Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοράω την 7s RL του Ιταλού.

Το βραδυ το φορτίζω και το πρωί μετα απο 9 ωρες που εχω μονο το wifi ανοιχτo η μπαταρία πεφτει γυρο στο 70% απο 100%

 

Το Adroid os (kernel) χρησιμοποιεί την CPU για 23min.

 

Δεν το βρίσκω καθόλου φυσιολογικό.. συμβαινει και σε εσάς?

 

[ATTACH]64637[/ATTACH]

 

[ATTACH]64638[/ATTACH]

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

aosp and dry bread

 

Την την aosp massopa λες; Λέω να τη δοκιμάσω

 

Αν την περάσουμε χάνουμε τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλο που ολες οι διαθεσιμες ROM ειναι απροβληματιστες.

εχοντας δοκιμασει ολες, μενω με την miui επειδη την θεωρω ως την πιο ομορφη.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

δουλευει τελεια.Και η μπαταρια καταπληκτικη.

 

το μονο σπαστικο που στην lockscreen αν εχετε πολλα notifications στην status bar πανε πανω απο το κεντρικο ρολοι.

Δεν της εχω βρει κατι άλλο.

μηπως εχει βγει AOSP για το χ500
Link to comment
Share on other sites

για σβησιμο η ξυπνημα της οθονης οσοι θελετε βαλτε την εφαρμογη gravity screen.αφηνεις το τηλεφωνο κατω και σβηνει και κλειδωνει,το παιρνεις στα χερια και αναβει χωρις χτυπημα στην οθονη.επισης αναβει και σβηνει με περασμα του χεριου μποστα απο τον σενσορα φωτος
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

aosp massopa ειναι καλυτερη απο την 7ς του ιταλου????se wifi?σε gps? σε σημα κινητης?σε μπαταρια?δουλευουν οι υπερυθρες για την τηλεοραση?ευχαριστω εκτος προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για σβησιμο η ξυπνημα της οθονης οσοι θελετε βαλτε την εφαρμογη gravity screen.αφηνεις το τηλεφωνο κατω και σβηνει και κλειδωνει,το παιρνεις στα χερια και αναβει χωρις χτυπημα στην οθονη.επισης αναβει και σβηνει με περασμα του χεριου μποστα απο τον σενσορα φωτος

 

Θα δεις πάντως αξιοσημείωτη επιβάρυνση στην απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λένε τα παιδιά σε όλα ναι εκτός τις υπέρυθρες που δεν δουλεύουν σε καμία custom rom

 

Καμία εκτος του Ιταλου εννοείς ετσι?

Γιατί σε μενα με την 7s RL δουλευουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Περνα ξανα

google

root

TWRP

αφαίρεσε οτι κινέζικο

πως? :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις πάντως αξιοσημείωτη επιβάρυνση στην απόδοση της μπαταρίας.

 

Το ξέρω ναι αλλά ευκολία χωρίς τίμημα δεν γίνεται. :)

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσουμε τα δεδομένα μας οταν περναμε μια custom rom κανουμε backup μεσω του recovery? Σκέφτομαι να περασω την aosp
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χάσουμε τα δεδομένα μας οταν περναμε μια custom rom κανουμε backup μεσω του recovery? Σκέφτομαι να περασω την aosp

 

Ποια ενοεις δεδομένα;backup να πάρεις την ρομ που έχεις τώρα έτσι ώστε να γυρίσεις σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, αλλά για clean install της aosp θα κάνεις πρώτα wipe cache, dalvik, data, system και σε καμιά περίπτωση δεν κάνουμε wipe internal storage η memory

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια ενοεις δεδομένα;backup να πάρεις την ρομ που έχεις τώρα έτσι ώστε να γυρίσεις σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά, αλλά για clean install της aosp θα κάνεις πρώτα wipe cache, dalvik, data, system και σε καμιά περίπτωση δεν κάνουμε wipe internal storage η memory

Εννοώ τις εφαρμογές κτλ. Αρα απ οτι κατάλαβα αν κανω αυτα που μου λες δεν θα τις χάσω. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις εφαρμογές κτλ. Αρα απ οτι κατάλαβα αν κανω αυτα που μου λες δεν θα τις χάσω. Thanks

 

Με clean install θα τις χάσεις αλλά μπορείς αν έχεις πάρει μπακαπ με τιτανιουμ να τις επαναφέρεις μετα.αν κάνεις τα wipes που σου ειπα(εκτος από internal storage) δεν θα χάσεις τα προσωπικά σου αρχεία, φώτο, μουσική κλπ

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Παιδια έχω μπερδευτεί πλέον. Ήθελα να αγοράσω ένα νέο κινητό, όχι ακριβό και ήμουν έτοιμος να πάρω το doogee f5. Ψάχνωντας λίγο έπεσα πάνω στο Letv One LE1 32gb rom και στο Meizu MX4 Pro. Για κάποιο λόγο κλίνω προς το Letv. Ξεκίνησα να διαβάζω τα posts σας και είμαι στην σελ. 3 προς το παρόν αλλά χρειάζομαι κάποια βοήθεια. Στο vickmall (http://www.vickmall.com/original-letv-one-le-1-x600-4g-fdd-lte-android-5-0-mtk6795-64-bit-octa-core-2-0ghz-5-5inch-3gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html) βλέπω κάποιοι γράφουν στα comments τα παρακάτω (πάνω-κάτω τα ίδια): "Hello Vick! !

 

my order is #100023036

 

could u please do the following?

 

1)

 

2) Install Google play store and Google apps

 

3) Root the phone

 

4) Install the newest multi-language (make sure Greek are included)

 

5) Remove all chinese apps

 

6) Check for any damage (Software-Hardware) and Screen problems (pixels or

 

scratches)

 

7) Check that the phone works properly 100% (after root) before you send it - ESPECIALLY check that IR and compass is working properly.

 

8) Send EU adapter

 

9) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during

 

transport

 

10) Send me tracking number

 

11)and dont forget about the gifts!!"

Τα δώρα είναι cases, screen protection ή κάτι τέτοια. Κατ' αρχήν τα δώρα που ζητάνε κανονικά το vickmall τα χρεώνει. Με ποιο τρόπο κάποιος επικοινωνεί μαζί τους και ζητάει αυτά τα δώρα τη στιγμή που υποτίθεται ότι αυτά τα χρεώνουν? Επίσης ζητάνε να τα root-αρουν. Υπήρχε κανένα πρόβλημα με την παραλαβή του κινητού μετα το root-άρισμα που τους έκαναν? Τα δώρα τα έστειλαν? Μου κάνει εντύπωση που απαντάνε ότι τα στέλνουν τα δώρα τη στιγμή που τα χρεώνουν. Sorry που σας ζάλισα: :lol:

 

Και αν το παραγγείλω ποια multilanguage rom είναι η ενδεδειγμένη?

Αν περάσουν αυτοί την multilanguage rom και το root-αρουν σε περίπτωση που το κινητό φάει κόλλημα και χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γυρίζει στην κινεζικη κατάσταση ή με την rom που πέρασαν αλλά χωρίς root? Το root να πω την αλήθεια δε με πολυνοιάζει λόγω της χρήσης που θα κάνω (email, internet, gps κυρίως)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Παιδια έχω μπερδευτεί πλέον. Ήθελα να αγοράσω ένα νέο κινητό, όχι ακριβό και ήμουν έτοιμος να πάρω το doogee f5. Ψάχνωντας λίγο έπεσα πάνω στο Letv One LE1 32gb rom και στο Meizu MX4 Pro. Για κάποιο λόγο κλίνω προς το Letv. Ξεκίνησα να διαβάζω τα posts σας και είμαι στην σελ. 3 προς το παρόν αλλά χρειάζομαι κάποια βοήθεια. Στο vickmall (http://www.vickmall.com/original-letv-one-le-1-x600-4g-fdd-lte-android-5-0-mtk6795-64-bit-octa-core-2-0ghz-5-5inch-3gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html) βλέπω κάποιοι γράφουν στα comments τα παρακάτω (πάνω-κάτω τα ίδια): "Hello Vick! !

 

my order is #100023036

 

could u please do the following?

 

1)

 

2) Install Google play store and Google apps

 

3) Root the phone

 

4) Install the newest multi-language (make sure Greek are included)

 

5) Remove all chinese apps

 

6) Check for any damage (Software-Hardware) and Screen problems (pixels or

 

scratches)

 

7) Check that the phone works properly 100% (after root) before you send it - ESPECIALLY check that IR and compass is working properly.

 

8) Send EU adapter

 

9) Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during

 

transport

 

10) Send me tracking number

 

11)and dont forget about the gifts!!"

Τα δώρα είναι cases, screen protection ή κάτι τέτοια. Κατ' αρχήν τα δώρα που ζητάνε κανονικά το vickmall τα χρεώνει. Με ποιο τρόπο κάποιος επικοινωνεί μαζί τους και ζητάει αυτά τα δώρα τη στιγμή που υποτίθεται ότι αυτά τα χρεώνουν? Επίσης ζητάνε να τα root-αρουν. Υπήρχε κανένα πρόβλημα με την παραλαβή του κινητού μετα το root-άρισμα που τους έκαναν? Τα δώρα τα έστειλαν? Μου κάνει εντύπωση που απαντάνε ότι τα στέλνουν τα δώρα τη στιγμή που τα χρεώνουν. Sorry που σας ζάλισα: :lol:

 

Αυτοί δινουν Hard case, silicone case και μεμβράνη και δεν τα χρεώνουν .βεβαια η μεμβράνη δεν λέει, καλό θα είναι να παραγγείλεις tempered glass. Υπάρχουν όμως και αλλού είδους hard case πιο εμφανισημες(η δωρεάν που δίνει είναι μια διάφανη) οι οποίες χρεώνονται

Edited by navi55
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί δινουν Hard case, silicone case και μεμβράνη και δεν τα χρεώνουν .βεβαια η μεμβράνη δεν λέει, καλό θα είναι να παραγγείλεις tempered glass. Υπάρχουν όμως και αλλού είδους hard case πιο εμφανισημες(η δωρεάν που δίνει είναι μια διάφανη) οι οποίες χρεώνονται

 

Οκ για tempered glass. Έχεις κάποια πρόταση για hard case? Επίσης αν μπορείς έκανα κάποια τροποποίηση στο αρχικό post. Θα εκτιμούσα αν έχεις άποψη και ευχαριστώ προκαταβολικά φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους!

τo remote μεσω υπερυθρων λειτουργει μονο με official roms?

εχει περασει κανεις την 9s?αξιζει να την περασω γιατι τωρα εχω την 7s και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα.

θα δοκιμασω και την aosp massopa για την οποια λετε τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...