Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλέ michsof δεν βλέπω κάτι σχετικό στο λινκ που έδωσες...σε ευχαριστώ πάντως...

 

στις πιο πισω σελιδες ενα παιδι δινει link..εγω το εχω αλλα που να το στειλω?το εχω σαν αρχειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλέ michsof δεν βλέπω κάτι σχετικό στο λινκ που έδωσες...σε ευχαριστώ πάντως...

 

http://www.letv.re/topic/93-patch-for-improved-stability-wifi/

 

Το περνάς στον αποθηκευτικό του κινητού μπαίνεις recovery και το κάνεις install.

όχι την recovery του κινητού αλλά την twrp την οποία περνάς στο κινητό με τρόπο που περιγράφεται πιο πίσω

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..Χθες παρέλαβα το Χ800 από το vickmall..25/12 παραγγελία..7/1 παραλαβή..παρακολουθούσα το track Item του Ελτά και δεν πρόλαβαν να μου στείλουν σημείωμα..πήγα και το πήρα μόνος μου.. επαφή μόνο οπτική..τώρα έχω ψιλοθέμα πως θα περάσω τις επαφές από τις δυο κάρτες επειδή δεν τις έχω μεταφέρει κάπου.στην μια οι επαφες είναι στην κάρτα θα τις αναγνωρίσει???..το άλλο κινητό έχει windows mobile .πρεπει να δω που έχουν αποθηκευτεί..H μια ειναι "κομμένη κάρτα" vodafone και μια παλιά μεγάλη COsmote.Αύριο βλέπω θα έχουμε αρκετή δουλίτσα..Εντυπώσεις σύντομα για wifi και gps..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχω τελικό ς ούτε στις λέξεις ούτε όμως και στο πληκτρολόγιο. Κατέβασα και αλλά πληκτρολόγια Ελληνικά και στην θέση του τελικού ς είναι κενό. Έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχω τελικό ς ούτε στις λέξεις ούτε όμως και στο πληκτρολόγιο. Κατέβασα και αλλά πληκτρολόγια Ελληνικά και στην θέση του τελικού ς είναι κενό. Έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Το είχες ξαναναφέρει .Τι Ρομ φοράς?Εγώ και στις τρεις του ιταλού δεν είχα τέτοιο θέμα. Μήπως εβαλες το morelocale?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ για τα 4γ μαλλον δεν μπορεις να τα καταλαβεις,,,,οπως και για τη οθονη...για το gps δεν εχω αποψη..(μια φορα το ανοιξα αλλα δεν ειδα ποση ωρα εκανε να με βρει..κανα 5λεπτο υποθετω...)αλλα το wifi αψογο...εχω την 6σ...

 

Κι εγώ με την 6s Cuoco το έχω από vickmall, χωρίς κανένα πρόβλημα με wi fi, GPS κλπ. GPS test κλειδώνει σε δευτερόλεπτα, wi fi πολύ καλό και σταθερό. Με τα προβλήματα που διαβάζω με τις άλλες ρομ δεν ρισκάρω καμία "αναβάθμιση" και να προκύψουν άλλα προβλήματα που δεν διορθωνονται.

Υπάρχει περίπτωση να γίνει αναβάθμιση της 6s OTA, ή θα χρειαστεί χειροκίνητη εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Το είχες ξαναναφέρει .Τι Ρομ φοράς?Εγώ και στις τρεις του ιταλού δεν είχα τέτοιο θέμα. Μήπως εβαλες το morelocale?

 

Την 8S του ιταλου εχω. Τι ειναι το morelocale. Και είναι σε όλο το λειτουργικό του τηλεφώνου έτσι.

Λες να φταίει κάποιο πρόγραμμα που κάνει μετάφραση, απεγκατέστησα ότι τέτοιο πρόγραμμα είχα φορτώσει αλλά και μετα από επανεκκίνηση δεν έφτειαξε.

Πιθανόν να έχει γίνει τώρα η ζημιά και τώρα δεν φτιάχνει.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα οσους εχουν προβλημα με την EUI ΜΑΜΑ rom κ το GPS,Κ βρηκα αυτο το αρχειο ZIP.συμφωνα με το XDA,το gps ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ AΜΕΣΩΣ.ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑ ΣΤΟ GOOGLE DRIVE

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7WmlxUDdHTU1JTmc/view?usp=sharing

εγω φοραω την flyme κ δεν εχω προβλημα οποτε κ δεν το εχω δοκιμασει.θα συνιστουσα να παρετε ενα backup την rom πριν το δοκιμασετε(το φλασσαρουμε απο recovery;)

πηγη του ZIP

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953630

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

http://www.letv.re/topic/93-patch-for-improved-stability-wifi/

 

Το περνάς στον αποθηκευτικό του κινητού μπαίνεις recovery και το κάνεις install.

όχι την recovery του κινητού αλλά την twrp την οποία περνάς στο κινητό με τρόπο που περιγράφεται πιο πίσω

Να είσαι καλά φιλέ μου

Link to comment
Share on other sites

Την 8S του ιταλου εχω. Τι ειναι το morelocale. Και είναι σε όλο το λειτουργικό του τηλεφώνου έτσι.

Λες να φταίει κάποιο πρόγραμμα που κάνει μετάφραση, απεγκατέστησα ότι τέτοιο πρόγραμμα είχα φορτώσει αλλά και μετα από επανεκκίνηση δεν έφτειαξε.

Πιθανόν να έχει γίνει τώρα η ζημιά και τώρα δεν φτιάχνει.

Ξαναπέρνα τη ROM.Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το πρόβλημα με το τελικό ς άλλαξα την γραμματοσειρά και γι’ αυτό συνέβη. Βρίσκεται στις ρυθμίσεις , περισσότερα, Change system font.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος απο Θεσσαλονίκη να βρεθούμε μέσα στην ερχόμενη βδομάδα να περάσουμε μια rom ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πλέον ευτυχής κάτοχος και εγώ, χθες μου ήρθε και ευτυχώς όλα καλά με wifi και λοιπά προβλήματα που αναφέρονται. Μου ρθε από vickmall me cuoco 6s και προς το παρόν όλα πάνε καλά, μόνο gps δεν έχω δοκιμάσει, βέβαια δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία αλλά ακόμα δεν έχω σαφή εικόνα. Και μια ερώτηση μου έβγαλε ειδοποίηση OTA ROM Update Available και δίπλα ένα στρογγυλό κόκκινο εικονάκι που γράφει Letv x800 Uptades. Γίνεται να κάνει ota uptade με custom rom; Να την κάνω ή να μείνω στη σίγουρη 6s;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος απο Θεσσαλονίκη να βρεθούμε μέσα στην ερχόμενη βδομάδα να περάσουμε μια rom ?

Ευχαριστώ

 

καλησπερα..που δυσκολευεσαι?απο θεσσαλονικη ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Εχω το x600 και το σκεφτομαι για το τερατακι το οποιο ειχα την ευκαιρια να εχω στην κατοχη μου για 2 μερες το σεπτεμβρη, αλλα ειναι μακρινος χρονος για να κανω συγκριση.. Ειναι καποιος που τα εχει δουλεψει καιρο και τα 2 να μου πει κατα ποσο αξιζει η μεταβαση στο χ800?

Ο ενδοιασμος μου οφειλεται κυριως στην 2κ οθονη του...εαν με το χ600 εχω 4μιση ωρες οθονη τι χρονους εχετε στο χ800?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβγαλα 4 ώρες και ένα τέταρτο screen on με ανοιχτό το wifi όλη την ώρα.έφτασε στο 1% βέβαια. Πολύ καλή αυτονομία κατά τη γνώμη μου...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το x600 και το σκεφτομαι για το τερατακι το οποιο ειχα την ευκαιρια να εχω στην κατοχη μου για 2 μερες το σεπτεμβρη, αλλα ειναι μακρινος χρονος για να κανω συγκριση.. Ειναι καποιος που τα εχει δουλεψει καιρο και τα 2 να μου πει κατα ποσο αξιζει η μεταβαση στο χ800?

Ο ενδοιασμος μου οφειλεται κυριως στην 2κ οθονη του...εαν με το χ600 εχω 4μιση ωρες οθονη τι χρονους εχετε στο χ800?

 

Δεν αξιζει να πας στο x800 ειδικα τωρα που βγαινουν κινητα με snapdragon 820 πολυ καλα εισαι με το x600

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το πιο σωστό Site για να κάνω την ερώτηση και να πάρω μια σωστή απάντηση, αυτό που δεν ξέρω αν κάνω ένα κινητό root και του περάσω custom recovery θα έχω κανονικά update ή από εκεί και πέρα πρέπει να βρίσκω και να του περνάω custom rom.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το πιο σωστό Site για να κάνω την ερώτηση και να πάρω μια σωστή απάντηση, αυτό που δεν ξέρω αν κάνω ένα κινητό root και του περάσω custom recovery θα έχω κανονικά update ή από εκεί και πέρα πρέπει να βρίσκω και να του περνάω custom rom.

Συνήθως όταν το κινητό είναι rooted δεν παίρνει OTA αλλά περνάμε χειροκίνητα τις νέες custom roms.Στο x800 αν έχεις βάλει τη rom του cuocco κάνει κανονικά OTA update όταν βγει καινούργια.

Μπορεί κάποιος που φοράει τη rom του ιταλού να μου πει πως λέγεται ή εφαρμογή που έχει για τις διαφημίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν το κινητό είναι rooted δεν παίρνει OTA αλλά περνάμε χειροκίνητα τις νέες custom roms.Στο x800 αν έχεις βάλει τη rom του cuocco κάνει κανονικά OTA update όταν βγει καινούργια.

Μπορεί κάποιος που φοράει τη rom του ιταλού να μου πει πως λέγεται ή εφαρμογή που έχει για τις διαφημίσεις?

 

Εγώ έχω τη rom 6s του Cuoco και με ένα Root checker app που έβαλα, δείχνει ότι είναι ρουταρισμένο. Είναι όντως έτσι, με τη

Rom του Ιταλού? Αν πάρει Android 6 θα γίνει OTA update?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν το κινητό είναι rooted δεν παίρνει OTA αλλά περνάμε χειροκίνητα τις νέες custom roms.Στο x800 αν έχεις βάλει τη rom του cuocco κάνει κανονικά OTA update όταν βγει καινούργια.

Μπορεί κάποιος που φοράει τη rom του ιταλού να μου πει πως λέγεται ή εφαρμογή που έχει για τις διαφημίσεις?

 

Εμένα ήρθε με την 5ς και όταν πάω να κάνω απαιτείται λέει λόγω μεγάλου χώρου πρέπει να γίνει χειροκίνητα. Επίσης δεν είναι ροοτ το κινητό καθως πάω να καλημέρα ρωτήσω μπαταρία και λέει πρέπει να είναι για να γίνει. Επίσης για GPS τι χρησιμοποιείτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να πας στο x800 ειδικα τωρα που βγαινουν κινητα με snapdragon 820 πολυ καλα εισαι με το x600

 

Kι εγω ετσι λεω να περιμενω ανοιξη για κατι πραγματικα καινουριο...απ οτι φαινεται θα εχουμε πολλα νεα κινεζικα με SD820.

Hδη letv/xiaomi με το mi5 ειπαν θα εχουν πανω SD820.

Mαλλον θα περιμενω, το X600 εξαλλου ειναι πραγματικα πολυ καλο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε με την 5ς και όταν πάω να κάνω απαιτείται λέει λόγω μεγάλου χώρου πρέπει να γίνει χειροκίνητα. Επίσης δεν είναι ροοτ το κινητό καθως πάω να καλημέρα ρωτήσω μπαταρία και λέει πρέπει να είναι για να γίνει. Επίσης για GPS τι χρησιμοποιείτε?

Φίλε ή 5s είναι ή χειρότερη Ρομ που έχω βάλει. Ψάξε λίγο το post μου και βάλε καμιά καινούργια (8 ή 9s).Νομίζω post 591.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...