Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά,βάζεις και μια διάφανη θήκη μόνο για πλάτη που δε κόβει απο το χρώμα και είσαι κομπλέ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι κι αυτό μια επιλογή. Ωστόσο οι διάφανες θήκες σιλικόνης μετά από λίγο κιτρινίζουν από τον ήλιο/φως και γίνονται χάλια. Οι σκληρές διάφανες γεμίζουν μικρές γρατζουνιές στην πλάτη γρήγορα και φαίνονται φθαρμένες. Οπωσδήποτε όμως είναι πολύ πιο οικονομική επιλογή.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Κάτοχος Lumia 640 εδώ και ένα μήνα περίπου.πολύ καλό για τα λεφτά του.το μόνο μείον ίσως η έλλειψη κάποιων εφαρμογών,που νομίζω θα εξαλειφθεί γιατί θα ενδιαφερθούν εταιρίες και developers για ανάπτυξη εφαρμογών αφού νομίζω άνετα μπορεί να συναγωνιστεί το android και to ios.

Η ερώτηση μου είναι αν έχει βάλει κάποιος micro sim και ποια έχει επιλέξει,αν δουλεύει γρήγορα και απροβλημάτιστα όπως τώρα και αν τρέχει γρήγορα εφαρμογές όπως τους χάρτες που μπορείς να τους κατεβασεις για offline χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Κάτοχος Lumia 640 εδώ και ένα μήνα περίπου.πολύ καλό για τα λεφτά του.το μόνο μείον ίσως η έλλειψη κάποιων εφαρμογών,που νομίζω θα εξαλειφθεί γιατί θα ενδιαφερθούν εταιρίες και developers για ανάπτυξη εφαρμογών αφού νομίζω άνετα μπορεί να συναγωνιστεί το android και to ios.

Η ερώτηση μου είναι αν έχει βάλει κάποιος micro sim και ποια έχει επιλέξει,αν δουλεύει γρήγορα και απροβλημάτιστα όπως τώρα και αν τρέχει γρήγορα εφαρμογές όπως τους χάρτες που μπορείς να τους κατεβασεις για offline χρήση.

 

Μάλλον θα εννοείς micro SD και όχι micro SIM. Εγώ έχω βάλει την παρακάτω και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα τρέχουν κανονικά.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς micro SD και όχι micro SIM. Εγώ έχω βάλει την παρακάτω και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα τρέχουν κανονικά.

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

 

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp32da-eu-32gb-evo-micro-sdhc-class-10-with-adapter-p-PER.576916 Αυτή πρέπει να είναι η 32άρα έκδοση. Κάπου πιο μπροστά διάβασα για προβλήματα με κάποιες εξωτερικές κάρτες. Προτείνεται καμία? Κάποιοι λέγανε για kingston.

Link to comment
Share on other sites

Με samsung class10 δεν θα έχετε πρόβλημα.

Απο τις καλύτερες κάρτες.

Edited by alex_gate_7
αφαίρεση έκφρασης που αφορούσε το τόπικ πριν γίνει μεταφορά

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φίλε μου. Ελαφρώς τσιμπημένη με τα μεταφορικά. Είναι και εγώ περίεργος αν δουλεύει το τζαμάκι οπότε μην παραλείψεις να ποστάρεις τις εντυπώσεις σου μετά την παραλαβή.

 

δεν λειτουργει. ουτε καν καλα καλα δεν βλεπεις τον καλουντα.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Μόλις πήρα κι εγώ 640 ΧL. Θα ήθελα προτάσεις

-κάρτα μνήμης 32αρα, αρκετά φτηνή αλλά αξιόπιστη

- handsfree ακουστικά επίσης όχι πολύ ακριβά

- tempered glass τι είναι;; όπως οι γνωστές μεμβράνες προστασίας οθόνης;

χρειάζεται να βάλουμε ή έχει από μαμα το κινητό;

 

Διάβασα τα προηγούμενα, όμως επειδή δε γουστάρω samsung σα μάρκα θα ήθελα άλλες προτάσεις...

Ευχαριστώ

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το Nokia Lumia 640xl (4 μηνες) και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος.

Σε σχεση με τον προλαλησαντα εχω μια ερωτηση για το tempered glass.

Eιναι απαραιτητο για το τηλεφωνο μας (εχει gorilla απο οτι ξερω) η περιττο?

αν το βαλουμε αλλοιωνει τα χρωματα στην οθονη?Εφαρμοζει ευκολα και σε περιπτωση κακης εφαρμογης (πχ αν παρει αερα) αφαιρειται ευκολα?

Το εχει βαλει κανεις -εντυπωσεις????

Link to comment
Share on other sites

το tempered glass δεν αλλοιώνει τα χρώματα.

Είναι μια μικρή επένδυση για τα κινητά όμως,καθώς κάνει τρελή δουλειά.

Αέρα δύσκολα θα πάρει καθώς είναι μονοκόμματο.

Για ακουστικά Samsung και ας μη γουστάρετε την μάρκα.

Είναι από τα λίγα που δουλεύουν 100%συμβατά σε τόσο χαμηλή τιμή.:rtfm:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά Samsung και ας μη γουστάρετε την μάρκα.

Είναι από τα λίγα που δουλεύουν 100%συμβατά σε τόσο χαμηλή τιμή.:rtfm:

 

Συμφωνώ απόλυτα, χρησιμοποιώ και στο σπίτι και στο γραφείο ακουστικά από Samsung (διαφορετικά μοντέλα) και είναι συμβατά.

Link to comment
Share on other sites

το tempered glass δεν αλλοιώνει τα χρώματα.

Είναι μια μικρή επένδυση για τα κινητά όμως,καθώς κάνει τρελή δουλειά.

:

 

τι εννοεις ακριβως.Ποια η προσφορα του?

Το εχω σε flip δερματινη θηκη, τι θα μου προσφερει παραπανω???

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως.Ποια η προσφορα του?

Το εχω σε flip δερματινη θηκη, τι θα μου προσφερει παραπανω???

 

Αν πέσει με την οθόνη,δεν θα σπάσει.

Εχεις καταλάβει τι είναι βασικά έτσι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η gorilla glass 3 Που έχει το 640ΧL από μαμά , χαράζεται με καθημερινή χρήση;;

είναι απαραίτητο το tempered glass; τι διαφορά έχει από τις γνωστές μεμβράνες;

πείτε να καταλάβουμε λίγο...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Gorila glass και ********...άμα σου πέσει κάτω ή αν το βάζεις σε μια τσέπη ή τσαντάκι με κλειδιά όλα χαράζονται.

Σε σχέση με τις απλές μεμβράνες η διαφορά του είναι πως απλά δεν είναι μεμβράνη.Είναι ένα ψιλό πλαστικό αρκετά πιο ανθεκτικό από την μεμβράνη.

Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμων εκφράσεων - Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δε θελω να αμφισβητησω τα οσα λες αλλα εγω ειχα πριν το λουμια ενα galaxy s(το πρωτο) μ ετο απλο gorilla.Το ειχα μονιμως στην κωλοτσεπη ,ειχα κατσει με το κινητο στην τσεπη, στην τσαντα με κλειδια,μου ειχε πεσει και αρκετες φορες κατω και η οθονη ειναι σαν καινουργια.Το εδωσα στη γυναικα μου και συνεχιζει η κακομεταχειριση.

Απο τα λιγα που διαβασα το gorilla toy lumia ειναι αθραυστο και αχαρακτο.Για εξτρα προστασια ομως βαζεις και ενα tempered κακο δεν κανει,.

Κανω λαθος?Υπαρχει χρηστης lumia η τηλεφωνου με gorilla χωρις tempered glass που να του εχει σπασει η οθονη λχ?

Επισης αντε και σπαει το tempered.Αφαιρειται ευκολα αφου κολλαει στην οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δε θελω να αμφισβητησω τα οσα λες αλλα εγω ειχα πριν το λουμια ενα galaxy s(το πρωτο) μ ετο απλο gorilla.Το ειχα μονιμως στην κωλοτσεπη ,ειχα κατσει με το κινητο στην τσεπη, στην τσαντα με κλειδια,μου ειχε πεσει και αρκετες φορες κατω και η οθονη ειναι σαν καινουργια.Το εδωσα στη γυναικα μου και συνεχιζει η κακομεταχειριση.

Απο τα λιγα που διαβασα το gorilla toy lumia ειναι αθραυστο και αχαρακτο.Για εξτρα προστασια ομως βαζεις και ενα tempered κακο δεν κανει,.

Κανω λαθος?Υπαρχει χρηστης lumia η τηλεφωνου με gorilla χωρις tempered glass που να του εχει σπασει η οθονη λχ?

Επισης αντε και σπαει το tempered.Αφαιρειται ευκολα αφου κολλαει στην οθονη?

Είχα βάλει και εγώ temperd glass στο 640XL που έχω. Στο παρελθόν είχα βάλει και σε άλλες (android) συσκευές temperd glass, αλλά σχεδόν πάντα είχα ένα μικρό πρόβλημα με την τοποθέτηση και τις αφαιρούσα. Στο 640XL είχα βρει από eshop σε καλή τιμή temperd glass, μιας και με τα capital controls υπάρχει πρόβλημα για αγορά από εξωτερικό, αλλά δεν μου έκατσε και πολύ καλά. Το άφησα για αρκετό καιρό, λόγω καλοκαιριού-θάλασσας, αλλά πριν από λίγες ημέρες το έβγαλα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ξεκόλλησε κανονικά, χωρίς να μου αφήσει κάποιο σημάδι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δε θελω να αμφισβητησω τα οσα λες αλλα εγω ειχα πριν το λουμια ενα galaxy s(το πρωτο) μ ετο απλο gorilla.

 

gorilla glass είχε και το galaxy s1 που είχα και το galaxys3 που έχω ακόμα μαζί με το 640.Και τα δύο sammy είχαν-εχουν σημάδια απο χαζοπτώσεις,οπότε γιατι να μην βάλεις ένα glass?

Και ναι αν σπάσει δεν είναι πολύ δύσκολο να βγει.Ετσι και αλλιώς μπορεί στην αφαίρεση να σπάσει απο μόνο του.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το tempered glass είναι πολύ χρήσιμο δεν είναι και ακριβό 5-6ευρό υπάρχουν και πιο φθηνά

σε 2 κινητα coolpad f1 το ένα με tempered glass το άλλο χωρίς tempered glass αυτό με το tempered glass έπεσε δύο φορές έσπασε το tempered 2φορές η οθόνη άθραυστη.στο δεύτερο χωρίς tempered glass έσπασε η οθόνη και παρήγγειλα άλλη.. επιπλέον λεφτά δηλαδή.

υπάρχουν και tempered glass με 2-3euro στο ebay είναι μια extra προστασία..,. από το να βάλεις ζελατίνα καλύτερο το tempered με 2-3euro υπάρχει και πιο ακριβό που είναι δοκιμασμένο.είναι εύκολη η τοποθέτηση του.

το coolpad έχει gorilla.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aνεκαθενι θεωρουσα οτι τα gorilla glasses ειναι αθραυστα..............).Συμφωνα με αυτο παντως

http://www.howtogeek.com/190107/does-your-smartphone-really-need-a-screen-protector/

 

ο μονος εχθρος των gorilla ειναι η αμμος και οι πετρες εν γενει.

Τελος παντων αν υποθεσουμε οτι καποιος προχωρησει στην αγορα του tempered glass.Στο ebay εχει διαφορα tempered glasses με διαφορα χαρ/κα (παχος 0,2 μμ,0,3 μμ,original 9H,ace angle,light transmittance κτλ)και διαφορετικες βεβαια τιμες.Τι να προσεξω?

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

Το 9Η οπωσδήποτε κατά την γνώμη μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή είμαι έτοιμος να παρω 32αρα κάρτα microSD για το 640XL ,

πείτε από class 10 καμιά πρόταση;; και sammy δεν πειράζει κάνω μια εξαίρεση γιατί δεν φαίνεται πουθενά :lol:

έχω δει αυτές:

http://www.e-shop.gr/kingston-mbly10g2-32gb-32gb-microsdhc-class-10-sd-adapter-usb-adapter-p-PER.552736

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

http://www.ebay.co.uk/itm/400887383229

 

αν η πρώτη η kingston είναι επαρκής μου άρεσε και το usb stick, έτσι γίνεται 2 σε 1 και καταργώ το stick-ακι που κουβαλάω...

Edited by Jopar
for kingston

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή είμαι έτοιμος να παρω 32αρα κάρτα microSD για το 640XL ,

πείτε από class 10 καμιά πρόταση;; και sammy δεν πειράζει κάνω μια εξαίρεση γιατί δεν φαίνεται πουθενά :lol:

έχω δει αυτές:

http://www.e-shop.gr/kingston-mbly10g2-32gb-32gb-microsdhc-class-10-sd-adapter-usb-adapter-p-PER.552736

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

http://www.ebay.co.uk/itm/400887383229

 

αν η πρώτη η kingston είναι επαρκής μου άρεσε και το usb stick, έτσι γίνεται 2 σε 1 και καταργώ το stick-ακι που κουβαλάω...

 

έχω την πρώτη και την προηγούμενη sammy από αυτές που έχεις βάλει.

Όλες 32gbclass 10.

2 χρόνια τώρα,όλα άψογα και τις 2.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα εβαλα αυτη την καρτα μνημης.Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα και δουλευουν ολα κανονικα και γενικα ειμαι ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...