Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να κανεις restore ΜΟΝΟ TA DATA ΑΠΟ το backup της 8s στην 9s ;)

 

Για κάντο λήγω πιο λιανά. Να μπω σε TWRP και να κάνω restore και να κάνω επιλογή μόνο τα Data.

Αλλά όλη η δομή του λειτουργικού είναι τελείως διαφορετική δεν ξέρω αν κατάλαβες δεν έχει το κουμπί στο κέντρο κάτω με τις τελίτσες που σε γυρίζουν στην σελίδα με τις εφαρμογές όλες οι εφαρμογές είναι τώρα χύμα εμπρός.

Θα πιάσει μια τέτοια επιλογή.

Και όμως εγινε αλλά άλλαξε όλο το interface εγινε όπως η 8S. Θα πάρω ένα Buck Up και θα ξαναφορτώσω την 9S όπως ήταν από την μαμά για να έχω και μια διαφορετική άποψη.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάντο λήγω πιο λιανά. Να μπω σε TWRP και να κάνω restore και να κάνω επιλογή μόνο τα Data.

Αλλά όλη η δομή του λειτουργικού είναι τελείως διαφορετική δεν ξέρω αν κατάλαβες δεν έχει το κουμπί στο κέντρο κάτω με τις τελίτσες που σε γυρίζουν στην σελίδα με τις εφαρμογές όλες οι εφαρμογές είναι τώρα χύμα εμπρός.

Θα πιάσει μια τέτοια επιλογή.

ΔΕΝ ΕΧΩ τον μαμα launcher αλλα δοκιμασε το,δεν χανεις τπτ

ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ την 9s του cuoco εβαλα την σημερινη flyme.ανεβαζω φωτο κ θα καταλαβεις γιατι!!!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως εγινε αλλά άλλαξε όλο το interface εγινε όπως η 8S. Θα πάρω ένα Buck Up και θα ξαναφορτώσω την 9S όπως ήταν από την μαμά για να έχω και μια διαφορετική άποψη.

Στην 9S έχει αλλάξει τα Κινέζικα σε Αγγλικά. Είναι η πρώτη διαφορά που είδα θα έχει και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

http://s13.postimg.org/f3p3n364n/flym3eeeeeeeeeeeee.jpghttp://s18.postimg.org/5aju3nnex/Screenshot_2016_01_11_19_31_18.jpg

Απο οτι φαινετε ΑΚΟΜΑ να φτιαξουν το σημα του wifi οι κινεζοι της letv.οι φωτο ειναι στο ιδιο σημειο μεσα στο σπιτι!!!!η φωτο με το δυνατοτερο σημα ειναι με την FLYME, η αλλη με την 9ς του Ιταλου....

H πλακα ειναι οτι η flyme 4.5.4.4 ειναι βασισμενη στην 39Ε...Μαλλον πρεπει να προσλαβουν προγραμματιστες...στα υπολοιπα ισχυουν οτι κ στην προηγουμενη εκδοση της(μπαταρια φυσικα δεν εχω προλαβει να δοκιμασω)

Link to comment
Share on other sites

Το MD5 τι είναι. Ο z953rr πέρασε πρώτα το md5 και μετα την rom.

 

To MD5 είναι απλά μία σειρά χαρακτήρων που έχει δημιουργηθεί με βάση το zip ώστε να ελέγχεται η ακεραιότητα του (αν αλλάξει κάποιος κάτι στο zip, αλλάζει και το MD5 του, πράγμα που μπορεί να εξακριβωθεί από κάποια utility που υπάρχουν για το σκοπό αυτό, όπως το md5sum). Αν τσεκαριστεί το αντίστοιχο κουτάκι στο TWRP όταν γίνεται η εγκατάσταση του zip, ελέγχεται η ακεραιότητα του με βάση το περιεχόμενο του αρχείου MD5. To MD5 που συνοδεύει το 9s του Cuoco έχει αυτό το περιεχόμενο (το βλέπεις εύκολα με οποιονδήποτε text editor)

 

90a6db371faada300be234d87616394e *X1_X800-ROW-v2.3-CUOCO92-5.5.009S.zip

Link to comment
Share on other sites

την εχεις βρειτην τελευταια?δωσε link μην ανεβαζω τσαμπα...:)

 

ειμαι δουλεια οποτε δνε μπορω να την κατεβασω ,ειδικα απο εκεινο το κινεζικο..ειχα ομως την 8s και πηγα στην 9s ,με επαναφορα ολων τοβ προγραμματων μ τιτανιουμ χωρι προβλημα..παιδια αντε βαλτε κανα λινκ για γρηγορο download ναι παιξω το υπολοιπο της βαρδιας μου χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι δουλεια οποτε δνε μπορω να την κατεβασω ,ειδικα απο εκεινο το κινεζικο..ειχα ομως την 8s και πηγα στην 9s ,με επαναφορα ολων τοβ προγραμματων μ τιτανιουμ χωρι προβλημα..παιδια αντε βαλτε κανα λινκ για γρηγορο download ναι παιξω το υπολοιπο της βαρδιας μου χαχαχα

ετοιμοι

FLYME X800 4.5.4.4

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7Zm9tUFB3NDAwTUU/view?usp=sharing

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

 

ωραιος..να σαι καλα.για να δουμε λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα η συσκευή μου ήρθε έτοιμη με την 6ς του Ιταλού. Για να πάω στην 9ς την περνάω κατευθείαν η πάω με τη σειρά; 7ς 8ς Κ μετά την 9ς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα η συσκευή μου ήρθε έτοιμη με την 6ς του Ιταλού. Για να πάω στην 9ς την περνάω κατευθείαν η πάω με τη σειρά; 7ς 8ς Κ μετά την 9ς;

Κατευθείαν την 9.

Link to comment
Share on other sites

Η 9S είναι τελείως διαφορετική από την 8S δεν μπορεί να την περάσεις από επάνω και να κρατήσεις όλα τα apps που είχες πριν. Μόνο φωτογραφίες μου έχει κράτηση και μουσική.

Όλα τα apps είναι στις πρώτες σελίδες. Δηλαδή είναι όλα μπροστά, πρέπει να στήσουμε το κινητό από την αρχή, πολύ δουλειά μπροστά μας.

Εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα και έκανα restore και ξανά από την αρχή install τελικά το έψαξα και μετα κατάλαβα τη συμβαίνει.

 

Υπάρχει ασφαλής τροπος δλδ να κανουμε update και να σωθούν αππς και τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες? Γιατι μου βγάζει το ιδιο

Έκανα μετονομασία σε .zip το md5 πέρασα αυτό Κ μετά τη ρομ.

Αλλά έχω ένα πρόβλημα τώρα δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα για τις κλήσεις να πάρω τηλέφωνο. Μου λέει ότι έχει σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ασφαλής τροπος δλδ να κανουμε update και να σωθούν αππς και τα πάντα;

δεν ξέρω με ποια rom είσαι και ποια θα βάλεις

εάν είσαι π.χ. με την rom του Ιταλού και εγκαταστήσεις πάλι του Ιταλού σε recovery θα επιλέξεις wipe cache και wipe cache dalvik και θα φλασάρεις , δεν θα χάσεις τίποτα

αν τσεκαρεις το system , δεν μπορείς να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό σου , πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε rom , και δεν θα χάσεις τίποτα

(αν είμαστε με την μαμά rom και το κάνουμε root και βάλουμε gapps , και εγκαταστήσεις την μαμά rom , θα χάσεις το root και gapps

εάν είμαστε με άλλη rom εκτός της μαμάς και εγκαταστήσουμε το recovery και εγκαταστήσουμε την μαμά rom , θα χάσουμε το recovery

όλα αυτά μπορούμε να τα εγκαταστήσουμε πάλι)

 

γενικά :

το md5 είναι πληροφοριακό (είναι : 41e28f1c442cabf76846d7e5d23c7bfa) για να δούμε αν κατεβάσαμε την rom σωστά και αν αντιστοιχεί στο αρχείο της rom

έλεγχος

π.χ. εδώ

http://www.winmd5.com/?rid=winmd5

(υπάρχουν και εφαρμογές για κινητά και windows , md5 checker)

 

η κοιτάμε το αρχείο της rom που κατεβάσαμε αν έχει τα σωστά mb (και εμπιστευόμαστε ότι την κατεβάσαμε σωστά)

 

δεν φλασάρουμε το md5

αν δεν εγκατασταθεί η rom , προσπαθούμε δεύτερη φορά , κάνοντας Reboot σε recovery για να δει την rom σωστά (σε μένα την πήρε με την πρώτη) ,

αν κάποια εφαρμογή δεν τρέχει σωστά π.χ. στις κλήσεις λέει ότι έχει σταματήσει , φλασάρουμε πάλι την rom , αν σβήσουμε τα δεδομένα της εφαρμογής και επανεκκίνηση , ίσως δεν πιάσει (έτυχε και σε μένα με την μαμά rom)

 

Ο Ιταλός απο την 9s και μετά θα ακολουθεί την μαμά rom , (γιαυτό βλέπουμε τις εφαρμογές μας στις επιφάνειες εργασίας του κινητού μας )

 

Αν ακολουθούμε τα update κάποιας rom ,

σε recovery δεν χρειάζεται να επιλέξουμε data , αρκούν τα δύο wipes ,

data κάνουμε όταν αλλάζουμε rom διαφορετικού dev

Ο Ιταλός όμως άλλαξε την rom , άρα από 8s σε 9s θα επιλέξουμε σε recovery και το data δυστυχώς και θα χαθούν οι ρυθμίσεις μας και οι εφαρμογές, στην επόμενη δεν θα χρειαστεί να κάνουμε data ελπίζω

 

εγώ τις εφαρμογές μου τις κρατάω στο titanium backup και τις επαναφέρω σε λίγα λεπτά

(το πρόγραμμα ως γνωστόν, κάνει πάρα πολλά , π.χ. παγώνει Κινέζικες εφαρμογές και αν όλα πάνε καλά δεν επηρεάζουν οι εφαρμογές το κινητό μας , παίρνουμε backup τις Κινέζικες εφαρμογές τις κάνουμε απεγκατάσταση , αν πάει κάτι στραβά , τις επαναφέρουμε με το titanium backup)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω με ποια rom είσαι και ποια θα βάλεις

εάν είσαι π.χ. με την rom του Ιταλού και εγκαταστήσεις πάλι του Ιταλού σε recovery θα επιλέξεις wipe cache και wipe cache dalvik και θα φλασάρεις , δεν θα χάσεις τίποτα

αν τσεκαρεις το system , δεν μπορείς να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό σου , πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε rom , και δεν θα χάσεις τίποτα

(αν είμαστε με την μαμά rom και το κάνουμε root και βάλουμε gapps , και εγκαταστήσεις την μαμά rom , θα χάσεις το root και gapps)

 

γενικά :

το md5 είναι πληροφοριακό (είναι : 41e28f1c442cabf76846d7e5d23c7bfa) για να δούμε αν κατεβάσαμε την rom σωστά και αν αντιστοιχεί στο αρχείο της rom

έλεγχος

π.χ. εδώ

http://www.winmd5.com/?rid=winmd5

(υπάρχουν και εφαρμογές για κινητά και windows , md5 checker)

 

η κοιτάμε το αρχείο της rom που κατεβάσαμε αν έχει τα σωστά mb (και εμπιστευόμαστε ότι την κατεβάσαμε σωστά)

 

δεν φλασάρουμε το md5

αν δεν εγκατασταθεί η rom , προσπαθούμε δεύτερη φορά , κάνοντας Reboot σε recovery για να δει την rom σωστά (σε μένα την πήρε με την πρώτη) ,

αν κάποια εφαρμογή δεν τρέχει σωστά π.χ. στις κλήσεις λέει ότι έχει σταματήσει , φλασάρουμε πάλι την rom , αν σβήσουμε τα δεδομένα της εφαρμογής και επανεκκίνηση , ίσως δεν πιάσει (έτυχε και σε μένα με την μαμά rom)

 

Ο Ιταλός απο την 9s και μετά θα ακολουθεί την μαμά rom , (γιαυτό βλέπουμε τις εφαρμογές μας στις επιφάνειες εργασίας του κινητού μας )

 

Αν ακολουθούμε τα update κάποιας rom ,

σε recovery δεν χρειάζεται να επιλέξουμε data , αρκούν τα δύο wipes ,

data κάνουμε όταν αλλάζουμε rom διαφορετικού dev

Ο Ιταλός όμως άλλαξε την rom , άρα από 8s σε 9s θα επιλέξουμε σε recovery και το data δυστυχώς και θα χαθούν οι ρυθμίσεις μας και οι εφαρμογές, στην επόμενη δεν θα χρειαστεί να κάνουμε data ελπίζω

 

εγώ τις εφαρμογές μου τις κρατάω στο titanium backup και τις επαναφέρω σε λίγα λεπτά

(το πρόγραμμα ως γνωστόν, κάνει πάρα πολλά , π.χ. παγώνει Κινέζικες εφαρμογές και αν όλα πάνε καλά δεν επηρεάζουν οι εφαρμογές το κινητό μας , παίρνουμε backup τις Κινέζικες εφαρμογές τις κάνουμε απεγκατάσταση , αν πάει κάτι στραβά , τις επαναφέρουμε με το titanium backup)

 

Οποτε για να καταλαβουμε και οι αρχαριοι απο 9s rusch σε flyme πχ πρεπει να κανεις wipe data και τα 2 standard wipes σωστα? Και καθε φορα που κανουμε wipe data χανουμε ρυθμισεις συσκευης και εφαρμογες? Το titanium backup καθε φορα που αλλαζεις rom το κανεις install?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε για να καταλαβουμε και οι αρχαριοι απο 9s rusch σε flyme πχ πρεπει να κανεις wipe data και τα 2 standard wipes σωστα?

Και καθε φορα που κανουμε wipe data χανουμε ρυθμισεις συσκευης και εφαρμογες?

Το titanium backup καθε φορα που αλλαζεις rom το κανεις install?

recovery=>wipe=>ADVANCED WIPE , =>τα επιλέγεις όλα εκτός απο Internal storage

ναι αν επιλέξουμε το Data χάνουμε ρυθμίσεις , εφαρμογές, αλλά όχι τους φακέλους μας

μετά το κάνουμε root , εγκατάσταση το titanium backup και επαναφορά μόνο τις δικές μας εφαρμογές (όχι του συστήματος)

όταν επιλέγουμε σε recovery το data , που σημαίνει θα βάλουμε διαφορετική rom , θα χαθούν οι εφαρμογές μας μαζί και το titanium backup

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε. Την πέρασα, μέχρι στιγμής όλα καλά. Για μπαταρία κλπ αργότερα.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάνω screenshot και μου λέει πως δεν έχει χώρο για αποθήκευση. Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα.

 

Δοκίμασα να φορτώσω την καινούργια flyme και δεν γίνεται τίποτα, μου βγάζει ότι και να του έκανα no MD5 file found.

 

Είναι τρελό ενώ σου γραφεί το fail από κάτω στην φορτώνει.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρατήρησα ότι μου "κλείνανε" εφαρμογές όπως messenger,email app,whatsapp,opera (όχι όλες μαζί) μετά από λίγο παρόλο δεν είχα βάλει κάνα παιχνίδι και δε το θεωρούσα φυσιολογικό με 4gb ram..

Νομίζω ότι το βρήκα τι γίνεται..στη μπαταρία power saving management ->advanced power saving->Smart battery for apps

Απενεργοποίησα τις εν λόγω εφαρμογές και δε κλείνουν προς το παρόν και είναι νομίζω και πιο σπιρτόζικες :D

Μιλάω για official rom 9s

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, φόρτωσα την flyme μετα από επάνω έκανα restore αλλά μόνο Data και μου φόρτωσε μόνο τα apps αλλά δεν δούλευε σωστά έβγαζε όλο pop up και στο τέλος ξαναφόρτωσα στην 9S.

Το πρόβλημα παραμένει με το screenshot αδύνατη η αποθήκευση του screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παραμένει με το screenshot αδύνατη η αποθήκευση του screenshot.

 

Με τη μαμά ρομ δεν το έχω αυτό το θέμα πάντως

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια FLYME

μπαταρια

4ωρες κ 50 λεπτα ανοικτο

οθονη 1ωρα κ 6 λεπτα

wifi συνεχεια ανοικτο

κλησεις 12 λεπτα

κ 2 φορες Antutu

83% ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ Μπαταρια..

καλα ειναι νομιζω.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...