Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πράγματι, το σκέφτηκα και όντως κάνει τρελό συνδιασμό. Πιστεύετε ότι μέσα εκτός από πουκάμισο μπορώ να φορέσω απλά μια άσπρη φανέλα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι πράγματι, το σκέφτηκα και όντως κάνει τρελό συνδιασμό. Πιστεύετε ότι μέσα εκτός από πουκάμισο μπορώ να φορέσω απλά μια άσπρη φανέλα?

 

Τσου. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

:p Οκ κατάλαβα, δεν το ξαναναφέρω καν!

Πουκάμισο άσπρο να πάρω έτσι?

 

Μάλιστα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε υπήρχε ένα fashion thread, που χάθηκε? Επειδή σας έβγαλα αρκετά εκτός.

 

Δεν υπήρχε κίνηση και ψιλοχάθηκε. Εδώ είναι.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν θες loafers προτείνω να πάς στο Bata στον Εναέριο, συνήθως έχουν αρκετά εκεί (αν και υπερτιμημένα)... Για jean εγώ σου προτείνω κατι πιο κλασικό γιατι φέρνει συνήθως σε πιο καλό.... Diesel/Replay δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές... Για Diesel ίσως ενα Paddom/Onijo σε κάπως σκουρο wash θα είναι μια χαρά κατα τη δική μου άποψη.

 

Δυστυχώς φίλε μου στη Λεμεσό οι επιλογές μας είναι ιδιαίτερα περιορισμένες... Timinis, Kouross, Calvin Klein, Cara, το άλλο στο Maximos Plaza που έχει τα Cavalli και μου διαφεύγει το όνομα του and that's just about it... :(

 

Για το Amicci μιλάς το οποίο έχει υπερπεριορισμένα (και κακάσχημα ως επι το πλειστον) σχέδια! Ίσως να βρείς κανενα απλό πουκάμισο στο Rococo ακριβώς απέναντι... Επίσης ίσως να αξίζει να πας και στον Τσέλιο, εγώ τουλάχιστον τρελάθηκα με τα πουκάμισα του....

 

Φυσικά εγώ προτείνω αν δεν βρεις κάτι στη Λεμεσό και έχεις διάθεση να ψάξεις και Λευκωσία... Για ζώνη κατι σε D&G θα ήταν το ιδανικό (από Plantation/Exclusive/InStyle/Forum) ή κάμια Louis Vuitton (άνοιξε που άνοιξε το μαγαζι!)

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ και σένα toxic. Η ζώνη μου φαίνεται θα μου στοιχισεί περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα.

ΒΑΤΑ θα κοιτάξω πρώτα πρώτα. Σε επώνυμα παπούτσια τι φέρνει?

Link to comment
Share on other sites

Για το Amicci μιλάς το οποίο έχει υπερπεριορισμένα (και κακάσχημα ως επι το πλειστον) σχέδια! Ίσως να βρείς κανενα απλό πουκάμισο στο Rococo ακριβώς απέναντι... Επίσης ίσως να αξίζει να πας και στον Τσέλιο, εγώ τουλάχιστον τρελάθηκα με τα πουκάμισα του....

 

Φυσικά εγώ προτείνω αν δεν βρεις κάτι στη Λεμεσό και έχεις διάθεση να ψάξεις και Λευκωσία... Για ζώνη κατι σε D&G θα ήταν το ιδανικό (από Plantation/Exclusive/InStyle/Forum) ή κάμια Louis Vuitton (άνοιξε που άνοιξε το μαγαζι!)

 

Α γειά σου. Το Amicci έλεγα. Δεν ξέρω τι φέρνει, δεν είναι γενικά του γούστου μου και δεν το έχω επισκεφθεί, απλά το ανέφερα πληροφοριακά...

 

Τον Τσέλιο τον ξέχασα όντως...

 

Αναφορικά με την πρωτεύουσα, αν είναι να πάει εκεί σίγουρα θα έχει περισσότερες επιλογές. Θα προσέθετα στην λίστα και τα Zegna, τα all-time-favourite μου, αλλά νομίζω πως είναι για μεγαλύτερες ηλικίες...

 

Υ.Γ.

Δεν έχει και Gucci κάπου στη Λευκωσία;

 

Υ.Γ.2

Το Bata έχει κυρίως Calvin Klein, Cesare Pacioti κλπ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Gucci: Αρνάλδας 10. Μια πάροδος της Μακαρίου... Διπλα απο τα Guess είναι.Επίσης το Timinis στη Λευκωσία έχει άπειρες επιλογές!

 

Bata έχει και στη Λευκωσία αλλά Λεμεσό ύπαρχει παραπανω πικοιλια(νομίζω). Για παπούτσια μπορείς να δεις και στο Esprimo δίπλα απο το Starbucks.... (Λευκωσία μιλάμε)

 

ΥΓ: Έλεγξε και στο 212 στη Λεμεσό

Link to comment
Share on other sites

Gucci: Αρνάλδας 10. Μια πάροδος της Μακαρίου... Διπλα απο τα Guess είναι.Επίσης το Timinis στη Λευκωσία έχει άπειρες επιλογές!

 

Bata έχει και στη Λευκωσία αλλά Λεμεσό ύπαρχει παραπανω πικοιλια(νομίζω). Για παπούτσια μπορείς να δεις και στο Esprimo δίπλα απο το Starbucks.... (Λευκωσία μιλάμε)

 

ΥΓ: Έλεγξε και στο 212 στη Λεμεσό

 

210 είναι βρε... :p

 

Πλέον έχει μόνο Guess, τα Calvin Klein βρίσκονται σε ξεχωριστό κατάστημα δίπλα από το Costa Coffee.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia, nomizw pws exoume ksefugei. Milame gia ena paidi 14 xronwn pou tha paei se xoro tou sxoleiou tou. Den tairiazei oute LV, oute Zegna, oute Gucci, oute tipota! Sorry pou eipa kai egw kapoies markes!

Auto pou exeis na kaneis kalo mou einai foreseis rouxa pou na sou pane (an thes akolouthise tis sumvoules mas). Min koitakseis na einai markes ktl.

Na sou mw tin alitheia mou, den nomizw pws mia LV einai gia tin diki sou ilikia kai gia ton skopo pou to les! Pare rouxa (an den exeis idi) pou na mporeseis na ta xareis. Min einai akriba. Den sou xreiazetai akoma!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καφέ με μπλέ εννοείς καφέ παπούτσια, μπλε σακάκι; Φυσικά και πάει, είναι εξαιρετικός συνδυασμός, αλλά όταν λέμε καφέ παπούτσια, εννοούμε σκούρο καφέ παπούτσια.

 

Όχι man, δεν είμαι...

 

Egw tha proteimousa na se dw me anoixto kafe xrwma sta papoutsia, pio entono. Thewrw pws tha tairiazei pio polu....:)

Link to comment
Share on other sites

210 είναι βρε... :p

 

Πλέον έχει μόνο Guess, τα Calvin Klein βρίσκονται σε ξεχωριστό κατάστημα δίπλα από το Costa Coffee.

 

212 είναι! Ξέρω ποια ρούχα έχει ρε αλλα γιατι να περιοριζόμαστε σε designer κομμάτια?!

 

Παρεπιπτόντως MiuMiu εκείνος ζήτησε designer! Εμείς απλώς προσφερθήκαμε να βοηθήσουμε με τις ταπεινές μας προτάσεις :ninja:

Link to comment
Share on other sites

212 είναι! Ξέρω ποια ρούχα έχει ρε αλλα γιατι να περιοριζόμαστε σε designer κομμάτια?!

 

Παρεπιπτόντως MiuMiu εκείνος ζήτησε designer! Εμείς απλώς προσφερθήκαμε να βοηθήσουμε με τις ταπεινές μας προτάσεις :ninja:

 

Μήπως λέμε για άλλο μαγαζί; Επειδή αυτό στην Μακαρίου που είχε Guess και Calvin Klein είναι Due Dieci (210).

 

Υ.Γ.

Εντάξει και η MiuMiu καλά τα λέει. Είπαμε να πούμε designers, αλλά με Gucci, Louis Vuitton και Zegna όντως το ξεφτιλίσαμε... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μίλησα για επώνυμα ρούχα, όχι ακριβώς designers. Εγώ σας παρέσυρα ουσιαστικά. Srry :p

Έχω να διαθέσω μέχρι 500-600 ευρώ για γενικό ρουχισμό. Και άλλα 100 για υποδήματα. Σύνολο 700 ευρώ.

Δεν είναι λόγω χορού αλλά επειδή γενικά χρειάζομαι καλά ρούχα. (ακολουθούν τα γενέθλια μου κλπ)

Σκέφτηκα ότι ένα diesel δεν έχει πάνω από 150 ευρώ. Ένα πουκάμισο από Marks and Spencer άλλα 50. Ένα σακάκι από Benetton που είδα έχει 120 ευρώ. Άρα μου μένουν 700 ευρώ - 150-50-120. 380 ευρώ για παπούτσια και ζώνη. Επομένως αν πάω σε Boss ζώνη (γύρω στα 150 ευρώ) και σε επώνυμα παπούτσια (γύρω στα 250 ευρώ) με παίρνει άνετα. Γι'αυτό μίλησα για Bata και designers.

Louis Vuitton απορρίπτονται γιατί γενικά δεν μου αρέσουν τα υποδήματά τους, δεν είναι άλλωστε εξειδικευμένοι σε αυτά. Τσάντες βγάζει ο άνθρωπος, μη τρελαθούμε. O zegna βγάζει τρομερά κομμάτια, και ο salvatore τρομερά υποδήματα. Αλλά και πάλι βρίσκω το στυλ τους ανώτερο της ηλικίας μου. Βέβαια τα loafers που λέω να πάρω δεν έχουν διαφορετικό στυλ, όλα τα ίδια είναι πάνω κάτω. Ζώνες τρελλαίνομαι για boss, μάλλον για εκεί πάω.

Αυτάαα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μίλησα για επώνυμα ρούχα, όχι ακριβώς designers. Εγώ σας παρέσυρα ουσιαστικά. Srry :p

Έχω να διαθέσω μέχρι 500-600 ευρώ για γενικό ρουχισμό. Και άλλα 100 για υποδήματα. Σύνολο 700 ευρώ.

Δεν είναι λόγω χορού αλλά επειδή γενικά χρειάζομαι καλά ρούχα. (ακολουθούν τα γενέθλια μου κλπ)

Σκέφτηκα ότι ένα diesel δεν έχει πάνω από 150 ευρώ. Ένα πουκάμισο από Marks and Spencer άλλα 50. Ένα σακάκι από Benetton που είδα έχει 120 ευρώ. Άρα μου μένουν 700 ευρώ - 150-50-120. 380 ευρώ για παπούτσια και ζώνη. Επομένως αν πάω σε Boss ζώνη (γύρω στα 150 ευρώ) και σε επώνυμα παπούτσια (γύρω στα 250 ευρώ) με παίρνει άνετα. Γι'αυτό μίλησα για Bata και designers.

Louis Vuitton απορρίπτονται γιατί γενικά δεν μου αρέσουν τα υποδήματά τους, δεν είναι άλλωστε εξειδικευμένοι σε αυτά. Τσάντες βγάζει ο άνθρωπος, μη τρελαθούμε. O zegna βγάζει τρομερά κομμάτια, και ο salvatore τρομερά υποδήματα. Αλλά και πάλι βρίσκω το στυλ τους ανώτερο της ηλικίας μου. Βέβαια τα loafers που λέω να πάρω δεν έχουν διαφορετικό στυλ, όλα τα ίδια είναι πάνω κάτω. Ζώνες τρελλαίνομαι για boss, μάλλον για εκεί πάω.

Αυτάαα...

 

Louis Vuitton παπούτσια ούτως ή άλλως απορρίπτονται γιατί θα πρέπει να διαθέσεις τα μισά από τα διαθέσιμα χρήματα σου για αυτά. Αλλά μην το λες ότι βγάζει μόνο τσάντες, και τα παπούτσια του είναι εξαιρετικά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέμε για άλλο μαγαζί; Επειδή αυτό στην Μακαρίου που είχε Guess και Calvin Klein είναι Due Dieci (210).

 

Υ.Γ.

Εντάξει και η MiuMiu καλά τα λέει. Είπαμε να πούμε designers, αλλά με Gucci, Louis Vuitton και Zegna όντως το ξεφτιλίσαμε... :p

 

Έχεις δικαιο τελικά 210 είναι... :lol:

 

Βασικα εγω θυμομουν που εγραφε 210-κατι αλλα είχα ξεχάσει το ονομα... πωωω... χάλιαααα

Link to comment
Share on other sites

Εγω για πουκάμισο θα προτιμούσα κάτι πιο καλό.... Και σιγά μην τα έχουν ολα στην Κύπρο... Αυτο είναι για πιο chilati εξοδο όχι για χορό!
Link to comment
Share on other sites

Εγω για πουκάμισο θα προτιμούσα κάτι πιο καλό.... Και σιγά μην τα έχουν ολα στην Κύπρο... Αυτο είναι για πιο chilati εξοδο όχι για χορό!

 

+1 χωρίς να πω τίποτα επιπλέον.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου φαίνεται κοτλε, μου φαίνεται να έχει εκείνο το βελουδένιο touch που ήταν στη μόδα το χειμώνα... :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...