Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Πως σας φαινεται το παρακατω energie μπουφαν?Οχι τπτ αν προλαβαινω να το αλλαξω :P

 

http://img81.imageshack.us/img81/8338/energiecz4.th.jpg

:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα μια βολτα απ τον Gianneto(καλαματα) και πηρα ενα Burberry πουκαμισακι...δεν μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο δεν βγαζουν ωραια χρωματακια στα πουκαμισα....ειχε μονο μαυρο-ασπρο-σιελ-μωβ...επειδη τα αλλα 3 χρωματα τα εχω πηρα το μωβ...οσο για τα παντελονακια Burberry ειναι ψιλο μουφα,δηλαδη τπτ το ιδιαιτερο.Moschino και παλι Moschino...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Πως σας φαινεται το παρακατω energie μπουφαν?Οχι τπτ αν προλαβαινω να το αλλαξω :P

 

http://img81.imageshack.us/img81/8338/energiecz4.th.jpg

αν ταιριαζει με το ολο στυλ σου,ειναι μια χαρα

προσωπικα με χαλαει κατι στα κουμπια και στο πισω μερος του γιακα...αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ωραιο.

με γεια σου και καλοφορετο!:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα μια βολτα απ τον Gianneto(καλαματα) και πηρα ενα Burberry πουκαμισακι...δεν μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο δεν βγαζουν ωραια χρωματακια στα πουκαμισα....ειχε μονο μαυρο-ασπρο-σιελ-μωβ...επειδη τα αλλα 3 χρωματα τα εχω πηρα το μωβ...οσο για τα παντελονακια Burberry ειναι ψιλο μουφα,δηλαδη τπτ το ιδιαιτερο.Moschino και παλι Moschino...

 

Από τη στιγμή που πήγες στον Γιαννέτο, θα μπορούσες κάλλιστα με τα χρήματα που έδωσες για το Μπέρμπερι να ράψεις ένα πουκαμισάκι, στο χρώμα που εσύ θέλεις. έτσι θα έχεις ένα ρούχο που θα σε συντροφεύει για πολλά χρόνια.Ο Γιαννέτος είναι από τους καλύτερους ράφτες στην Ελλάδα και φημίζεται για τα εξαίσια πουκάμισά του.

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που πήγες στον Γιαννέτο, θα μπορούσες κάλλιστα με τα χρήματα που έδωσες για το Μπέρμπερι να ράψεις ένα πουκαμισάκι, στο χρώμα που εσύ θέλεις. έτσι θα έχεις ένα ρούχο που θα σε συντροφεύει για πολλά χρόνια.Ο Γιαννέτος είναι από τους καλύτερους ράφτες στην Ελλάδα και φημίζεται για τα εξαίσια πουκάμισά του.

 

+1

 

Συν τοις άλλοις, ένα πουκάμισο ραμμένο πάνω σου είναι 1000 φορές καλύτερο, από το καλύτερο που μπορείς να βρεις στο εμπόριο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

@nevermind ωραιο το jacket σου ;)

αλλα επειδη λογικα θα υπαιρβαινει ισως και τα 200 η ισως να ειναι κοντα σε αυτα τα χρηματα,εγω θα προτιμουσα να το παρω απο καπου αλλου..πχ

aristoteli bitsiani ,και απ οτι ειδα και χτες στο καταστημα ειχε κανα 2 πολυ εντυπωσιακα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σε όλους! Θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε που μπορώ -και αν μπορώ- να βρω στην Ελλάδα παπούτσια Corso Como και Steve Madden. Έχω ερωτευτεί ένα ζευγάρι από την κάθε εταιρεία, αλλά γενικά φοβάμαι τις παραγγελίες μέσω internet..
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το Σαββατο και ψωνισα 2 Staff τζινακια 120 ευρω το ενα και 105 το αλλο.Δεν ξερω παντως για Staff μου φαινονται ακριβουτσικα.ΤΙ ζονη προτεινετε για κουστουμι?
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το Σαββατο και ψωνισα 2 Staff τζινακια 120 ευρω το ενα και 105 το αλλο.Δεν ξερω παντως για Staff μου φαινονται ακριβουτσικα.ΤΙ ζονη προτεινετε για κουστουμι?

 

οριστε το σχεδιο,εγω θα επαιρνα Versace

 

http://www.imageshack.gr/files/6vp2fjeycl7e5sy6e4jt_thumb.jpg

 

http://www.imageshack.gr/files/bst2bta8yw954faup0re_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το Σαββατο και ψωνισα 2 Staff τζινακια 120 ευρω το ενα και 105 το αλλο.Δεν ξερω παντως για Staff μου φαινονται ακριβουτσικα.ΤΙ ζονη προτεινετε για κουστουμι?

 

Ζώνη για κοστούμι σημαίνει ζώνη απλή.

 

Εν ολίγοις, ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις έχεις ένα εκατομμύριο επιλογές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ζώνη για κοστούμι σημαίνει ζώνη απλή.

 

Εν ολίγοις, ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις έχεις ένα εκατομμύριο επιλογές...

 

η ζωνη στη φωτο δεν ειναι απλη;

Link to comment
Share on other sites

η ζωνη στη φωτο δεν ειναι απλη;

 

Δεν είπα το αντίθετο. Απλά εξήγησα στο φίλο. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco μεχρι 200 ευρω τα δινω για ζωνη....εχω δει μια Cavalli και μια Αρμανι στον Γιαννετο και μαλλον μια απ τις δυο θα παρω.Σκεφτηκα να παρω μια Burberry για να κανει παρεα στο πουκαμισακι αλλα θα ειναι too much...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Veco μεχρι 200 ευρω τα δινω για ζωνη....εχω δει μια Cavalli και μια Αρμανι στον Γιαννετο και μαλλον μια απ τις δυο θα παρω.Σκεφτηκα να παρω μια Burberry για να κανει παρεα στο πουκαμισακι αλλα θα ειναι too much...

 

Καλύτερα να αποφύγεις να πάρεις ζώνη ίδια μάρκα με κάποιο από τα υπόλοιπα ρούχα σου... Στα 200 ευρώ έχεις πάμπολλες επιλογές, προσωπικά θα σου πρότεινα εάν σε ενδιαφέρει να κοιτάξεις στα Zegna, τη ζώνη η οποία έχει δύο πλευρές με περιστρεφόμενη μπούκλα για να την φοράς και με καφέ και με μαύρα υποδήματα.

 

Την είχα πάρει πέρσι, νομίζω κάπου κοντά στο ποσό που διαθέτεις είναι η τιμή της...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχει ο Γιαννετος Zegna...παντως απ το σαιτ που ειδα μερικες ζωνες δεν βρηκα αυτη που λες καπου...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχει ο Γιαννετος Zegna...παντως απ το σαιτ που ειδα μερικες ζωνες δεν βρηκα αυτη που λες καπου...

 

Μπες στην ιστοσελίδα, διάλεξε Accessories, πάλι Accessories, μετά Belts και από την υποκατηγορία Ermenegildo Zegna, είναι η τρίτη (Bi-colour belt with squared buckle. Reversible.). Αυτήν ακριβώς έχω κι εγώ.

 

Υ.Γ.

Πρέπει να είναι ειδικά από τον Γιαννέτο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα....μια χαρουλα ειναι.Μωρε τωρα ειμαι Καλαματα και το πιο ΣΟΒΑΡΟ μαγαζι εδω ειναι ο Γιαννετος,αν παω Αθηνα καθολου θα τσεκαρω εκει σε κανενα μαγαζι.
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Την ειδα....μια χαρουλα ειναι.Μωρε τωρα ειμαι Καλαματα και το πιο ΣΟΒΑΡΟ μαγαζι εδω ειναι ο Γιαννετος,αν παω Αθηνα καθολου θα τσεκαρω εκει σε κανενα μαγαζι.

 

Τότε πάσο. Αν δεν μπορέσεις να κατέβεις Αθήνα, πάρε από το Γιαννέτο (προσωπικά θα έπαιρνα Armani). :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα Burberry πουκαμισακι...δεν μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο δεν βγαζουν ωραια χρωματακια στα πουκαμισα....ειχε μονο μαυρο-ασπρο-σιελ-μωβ...

 

το κακο με τα burberry εχει παραγινει.

εχουν βγαλει εδω και 4 χρονια ενα σχέδιο που πουλαει και προσπαθουν να το εφαρμόσουν σε οτι ρουχο υπάρχει.

 

το ραβουν το σχεδιο στα μανικια , στο γιακα , στο στηθος , στους ωμους.για την burbery η προοδος στην μοδα εχει καταληξει να αλλάζουν το μερος που βάζουν το σχέδιο...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

το κακο με τα burberry εχει παραγινει.

εχουν βγαλει εδω και 4 χρονια ενα σχέδιο που πουλαει και προσπαθουν να το εφαρμόσουν σε οτι ρουχο υπάρχει.

 

το ραβουν το σχεδιο στα μανικια , στο γιακα , στο στηθος , στους ωμους.για την burbery η προοδος στην μοδα εχει καταληξει να αλλάζουν το μερος που βάζουν το σχέδιο...

 

Με τη μόνη διαφορά ότι το σχέδιο υπάρχει από το 1924...

 

(The trench, black, white and red pattern known as novacheck or the 'Burberry check' was first used as a lining for their trenchcoat in 1924. It wasn't until as late as 1967 that the Burberry Check, now a registered trademark, was widely used on its own for items including umbrellas, scarves and luggage).

 

Υ.Γ.

Απλά τα τελευταία 5-6 χρόνια (με την έλευση δηλαδή του σχεδιαστή Christopher Bailey στον οίκο), γνώρισαν μία αναγέννηση και έγιναν ιδιαίτερα της μοδός...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

Απλά τα τελευταία 5-6 χρόνια (με την έλευση δηλαδή του σχεδιαστή Christopher Bailey στον οίκο), γνώρισαν μία αναγέννηση και έγιναν ιδιαίτερα της μοδός...

 

 

Άριστος!!!!! :)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...