Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 χωρίς να πω τίποτα επιπλέον.

Το πουκάμισο μου άρεσε γιατί δεν είμαι 30, είμαι 15. Οπότε θα ήθελα κάτι πιο chilato :p

Βέβαια θα βγω στα μαγαζιά να δω και θα δω εν τέλει τι θα πάρω. Πάντως το key point πρέπει να είναι η ζώνη, πραγματικά :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πουκάμισο μου άρεσε γιατί δεν είμαι 30, είμαι 15. Οπότε θα ήθελα κάτι πιο chilato :p

Βέβαια θα βγω στα μαγαζιά να δω και θα δω εν τέλει τι θα πάρω. Πάντως το key point πρέπει να είναι η ζώνη, πραγματικά :p

 

Ναι βρε, αλλά είναι χορός τελειοφοίτων. Δεν εξετάζω αν είναι ωραίο το πουκάμισο (που εμένα δεν μου αρέσει, αλλά εγώ είμαι εντελώς άλλου στυλ, ειδικά στα πουκάμισα), αλλά το αν ταιριάζει στην περίσταση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παντως 14 χρονων με πουκαμιο, σακακι, κλπ μονο γελιο θα προκαλει. Τι τα θες παιδι μου αυτα τα ρουχα? Μη βιαζεσαι να μεγαλωσεις. Εδω εμεις λεμε αμαν να βγαλουμε τα σακακια, εσυ θες να το φορεσεις και μαλιστα καλοκαιριατικα? Παρε κανενα ωραιο τζην, (seven, diesel, Dolce μονον), κανα 2 μακρυμανικες μια κανονικη και μια vintage, κανενα 2 πολο μπλουζακια, ενα μπουφαν βαμβακερο λεπτο που θα σου μεινει (αν δεν ψηλωσεις πολυ μελλοντικα) και εισαι τζετ. Τα πουκαμισα ειναι out εδω και χρονια, τα σακακια το ιδιο, γενικως το στυλ ειναι χαλαρο και casual. Αμα θελεις καλο ας πουμε παντελονι χτυπα ενα chino μπεζ-χακι-μπλε. Οχι πιετες βεβαια, απαγορευονται δια ροπαλου. Στο παπουτσι προσοχη, εκει θελει να δωσεις τα λεφτα, διοτι ειναι το πιο σημαντικο στο ντυσιμο. Δες κανενα prada sport loafer με λαστιχενιο πατο ανοιχτοχρωμο η μαυρο. Δετα, σκληρα παπουτσια, κλπ επισης απαγορευονται καλοκαιριατικα.

Να θυμασαι το "καλο" ρουχο οπως το εννοει το 90% του κοσμου ειναι βλαχια.

 

ΥΓ. Αν ειναι να φορεσεις λογω χορου τιποτα και καλα κυριλε, παρε 2-3 πραγματα απο το Ζαρα φτηνα και μετα στη ντουλαπα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.doc.ic.ac.uk/~yxl04/sale/3_16/M15en1_1.jpg

Τέλειο σακάκι, τέλειο πουκάμισο. Με βλέπω να παίρνω όλο το σετ από diesel :p

 

poly cool kommati!!!oti prepei gia ilikies sa ti dikia sou alla kai ti dikia mou:D

Link to comment
Share on other sites

:X Akomi xeirotera!:X

 

Επιτέλους βρίσκω έναν άνθρωπο που δεν του άρεσαν ούτε τα κοτλέ και φυσικά ούτε τα "βελούδινα" σακκάκια.Είχανε τρελαθεί όλοι το χειμώνα.. και προσπαθούσε και η κολλητή μου να με πείσει να πάρω βελούδινο σακκάκι...ευτυχώς δεν έκανα το λάθος να το πάρω (δεν μου άρεσε και καθόλου), μια χαρά είναι τα άλλα σακκάκια..:)

 

Παρεπιπτόντως στο συνολάκι της diesel νομίζω ότι το πουκάμισο δεν ταιριάζει καθόλου. Η diesel νομίζω ότι προσπαθεί να συνδυάσει industrial με cowboy style (εξ' ου και τέτοιο πουκάμισο):blink:

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά δεν είπα θα το πάρω. Απλά μου φαίνεται πως άσπρο πουκάμισο, jean παντελόνι, γκρι σακάκι (και μάλιστα κλασικό, τι θα βρω σε κλασικό?)καφέ ζώνη και σακάκι θα είμαι σαν μικρομέγαλος. Δεν ξέρω βέβαια, πρέπει να βγω να το ψάξω. Νομίζω ότι το πιο πάνω σύνολο δεν είναι ακριβώς πιο chillout, απλά πιο νεανικό.
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά δεν είπα θα το πάρω. Απλά μου φαίνεται πως άσπρο πουκάμισο, jean παντελόνι, γκρι σακάκι (και μάλιστα κλασικό, τι θα βρω σε κλασικό?)καφέ ζώνη και σακάκι θα είμαι σαν μικρομέγαλος. Δεν ξέρω βέβαια, πρέπει να βγω να το ψάξω. Νομίζω ότι το πιο πάνω σύνολο δεν είναι ακριβώς πιο chillout, απλά πιο νεανικό.

 

Επειδή το ψιλοξεφτιλίσαμε όντως το θέμα, 14 χρονών είσαι και αρκετό περιθώρειο μπροστά σου να φορέσεις και Dolce & Gabbana και Dior και Bottega Veneta και δεν ξέρω κι εγώ τι.

 

Αυτό που θα κάνεις είναι να βάλεις ένα jean και ένα καλό (προσοχή όχι απαραίτητα ακριβό, απλά καλό δηλαδή όχι καρό λ.χ.) πουκάμισο - προτίμησε κάτι σε ριγέ κατά τη γνώμη μου. Τώρα για σακάκι, δεν νομίζω ότι θα σου είναι απαραίτητο στα 14 σου, ειδικά αν σκεφτώ και τον καιρό που θα κάνει σε 2-3 εβδομάδες στην Κύπρο.

 

Φρόντισε να φορέσεις μία καλή ζώνη, να πάρεις και ένα καλό ζευγάρι παπούτσια και θα είσαι μια χαρά.

 

Υ.Γ.

Προτίμησε να φορέσεις κάτι με το οποίο θα νιώθεις εσύ άνετα και θα δείχνει ωραίο πάνω σου. Αυτό είναι το καλύτερο ντύσιμο που μπορείς να κάνεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

An kanei kali mera kai eiste se pio chill out magazi kai katastasi, vale vermoudoula kali, ena polo mplouzaki, kai loafers. Rikse kai ena makrimaniko stous wmous kai eisai ok!

14 etwn eisai stin teliki....

 

Alliws bale ena pantelonaki jean, ena polo mplouzaki kalo, ta loafers sou kai eisai etoimos gia na peraseis teleia ston xoro...:)

Link to comment
Share on other sites

K γω κάτι τέτοιο φανταζόμουνα. Όχι polo, οκ μη τρελαθούμε :p αλλά ένα ωραίο πουκάμισο, σίγουρα πάντως κοστουμάτος δε θα πάω. Να αναμένετε σύντομα νέα μου γιατί θα πάω για ψώνια με ένα φίλο την παρασκευή μάλλον.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε θα βάλω βερμούδα. Βερμούδα όταν λέτε εννοείται 3/4 παντελόνι ή απλά βερμούδα? Επίσης το πόλο το είχα προτείνει πιο πάνω (άσπρο πόλο και σακάκι από πάνω) και μου είπατε όχι.
Link to comment
Share on other sites

Τι κολλημα ειναι αυτο με το σακκακι? Γκαρσονι θα ντυθεις? Προσεχε γιατι θα σου ζητανε ποτα στο παρτυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν εισαι απο θεσσαλονικη δες jungle(απεναντι απο μητροπολη) και φυσικα fenafresh.. ;)

α και slalom καλαμαρια & cosmos !

Link to comment
Share on other sites

paidia se ti times koimenonte ta sakakia paul smith?

 

Αναφέρεσαι στα σακάκια κοστουμιού; Ξεκινάνε από 700 ευρώ περίπου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Mou fainetai polu periergo ena Paul Smith na kanei 700 Euro! Exw dei kostoumi olokliro na kanei 500 lires (750 Euro peripou)...

 

Μάλλον έτυχε...

 

Το πιο φθηνό εδώ κάνει £439.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...