Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις κανενα site που να εχει Takeshy jeans σε καλη τιμη με καμια εκπτωση η τιποτα τετοιο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμ, έχεις δίκιο

 

παρεμπιπτόντως... γιατί είσαι τόσο against των Dsq? απλός τα θεωρείς overpriced για το επίπεδο σχεδιασμού / "ρουχιστικής τέχνης" που παρέχουν, όταν με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις Dior (λέμε τώρα :D) ?

 

ε και αυτο ισχυει παντως ετσι??Ειναι υπερτιμημενα ρουχα παρ'ολο που είναι ξεχωριστά:shifty:

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

γ@****ε 'τα, μας έχουν φάει οι ταμπέλες, προσωπικά αν δεν έλεγαν dsq κάπου, σίγα μην αγόραζα τπτ dsq, θα προτιμούσα άνετα να πάρω κάποιο μεγαλύτερου οίκου στα ίδια χρήματα χωρίς ταμπέλες και αηδίες... αλλά δυστυχώς είναι τρόπος επικοινωνίας οι ταμπέλες, πολύς κόσμος πέρα από ταμπέλες δεν μπορεί να εκτιμήσει / καταλάβει τίποτα , κακά τα ψέματα =/ .

 

Δεν αρκεί να αισθάνεσαι μόνο εσύ καλά επειδή μόνο εσύ γνωρίζεις ότι φοράς δια χειρός armani και οι άλοι να θεωρούν ότι φοράς laika shop , ούτε μπορείς να κάθεσαι να λες τι φοράς (απαράδεκτο) ..... Ακούγεται κενό, και ναι έτσι είναι, κενό, αλλά η τραγική πλειοψηφία δεν μπορεί να εκτιμήσει κάτι που δεν ξέρει...

 

Θα μου πείτε τώρα, και σένα τι σε νοιάζει εσύ να είσαι καλά, ... εε δεν πάει έτσι είμαστε κοινωνικά όντα και πρέπει να επικοινωνούμε με τις μάζες τιουτοτρόπως.... i am afraid.

Edited by holic
Link to comment
Share on other sites

δεν καθομαι προσωπικα να σκαω αν ο αλλος φοραει armani original ή made in Agia Barbara:lol:

 

το μονο που κοιταω είναι να έχω ενα στυλ ντυσιματος διαφορετικο απο το συνηθισμενο εδώ στην Ελλάδα!

 

Να 'κανεις' εσύ την μαρκα και όχι η Μαρκα εσενα αν φορας μονο μαρκες

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

thumbs up για το μηνυμα του holic ,αλλά ουδείς αναμάρτητος,ούτε ο james...προπατορικό αμάρτημα ,δεν παύει να είναι αμάρτημα όμως,ευτυχώς σχεδόν τίποτα με μεγάλες στάμπες,μόνοχρωμα τα περισσότερα ,δεν ξέρω πως τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν τα προιοντα του http://www.mandmdirect.com ειναι γνησια?

 

δυστυχως δε στελνει ελλαδα φιλε μου :S

γνωριζουμε κατι για http://www.dress-for-less.com ;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δε στελνει ελλαδα φιλε μου :S

γνωριζουμε κατι για http://www.dress-for-less.com ;

 

original είναι το dress for less από οσο ξέρω, αλλά είναι overpriced imho

Link to comment
Share on other sites

=/ .

 

Δεν αρκεί να αισθάνεσαι μόνο εσύ καλά επειδή μόνο εσύ γνωρίζεις ότι φοράς δια χειρός armani και οι άλοι να θεωρούν ότι φοράς laika shop , ούτε μπορείς να κάθεσαι να λες τι φοράς (απαράδεκτο)

Μόδα εναντίον προσωπικοτητος...Το θέμα είναι ότι έτσι χάνεις την προσωπικότητα σου..άλλο να παίρνεις ρούχα μάρκας επειδή ξέρεις την ποιότητα της μάρκας (και η οποία δεν αλλάζει με την πάροδο των χρόνων) και άλλο να παίρνεις μια μάρκα η οποία "είναι πλεον της μόδας"

Link to comment
Share on other sites

Στη θεωρία ,η πράξη και η θεωρία δεν έχουν διαφορά .Στην πράξη έχουν.

Όσοι ασχολούνται με την μόδα (incl. james), έχουν κάποιο ψώνιο και τρέλα .Από κει και πέρα είναι θέμα γνώσεων ,επιρροών από το γύρω περιβάλλον και παιδείας.Προσωπικά ,με βάση αυτά που γνωρίζω ως τώρα, αν φόραγα τα ρούχα που μου αρέσουν και ανήκουν στην "πραγματική" μόδα ίσως να γελάγατε όλοι ,αλλά αν τα έφερνε ο Γαβαλάς και ο κάθε Γαβαλάς και βλέπατε έξω τον κόσμο να τα φοράει ,όλοι θα τρέχατε (incl me) να τα αγοράσετε.Απλά πολλοί σκεφτόνται "μην πάρω αυτό ,θα γελάει ο κόσμος" και παρασύρονται στα πολύχρωμα dsq :lol:.Όχι πως είναι κακό αυτό,η υπερβολή είναι.Γι αυτό η καλύτερη λύση είναι να κινείσαι κάπου ενδιάμεσα και να φτιάχνεις ένα στιλ σε μάρκες που σου αρέσουν. Αυτό δεν πρόκειται να συμβεί σύντομα όμως,γιατί από παιδεία/οικονομία/κουλτούρα στην Ελλάδα "σκίζουμε". Ένα ταξίδι στο Παρίσι ή στο Soho ή στα fashion blogs αρκεί για να σας πείσει .Η "πραγματική μόδα" είναι για λίγους και δίνεται στο λαό ,όταν ο σχεδιαστής θέλει να περάσει από τη δημιουργία στην εμπορικότητα,το λεγόμενο expand.Έτσι γίνεται στο 90% των περιπτώσεων,γιατί όταν ο σχεδιαστής είναι καλός είτε πρέπει να παραμείνει πιστός στις αρχές του ,να κρατήσει το μπακάλικό του με τα βιολογικά προϊόντα και τη μικρή πελατεία του ή να φτιάξει ένα σουπερμάρκετ για τον λαό. Το πρώτο είναι πολύ δύσκολο ,γιατί ήδη τα μεγαλύτερα ταλέντα στη μόδα έχουν πει αντίο στο fashion system.

Τέλος το μεγαλύτερο κακό και ταυτόχρονα καλό στη μόδα το έκανε το ιντερνετ.Ποιο από τα δύο θα νικήσει θα δείξει,προς το παρόν νικάει το 1ο.

 

Ζωγράφισα πάλι

Link to comment
Share on other sites

...ούτε μπορείς να κάθεσαι να λες τι φοράς (απαράδεκτο) .....

 

Xαχαχαχα

Μα το φαντάζεσαι;;

Να μια τυπική συζήτηση αυτής της μορφής:

"Καλησπέρα παιδιά. Ποιά καρέκλα είναι καθαρή γιατί δε θέλω να λερώσω το Dsq παντελόνι μου (φθινοπωρινής-χειμερινής κολεξιόν 2010). Κρατήστε λίγο το D&G σακάκι μου (ανοιξιάτικης-καλοκαιρινής κολεξιόν 2010) για να μην τσαλακωθεί και κάποιος ας κάνει επιτέλους λίγο χώρο στο τραπέζι να ακουμπήσω τα Tom Ford γυαλιά μου (που μου διαφεύγει ποιας κολεξιόν είναι).

 

:blink::blink:

χαχαχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

λάθος ,με τα χέρια τρώω ,όπως λέει και η zaz .Δεν ανήκω στον luxury world ,αλλά στην γκετοποιημένη μόδα ,του περιθωρίου ,όσο με παίρνει .
Link to comment
Share on other sites

λάθος ,με τα χέρια τρώω ,όπως λέει και η zaz .Δεν ανήκω στον luxury world ,αλλά στην γκετοποιημένη μόδα ,του περιθωρίου ,όσο με παίρνει .

 

 

μανία και αυτη να κοτσάρεις και τα αγγλικά σου μέσα ε??:lol::lol:

 

να ρωτήσω..η ΤΙΜΕΧ είναι σωστή εταιρεία?

 

Γιατί θέλω ένα ρολογάκι απο τη σειρά της!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

συνήθεια από τα ξένα φόρα βλέπεις ,αφού πάντα αυτό που θέλω να γράψω το μεταφράζω στα ελληνικά :lol:
Link to comment
Share on other sites

συνήθεια από τα ξένα φόρα βλέπεις ,αφού πάντα αυτό που θέλω να γράψω το μεταφράζω στα ελληνικά :lol:

 

 

Σωστόοοος!Μια και είσαι γάτα στις μάρκες έχεις να με συμβουλέψεις κάτι σχετικά με την ΤΙΜΕΧ?Θέλω την συγκεκριμένη εταιρεία γιατί έχω κολήσει με κάποια κομάτια της!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

από ρολόγια δεν ξέρω,υπάρχει και thread ειδικό ,εκεί θα σου λύσουν τις απορίες οι masters .Γενικά με accessories δεν ασχολούμαι .
Link to comment
Share on other sites

Έλαααα.Λίγα με τα dsq,έτσι :lol:

Βασικά είμαι broke και δεν έχω ασχοληθεί με τι γίνεται φέτος :(

H πλάκα είναι ότι θα φτάσουμε στο τέλος εγώ να υποστηρίζω yoox και ο james να το σνομπάρει :lol:

Σκέψου πριν 2 χρόνια τι λέγαμε...

Πάντως μια παρατήρηση είναι για τους σταυρούς που λέγατε.Δηλαδή αυτά είναι να τα φορέσει κανείς τώρα;

Να πω επίσης οτι, τι διάολο, αν δεν έχει φέτος υπερεκπτώσεις στην Αθήνα έχουν να κλείσουν μαγαζιά.Οπότε λογικά θα έχει καλές προσφορές.

Υ.Γ. Τα ξέρετε για το Γαβαλά και τη φοροδιαφυγή,ε;Κανονίστε να μην έχω dsq να αγοράσω μετά :mad:

Λάκη μαζί σου,,,αλλά απο απόσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έλαααα.Λίγα με τα dsq,έτσι :lol:

Βασικά είμαι broke και δεν έχω ασχοληθεί με τι γίνεται φέτος :(

H πλάκα είναι ότι θα φτάσουμε στο τέλος εγώ να υποστηρίζω yoox και ο james να το σνομπάρει :lol:

Σκέψου πριν 2 χρόνια τι λέγαμε...

Πάντως μια παρατήρηση είναι για τους σταυρούς που λέγατε.Δηλαδή αυτά είναι να τα φορέσει κανείς τώρα;

Να πω επίσης οτι, τι διάολο, αν δεν έχει φέτος υπερεκπτώσεις στην Αθήνα έχουν να κλείσουν μαγαζιά.Οπότε λογικά θα έχει καλές προσφορές.

Υ.Γ. Τα ξέρετε για το Γαβαλά και τη φοροδιαφυγή,ε;Κανονίστε να μην έχω dsq να αγοράσω μετά :mad:

Λάκη μαζί σου,,,αλλά απο απόσταση.

 

ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ???Τον βλέπω να τρώει πόδι αν είναι έτσι από τα αδέρφια ΝΤΙΝ ΚΑΙ ΝΤΑΝ!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Έλαααα.Λίγα με τα dsq,έτσι :lol:

Βασικά είμαι broke και δεν έχω ασχοληθεί με τι γίνεται φέτος :(

H πλάκα είναι ότι θα φτάσουμε στο τέλος εγώ να υποστηρίζω yoox και ο james να το σνομπάρει :lol:

Σκέψου πριν 2 χρόνια τι λέγαμε...

Πάντως μια παρατήρηση είναι για τους σταυρούς που λέγατε.Δηλαδή αυτά είναι να τα φορέσει κανείς τώρα;

Να πω επίσης οτι, τι διάολο, αν δεν έχει φέτος υπερεκπτώσεις στην Αθήνα έχουν να κλείσουν μαγαζιά.Οπότε λογικά θα έχει καλές προσφορές.

Υ.Γ. Τα ξέρετε για το Γαβαλά και τη φοροδιαφυγή,ε;Κανονίστε να μην έχω dsq να αγοράσω μετά :mad:

Λάκη μαζί σου,,,αλλά απο απόσταση.

 

Aν φτάσεις στο σημείο να κόψεις τον Γαβαλά, ξεκινάω να βγαίνω με dsq head to toe . Όσο για το yoox ,στους μεγάλους έρωτες η κατάσταση είναι love/hate :lol:.

The best is yet to come though.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!! Παιδες θελω λιγο τα φωτα σας... εχω βρει ενα jacket στο amazon που μου αρεσει και σημερα που πηγα να κανω την αγορα μου πηραν το small και ξενερωσα... εψαξα και το βρηκα απο δω.. http://www.chemical-records.co.uk/sc/home απ'οτι ειδα με μια πρωτη ματια κανουν και international shipping!! Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχουν σαν τροπο πληρωμης paypal και επισης ειναι αυθεντικα? Επισης τα στοιχεια που δινουν για Internation shipping ειναι επιφοβα.. :S Τι λετε εσεις? Σας ευχαριστω πολυ!! Καλες γιορτες σε ολους!! Edited by Chris_MG
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να ανησυχεις....κανε register,κανε μια εικονικη παραγγελια να δεις στο check out ποσο ειναι τα μεταφορικα ...Κανε τους πρωτα μια ερωτηση αν δινουν tracking number με air mail,αλλιως αναγκαστηκα με dpd καθως δεν πληρωνεις με paypal!!
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν οτι με standard international postage δεν δινουν tracking number!! Εν τω μεταξυ παω να κανω εικονικη παραγγελια και επιλεγω να πληρωσω με credit/debit card και μου βγαζει σαν επομενη επιλογη μονο με air mail.. :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...