Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έβαλα αρχικά την 8s νομίζω ότι κι εγώ είχα σβήσει το system, και μετά δεν μπορούσε να μπει σε cellular δίκτυο, αν και έβρισκε την sim. Έστρωσε μόνο με επαναφορά του backup της αρχικής 6s (τώρα έχω 9s του rusch, δεν έχω παράπονα! )..

 

ειχα ξανακανει την πατατα πιο παλια,οταν εβαλα πρωτη φορα την flyme(ειχα βαλει και ποστ για βοηθεια),οπου δεν εβρισκε σημα καθολου.δεν ηξερα τι εφταιγε τοτε,τωρα ξερω.για να επανερθει χρειαζεται να βαλεις μια απο τις official rom.wipe ολα ,βαζεις την οφισιαλ,και μετα μπορεις να βαλεις μια custom.τωρα βλεπω οτι ιναι πολυ σταθερο στο σημα στην flyme(αυτην ξαναεβαλα αφου βρηκα τι φταει..αμα δνε μου ξανακανει κολπα το ξυπνητηρι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια,την εβαλε κανεις την 9s του cuoco?

δεν μπορω να την περασω με τιποτα.μου λεει failed.Εκανα και τα wipes και φτου κι απ την αρχη εβαλα την 9s του rusch.

μηπως ειναι μονο για update απο την 8s?

ακυρο: πρεπει να βγαλεις απ το 1ο zip αρχειο μονο τη rom και μετα να την φλασαρεις.

ξαναπροσπαθω.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,την εβαλε κανεις την 9s του cuoco?

δεν μπορω να την περασω με τιποτα.μου λεει failed.Εκανα και τα wipes και φτου κι απ την αρχη εβαλα την 9s του rusch.

μηπως ειναι μονο για update απο την 8s?

 

εκανες ρεσταρτ το recovery,μεσα απο το recovery εννοω.?δηλαδη θα μπεις 2 φορες στο TWRP recovery.εμενα μονο ετσι μου περνα καποιες.μηπως χρειαζεται και το md5 file?παντως σκεφτομαι σοβαρα να δοκιμασω την 9s του steve mars

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

ενταξει την εβαλα.

το θεμα τωρα ειναι πως με τα ανοιξε κλεισε για καποιο λογο δεν μου κραταει το twrp.δηλαδη αν παω να μπω σε recovery πεταει τον πιγκουινο και κανει restart στο system.

Μετα πρεπει να ξαναπερασω την twrp και να φλασαρω τη ρομ.

Καμια ιδεα του τι εκανα?

Link to comment
Share on other sites

THN εβαλα κ γω να δοκιμασω.ουτε εμενα την επερνε κ αναγκαστηκα να φλασσαρω ΠΡΙΝ ΤΗΝ ROMτο md5 το οποιο μετονομασα με τελειωμα ΣΕ .zip

καλη δειχνει,ομως θελω να δω τι κανει απο μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα Κ εγώ ένα με την 6ς του Ιταλού. Μου βγάζει οτα την 7ς απλά την κατεβάζω Κ την περνάω ή πρέπει να κάνω wipes
Link to comment
Share on other sites

FlymeOS 5th Edition Rogue Pigs βγήκε:

2016-1-11 Update log:

1. Replace the music, as the official date bottom bag (39E)

2. Fix the charge off without displaying the bug;

3. Repair WiFi can not set a static IP of bug;

4. Repair WiFi hotspots password invalid bug;

5. The system default has been changed to the official 560 dpi (dpi icon was this small, will result in a phone call interface attribution to block, if concerned about this, then can go to the "Settings - Accessibility - Additional settings - Preferences - view size "in the big view mode can be adjusted back).

Precautions:

1. If you encounter a situation can not send text messages, please turn off SMS application in Task Manager, open the message again.

2. Do not use the power saving mode limit, otherwise the network mode will switch to 2G. And only double clear resolved. (Flyme code itself the bug)

3. Dual card switch (if there is the case of telecom cards only telecom card 4G, this is flyme code is not perfect result)

The music, as the factory settings in the "Settings - Accessibility - Additional settings - Personalized Settings" you can set double-clicking wake, left handed mode, the global mute, Dolby sound, and so on.

 

http://bbs.loorin.com/thread-277067-1-1.html

οποιος καταφερει να την κατεβασει αν μπορεί την βαλει καπου αλλου για download..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ήταν μια zip η rom και την πέρναγα πάνω από την προηγουμένη και δεν θυμάμαι ποτέ έκανα wipe πριν ή μετα, τώρα έχει δυο zip τι κάνουμε.

Έχω περάσει την 6 μετα από επάνω 7 και από επάνω 8, μετα την 7 και την 8 είχα και ένα update OTA. Ποιος θα με ενημερώσει μην κάνω καμιά βλακεία και τραβιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα ζιπ είναι το md5 που είναι και το μικρό. Πέρνα το άλλο.

Το MD5 τι είναι. Ο z953rr πέρασε πρώτα το md5 και μετα την rom.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορέσω να κάνω swipe to confirm flash οταν η τελική θέση του βέλους που μετακινώ είναι έξω απο τα ορια της οθόνης?

ή αλλιώς υπάρχει τρόπος να αλλάξω την ανάλυση TWRP?

 

please help..!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορέσω να κάνω swipe to confirm flash οταν η τελική θέση του βέλους που μετακινώ είναι έξω απο τα ορια της οθόνης?

ή αλλιώς υπάρχει τρόπος να αλλάξω την ανάλυση TWRP?

 

please help..!:lol::lol:

με ποιον τροπο περασες την twrp?

Link to comment
Share on other sites

πήγα με αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω σκοπό να περάσω την Flyme 4,5 για να δω τις διαφορές απο την 8s του Ιταλού

Link to comment
Share on other sites

8f78079a8e8bea7f76e074d6a93ce348.jpg

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει σφάλμα;

 

Πρέπει να το κατεβάσεις από το androidiniani.com Το γράφει με κεφαλαια.

Μόνο fixes θα κατεβαίνουν και θα εγκαθισταται αυτοματα.

Για τις ρομ απλά σε ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

βρες το post 595 στο δικο μας νημα και ακολουθησε τις οδηγιες λεξη-λεξη.

απορω γιατι στο xda εξακολουθουν να εχουν αυτον τον οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κατεβάσεις από το androidiniani.com Το γράφει με κεφαλαια.

Μόνο fixes θα κατεβαίνουν και θα εγκαθισταται αυτοματα.

Για τις ρομ απλά σε ενημερώνει.

Κατεβάζω Κ τα δύο άρχεια Κ την Ρομ Κ το md5? Κ αν αντί ποιο φλασαρω απ τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Η 9S είναι τελείως διαφορετική από την 8S δεν μπορεί να την περάσεις από επάνω και να κρατήσεις όλα τα apps που είχες πριν. Μόνο φωτογραφίες μου έχει κράτηση και μουσική.

Όλα τα apps είναι στις πρώτες σελίδες. Δηλαδή είναι όλα μπροστά, πρέπει να στήσουμε το κινητό από την αρχή, πολύ δουλειά μπροστά μας.

Εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα και έκανα restore και ξανά από την αρχή install τελικά το έψαξα και μετα κατάλαβα τη συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Η 9S είναι τελείως διαφορετική από την 8S δεν μπορεί να την περάσεις από επάνω και να κρατήσεις όλα τα apps που είχες πριν. Μόνο φωτογραφίες μου έχει κράτηση και μουσική.

Όλα τα apps είναι στις πρώτες σελίδες. Δηλαδή είναι όλα μπροστά, πρέπει να στήσουμε το κινητό από την αρχή, πολύ δουλειά μπροστά μας.

Εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα και έκανα restore και ξανά από την αρχή install τελικά το έψαξα και μετα κατάλαβα τη συμβαίνει.

δοκιμασε να κανεις restore ΜΟΝΟ TA DATA ΑΠΟ το backup της 8s στην 9s ;)

Link to comment
Share on other sites

Η 9S είναι τελείως διαφορετική από την 8S δεν μπορεί να την περάσεις από επάνω και να κρατήσεις όλα τα apps που είχες πριν. Μόνο φωτογραφίες μου έχει κράτηση και μουσική.

Όλα τα apps είναι στις πρώτες σελίδες. Δηλαδή είναι όλα μπροστά, πρέπει να στήσουμε το κινητό από την αρχή, πολύ δουλειά μπροστά μας.

Εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα και έκανα restore και ξανά από την αρχή install τελικά το έψαξα και μετα κατάλαβα τη συμβαίνει.

δεν ειχα κανενα προβλημα με titanioum backup..ουτε και με αλλαγη στην flyme

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα κανενα προβλημα με τιτανιοθμ..ουτε και με αλλαγη στην flyme

την εχεις βρειτην τελευταια?δωσε link μην ανεβαζω τσαμπα...:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...