Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα και πάλι θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος οταν γραφω λειτουργει η δονηση και πως γίνεται να το απενεργοποιήσω ευχαριστω.

 

Δεν υπάρχει η σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις των ήχων στο κάτω μέρος όπου επιλέγεις που θέλεις να έχεις δόνηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι πιασατε 4G σε πιο slot ειχατε την σιμ? Στο 2 που την εχω εγω δεν πιανει 4G με κανενα τροπο και ειναι ηδη ενεργοποιημενο απο την cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος οταν γραφω λειτουργει η δονηση και πως γίνεται να το απενεργοποιήσω ευχαριστω.

 

Καλησπέρα και απο μένα..

πήγαινε ρυθμίσεις --γλώσσα και εισαγωγή--πληκτρολόγιο android--προτιμήσεις--δόνηση κατα το πάτημα πλήκτρων και είσαι αρχηγός:)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πιασατε 4G σε πιο slot ειχατε την σιμ? Στο 2 που την εχω εγω δεν πιανει 4G με κανενα τροπο και ειναι ηδη ενεργοποιημενο απο την cosmote.

 

Στην 1η slot έχω τη Sim και πιάνει κανονικά 4G. (Vodafone)

Στην 2η slot δεν το έχω δοκιμάσει είναι η αλήθεια, θα το δοκιμάσω όμως σήμερα αύριο να δω αν θα πιάσει 4G σε μένα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

1)η καμερα του ειναι καλυτερη απ το χ5?

2)μετακινει τις εφαρμογες στη sd καρτα ;(μεχρι 128 gb δεν ειναι; ) με την μνημη τι γινετε ειναι ενοια ;θα μπορω να εχω εφαρμογες στην μνημη και στην sd

3)οσοι το εχουν απο updates πως παει;

4)αυτο με το καπακι που διαβαζω υπαρχει κινδυνος να σπασει;

5)εχει τον ιδιο launcher με το χ5;

6)με την εγγυηση απο vickmall τι ισχυει και τι κανω σε περιπτωση επιστροφης ,πως το στελνω και γενικα ολη η διαδικασια

7)λειτουργει σαν gps χωρις wifi απ οτι καταλαβα;

8) η οθονη του ειναι καλυτερη απ το χ5 στο touch?

9) ειναι multitouch 5σημειων;

10)να μωρε αυτα τα λιγα μη βαρατε, ;)

Edited by popc3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα..

πήγαινε ρυθμίσεις --γλώσσα και εισαγωγή--πληκτρολόγιο android--προτιμήσεις--δόνηση κατα το πάτημα πλήκτρων και είσαι αρχηγός:)

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

1)η καμερα του ειναι καλυτερη απ το χ5?

2)μετακινει τις εφαρμογες στη sd καρτα ;(μεχρι 128 gb δεν ειναι; ) με την μνημη τι γινετε ειναι ενοια ;θα μπορω να εχω εφαρμογες στην μνημη και στην sd

3)οσοι το εχουν απο updates πως παει;

4)αυτο με το καπακι που διαβαζω υπαρχει κινδυνος να σπασει;

5)εχει τον ιδιο launcher με το χ5;

6)με την εγγυηση απο vickmall τι ισχυει και τι κανω σε περιπτωση επιστροφης ,πως το στελνω και γενικα ολη η διαδικασια

7)λειτουργει σαν gps χωρις wifi απ οτι καταλαβα;

8) η οθονη του ειναι καλυτερη απ το χ5 στο touch?

9) ειναι multitouch 5σημειων;

10)να μωρε αυτα τα λιγα μη βαρατε, ;)

1) νομιζω ναι γιατι ειναι 8 (> 13) mp ενω του x5 ειναι 5mp

2) ναι θα μπορεσεις και εργοστασιακα και με το link2sd και partitioning

3) μεχρι τωρα η εταιρια εδωσε 3 updates στην rom

4) οχι, δεν νομιζω, ειναι οπως ολα τα πλαστικα, διαβασε σε προηγουμενα post πως το ανοιγουμε, δες κι εδω

http://i67.tinypic.com/2vtpdhy.jpg

5) δεν ξερω, αλλα launcher αλλαζεις και βαζεις οτι θες

6) δεν ξερω συγκεκριμενα τι γινεται, αλλα νομιζω θα πληρωσεις τα εξοδα

7) ναι το gps λειτουργει αψογα και διχως ιντερνετ, αν προτιμας

8) ναι ειναι καλυτερη, με βαση αυτο http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-valencia-2-y100-pro,doogee-x5-4g-galicia-2gb-16gb

9) ναι

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

1) νομιζω ναι γιατι ειναι 8 (> 13) mp ενω του x5 ειναι 5mp

2) ναι θα μπορεσεις και εργοστασιακα και με το link2sd και partitioning

3) μεχρι τωρα η εταιρια εδωσε 3 updates στην rom

4) οχι, δεν νομιζω, ειναι οπως ολα τα πλαστικα, διαβασε σε προηγουμενα post πως το ανοιγουμε, δες κι εδω

http://i67.tinypic.com/2vtpdhy.jpg

5) δεν ξερω, αλλα launcher αλλαζεις και βαζεις οτι θες

6) δεν ξερω συγκεκριμενα τι γινεται, αλλα νομιζω θα πληρωσεις τα εξοδα

7) ναι το gps λειτουργει αψογα και διχως ιντερνετ, αν προτιμας

8) ναι ειναι καλυτερη, με βαση αυτο http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-valencia-2-y100-pro,doogee-x5-4g-galicia-2gb-16gb

9) ναι

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις dedalos91 μένει μόνο το τι γίνετε με την εγγυηση την και την διαδικασία αποστολής επιστροφής ,αν ξέρει κάποιος ας πει η ας δώσει κάποιο λινκ να διαβάσουμε, ooooooffftopicccccc ποια η διαφορα ανάμεσα στο vickmall και eu vickmall?και πάλι ευχαριστώ για την απαντηση, πλώρη για το Valencia τωρα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις dedalos91 μένει μόνο το τι γίνετε με την εγγυηση την και την διαδικασία αποστολής επιστροφής ,αν ξέρει κάποιος ας πει η ας δώσει κάποιο λινκ να διαβάσουμε, ooooooffftopicccccc ποια η διαφορα ανάμεσα στο vickmall και eu vickmall?και πάλι ευχαριστώ για την απαντηση, πλώρη για το Valencia τωρα

αν διαβασεις ολα τα προηγουμενα θα δεις και που υστερει (πχ στo αδυναμο led/flash) και πρεπει να το αποδεχτεις πριν αγορασεις...

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ooooooffftopicccccc ποια η διαφορα ανάμεσα στο vickmall και eu vickmall?

 

Ρώτησε τους εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379453

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν διαθετει led ειδοποιησης για αναπαντητες κλησεις η αδιαβαστα μυνηματα και αν ναι πως ενεργοποιειται; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν διαθετει led ειδοποιησης για αναπαντητες κλησεις η αδιαβαστα μυνηματα και αν ναι πως ενεργοποιειται; ευχαριστω.

οχι, αλλα αν εκανες τον κοπο να διαβασεις τα προηγουμενα θα το εβλεπες μαζι και με αλλες πιθανες απαντησεις....

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω δώρο στη γυναίκα μου της οποίας το προβληματικό με το σήμα LG έφαγε τα ψωμιά του μετά από 2 χρόνια χρήσης. Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι είναι κομπλέ από θέμα σήματος, ομιλίας κτλ.

 

Τη συσκευή την βρήκα στο amazon Αγγλίας και βγαίνει 122€ με έξοδα αποστολής να συμπεριλαμβάνονται. Ο αποστολέας, όμως, αν και γράφει "Dispatched from United Kingdom" είδα ότι είναι από Κίνα. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ το «μαξιλάρι» του Amazon πιο ασφαλές. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει η 2ετής εγγύηση και όχι η ετήσια που δίνουν από Κίνα. Αχρείαστη να είναι, είδα ότι υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα παραπάνω, αφού σαν συσκευή βλέπω καλά λόγια και θετικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω δώρο στη γυναίκα μου της οποίας το προβληματικό με το σήμα LG έφαγε τα ψωμιά του μετά από 2 χρόνια χρήσης. Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι είναι κομπλέ από θέμα σήματος, ομιλίας κτλ.

 

Τη συσκευή την βρήκα στο amazon Αγγλίας και βγαίνει 122€ με έξοδα αποστολής να συμπεριλαμβάνονται. Ο αποστολέας, όμως, αν και γράφει "Dispatched from United Kingdom" είδα ότι είναι από Κίνα. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ το «μαξιλάρι» του Amazon πιο ασφαλές. Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει η 2ετής εγγύηση και όχι η ετήσια που δίνουν από Κίνα. Αχρείαστη να είναι, είδα ότι υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα τη γνώμη σας για τα παραπάνω, αφού σαν συσκευή βλέπω καλά λόγια και θετικά σχόλια.

απο σημα - ομιλια γενικως ειναι καλο, αλλα αξιζει να δωσεις 30 ευρο παραπανω?

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-valencia-2-y100-pro

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

απο σημα - ομιλια γενικως ειναι καλο, αλλα αξιζει να δωσεις 30 ευρο παραπανω?

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-valencia-2-y100-pro

 

Το ξέρω ότι είναι σούπερ πρόκληση η τιμή από κινέζικα, τα είδα αλλά πάλι αυτό το θέμα με το κλειδωμένο Paypal και τις «κι αν σου κάτσει» αλχημείες για να αυξηθεί το balance δεν παλεύεται. Με το Amazon νομίζω ότι έχω τη δυνατότητα να αγοράσω μιας και είναι απευθείας συνδεδεμένο με την (χρεωστική) κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές πάλευα να αγοράσω από ebay ένα digitizer για ένα Lumia 535 που έπεσε στα χέρια μου μπας και τη βγάλουμε πιο οικονομικά και τα κατάφερα με τον τρίτο πωλητή που προσπάθησα. Συνεπώς υφίστανται τα capital control. Αν μπορεί κανείς να αγοράσει από Vickmall-Gearbest κτλ με μηδενικό balance στο paypal πείτε μου να προσπαθήσω. Για την ιστορία, ο πωλητής στο amazon.uk μου είπε ότι είναι διετής η εγγύηση αλλά η απάντησή του είναι λίγο ασαφής: "Our product quality guarantee time is 2 years. If the product is damaged during your use and need to change some parts, we will help you repair it, but not pay for the repair cost". Δηλαδή σαν να λέει πληρώνω τα ανταλλακτικά αλλά όχι τα εργατικά. Τρέχα γύρευε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εδώ και μερικές μέρες μου λέει ο πατέρας ότι του ζητάει να κατεβάσει κάποια αναβάθμιση αλλά πατάει άκυρο. Δεν έχω πρόσβαση στο κινητό πλέον, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς αναβάθμιση είναι.

 

Την έχει κάνει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ερωτησης.

 

Εχει το συγκεκριμενο smartphone καποια ρυθμιση ετσι ωστε τα γραπτα μυνηματα που στελνουμε να ειναι 160 χαρακτηρων , οπως παλια και οχι με μειωμενο αριθμο , ετσι ωστε οταν θες να γραψεις ενα τετοιο κειμενο , να σε χρεωνει για ενα μνμ και οχι για 3 οπως κανει τωρα με την εργοστασιακη ρυθμιση...

 

Για βοηθατε .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ερωτησης.

 

Εχει το συγκεκριμενο smartphone καποια ρυθμιση ετσι ωστε τα γραπτα μυνηματα που στελνουμε να ειναι 160 χαρακτηρων , οπως παλια και οχι με μειωμενο αριθμο , ετσι ωστε οταν θες να γραψεις ενα τετοιο κειμενο , να σε χρεωνει για ενα μνμ και οχι για 3 οπως κανει τωρα με την εργοστασιακη ρυθμιση...

 

Για βοηθατε .....

Χωρίς να είμαι κάτοχος της συσκευής, νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων που υπάρχουν γενικά στο android. Θα πας στα μηνύματα και στις ρυθμίσεις, μήνυμα κειμένου, κωδικοποίηση χαρακτήρων αντί για «αυτόματο» επιλέγεις» «προεπιλεγμένη αλφάβητος». Οι παραπάνω οδηγίες αφορούν το android 4.4 αλλά φαντάζομαι ότι και στο 5 κάπως έτσι θα είναι. Προϋπόθεση βέβαια είναι να έχεις σαν προεπιλεγμένη γλώσσα τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι κάτοχος της συσκευής, νομίζω ότι είναι θέμα ρυθμίσεων που υπάρχουν γενικά στο android. Θα πας στα μηνύματα και στις ρυθμίσεις, μήνυμα κειμένου, κωδικοποίηση χαρακτήρων αντί για «αυτόματο» επιλέγεις» «προεπιλεγμένη αλφάβητος». Οι παραπάνω οδηγίες αφορούν το android 4.4 αλλά φαντάζομαι ότι και στο 5 κάπως έτσι θα είναι. Προϋπόθεση βέβαια είναι να έχεις σαν προεπιλεγμένη γλώσσα τα ελληνικά.

 

Και εγω για μια τετοια ρυθμιση ψαχνω αλλα ΔΕΝ μπορω να βρω κατι .....

:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το λειτουργικο οπως και στο x5 pro που λογικά είναι,δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.Για 160 χαρακτήρες με την default εφαρμογή η μόνη λύση το greek keyboard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...