Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ντύνεται sport με πινελιές formal πως να το πω...

 

βασικά μιλάω για skiny pants, όχι jean

 

το ότι είναι αδύνατος...είναι αλλά μην φαίνετε gayko και θα μου την λέει μετά... χαχα, αν και για αυτό το λόγο λέω να του πάρω skiny, επιδή είναι λεπτός οπότε θα το υποστηρίζει φαντάζομαι, πολύ λεπτός όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβάλλεται να είναι ΠΟΛΥ λεπτός για να βλέπεται.

Αλλιώς είναι γελοίο.

Αν ντύνεται σπορ δε νομίζω να τον ενθουσιάσει κάτι τέτοιο. Αν δηλαδή φοράει πολλά jeans και t-shirts, τα skinny pants δεν θα είναι η πρώτη του επιλογή.

Έχεις δει κάποιο κάπου online να καταλάβω τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου (να του κάνεις :p) ;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επιβάλλεται να είναι ΠΟΛΥ λεπτός για να βλέπεται.

Αλλιώς είναι γελοίο.

Αν ντύνεται σπορ δε νομίζω να τον ενθουσιάσει κάτι τέτοιο. Αν δηλαδή φοράει πολλά jeans και t-shirts, τα skinny pants δεν θα είναι η πρώτη του επιλογή.

Έχεις δει κάποιο κάπου online να καταλάβω τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου (να του κάνεις :p) ;;;

 

αυτό εδώ είναι... βασικά οκ αδερφός μου είναι οπότε ότι και να πει, γείωση... hehe... αλλά να μην είναι και gtp πάνω του... μου λένε πως έχω και γούστο...μην τα ανατρέψω όλα

 

http://store.diesel.com/DIESEL_BLACK_GOLD/detail/tskay/0B02CB5B/cod10/36189242UL/agerange/Adult

Link to comment
Share on other sites

αυτό εδώ είναι... βασικά οκ αδερφός μου είναι οπότε ότι και να πει, γείωση... hehe... αλλά να μην είναι και gtp πάνω του... μου λένε πως έχω και γούστο...μην τα ανατρέψω όλα

 

http://store.diesel.com/DIESEL_BLACK_GOLD/detail/tskay/0B02CB5B/cod10/36189242UL/agerange/Adult

 

Όχι ρε συ...εντάξει, είναι πολύ ωραίο παντελόνι.

Εγώ (αν ήμουν τόσο κοκαλιάρης όσο χρειάζεται) θα το φόραγα πάντως. Και στην τελικά δε χρειάζεται να το έχει για καθημερινό. Τέτοια παντελόνια μπορούν να φορεθούν και για πιο smart formal ντυσίματα.

Πάρ'του το :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους άνδρες του forum γιατί έχω μπερδευτεί :wacko: ... ποιόν από τις τρεις παρακάτω σταυρούς θα προτιμούσατε ? Προορίζεται για άνδρα 35 ετών.

 

1. Σταυρός No 1

2. Σταυρός No 2

3. Σταυρός No 3

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οπωσδήποτε να του πάρεις κάποιον από τους τρεις; :rolleyes:

Αν ναι, προσωπικά ή το δεύτερο ή τον τρίτο θα διάλεγα, αν και δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει κανένας τους ιδιαίτερα. Μάλλον το δεύτερο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους άνδρες του forum γιατί έχω μπερδευτεί :wacko: ... ποιόν από τις τρεις παρακάτω σταυρούς θα προτιμούσατε ? Προορίζεται για άνδρα 35 ετών.

 

1. Σταυρός No 1

2. Σταυρός No 2

3. Σταυρός No 3

προσωπικα προτεινω αυτο Σταυρος...τε με

 

περα απο την πλακα για δες αυτον http://www.asimenio.gr/index.php?act=viewProd&productId=2422

Link to comment
Share on other sites

απαίσιοι, όλοι τους, χοντροκομένοι, τεράστιοι, απαράδεκτοι, δεν γνωρίζω αν αυτά τα τεχνουργήματα - τερατουργήματα είναι στη μόδα , τπτ μηδέν. Αυτό το πράγμα υποτίθεται ότι το κρεμάς στο λαιμό σου? Sorry δεν.

 

Πάρε κάτι άλλο, εκτός και αν σου είπε αυτός / έδειξε ενδιαφέρον για τέτοιου είδους σταυρούς και θέλεις απόψεις, τότε σε αυτήν την περίπτωση αν μου έδιναν 10 million, τον δεύτερο θα φορούσα, και μετά θα πήγαινα στη Αϊτή να με ξεχάσουν.

 

Φιλικά :-)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα προτεινω αυτο Σταυρος...τε με

 

περα απο την πλακα για δες αυτον http://www.asimenio.gr/index.php?act=viewProd&productId=2422

 

Χα χα Χα ... ασημένια στέφανα στριφτά ... :lol: ... δεν είναι κακός αυτός που προτείνεις :rolleyes:

 

απαίσιοι, όλοι τους, χοντροκομένοι, τεράστιοι, απαράδεκτοι, .........................................................., τον δεύτερο θα φορούσα, και μετά θα πήγαινα στη Αϊτή να με ξεχάσουν.

 

Φιλικά :-)

 

Δεν είναι τόσο μεγάλοι όσο φαίνονται στη φωτογραφία, έχουν ύψος 3,00 εκ. Χ 2,00 εκ. περίπου ... & ναι κάτι τέτοιο ... ίσως ... μπορεί ... χμμμ νομίζω ... μου είχε περιγράψει ... :p ... τόσο χάλια είναι ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

... τόσο χάλια είναι ? :worry:

 

Ναι :rolleyes:

Χωρίς παρεξήγηση.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένες επιλογές είναι αναμφίβολα ιδιαίτερες, εάν όμως συνάδουν με το όλο στυλ του παραλήπτη θα του αρέσουν ιδιαίτερα. Εάν έπρεπε να επιλέξω κάποιον θα επέλεγα τον πρώτο.

 

Κατά τα άλλα υπενθυμίζω ότι η γραφή τύπου sms (κ, τπτ, δν) απαγορεύεται.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Δεν γνώριζα πως υπήρχε τομέας για μόδα και στυλ...Ωραία! βρήκα μεσημεριανή ασχολία χαχαχα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα μαύρο μπουφάν...κοίταγα κάτι σε Barbour και μάλλον λέω να καταφύγω στο international αν και έχει πολυφορεθεί. Ακούω απόψεις?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

εφερε πολλα dsq καλοκαιρινα το yoox +παπου τσια σε "ανθρωπινα"(καποια ειναι χειμωνιατικα) νουμερα και μετριες τιμες....Βαλτε το κουπονι play@yooxmas και ολα καλα....
Link to comment
Share on other sites

Στέλιο είσαι Θεός !Με σώζεις! Το έβαλα χθες το κουπόνι και δε δούλευε . Οι τιμές έχουν ξεφύγει τελείως ,δε μιλάω για dsq ,εκεί θα κρίνει ο ειδικός vkb .Ήδη βλέπω του ατμούς από τα αυτιά του...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους άνδρες του forum γιατί έχω μπερδευτεί :wacko: ... ποιόν από τις τρεις παρακάτω σταυρούς θα προτιμούσατε ? Προορίζεται για άνδρα 35 ετών.

 

1. Σταυρός No 1

2. Σταυρός No 2

3. Σταυρός No 3

 

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι δεν μου αρέσουν τόσο αλλά από αυτούς μου αρέσει περισσότερο ο 3ος.

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

τα victorinox ειναι πολυ αξιοπρεπους ποιοτητας και γενικα good value for money

 

αξεπεραστα τα Canada Goose, αλλα δοκιμαζοντας ενα στην Ελλαδα (απο φιλο) μπορω να πω οτι απλα ΔΕΝ φοριουνται στον ελληνικο "χειμωνα" (ειναι υπερ του δεοντος ζεστα...), ειναι για αλλες χωρες

 

καλησπέρα,θα ήθελα να σε ρωτήσω..ο φίλος σου το Goose το έχει πάρει από εδώ Ελλάδα?

Edited by kid
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Γενικα στα καλοκαιρινα του yoox βλεπω τιμες -30% εως -40% απο τη retail price...Δλδ τιμες που παιρνεις παντου στις εκπτωσεις.Ενδεικτικα τα jersey polo Les Hommes ξεκινουν πανω απο 220 ενω περσι στα 150.....Λεω αυτο ως παραδειγμα γιατι καθε χρονο τα πολο αυτα ειναι ιδια σε στυλ,υλικο,χρωματα!!!

Απογοητευση δυστυχως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους άνδρες του forum γιατί έχω μπερδευτεί :wacko: ... ποιόν από τις τρεις παρακάτω σταυρούς θα προτιμούσατε ? Προορίζεται για άνδρα 35 ετών.

 

1. Σταυρός No 1

2. Σταυρός No 2

3. Σταυρός No 3

 

Δεν ξέρω αν θα με κράξουν οι άντρες του φόρουμ, αλλά εμένα σε άντρα θα μου άρεσαν αυτοί οι σταυροί (αν έπρεπε οπωσδήποτε να επιλέξω σταυρό):

 

http://www.etsy.com/listing/62510352/sterling-silver-cross-rugged-man?ref=sr_list_25&ga_search_query=cross&ga_search_type=&ga_page=2&order=&includes[0]=tags&includes[1]=title&filter[0]=handmade&filter[1]=jewelry&filter[2]=pendant&filter[3]=metal

http://www.etsy.com/listing/47384738/fine-oxidized-sterling-silver-cross?ref=sr_list_30&ga_search_query=men+cross&ga_search_type=&ga_page=2&order=&includes[0]=tags&includes[1]=title&filter[0]=handmade&filter[1]=jewelry&filter[2]=pendant

http://www.etsy.com/listing/61168089/cut-nail-crossforged-sterling-silver?ref=sr_list_10&ga_search_query=men+cross&ga_search_type=&ga_page=4&order=&includes[0]=tags&includes[1]=title&filter[0]=handmade&filter[1]=jewelry&filter[2]=necklace

 

Έχω ψωνίσει πολλές φορές από το συγκεκριμένο site και η συνεργασία ήταν πάντα άψογη..

Link to comment
Share on other sites

@xaxanoula

 

Μια από τα ίδια κοπέλα μου, μα τι γούστο είναι αυτό στο φινάλε φινάλε με τους σταυρούς.... christ.

 

μόνο σε criminals θα μπορούσα να τους φανταστώ και σε άτομα που συχνάζουν σε τελείως underground μέρη....

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο Metal κατασταση οι συγκεκριμενοι:lol:

 

Πάντως ρε παιδια ο σταυρος δεν ειναι μόδα να τον φοράς έτσι για ομορφιά!

 

άν δέν 'πιστεύεις',φόρα καλύτερα ένα ΑΝΚ

 

http://www.mystery.gr/proddetail.asp?prod=0071 ;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο Metal κατασταση οι συγκεκριμενοι:lol:

 

Πάντως ρε παιδια ο σταυρος δεν ειναι μόδα να τον φοράς έτσι για ομορφιά!

 

άν δέν 'πιστεύεις',φόρα καλύτερα ένα ΑΝΚ

 

http://www.mystery.gr/proddetail.asp?prod=0071 ;)

 

kid, το link σου οδηγεί σε error.

 

Πάντως, συμφωνώ με τον kid και το holic. Ούτε αυτοί οι σταυροί βλέπονται.

Είμαι τις άποψης πως (ιδιαίτερα για άντρα) αν θέλεις ντε και καλά να του πάρεις σταυρό για το λαιμό, καλύτερα να του πάρεις έναν απλό, ασημένιο σταυρό (χρυσό σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση - είναι μόνο για βαφτίσεις).

Όσο για το Ankh που λέει ο kid και πάλι εξαρτάται από το μέγεθος και το είδος του Ankh. Μην έχει επάνω του την Άρτα με τα Γιάννενα (όπως οι σταυροί που είδαμε).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς του γνώστες/ειδήμονες (vkb,james) ή όποιος άλλος γνωρίζει. Το dsquared shop (yoox group), πότε αρχίζει τις εκπτώσεις και πόσο % κάτω είναι, γιατί μου ήρθε mail για private sale - %30, και δεν ξέρω εαν αξίζει να περιμένω λίγο ακόμα.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα όλα τα καταστήματα θα ξεκινήσουν εκπτώσεις. Νομίζω πάλι 30αρι θα δώσει φανερά,κάποιος άλλος θα ξέρει καλύτερα ,γιατί δεν τα παρακολουθώ καθόλου τα dsq. Συμβουλή μου είναι να μη σε πιάνει άγχος ότι θα εξαντληθεί αυτό που θες .Αν εξαντληθεί πριν την ώρα του ,ας εξαντληθεί .Βάλε μια τιμή στόχο και αν τα προλάβεις ,τα πρόλαβες.Αν όχι ,σε μερικά χρόνια θα λες "πάλι καλά που δεν έκανα το λάθος" .
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα όλα τα καταστήματα θα ξεκινήσουν εκπτώσεις. Νομίζω πάλι 30αρι θα δώσει φανερά,κάποιος άλλος θα ξέρει καλύτερα ,γιατί δεν τα παρακολουθώ καθόλου τα dsq. Συμβουλή μου είναι να μη σε πιάνει άγχος ότι θα εξαντληθεί αυτό που θες .Αν εξαντληθεί πριν την ώρα του ,ας εξαντληθεί .Βάλε μια τιμή στόχο και αν τα προλάβεις ,τα πρόλαβες.Αν όχι ,σε μερικά χρόνια θα λες "πάλι καλά που δεν έκανα το λάθος" .

χμ, έχεις δίκιο

 

παρεμπιπτόντως... γιατί είσαι τόσο against των Dsq? απλός τα θεωρείς overpriced για το επίπεδο σχεδιασμού / "ρουχιστικής τέχνης" που παρέχουν, όταν με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις Dior (λέμε τώρα :D) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...