Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ???Τον βλέπω να τρώει πόδι αν είναι έτσι από τα αδέρφια ΝΤΙΝ ΚΑΙ ΝΤΑΝ!

 

Ναι γιατί η μόδα είναι πολύ "καθαρή" επιχείρηση.

Όχι Γαβαλά δε θα τον κόψω γιατί με συμφέρουν οι τιμές που μου κάνει, αλλά για φέτος δεν έχω λεφτά να του σκάσω οπότε ούτε απ'έξω δεν έχω περάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι γιατί η μόδα είναι πολύ "καθαρή" επιχείρηση.

Όχι Γαβαλά δε θα τον κόψω γιατί με συμφέρουν οι τιμές που μου κάνει, αλλά για φέτος δεν έχω λεφτά να του σκάσω οπότε ούτε απ'έξω δεν έχω περάσει.

 

Γαβαλά δεν έχω ψωνίσει τπτ και ποτέ! Δεν το λέω με διάθεση ειρωνική ή κάτι τέτοιο, βασικά ήθελα να ρωτήσω, από τιμές πως είναι? και τα ρούχα του λένε? και αυτός παίζει με logo και έτσι like Dsq ?

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο οσο ξερω ο Γαβαλας ειναι αυτος που φερνει μερικες γνωστες μαρκες στην Ελλαδα οπως Burberry πχ .Τις εισαγωγες των προιοντων αυτος τις κανει . Και εχει και τη .Lak που ειναι δικου του σχεδιασμου..
Link to comment
Share on other sites

όπως πολλοί θα γνωρίζουν υπάρχουν αρκετές εταιρίες(site) στην Αμερική αλλά και στην Ευρώπη οι οποίες σου νοικιάζουν κάποια διεύθυνση στην Αμερική ή Ευρώπη αντίστοιχα και στη συνέχεια σου στέλνουν αυτοί την παραγγελία σου.υπάρχει κάποιος εδώ που γνωρίζει και έχει παραγγείλει κάτι μέσω αυτών των υπηρεσιών?Απλά ψάχνω περισσότερες πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ???Τον βλέπω να τρώει πόδι αν είναι έτσι από τα αδέρφια ΝΤΙΝ ΚΑΙ ΝΤΑΝ!

 

Δεν τους καιγεται καρφι του Ντιν και Νταν και του Ντιν Ντον , ας τα σκαει αυτος να πιανει τα μινιμουν στις παραγγελιες και αν βγαινουν τα νουμερα τους και ολα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα κανενας να εχει κανει αγορα απο το καταστημα που εχω αναφερει.. http://www.chemical-records.co.uk/sc/home ? Τι να κανω τελικα να το ρισκαρω να αγορασω απο κει χωρις tracking number?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και από μένα.

Με τον χώρο της μόδας δεν έδινα και πολλή μεγάλη έμφαση εδώ και χρόνια. Τελευταία όμως προσπαθώ να ασχοληθώ με το άθλημα. :D.Θα ήθελα λοιπόν κάποιες συμβουλές σχετικά με σωστούς συνδυασμούς. Ποιό πολύ εκεί που προβληματίζομαι είναι στην επιλογή παπουτσιού και ζώνης ανάλογα με το τι φοράω γενικά και σε ποια περίπτωση είμαι. Αν υπάρχει κανένα σχετικό link και το γνωρίζει κάποιος ας το δώσει αλλιώς κάθε συμβουλή είναι αποδεκτή.

Link to comment
Share on other sites

-40% σε ολα τα ειδη ρουχισμου στην Burberry(βουκουρεστιου)!!!!!!!!!σημερα και αυριο ΜΟΝΟ!!!

 

Αν έχουν και τα Burberry πρόβλημα στις πωλήσεις τους, που πάει η υπόλοιπη αγορά; Προσωπικά από τη μέρα που άνοιξαν δεν θυμάμαι να έβαλαν ποτέ πάνω από 30% και σπανίως έμενε κάτι απούλητο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα κανενας να εχει κανει αγορα απο το καταστημα που εχω αναφερει.. http://www.chemical-records.co.uk/sc/home ? Τι να κανω τελικα να το ρισκαρω να αγορασω απο κει χωρις tracking number?

 

Εγώ έχω αγοράσει δύο φορές από εκεί, χωρίς κανένα πρόβλημα..

Δεν ξέρω τι λένε οι πιο έμπειροι του φόρουμ, πάντως εγώ άνετα θα ξαναγόραζα από κει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει δύο φορές από εκεί, χωρίς κανένα πρόβλημα..

Δεν ξέρω τι λένε οι πιο έμπειροι του φόρουμ, πάντως εγώ άνετα θα ξαναγόραζα από κει..

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση!! Να υποθεσω οτι τα δεματα δεν ηταν ασφαλισμενα χωρις tracking number? Σε ρωταω γιατι τους εστειλα e-mail και μου απαντησε.. automatically generated from the website οτι δεν δινουν σε standard!! Τους ξανα εστειλα 2 e-mail και καλα με αλλο ερωτημα (απο το site) τοτε πως μπορω να ειμαι σιγουρος για το αν ερθει ποτε το δεμα μου.. και γιατι δεν υπαρχει η δυνατοτητα να παραγγειλω τοτε με dpd? Και φυσικα δεν απαντησαν ποτε..

Link to comment
Share on other sites

όπως πολλοί θα γνωρίζουν υπάρχουν αρκετές εταιρίες(site) στην Αμερική αλλά και στην Ευρώπη οι οποίες σου νοικιάζουν κάποια διεύθυνση στην Αμερική ή Ευρώπη αντίστοιχα και στη συνέχεια σου στέλνουν αυτοί την παραγγελία σου.υπάρχει κάποιος εδώ που γνωρίζει και έχει παραγγείλει κάτι μέσω αυτών των υπηρεσιών?Απλά ψάχνω περισσότερες πληροφορίες.

 

Έχω κάνει δουλειά με το site ενος γνωστού (φίλος φιλου) getit247.com, ο οποίος εκτός απο το οτι σου προσφέρει διεύθυνση, φέρνει και στοκάρει και μεμονομένες ευκαιρίες. Απο εκεί και πέρα πιο παλιά είχα πάρει και απο ένα άλλο ελληνικο πάλι site αλλα δεν μπορω να θυμηθω αυτή τη στιγμή πως το λέγανε με την καμμία...Θα το ποστάρω αν το θυμηθω...

 

Έχει να πέσει πολυ προσφορα - εκπτωση στη φετινή αγορά. 3 δισ € λιγότερα σε σχέση με πέρισυ απο τις περικοπές....καλο για αυτους που έχουνε, κακο για τους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα αυτα τα d g απο εδω http://www.pooz.com/dolce-gabbana-men-shoes-black-835p.html . Να παραγγειλω η θα την πατησω με καμια μουφα;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα αυτα τα d g απο εδω http://www.pooz.com/dolce-gabbana-men-shoes-black-835p.html . Να παραγγειλω η θα την πατησω με καμια μουφα;

Το συγκεκριμενο site εχει 100% fake προιοντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν και τα Burberry πρόβλημα στις πωλήσεις τους, που πάει η υπόλοιπη αγορά; Προσωπικά από τη μέρα που άνοιξαν δεν θυμάμαι να έβαλαν ποτέ πάνω από 30% και σπανίως έμενε κάτι απούλητο...

 

πλακα κανεις??? εχει πεθανει η συγκεκριμενη μαρκα εδω και καιρο... μια τεχνητη αναπνοη πηραν με τον σχεδιαστη (δεν θυμαμαι ονομα) που εφτιαξε το ροζ καρο και μια πιο design παραλλαγη του καρο και μετα παλι πατος...

εδω ολη η πλατεια ομονοιας και καθε σταθμος λεωφορειου ειναι ολοι με μπερμπερυ...

οπως αλλωστε και η abercrombie εκει καταντησε... ανοιξαν παντου ενω ειχαν το exclusive Αμερικη και πανε κι αυτοι αδιαβαστοι. Φυσικα ομως οχι ακομα εδω γιατι καποιοι ουτε φιλο εχουν που θα παει εξωτερικο να τους φερει 30 μπλουζακια ουτε ισως το ιντερνετ.

Custo barcelona για γυναικα δωρο που ψαχνω ποια καταστηματα εχουν γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις??? εχει πεθανει η συγκεκριμενη μαρκα εδω και καιρο... μια τεχνητη αναπνοη πηραν με τον σχεδιαστη (δεν θυμαμαι ονομα) που εφτιαξε το ροζ καρο και μια πιο design παραλλαγη του καρο και μετα παλι πατος...

εδω ολη η πλατεια ομονοιας και καθε σταθμος λεωφορειου ειναι ολοι με μπερμπερυ...

οπως αλλωστε και η abercrombie εκει καταντησε... ανοιξαν παντου ενω ειχαν το exclusive Αμερικη και πανε κι αυτοι αδιαβαστοι. Φυσικα ομως οχι ακομα εδω γιατι καποιοι ουτε φιλο εχουν που θα παει εξωτερικο να τους φερει 30 μπλουζακια ουτε ισως το ιντερνετ.

Custo barcelona για γυναικα δωρο που ψαχνω ποια καταστηματα εχουν γνωριζει κανεις?

 

Δεν κάνω καμία πλάκα. Το να βάλει εκπτώσεις της τάξης του 40% σημαίνει ότι δεν έχει καθόλου κίνηση φέτος. Κάτι το οποίο είναι περίεργο, καθώς πρόκειται από τις βασικές επιλογές αυτών που θέλουν να σκάσουν ένα κάρο λεφτά και να φαίνεται.

 

Κατά τα άλλα δεν συμφωνώ ότι πέθανε η μάρκα. Απλά τα τελευταία είχε τόση επιτυχία που δεν αξίζει πλέον να πάρεις ούτε μισό κομμάτι με καρό λεπτομέρεια. Κατά τα άλλα οι καμπαρτίνες της λ.χ., είναι ακόμη οι καλύτερες στον κόσμο. Συνεπώς αποτελεί μία καλή επιλογή στα πολύ ακριβά κομμάτια της και σε 2-3 άλλα.

 

Imho πάντα. :)

 

Υ.Γ.

Η πορεία της Burberry δεν είναι σε καμία περίπτωση συγκρίσιμη με τα A&F. Γι' αυτά συμφωνώ σε αυτά που λες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο site εχει 100% fake προιοντα.

Μάλιστα... Και εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι καλό σιτε γιατί το διαφήμιζε στο facebook... Τέλος πάντων... Το έχω πάρει απόφαση ότι δεν πρόκειται να βρω αξιόπιστο σιτε με καλές τιμές...

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Και εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι καλό σιτε γιατί το διαφήμιζε στο facebook... Τέλος πάντων... Το έχω πάρει απόφαση ότι δεν πρόκειται να βρω αξιόπιστο σιτε με καλές τιμές...

 

Δεν είναι λογικό; Ποιός θα πωλούσε παπούτσια D&G λ.χ. στα 80 και 100 ευρώ;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασατε την κουβεντα για fake.

Πως ξεχωριζουμε ενα παπουτσι dsq αν ειναι fake ή αυθεντικο?

υπαρχει κατι στανταρ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασατε την κουβεντα για fake.

Πως ξεχωριζουμε ενα παπουτσι dsq αν ειναι fake ή αυθεντικο?

υπαρχει κατι στανταρ?

 

Ειδικά Dsquared; Γενικά οι τρόποι είναι πολλοί, ο απλούστερος όλων είναι να δεις εάν υπάρχει στην επίσημη ιστοσελίδα, ή σε κάποιο ιστοσελίδα καταστήματος που πουλάει αποδεδειγμένα αυθεντικά προϊόντα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο site εχει 100% fake προιοντα.

 

οι τιμές πάντος είναι κανονικές από οτι βλέπω, έχεις πάρει τπτ από εκεί και ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά Burberry Prorsum είναι ίσως ό,τι καλύτερο έχει ο οίκος σε jackets ,leather και ειδικά γυναικεία ,ίσως και τα limited edition τα αντρικά.Στο luisa στο "buy it first" έγιναν ανάρπαστα,χωρίς να συγκινούν όμως ιδιαίτερα το online fashion community στα ρούχα που προτείνουν κάθε σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

οι τιμές πάντος είναι κανονικές από οτι βλέπω, έχεις πάρει τπτ από εκεί και ξέρεις?

 

To σαιτ αυτό(pooz)είναι 1000% fake.Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα μακριά.Απλά είναι καλυμμένο από το ότι έχουν ψηλές τις τιμές,έχουν λίγα νούμερα από κάθε προιόν κτλ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε james προσωπικά πιστεύω ότι τα prorsum αποτέλεσαν εγχείρημα του christopher bailey(aka νέος σχεδιαστής της Burberry) για να δείξει ότι η Burberry έχει να προσφέρει(και καλά) κάτι παραπάνω από πόλο με καρό γιακάδες και κασκόλ ...όμως τα θεωρώ σε τραγικό βαθμό overpriced και όχι κάτι τόσο ιδιαίτερο...δηλαδή πολύς ντόρος για το τίποτα...Επειδή έτυχε να δοκιμάσω πολλά ρούχα της σειράς απο military pea coat μέχρι τζιν πουκάμισα και κασμιρένια-μάλλινα πουλόβερ χοντρής πλέξης άνθρακας ο θησαυρός!
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...