Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

Θα ήθελα λίγο τις γνώμες σας...!!!

Ποιες νομίζετε ότι είναι οι καλύτερες εφραρμογές που πρέπει να έχουμε για το X800..

κατεβάζω και οι περισσότερες άχρηστες...

1)Για διαχείριση των Apps (διαγραφή κτλ.)

2)Eφαρμογή για την Διαχείριση μνήμης (λέω ότι εχω 2 g ελεύθερα-μπορώ να ελευθερώσω κι'άλλο???χρησιμοποιούνται από το σύστημα 2g??)

3)Nova ή Αpex?

4)Gps App (free Και αξιόπιστο)

5)υπάρχει κάποια εφαρμογή για τα notifications??

6)...

 

Και γενικά εφαρμογές που θα κάνουν την ζωή μας για την χρήση του Χ800 πιο εύκολη... Απο το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο..

(ξέρω για κάθε άτομο έχει τις δικές του απαιτήσεις..μιλάω σε γενικό πλαίσιο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

Θα ήθελα λίγο τις γνώμες σας...!!!

Ποιες νομίζετε ότι είναι οι καλύτερες εφραρμογές που πρέπει να έχουμε για το X800..

κατεβάζω και οι περισσότερες άχρηστες...

1)Για διαχείριση των Apps (διαγραφή κτλ.)

2)Eφαρμογή για την Διαχείριση μνήμης (λέω ότι εχω 2 g ελεύθερα-μπορώ να ελευθερώσω κι'άλλο???χρησιμοποιούνται από το σύστημα 2g??)

3)Nova ή Αpex?

4)Gps App (free Και αξιόπιστο)

5)υπάρχει κάποια εφαρμογή για τα notifications??

6)...

 

Και γενικά εφαρμογές που θα κάνουν την ζωή μας για την χρήση του Χ800 πιο εύκολη... Απο το πιο απλό μέχρι το πιο σύνθετο..

(ξέρω για κάθε άτομο έχει τις δικές του απαιτήσεις..μιλάω σε γενικό πλαίσιο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

σε ολα μου τα κινητα ειχα παντα tittanium backup,greenify,airdroid,es file explorer..η μνημη δεν χρειαζεσαι κατι ,σχεδον 2g ελευθερη εχει τι να την κανεις παραπανω?

εχω νοβα πανω αλλα απο gps σπασμενα igo kai sygik.

notification δεν μου δουλευει σωστα κανενα αππ με τις 8-9 s roms.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποιες νομίζετε ότι είναι οι καλύτερες εφραρμογές που πρέπει να έχουμε για το X800..

κατεβάζω και οι περισσότερες άχρηστες...

1)Για διαχείριση των Apps (διαγραφή κτλ.)

2)Eφαρμογή για την Διαχείριση μνήμης (λέω ότι εχω 2 g ελεύθερα-μπορώ να ελευθερώσω κι'άλλο???χρησιμοποιούνται από το σύστημα 2g??)

3)Nova ή Αpex?

4)Gps App (free Και αξιόπιστο)

5)υπάρχει κάποια εφαρμογή για τα notifications??

6)...

 

1) titanium backup / link2sd

2) Όχι μόνο δεν τη χρειάζεσαι... στο τέλος περισσότερα προβλήματα δημιουργούν από όσα λύνουν. Η συσκευή σου έχει άπλετη ram, άστη να τη διαχειριστεί όπως θέλει.

3) Here Maps

5) -

6)...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ολα μου τα κινητα ειχα παντα tittanium backup,greenify,airdroid,es file explorer..η μνημη δεν χρειαζεσαι κατι ,σχεδον 2g ελευθερη εχει τι να την κανεις παραπανω?

εχω νοβα πανω αλλα απο gps σπασμενα igo kai sygik.

notification δεν μου δουλευει σωστα κανενα αππ με τις 8-9 s roms.

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί tittanium backup τι στιγμή που έχουμε από TWRP έχω και backup και restore.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί tittanium backup τι στιγμή που έχουμε από TWRP έχω και backup και restore.

 

Γιατί το titanium backup κάνει πολλά περισσότερα πράγματα εκτός από backup & restore.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.απο χθες εχω την 9ς με το fix για wifi k μπαταρια.το φορτισα 100% εκανα battery calibration

κ τα αποτελεσματα

21ωρες κ 17 λεπτα ΑΝΟΙΚΤΟ.

οθονη 2ωρες κ 37 λεπτα

wifi 10 ωρες κ 22λεπτα

viber 14 λεπτα

κλησεις 3λεπτα 42 δευτερα

ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ...26%.....

:(

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τελικά σήμερα την 9s και παρατηρώ ότι μου βγάζει χειρότερες φωτό από πριν τι συμβαίνει ξέρει κάποιος; Πιο πριν είχα την 6 s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλεφωνο εντος ολίγου φευγευ απο το παράθυρο. Όποιος περναει απο κατω να το πιασει. Περασα το patch για το wifi και σταματησε να διαβάζει τη μια sim. Έλεος! Αυτο δεν ειναι τηλέφωνο. Το γεφυρι της Άρτας είναι

 

Ολα οκ. .Ελπιζω στην πορεία να μη βγάλει κανα κουλο παλι(θα το αφησω μερικες μερες εντελως στοκ χωρις εφαρμογες. Βαρέθηκα

 

Αν το πειράζετε συνέχεια, θα τα παίξει στο τέλος. Βάλε, βγάλε, βάλε, βγάλε, ρομ, πατς... Τηλέφωνο είναι, όχι ρόκι μπαλμπόα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.απο χθες εχω την 9ς με το fix για wifi k μπαταρια.το φορτισα 100% εκανα battery calibration

κ τα αποτελεσματα

21ωρες κ 17 λεπτα ΑΝΟΙΚΤΟ.

οθονη 2ωρες κ 37 λεπτα

wifi 10 ωρες κ 22λεπτα

viber 14 λεπτα

κλησεις 3λεπτα 42 δευτερα

ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ...26%.....

:(

 

Με 8ς τοση οθονη βγαζω. Με 6ς μολις το πηρα επιανα 4 ωρες τουλαχιστον. Μηπως να παμε πισω;

Link to comment
Share on other sites

Με 8ς τοση οθονη βγαζω. Με 6ς μολις το πηρα επιανα 4 ωρες τουλαχιστον. Μηπως να παμε πισω;

 

Δοκίμασα χτες 6s και 9s Ιταλού και Rushrom και κατέληξα στο 6s του Ιταλού..Wifi πιο δυνατό,Gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και είναι πολυυύ πιο γρήγορη Rom...αγκομάχησα λίγο βέβαια γιατί έτρεχα να "κόψω" τη mirosim σε nano για να τη δει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χτες 6s και 9s Ιταλού και Rushrom και κατέληξα στο 6s του Ιταλού..Wifi πιο δυνατό,Gps δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και είναι πολυυύ πιο γρήγορη Rom...αγκομάχησα λίγο βέβαια γιατί έτρεχα να "κόψω" τη mirosim σε nano για να τη δει.. :)

 

Δε θα πω κάτι καινούργιο, είμαι με 6s Cuoco από την αρχή και δεν έχω κανένα πρόβλημα από όσα διαβάζω ότι αντιμετωπίζουν όσοι "αναβαθμίζονται" σε 8 και σε 9s.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προβλήματα αντιμετωπίζουν αυτοί που αναβαθμίζονται σε 8 και 9, αλλά εγώ που πήρα όλες τις αναβαθμίσεις του Ιταλού από την 5 και μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα κάθε μία είναι και καλύτερη από την προηγούμενη. Αυτό που παρατήρησα στην 9 είναι σίγουρα η καλύτερη διαχείριση της μνήμης. Μην αποθαρύνετε τους συμφορουμίτες να κάνουν τις αναβαθμίσεις. Για κάποιο λόγο λέγονται αναβαθμίσεις. Και δε μπορώ να πιστέψω ότι η 6 δουλεύει καλύτερα από την 8 ή την 9.Μάλλον κάτι δεν γίνεται σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προβλήματα αντιμετωπίζουν αυτοί που αναβαθμίζονται σε 8 και 9, αλλά εγώ που πήρα όλες τις αναβαθμίσεις του Ιταλού από την 5 και μετά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα κάθε μία είναι και καλύτερη από την προηγούμενη. Αυτό που παρατήρησα στην 9 είναι σίγουρα η καλύτερη διαχείριση της μνήμης. Μην αποθαρύνετε τους συμφορουμίτες να κάνουν τις αναβαθμίσεις. Για κάποιο λόγο λέγονται αναβαθμίσεις. Και δε μπορώ να πιστέψω ότι η 6 δουλεύει καλύτερα από την 8 ή την 9.Μάλλον κάτι δεν γίνεται σωστά.

αν μπεις στο κινεζικο φορουμ θα δεις οτι τα ιδια ακριβως παραπονα εχουν κ οι Κινεζοι κατοχοι.ολα αρχισαν με την μεταβαση απο ΕUI 5 σε EUI 5.5

K μενα μου αρεσει το EUI σαν λειτουργικο αλλα δεν μπορω να ειμαι με τον φορτιστη στην τσεπη.μεχρι στιγμης δεν εχω αλα θεματα με την τελευταια,μονο μπαταρια που εξαντλειται για πλακα(κ το τηλ μπαινει σε deep sleep)ME THN flyme εκτος του μηνυματοσ google service has stopped ,που το πεταει στο ασχετο βγαζω με χρηση της συσκευης σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ πρωτα απο ολα κ οχι σαν tablet 3 μερες,εχω 5+ωρες οθονη για πλακα χωρις να κανω battery calibration ,ουτε να περιμενω φορτισεις κ αποφορτισεις 3 φορες.Να επισημανω οτι βασιζεται στην 32E(Νομιζω ηταν ακομη EUI 5).

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες με κινητό έχω να βγάλω απ το 3310. Είχες ξανά 5.5 ίντσες κινητό Android που να σου βγαζε πάνω από 1,5 μέρα?
Link to comment
Share on other sites

ναι ενα lenovo k 920.δεν παιζω παιχνιδια,μονο κλησεις κ κανα viber κ ιντερνετ με wifi.οταν γραφω 3 μερες εννοω οτι κραταει απο δευτερα πρωι μεχρι τεταρτη αργα το απογευμα με τη χρηση που κανω.(το lenovo εβγαζε 6μιση ωρεσ οθονη, αλλα ειχε 4000ma μπαταρια κ τον 801..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω παιχνίδια, μιλάω περίπου 30 λεπτά, το WiFi είναι μόνιμα ανοιχτό, η φωτεινότητα είναι 2 χιλιοστά κάτω από το max και με το ζόρι θα φτάσει μέχρι τις 18:00 από τις 6:00 που ξυπνάω. Το honor 3x που είχα πριν με 720p οθόνη είχε την ίδια αυτονομία. Άρα μόνο ευχαριστημένος μπορώ να είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τοσο ασχημα τα πραγματα στην 9s παιδια.δεν ειναι τερας αυτονομιας αλλα δε εχω και διαφορες μεγαλες απο το xiaomi mi3 που ειχα πριν.ολα ειναι θεμα ρυθμισεων.και χρησης βεβαια.δεν υπαρχουν ευκολα τηλ με 2κ οθονη,8πυρηνο να εχουν πανω απο 1 μερα χρησης..

https://www.dropbox.com/sc/8nn7s7g6qc5cjs4/AAD_B3_7o3g-DeN1PpiYOyHJa

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις στο κινεζικο φορουμ θα δεις οτι τα ιδια ακριβως παραπονα εχουν κ οι Κινεζοι κατοχοι.ολα αρχισαν με την μεταβαση απο ΕUI 5 σε EUI 5.5

K μενα μου αρεσει το EUI σαν λειτουργικο αλλα δεν μπορω να ειμαι με τον φορτιστη στην τσεπη.μεχρι στιγμης δεν εχω αλα θεματα με την τελευταια,μονο μπαταρια που εξαντλειται για πλακα(κ το τηλ μπαινει σε deep sleep)ME THN flyme εκτος του μηνυματοσ google service has stopped ,που το πεταει στο ασχετο βγαζω με χρηση της συσκευης σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ πρωτα απο ολα κ οχι σαν tablet 3 μερες,εχω 5+ωρες οθονη για πλακα χωρις να κανω battery calibration ,ουτε να περιμενω φορτισεις κ αποφορτισεις 3 φορες.Να επισημανω οτι βασιζεται στην 32E(Νομιζω ηταν ακομη EUI 5).

 

Με 6s Ιταλού παρατήσρησα στο multiscore του geekbench 3 300-400 score πιο πάνω (νομίζω 4620-70) και στο seascape γύρω στα 3 frames σε σχέση με 8s & 9s..έκανα freeze και τα system updates και προς το παρόν όλα super! :D

Link to comment
Share on other sites

Τεστ σε wifi σήμερα....με την 09ς με το patch κ με την flyme 4..καλύτερη του ιταλού..παρόλα αυτά ο φίλος με το samsung smg355 (galaxy core 2)με κορόιδευε που φόρτωνα τόσο αργά τις σελίδες....άντε να βγει το xiaomi mi5 να το πετάξω....με την flyme δεν άνοιγαν καν οι σελίδες..ο άλλος σερφαριζε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Με την 6s και την 7s του Ιταλού δεν ειχα κανένα προβλημα πάντως.

Απο τη στιγμή που δεν εχει βγει aosp/cm της προκοπής , μεινετε με την καλυτερη ρομ που μπορει να δώσει ο Ιταλος.

Link to comment
Share on other sites

ξαναγυριζω στην 06s....θα την δοκιμασω κ αυτην,παντως η συσκευη θα φυγει συντομα..πολυ ωραιο hardware,value for money αλλα........ΠΑΣΧΕΙ σε λογισμικο.δεν ειναι λογικο να βγαινει καθε βδομαδα αναβαθμιση ,να μην αλλαζει τπτ σε βασικες λειτουργιες που πασχουν κ αντι αυτου να φτιαχνουν το ημερολογιο οι κινεζοι.ειχα κ αλλο κινεζικο(xiaomi mi3)κ δεν υστερουσε σε αυτους τους τομεις.....

ελπιζα οταν εδωσα το Χ600 οτι ο μεγαλος αδελφος θα ηταν πιο προσεγμενος..δυστυχως ομως απο εμφανιση σκιζουμε αλλα απο ουσια......

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

το παν ειναι το software και η υποστηριξη.τα speqs και η εμφανιση απο μονα τους δεν αρκουν δυστηχως.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...