Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με την 6s Cuoco από την αρχή κι ενώ αρχικά το GPS κλειδωνε γρήγορα, τώρα τελευταία αργεί πολύ, κατέβασα και το faster GPS από playstore, μήπως κάτι αλλάξει, αλλά τίποτα. Ξέρετε τι μπορεί να επηρεάζει αυτή την αλλαγή συμπεριφοράς με το πέρασμα του χρόνου ? Μήπως το ότι δεν το χρησιμοποιώ συχνά?

στις 2 ερωτήσεις σου , η απάντηση είναι όχι και δεν βοηθάει το faster GPS , μάλλον τυχαίο γεγονός είναι

Μήπως έφτασε η ώρα να περάσεις πάλι την 6s με τα 2 wipe ,(cache και dalvik cache στην αρχή και στο τέλος) και ίσως να δεις διαφορά με αυτήν την 6s που έχεις ?, δεν θα χάσεις τίποτα το ξέρεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα σήμερα από ένα φιλαράκι 200ευρωπουλα.. Είχε δυστυχώς 2γρατζουνιες η οθόνη (δεν φαίνονται όμως ιδιαίτερα) γιατί δεν είχε περάσει το τζάμι που είχε πάρει :(.. Κατά τα άλλα είναι κομπλέ... Φοράει την 6s stable του Ιταλού... Δυστυχώς δεν έχω προσωρινά wifi στο σπίτι για να το φέρω στα μέτρα μου.. Και θέλει πολύ δουλειά ή αλήθεια είναι!

Το μόνο που δεν μου αρέσει στο κινητό είναι το βάρος... Περνάω πολλές ώρες στο κινητό και είναι θέμα για μένα..

 

Κατά τα άλλα άψογο! Αν και μου θυμίζει εποχές nexus που πρέπει να κάνω πολλές μοντιφιες πάλι για να το κάνω όπως θέλω... Είναι και βασικός λόγος που δεν αλλάζα το g2 που έχω λατρέψει!

 

Και πάμε στις ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ;)

1.Τι ρομ μου προτείνετε (για την 10s είδα από ότι διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ) και αν χρειάζεται καμία άλλη εφαρμογή (για κάμερα πχ) αν δεν είναι καλή η μανισια..

Το κύριο για μένα να είναι όσο πιο stable γίνεται

2. Ρεκαβερι πώς μπαίνει;; και ποια να περάσω; έκδοση;;

3.αυτονομια πώς τα πάει;;

4. Κάποιος τρόπος για να κλειδώνει και ξεκλειδώνει με double touch?

 

Αυτά τα ολίγα! Καλώς σας βρήκα στο νήμα

:P

Link to comment
Share on other sites

.....................

Και πάμε στις ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ;)

1.Τι ρομ μου προτείνετε (για την 10s είδα από ότι διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ) και αν χρειάζεται καμία άλλη εφαρμογή (για κάμερα πχ) αν δεν είναι καλή η μανισια..

Το κύριο για μένα να είναι όσο πιο stable γίνεται

2. Ρεκαβερι πώς μπαίνει;; και ποια να περάσω; έκδοση;;

3.αυτονομια πώς τα πάει;;

4. Κάποιος τρόπος για να κλειδώνει και ξεκλειδώνει με double touch?

 

Αυτά τα ολίγα! Καλώς σας βρήκα στο νήμα

:P

καλορίζικο, να το χαρείς

1. οι περισσότεροι έχουν του Ιταλού Multi EUI (όλες τις rom ,θα τις βρεις στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα) , η κάμερα είναι καλή ,

2 , 4 , στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα , Οδηγός "καθαρής" εγκατάστασης custom ROM

3. οι γνώμες διίστανται , εξαρτάτε και από εφαρμογές μας που τρέχουν στο παρασκήνιο κ.λ.π.

πάνω απο 4,5 ώρες για χρήση μιας ημέρας , έχει σχέση και με την οθόνη που φοράει , δεν γίνεται σύγκριση με άλλα κινητά με οθόνη fhd

καλώς όρισες στην παρέα του LeEco (LeTv)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο, να το χαρείς

1. οι περισσότεροι έχουν του Ιταλού Multi EUI (όλες τις rom ,θα τις βρεις στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα) , η κάμερα είναι καλή ,

2 , 4 , στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα , Οδηγός "καθαρής" εγκατάστασης custom ROM

3. οι γνώμες διίστανται , εξαρτάτε και από εφαρμογές μας που τρέχουν στο παρασκήνιο κ.λ.π.

πάνω απο 4,5 ώρες για χρήση μιας ημέρας , έχει σχέση και με την οθόνη που φοράει , δεν γίνεται σύγκριση με άλλα κινητά με οθόνη fhd

καλώς όρισες στην παρέα του LeEco (LeTv)

 

Καλώς σας βρήκα σε ευχαριστώ για όλα...

Link to comment
Share on other sites

στις 2 ερωτήσεις σου , η απάντηση είναι όχι και δεν βοηθάει το faster GPS , μάλλον τυχαίο γεγονός είναι

Μήπως έφτασε η ώρα να περάσεις πάλι την 6s με τα 2 wipe ,(cache και dalvik cache στην αρχή και στο τέλος) και ίσως να δεις διαφορά με αυτήν την 6s που έχεις ?, δεν θα χάσεις τίποτα το ξέρεις

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση tora33, δεν ξέρω αν θα χάσω κάτι, μήπως πειραχτεί το πολύ καλό wi fi που έχω και για το οποίο διαβάζω προβλήματα από άλλους ? Θα τα χάσω όλα τα δεδομένα έτσι?

Αν μπορείς πες μου τη διαδικασία για να το κάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση tora33, δεν ξέρω αν θα χάσω κάτι, μήπως πειραχτεί το πολύ καλό wi fi που έχω και για το οποίο διαβάζω προβλήματα από άλλους ? Θα τα χάσω όλα τα δεδομένα έτσι?

Αν μπορείς πες μου τη διαδικασία για να το κάνω αυτό.

εννοούσα να βάλεις πάλι την 6s , αυτήν που έχεις , μήπως το "μαγαζί" δεν την εγκατέστησε σωστά

αλλά που να την βρούμε την 6s , λένε ότι υπάρχει εδώ https://www.facebook.com/cuoco92/

αν βρεθεί και βάλεις την ίδια δεν θα χάσεις τίποτα από τις εφαρμογές σου ,

(αν κι εγώ θα την περνούσα με όλα τα wipe εκτός του internal storage , και με το titanium backup θα έκανα restore τις εφαρμογές μου)

 

Αν θέλεις να βάλεις την 10s , οδηγίες ξέρεις , στο πρώτο ποστ ,

είναι καλύτερη από την 6s , δεν θα δεις αν θυμάμαι καλά διαφορά στο wifi , αλλά η 6s έχει καλύτερο gps

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εννοούσα να βάλεις πάλι την 6s , αυτήν που έχεις , μήπως το "μαγαζί" δεν την εγκατέστησε σωστά

αλλά που να την βρούμε την 6s , λένε ότι υπάρχει εδώ https://www.facebook.com/cuoco92/

αν βρεθεί και βάλεις την ίδια δεν θα χάσεις τίποτα από τις εφαρμογές σου ,

(αν κι εγώ θα την περνούσα με όλα τα wipe εκτός του internal storage , και με το titanium backup θα έκανα restore τις εφαρμογές μου)

 

Αν θέλεις να βάλεις την 10s , οδηγίες ξέρεις , στο πρώτο ποστ ,

είναι καλύτερη από την 6s , δεν θα δεις αν θυμάμαι καλά διαφορά στο wifi , αλλά η 6s έχει καλύτερο gps

 

Αν κάνω Hard reset δεν είναι το ίδιο? Πρέπει να την επανεγκαταστήσω?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω Hard reset δεν είναι το ίδιο? Πρέπει να την επανεγκαταστήσω?

μπορείς από τις ρυθμίσεις =>restore factory settings , ξέρεις

θα χάσεις όπως είπες τις ρυθμίσεις του κινητού και τις εφαρμογές σου , όχι τους φακέλους των εφαρμογών σου

 

(είναι το ίδιο αν κάνεις από recovery , το , format data=dalvik cache , cache, και data)

 

και θα γίνει όπως σου ήλθε , μάλλον δεν θα είναι root και δεν θα έχει gapps(play store κ.λ.π.) , γιατί νομίζω δεν τα είχε η 6s , τα έβαλαν μετά

 

θα τα βάλεις με recovery

στο πρώτο ποστ , στο, Οδηγός "καθαρής" εγκατάστασης custom ROM , λέει :

"..........................

και θέλουμε να είναι root , και να έχει dapps(play store...)

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

και τα δύο είναι αρχεία .zip όπως η rom , κάνουμε εγκατάσταση από recovery ένα ένα , με , wipe=>dalvik cache και cache πριν και μετά την εγκατάσταση

βάζουμε και το recovery αν δεν το έχουμε , όπως είπαμε παραπάνω...................."

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει από επάνω την 10S νομίζω πως είναι εντάξει θα κρατήσει όλες τις εφαρμογές και θα έχει και την 10 S. Εγώ μετα την 6S και μετα τις περνάω την μια μετα την άλλη 7,8,9,10. Και όταν πέρασα την Flyme, για δοκιμη, πέρασα όλα τα data δηλαδή τις εφαρμογές με restore μόνο τα data. Back up κάνω παντα και αν δεν μου αρέσει κάτι το επαναφέρω. Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω αδερφέ είσαι Θεός.. Αυτό είχα κάνει.. Δεν ήξερα την λειτουργία του και το είχα Ανοιχτό.. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

 

Είχα βάλει το ξυπνητηρι και το πρωι το ακουσα καμπανα. Λεω τι να εγινε. Εν τω μεταξυ η ενταση στη μεση. Μετά μου εκοψε που την προηγουμενη μερα ειχα ενεργοποιηση τη λειτουργια που σου ειπανε.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει από επάνω την 10S νομίζω πως είναι εντάξει θα κρατήσει όλες τις εφαρμογές και θα έχει και την 10 S. Εγώ μετα την 6S και μετα τις περνάω την μια μετα την άλλη 7,8,9,10. Και όταν πέρασα την Flyme, για δοκιμη, πέρασα όλα τα data δηλαδή τις εφαρμογές με restore μόνο τα data. Back up κάνω παντα και αν δεν μου αρέσει κάτι το επαναφέρω.

έτσι λέει στο πρώτο ποστ για ίδιες roms, αν έχουμε όμως προβλήματα με την rom, κάνουμε format data

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με το wifi τη θα κανουμε? εβαλα και την 10ς αλλα δεν δυναμωσε. μαλλον η συσκευη ειναι για πεταμα
Link to comment
Share on other sites

με το wifi τη θα κανουμε? εβαλα και την 10ς αλλα δεν δυναμωσε. μαλλον η συσκευη ειναι για πεταμα

το wifi είναι καλό μέχρι τα περίπου 30 μέτρα , χωρίς εμπόδια , κατεβάζει με αξιοπρέπεια (θα μπορούσε να ήταν καλύτερο )

στο σπίτι μου είναι τέλειο , στην καφετέρια το ίδιο , δεν πιάνει τα μακρινά

 

έχεις πρόβλημα με το wifi π.χ. του σπιτιού σου, η σε όλα τα ρούτερ δεν έχεις καλό σήμα ? αν είναι σε ένα ρούτερ, υπάρχει λύση , την ξέρεις

 

τώρα για το αν η συσκευή θέλει πέταμα , ο φίλος παρακάτω έχει άλλη γνώμη :happy::happy:

εγω το εχω μια εβδομαδα και ειναι ρουκετα. το μονο προβλημα ειναι οτι εχει αδυνατο WIFI οποτε θα το αλλαξω

με την νέα rom marshmallow , θα έχουν αλλάξει τον kernel και αισιοδοξώ ότι θα έχει καλύτερη λήψη wifi και gps , υπομονή 40 με 50 μέρες

 

τέτοια συσκευή εγώ δεν την αλλάζω , πήρα μια κάρτα Q μόνο για data internet , (όχι γιατί δεν με ικανοποιούσε το wifi , για μένα είναι καλό)

έβαλα 10 ευρώ και μου έδωσαν 2.200 mb δωρεάν , και για τους τρις επόμενους μήνες δωρεάν κάθε μήνα 1.000 mb (από τα 10 ευρώ κράτησαν μόνο τον Φ.Π.Α.)

σε άλλους έδωσαν με 8 ευρώ , 1024 mb κάθε Μήνα για σχεδόν έναν χρόνο

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το spemall απαράδεκτο 24 μερες περασαν απο την παραγγελία και ακομη μου λενε βρίσκεται στο warehouse για τελευταιο update,μεχρι να ερθει εχω σκεψεις και για αλλες συσκευές.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

το wifi είναι καλό μέχρι τα περίπου 30 μέτρα , χωρίς εμπόδια , κατεβάζει με αξιοπρέπεια (θα μπορούσε να ήταν καλύτερο )

στο σπίτι μου είναι τέλειο , στην καφετέρια το ίδιο , δεν πιάνει τα μακρινά

 

έχεις πρόβλημα με το wifi π.χ. του σπιτιού σου, η σε όλα τα ρούτερ δεν έχεις καλό σήμα ? αν είναι σε ένα ρούτερ, υπάρχει λύση , την ξέρεις

 

τώρα για το αν η συσκευή θέλει πέταμα , ο φίλος παρακάτω έχει άλλη γνώμη :happy::happy:

 

με την νέα rom marshmallow , θα έχουν αλλάξει τον kernel και αισιοδοξώ ότι θα έχει καλύτερη λήψη wifi και gps , υπομονή 40 με 50 μέρες

 

τέτοια συσκευή εγώ δεν την αλλάζω , πήρα μια κάρτα Q μόνο για data internet , (όχι γιατί δεν με ικανοποιούσε το wifi , για μένα είναι καλό)

έβαλα 10 ευρώ και μου έδωσαν 2.200 mb δωρεάν , και για τους τρις επόμενους μήνες δωρεάν κάθε μήνα 1.000 mb (από τα 10 ευρώ κράτησαν μόνο τον Φ.Π.Α.)

σε άλλους έδωσαν με 8 ευρώ , 1024 mb κάθε Μήνα για σχεδόν έναν χρόνο

 

φιλε μου η συσκευη ειναι κοσμημα... για το wifi λεω που πιανει μονο κοντα στα 5 μετρα... δεν ειναι τοσο σοβαρο προβλημα αλλα μια τετοια συσκευη πρεπει να δουλευει τελεια

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η συσκευη ειναι κοσμημα... για το wifi λεω που πιανει μονο κοντα στα 5 μετρα... δεν ειναι τοσο σοβαρο προβλημα αλλα μια τετοια συσκευη πρεπει να δουλευει τελεια

 

εμενα το wifi δεν εχει κανενα προβλημα!! εγω στο touch βλεπω οτι υστερει λιγο! καμια φορα ειδικα στο whats app και στο viber για να πατησω αποστολη μπορει να πατησω 4-5 φορες! αν δεν υπηρχε αυτο το θεματακι απλα θα μουν 1000% ενθουσιασμενος και ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα και βλεπω αρκετα προβληματα και μηδενικη υποστηριξη σε μια τοσο ακριβη συσκευη. Μηπως δεν ειναι και τοσο καλη αγορα?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα και βλεπω αρκετα προβληματα και μηδενικη υποστηριξη σε μια τοσο ακριβη συσκευη. Μηπως δεν ειναι και τοσο καλη αγορα?

Υποστήριξη :

κάθε βδομάδα υπήρχε δοκιμαστική rom και κάθε μήνα η σταθερή μέχρι τις 28-1-2016 , και θα συνεχιστεί αυτό

(φτιάχνουν την 6, marshmallow, και είπαν ότι θα αργήσει η δοκιμαστική και σταθερή rom 2 μήνες , ελπίζω σε 40 μέρες να την έχουμε)

 

Προβλήματα :

το wifi είναι σταθερό , χωρίς διακοπές , αλλά δεν πιάνει τα πολύ μακρινά και στην τελευταία rom έτυχε το gps να μην κλειδώνει δορυφόρους ακαριαία , όπως στις προηγούμενες roms

 

τι να πω , αν ρωτήσεις 10 άτομα για κάποιο θέμα , θα πάρεις 10 διαφορετικές απαντήσεις

 

πολλοί σε άλλο κινητό , έλεγαν ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ , άλλοι το πούλησαν και άλλοι το έβαλαν σε αγγελία

στο ίδιο κινητό , εγώ ξεχνάω να το φορτίσω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6575219#post6575219

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα και βλεπω αρκετα προβληματα και μηδενικη υποστηριξη σε μια τοσο ακριβη συσκευη. Μηπως δεν ειναι και τοσο καλη αγορα?

 

Τόσο ακριβή συσκευή? Με αυτά που φοράει είναι ακριβή?

Μια χαρά είναι το κινητακι..

Απλά δεν προοριζόταν για Ελλάδα! Οπότε αναγκαστικά πρέπει να παίξεις με το λειτουργικό του.. Και προφανώς θα αντιμετώπισουμε όλοι κάποιο πρόβλημα κάπου στο software με κάποια ρομ.

Όποιος δεν έχει όρεξη και γνώσεις ας πάρει ένα άλλο κινητό καλύτερα.. Με το ανάλογο τίμημα...

Προβλήματα στο hardware προσωπικά δεν έχω δει ακόμα για τις 24ωρες που το έχω. Μόνο ότι δεν έχει δυνατό σήμα στο WiFi..

Δεν το λες και μοναδικό το κινητό αλλά σε καμία περίπτωση δεν το λες ακριβό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...να πω και εγω την αποψη μ..εγω μπορω να το συγκρινω μονο με οτι εχω δουλεψει...απο samsung s5 lenovo a806 meizu mx5...δεν νομιζω οτι το ακουμπαει τιποτα..βλεπω και το s6 του κουνιαδου μ..το κινητο ειδικα για αυτα που κοστιζει απλα δεν υπαρχει..απο κατασκευη, οθονη,ανοιγμα εφαρμογων..κ.α...προσωπικα με την 42ε δεν εχω θεμα με το wifi..ισως..ισως να φορτωνει λιγο αργα..αλλα συνδεομαι και με του γειτονα απεναντι(καπου)και στο σπιτι κανονικα..και σε μαγαζια κανενα θεμα..gps δεν ετυχε να δοκιμασω..μπαταρια οκ μπορουσε και καλυτερα..ειδα διαφορα απο την 6s..αλλα οκ....με την οθονη που φοραει λογικα πραματα..οποιο και να δεις απο παρομοια κινητα τα ιδια πανω κατω καταναλωνουν..σιγουρα δεν θα το παρει καποιος που δεν θελει να ασχοληθει με rom...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τέρας τα έχουμε ξαναπεί, μια υποχώρηση θέλει στο wifi αλλά όσον αφορά την απόσταση μόνο από το router, αποσυνδέσεις δεν έχω ποτέ. Κατά τα άλλα εγώ δεν έχω θέμα ούτε με την αφή της οθόνης και η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατάει άνετα 4 ώρες οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Εγω δίπλα στο ρουτερ σχεδον και εχω αποσυνδέσεις πάντως.

ίσως να φταίει το ρούτερ σου , αν το κάνει και σε άλλες συσκευές σου π.χ laptop, κινητά . τους ζητάς καινούργιο ρούτερ φυσικά δωρεάν

(εγώ δεν έχω αποσυνδέσεις)

αν το κάνει και σε άλλα ρούτερ π.χ. καφετέρια , να το κοιτάξουμε όλοι μας

 

βγήκε η official 11s

version 5.5.011s

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω την 6s cuoco. Δεν παίρνει ota update αυτή; Γιατί μου βγάζει να κατεβάσω την αναβάθμιση και μόλις πατάω download μου βγάζει "Download failed:MD5 error-invalid download.

Πρέεπει να την κατεβάσω και να την βάλω μέσω recovery;

Link to comment
Share on other sites

ίσως να φταίει το ρούτερ σου , αν το κάνει και σε άλλες συσκευές σου π.χ laptop, κινητά . τους ζητάς καινούργιο ρούτερ φυσικά δωρεάν

(εγώ δεν έχω αποσυνδέσεις)

αν το κάνει και σε άλλα ρούτερ π.χ. καφετέρια , να το κοιτάξουμε όλοι μας

 

βγήκε η official 11s

 

Οτι εχω αποσυνδέσεις και σε αλλη συσκευη, ισχύει. Θα το κοιτάξω. Σ ευχαριστώ.

Αφου βγηκε η 11 περιμενουμε του cuoco?

 

@kgianno_82 Ναι σε ότι ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...