσει τα νύχια μου προσπαθώντας να ανοίξω το πίσω καπάκι :D:D.

Επίσης, στην ερώτηση του fragiskos "Οταν γραφουμε μνμ , πανω ακριβως που μας "προτεινει" λεξεις , γιατι μου προτεινει ονοματα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και οχι λεξεις στις περισοτερες περιπτωσεις? Διορθωνεται αυτο?"

Νομίζω ότι το κινητό έρχεται με προεγκατεστημενο μόνο με αγγλικό λεξικό. Λίγο που έψαξα δε βρήκα τρόπο να βάλεις ελληνικό suggestion. Απλά εκτός του λεξικού, προφανώς τραβάει και λέξεις από τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας έχει πιάσει αυτό το άγχος με την μπαταριά :S. Ειδικά μετά τις 2-3 πρώτες φορτίσεις.. είναι μια χαρά! Εμένα πάντως μου κρατάει τουλάχιστον 2 γεμάτες μέρες (χωρίς να το κλείνω καθόλου το βράδυ - μόνο airplane mode). Φυσικά εξαρτάται από τί χρήση το κάνει ο καθένας...αλλά νομίζω η μπαταρία του είναι αξιοπρεπέστατη :).

 

Πάντως μετά από 1 μήνα χρήσης.. είμαι παραπάνω από απλά ικανοποιημένος.

Το μόνο θέμα μου είναι όπως ανέφερε παραπάνω και ο dedalos, οτι έχω σπάσει τα νύχια μου προσπαθώντας να ανοίξω το πίσω καπάκι :D:D.

Επίσης, στην ερώτηση του fragiskos "Οταν γραφουμε μνμ , πανω ακριβως που μας "προτεινει" λεξεις , γιατι μου προτεινει ονοματα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και οχι λεξεις στις περισοτερες περιπτωσεις? Διορθωνεται αυτο?"

Νομίζω ότι το κινητό έρχεται με προεγκατεστημενο μόνο με αγγλικό λεξικό. Λίγο που έψαξα δε βρήκα τρόπο να βάλεις ελληνικό suggestion. Απλά εκτός του λεξικού, προφανώς τραβάει και λέξεις από τις επαφές σου.

- πολυ σωστα αυτα που λες φιλε....μια ερωτηση μονο, πολυ κακος ηχος στο ηχειο ρε φιλε, το παμπαλαιο τηλεφωνο μου ακουγεται φοβερα σε σχεση με αυτο, τι κανω λαθος???

- εκανα on line update (ota) στην εκδοση r07 20150812 και μου εβγαλε μια ρυθμιση στην καμερα που βελτιωνει πολυ την εικονα της φωτο στο σκοταδι (ή δεν την ειχα προσεξει πριν?)...

- προσπαθησα για root με kingo root και iroot, διχως αποτελεσμα. βεβαια υπαρχει τροπος για root αλλα μετα δεν μπορεις να κανεις ota update...

- δεν μπορω να ανοιξω το πισω καπακι, το εγδαρα με τα νυχια μου, πως ανοιγει ευκολα?

- δεν δουλευουν εφαρμογες που χρησιμοποιουν αισθητηρες που λειπουν, δεν εχει ουτε πυξιδα ρε γαμ..το, τοσες φορες που χαθηκα στον αμαζονιο με βοηθησε το παλιο μου κινητο, τωρα τι θα κανω?

παρακαλω πειτε μου για τον ηχο.....

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το καπακι το ανοιξα με σχετικη ευκολια .

Ξεκινησα σιγα σιγα απο το κατω μερος του κινητου και απο το κεντρο του και οταν εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο και ανοιξε συνεχισα σιγα σιγα και γυρω γυρω.

Φιλος που προσπαθησε να το ανοιξει ξεκινωντας απο την επανω πλευρα , το ραγισε ελαφρως.

- Τα κουμπια οντως ΔΕΝ φωτιζονται.

- Για τους φακελους δεν εχω βρει ακομα λυση.

- Και για την προταση λεξεων στην πληκτρολογηση ακομα δεν εχω βρει λυση...απλα στο πεδιο "Γλωσσα και εισαγωγη" ειχε απο μονο του επιλεξει να προτεινονται λεξεις απο τον τηλεφωνικο καταλογο. Το απο επιλεξα και τωρα απλα μου προτεινει κατι ακυρα εντελως :p:p:p:p πλην καποιοων βασικων λεξεων που εχω ηδη χρησημοποιησει.

Ο ηχος μου ακουγεται καλος σε σχεση με samsung S4 mini.

Link to comment
Share on other sites

Το καπακι το ανοιξα με σχετικη ευκολια .

Ξεκινησα σιγα σιγα απο το κατω μερος του κινητου και απο το κεντρο του και οταν εκανε τον χαρακτηριστικο ηχο και ανοιξε συνεχισα σιγα σιγα και γυρω γυρω.

Φιλος που προσπαθησε να το ανοιξει ξεκινωντας απο την επανω πλευρα , το ραγισε ελαφρως.

- Τα κουμπια οντως ΔΕΝ φωτιζονται.

- Για τους φακελους δεν εχω βρει ακομα λυση.

- Και για την προταση λεξεων στην πληκτρολογηση ακομα δεν εχω βρει λυση...απλα στο πεδιο "Γλωσσα και εισαγωγη" ειχε απο μονο του επιλεξει να προτεινονται λεξεις απο τον τηλεφωνικο καταλογο. Το απο επιλεξα και τωρα απλα μου προτεινει κατι ακυρα εντελως :p:p:p:p πλην καποιοων βασικων λεξεων που εχω ηδη χρησημοποιησει.

Ο ηχος μου ακουγεται καλος σε σχεση με samsung S4 mini.

φιλε μου εχεις κανει καποια ρυθμιση με τον ηχο (πχ τον ηχο κλησης ή καποιο τραγουδι) και σου ακουγεται καλα?

γιατι εμενα μου φαινεται κακος και αδυναμος συγκρινοντας με το πολυ παλιο sony x10 mini και με ενα turbo x και smsung s5300 :(

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεισ τη θηκη αυτη ? http://www.banggood.com/Flip-View-Window-Leather-Case-For-DOOGEE-Y100-Pro-p-989244.html
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

αν σας ενοχλει που δεν εχει led notification σας εχω λυση

 

1) :up: το app "no led" εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify (δεν βρηκα αλλο παρομοιο) που κανει ενα μικρο μερος τις οθονης σας led, δηλαδη πχ σε μια αναπαντητη κληση θα δειτε στην μαυρη οθονη μερικα dots αναμενα με καποιο χρωμα επιλογης ή ενα εικονιδιο..

 

2) αν θελετε σαν led notification να αναβοσβηνει το φλας της φωτογραφικης μηχανης δειτε το "flash notification", εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manzy.flashnotification2 υπαρχουν κι αλλα παρομοια.

 

3) να ανβοσβηνει ολοκληρη η οθονη (δεν το δοκιμασα αυτο ακομη) "Screen Notifications" εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.screennotifications, ισως υπαρχουν κι αλλα παρομοια

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από έναν ακριβώς μήνα από την παραλαβή του θα σας πω την γνώμη μου. Το κινητό πηγαίνει πολύ γρήγορα. Το θετικό είναι ότι δεν έχει καμία εφαρμογή προεγκατεστημένη. Απολύτως καμία. Η μπαταρία έστρωσε μετά τις 30 φορτίσεις. Η κάμερά του μπορώ να πω είναι πολύ καλή. Το αρνητικό της είναι οι βραδυνές λήψεις. Ίσως για αυτό να φταίει και το πολύ αδύναμο φλας που έχει. Επίσης εντύπωση μου έκανε και το πολύ δυνατό του wifi. Χωρίς αποσυνδέσεις. Μεγάλη προσοχή θέλει όταν ανοίγεις το καπάκι. Ένα μήνα τώρα δεν μου έχει κάνει κανένα κόλλημα. Αξίζει τα λεφτά του....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...