Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω την 6s cuoco. Δεν παίρνει ota update αυτή; Γιατί μου βγάζει να κατεβάσω την αναβάθμιση και μόλις πατάω download μου βγάζει "Download failed:MD5 error-invalid download.

Πρέεπει να την κατεβάσω και να την βάλω μέσω recovery;

στην 6s έδωσε ένα η δύο fix , όχι αναβάθμιση στην επόμενη rom (αυτό δεν το έχουμε , κατεβάζουμε όλη την rom και την περνάμε από recovery)

δεν στο κάνει ίσως γιατί νομίζω κατέβασε όλες τις προηγούμενες rom του , μάλλον άφησε μόνο την 10s

 

αν κατέβασε το fix, θα το βρεις στον φάκελο, στην Διαχείριση αρχείων , στον φάκελο OTA-Updater=dowmload=>Rom ,αν βρεις το fix (σβήστο η αποκοπή και επικόλληση κάπου αλλού , για να το κατεβάσει πάλι)

αν στην εφαρμογή system updates =>rom=>Available Updates , θα σου πει ότι υπάρχει update , το κατεβάζεις και κάνει αυτόματα την εγκατάσταση αρκεί να το επιτρέψεις εσύ

 

Οτι εχω αποσυνδέσεις και σε αλλη συσκευη, ισχύει. Θα το κοιτάξω. Σ ευχαριστώ.

Αφου βγηκε η 11 περιμενουμε του cuoco?

 

@kgianno_82 Ναι σε ότι ειπες.

εγώ γι'αυτόν τον λόγο άλλαξα 2 ρούτερ δωρεάν ,

κάνε μερικές επανεκκινήσεις στο ρούτερ σου , πες τους μόνο με επανεκκίνηση έχω wifi, θα δουν τις επανεκκινήσεις και θα σου στείλουν άλλο ρούτερ

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βαρεθεί αυτήν την γκρίνια με το τηλέφωνο και το Wi Fi του, σε εμένα είναι τέλειο πιάνει σε μεγάλη απόσταση ,το δε Bluetooth ακόμη καλύτερο σε 8-10 μετρά στο Samsung S6 με το ζόρι 3-4 μετρά και μετα χάνει την επαφή με το ρολόι.

Ξέρω τι φταίει δεν έχουν πληρώσει 800 έως 1000€ που έχουν δώσει για iPhone κάποιοι άλλοι και έχουν ένα κάρο προβλήματα και δεν τολμούν να μιλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις, βρήκα ότι μου έχει κατεβάσει την 7 αλλά δεν θα την βάλω, θα πάω κατευθείαν για την 10 αν είναι
Link to comment
Share on other sites

Η 11s βασίζεται στο Android 6?

όχι , σε ένα Μήνα μάλλον

και στην 11s , android version : 5.0.2

 

edit :

βιάστηκαν να την βγάλουν χωρίς να βγάλουν δοκιμαστική έκδοση

είναι ίδια με την 10s σε wifi και gps , ίσως και σε αυτονομία

Οι Κινέζοι είναι έξαλλοι

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εγω εχω την 42ε.μ εβγαλε update 43ε..αν πατησω να γινει θα σβηστουν ολα???

μόνο αν έχεις την Κινέζικη , θα χαθεί το root και gapps(play store....) , τα κάνεις πάλι εγκατάσταση

επίσημα δεν την έβγαλαν http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μόνο αν έχεις την Κινέζικη , θα χαθεί το root και gapps(play store....) , τα κάνεις πάλι εγκατάσταση

επίσημα δεν την έβγαλαν http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

 

ναι την κινεζια εχω..τι να ειναι τωρα αυτη???ε θα την βαλω κ βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

ναι την κινεζια εχω..τι να ειναι τωρα αυτη???ε θα την βαλω κ βλεπουμε...

εάν έχεις backup την rom ναι εγκατέστησέ την . θα την βγάλουν και επίσημα

ελπίζω η beta να είναι καλύτερη από την σταθερή

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θέματα με την 6s..

Το πρώτο είναι όταν είμαι fb και πάω να ανοίξω κάποιο σύνδεσμο (με χρήση δεδομένων) σχεδόν πάντα μου εμφανίζει πρώτα στα κινέζικα ότι δεν έχει ίντερνετ και πάω πίσω και το ξαναπαταω και μπαίνει μια χαρά μετά.

Το δεύτερο και τραγικό είναι ότι δύο φορές ως τώρα πρέπει να μου έχει κάνει επανεκκίνηση μόνο του (όταν πάω να το ξεκλειδωσω μου ζητάει πιν)..

Έχει κανείς τα ίδια θέματα;

 

Το κακό είναι ότι δεν έχω ίντερνετ σπίτι προσωρινά και δεν μπορώ να κάνω τπτ... Και αυτό με την επανεκκίνηση με αποτρεπει από το να το εχω ως κύριο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θέματα με την 6s..

Το πρώτο είναι όταν είμαι fb και πάω να ανοίξω κάποιο σύνδεσμο (με χρήση δεδομένων) σχεδόν πάντα μου εμφανίζει πρώτα στα κινέζικα ότι δεν έχει ίντερνετ και πάω πίσω και το ξαναπαταω και μπαίνει μια χαρά μετά.

Το δεύτερο και τραγικό είναι ότι δύο φορές ως τώρα πρέπει να μου έχει κάνει επανεκκίνηση μόνο του (όταν πάω να το ξεκλειδωσω μου ζητάει πιν)..

Έχει κανείς τα ίδια θέματα;

 

Το κακό είναι ότι δεν έχω ίντερνετ σπίτι προσωρινά και δεν μπορώ να κάνω τπτ... Και αυτό με την επανεκκίνηση με αποτρεπει από το να το εχω ως κύριο κινητό

για το δεύτερο , θέλει εργοστασιακές ρυθμίσεις , (αν η εγκατάσταση της 6s έγινε σωστά θα λυθεί)

το καλύτερο είναι , αν έχεις την 6s , να την εγκαταστήσεις πάλι, με όλα τα wipe εκτός την internal storage , έτσι θα λυθεί και το πρώτο

θα μου πεις ποιος την σετάρει πάλι , να βάζει gapps, root..........

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θέματα με την 6s..

Το πρώτο είναι όταν είμαι fb και πάω να ανοίξω κάποιο σύνδεσμο (με χρήση δεδομένων) σχεδόν πάντα μου εμφανίζει πρώτα στα κινέζικα ότι δεν έχει ίντερνετ και πάω πίσω και το ξαναπαταω και μπαίνει μια χαρά μετά.

 

Θα πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής στο fb και θα ενεργοποιήσεις την ρύθμιση εξωτερικό άνοιγμα συνδέσμων. Πιστεύω θα λυθεί έτσι.

Επίσης θα συμφωνήσω να ξαναβάλεις την ρομ απ την αρχή παρ'όλη την ταλαιπωρία που συνεπάγεται

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά μετά από τόσα mail που τους έστειλα στο spemall μου απάντησαν πως δεν έχουν διαθέσιμη συσκευή και αν θέλω να την αλλάξω με meizu 5 ή xiaomi note pro και τους απάντησα θα το αλλαζα για XIAOMI 5 Mi5 Advanced Version 128gb συν την διαφορά αλλά σε καλύτερη τιμή λόγο τις ταλαιπωρίας και του χρόνου που πέρασα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά μετά από τόσα mail που τους έστειλα στο spemall μου απάντησαν πως δεν έχουν διαθέσιμη συσκευή και αν θέλω να την αλλάξω με meizu 5 ή xiaomi note pro και τους απάντησα θα το αλλαζα για XIAOMI 5 Mi5 Advanced Version 128gb συν την διαφορά αλλά σε καλύτερη τιμή λόγο τις ταλαιπωρίας και του χρόνου που πέρασα.

 

χεχε ωραιιοοοος!!! το δεχτηκαν?

Link to comment
Share on other sites

χεχε ωραιιοοοος!!! το δεχτηκαν?

 

S

service@spemall.com

προς εμένα

Πριν από 2 ώρεςΛεπτομέρειες

do you mean you wna tto change to this one :http://www.spemall.com/XIAOMI-5-Advanced-Version-Front-Rear-Dual-2-5D-Glass-2K-Custemized-5-2-Screen-Inch-Qualcomm-Snapdragon-820-processor-4G-LTE-Smartphone-4GB-RAM-32GB-64GB-ROM_g.html .Είπα πως για την καθυστέρηση να κάνουν καλύτερη τιμή και πληρώνω την διαφορά.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευασία μέσα έρχεται με μια θήκη σιλικόνης και tempered glass?

 

η συσκευασια της letv μεσα εχει μονο θηκη σιλικονης

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια της letv μεσα εχει μονο θηκη σιλικονης

 

εμένα είχε σκληρή θήκη πλαστική

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

για το δεύτερο , θέλει εργοστασιακές ρυθμίσεις , (αν η εγκατάσταση της 6s έγινε σωστά θα λυθεί)

το καλύτερο είναι , αν έχεις την 6s , να την εγκαταστήσεις πάλι, με όλα τα wipe εκτός την internal storage , έτσι θα λυθεί και το πρώτο

θα μου πεις ποιος την σετάρει πάλι , να βάζει gapps, root..........

 

Το πρώτο όντως το έλυσα έτσι!

Το δεύτερο υποψιάζομαι ότι δεν έγινε μόνο του... αν είναι πατημένο το power button πολύ ώρα κάνει Hard reset.. Το είχα ξεχάσει αυτό.. Μάλλον έτσι θα έγινε με τι βάλε βγάλε στην τσέπη... Ειδομεν! Και ευχαριστώ και τους δύο σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πρώτη φορά κάνω reply στο forum. Μου ρθε το κινητό πριν 2 βδομάδες περίπου, πρώτες εντυπώσεις σίγουρα απόλυτα θετικές. Μου εστάλη με εγκατεστημένο το Google Play, αλλά μετά από ένα update που έκανε το eui στην έκδοση 5.5.011s το Play Store σταμάτησε να λειτουργεί, ενώ κάθε φορά που συνδέομαι στο internet μου γράφει ότι "Google Play Services stopped". Προσπάθησα να ακολουθήσω τη διαδικασία καθαρής εγκατάστασης που περιγράφεται στο 1ο post, αλλά ενώ το debugging mode είναι ενεργοποιημένο, το twrp recovery installer μου γράφει "unable to connect to device". Το έψαξα λίγο να δω μήπως φταίνε τίποτα drivers του laptop, εγκατέστησα διάφορους, αλλά χωρίς τύχη. Επισυνάπτω και φωτο απτο μήνυμα του installer. Δεκτή οποιαδήποτε βοήθεια. http://imgur.com/FDOigxA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πρώτη φορά κάνω reply στο forum. Μου ρθε το κινητό πριν 2 βδομάδες περίπου, πρώτες εντυπώσεις σίγουρα απόλυτα θετικές. Μου εστάλη με εγκατεστημένο το Google Play, αλλά μετά από ένα update που έκανε το eui στην έκδοση 5.5.011s το Play Store σταμάτησε να λειτουργεί, ενώ κάθε φορά που συνδέομαι στο internet μου γράφει ότι "Google Play Services stopped". Προσπάθησα να ακολουθήσω τη διαδικασία καθαρής εγκατάστασης που περιγράφεται στο 1ο post, αλλά ενώ το debugging mode είναι ενεργοποιημένο, το twrp recovery installer μου γράφει "unable to connect to device". Το έψαξα λίγο να δω μήπως φταίνε τίποτα drivers του laptop, εγκατέστησα διάφορους, αλλά χωρίς τύχη. Επισυνάπτω και φωτο απτο μήνυμα του installer. Δεκτή οποιαδήποτε βοήθεια. http://imgur.com/FDOigxA

 

Δοκίμασε αν θέλεις και αυτό τον τρόπο http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=833 . Είναι δοκιμασμένο στο Χ600 αλλά δεν πρέπει να υπάρχει διαφορά , απλώς νομίζω οτι θα πρέπει να κάνεις full uninstall το play store σου πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πρώτη φορά κάνω reply στο forum. Μου ρθε το κινητό πριν 2 βδομάδες περίπου, πρώτες εντυπώσεις σίγουρα απόλυτα θετικές. Μου εστάλη με εγκατεστημένο το Google Play, αλλά μετά από ένα update που έκανε το eui στην έκδοση 5.5.011s το Play Store σταμάτησε να λειτουργεί, ενώ κάθε φορά που συνδέομαι στο internet μου γράφει ότι "Google Play Services stopped". Προσπάθησα να ακολουθήσω τη διαδικασία καθαρής εγκατάστασης που περιγράφεται στο 1ο post, αλλά ενώ το debugging mode είναι ενεργοποιημένο, το twrp recovery installer μου γράφει "unable to connect to device". Το έψαξα λίγο να δω μήπως φταίνε τίποτα drivers του laptop, εγκατέστησα διάφορους, αλλά χωρίς τύχη. Επισυνάπτω και φωτο απτο μήνυμα του installer. Δεκτή οποιαδήποτε βοήθεια. http://imgur.com/FDOigxA

Να προσθέσω

δεν έπρεπε να κάνεις αναβάθμιση απο το κινητό , γιατί μπαίνει η Κινέζικη και χάνεις το root αν υπήρχε και τα gapps (play store...) φαίνονται αλλά δεν είναι εγκατεστημένα

 

δεν μπορείς να εγκαταστήσεις το recovery με τον κλασικό τρόπο , δεν αναγνωρίζει το κινητό (υπαρκτό το πρόβλημα)

θα το βάλεις με fastboot ,

 

κατέβασε αυτό , http://www.easybytez.com/02l9qy5v5h76

και κάντο αποσυμπίεση στον υπολογιστή σου

απενεργοποίησε το κινητό σου , και πάτα παρατεταμένα και ταυτόχρονα τα ήχος - και το on/off (το δεξί κουμπί)

θα δεις τον πιγκουίνο, είσαι σε fastboot , σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σου

 

γυρίζεις στον φάκελο που αποσυμπίεσες το αρχείο LETV X800 TWRP

και τρέχεις το INSTALL-OVER-FASTBOOT

ακολουθείς τις οδηγίες στο παράθυρο εντολών, κοιτάζοντας το κινητό σου για κάποιο μήνυμα και όταν τελειώσει πατάς παρατεταμένα το δεξί κουμπί on/off του κινητού

 

αν τα καταφέρεις , ακολουθείς τον οδηγό στο πρώτο ποστ , εκεί που λέει Αν στο κινητό μας έχουμε την official rom για να βάλεις π.χ. το play store

 

σου στέλνω π.μ. και αν τα καταφέρουμε , θα τα γράψω και εδώ

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

είμαι κάτοχος ενός letv le 1 και έχω βάλει στο μάτι το x800...

στο ψαξιμο για την καλύτερ δυνατή τιμή έπεσα πάνω σε αυτο

http://www.minideal.net/letv-le1-pro-x800-4g-lte-qualcomm-snapdragon-810-2-0ghz-4-32gb-5-5-inch-2k-screen-smartphone.html

που στην περιγραφή ξεκινάει με 99% ξέρει κανείς τι παίζει?

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

το 99% σημαίνει μεταχειρισμένο σαν καινούργιο ,

ίσως το επισκεύασαν η το δίνουν όπως το πήραν , το έλεγξαν όμως

ίσως να το δίνουν και με εγγύηση , αν δεν το είχα ίσως να το έπαιρνα

πήρε ένας φίλος κάποτε ένα άλλο και δεν κατάλαβε ποτέ ότι ήταν μεταχειρισμένο

καινούργιο κάνει 284 ευρώ , αποφασίζεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,

είναι καλή η διαφορά για να μην το καταλάβω ποτε... είναι όμως ετσι??

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...