Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω απογοητευτει απο το wifi παρα πολυ δε ξερω εαν ειμαι ο μονος που του εχει τυχη τοσο χαλια εδω δε μπορει να κατεβασει τη ρασ 9 θα κανει μια διακοπη στανταρ 2 και εχω το τηλεφωνο διπλα στο μοντεμ που να παω 5 μετρα μακρια αναγκαζομαι και σερνω μαζι ενα xperia t σε περιπτωση που δεν εχω καλο σημα γτ απο wfi..... Καλα αν δε δωσουν το μαρσμαλοου θα ειναι τρελη απογοητευση το κινητο

Φίλε μάλλον είσαι ο μόνος ή απ τους πολύ λίγους. Είπαμε δεν έχει και την καλύτερη λήψη αλλά έτσι όπως το περιγράφεις για hw το κόβω.Και όσον αφορά το λειτουργικό δε νομίζω ότι θα απογοητευτώ καθόλου αν δεν πάρει την marshmallow.Ίσως είναι και για καλύτερα. Ή μήπως δεν ξέρουμε πολύ γνωστά κινητά που οι χρήστες τους αναπολούν τις παλιές καλές ημέρες της 4.4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω απογοητευτει απο το wifi παρα πολυ δε ξερω εαν ειμαι ο μονος που του εχει τυχη τοσο χαλια εδω δε μπορει να κατεβασει τη ρασ 9 θα κανει μια διακοπη στανταρ 2 και εχω το τηλεφωνο διπλα στο μοντεμ που να παω 5 μετρα μακρια αναγκαζομαι και σερνω μαζι ενα xperia t σε περιπτωση που δεν εχω καλο σημα γτ απο wfi..... Καλα αν δε δωσουν το μαρσμαλοου θα ειναι τρελη απογοητευση το κινητο

 

φιλαρακι κατι αλλο παιζει....εγω εχω 6ς..δεν εχω κανενα θεμα....ποια φορας?μηπως να κανεις καμια αλλη δοκιμη???μηπως εχει θεμα το μοντεμ?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα οδηγο για να Flasharoume TWRP και Roms για το Letv εχουμε? Θελω να περασω την 09S του rusch αλλα δεν θελω να κανω βλακεια.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απογοητευτει απο το wifi παρα πολυ δε ξερω εαν ειμαι ο μονος που του εχει τυχη τοσο χαλια εδω δε μπορει να κατεβασει τη ρασ 9 θα κανει μια διακοπη στανταρ 2 και εχω το τηλεφωνο διπλα στο μοντεμ που να παω 5 μετρα μακρια αναγκαζομαι και σερνω μαζι ενα xperia t σε περιπτωση που δεν εχω καλο σημα γτ απο wfi..... Καλα αν δε δωσουν το μαρσμαλοου θα ειναι τρελη απογοητευση το κινητο

 

επειδη εχω το X600 αλλα θελω να περασω στο Pro ή στο Max,να αναφερω κατι που εχω παρατηρησει με το wifi.

 

Oταν εχω aosp στο Le1,το wifi ειναι σταθερο,δεν χανει κεραια και ανετα στελνω σε chromecast τα παντα ενω ειμαι 10 μετρα μακρια.

το ιδιο κινητο με EUI δεν εχει σταθερο wifi και συχνα χανει το σημα.

Εχω καταληξει οτι δεν φταινε τα κινητα αλλα οι roms και ελπιζω να βγει μια σταθερη aosp για το pro για να ολοκληρωθει σαν συσκευη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Letv Le Max Pro: Το πρώτο smartphone στον κόσμο με τον Snapdragon 820. Ετοιμάζω προπαραγγελία.. :lol:

http://www.slashgear.com/qualcomms-snapdragon-820-gets-its-first-smartphone-05421403/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κατ’ αρχήν.

Όταν λες αν δεν μας αρέσει τι εννοείς. Δηλαδή τι μπορεί να δούμε.

Ξερω κ γω...μπορει πχ καποιος να παιζει παιχνιδια 3d κ να ζεσταθει η να καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια π.χ.(εγω δεν ειδα διαφορα σε μπαταρια)

το θεμα ειναι οτι μπορει καλλιστα να ξαναγινει οπως πριν αν εχουμε back up

Link to comment
Share on other sites

Ξερω κ γω...μπορει πχ καποιος να παιζει παιχνιδια 3d κ να ζεσταθει η να καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια π.χ.(εγω δεν ειδα διαφορα σε μπαταρια)

το θεμα ειναι οτι μπορει καλλιστα να ξαναγινει οπως πριν αν εχουμε back up

 

ειδες διαφορα σε ταχυτητα?η στο antutu?και πως το σβηνουμε μετα αν θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Letv Le Max Pro: Το πρώτο smartphone στον κόσμο με τον Snapdragon 820. Ετοιμάζω προπαραγγελία.. :lol:

http://www.slashgear.com/qualcomms-snapdragon-820-gets-its-first-smartphone-05421403/

 

το μεγεθος του εχεις καταλαβει ποιο ειναι ε; :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος του εχεις καταλαβει ποιο ειναι ε; :D

 

Εγώ απογοητευτηκα γιατί περίμενα ο διάδοχος του Μαξ να έχει κι άλλες βελτιώσεις. Πάω για 64 Μαξ καρφί πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απογοητευτηκα γιατί περίμενα ο διάδοχος του Μαξ να έχει κι άλλες βελτιώσεις. Πάω για 64 Μαξ καρφί πλέον...

 

εγω μαλλον για Προ....εκτος αν το Max πεσει.

:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον για Προ....εκτος αν το Max πεσει.

:p

 

Ναι εξαιρετικό το προ, αλλά δε μου έδωσε το κάτι διαφορετικό Δημήτρη, θελω ίντσες, δεν κάνουμε δουλειά αλλιώς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι θεμα ρομ το wifi θα δοκιμασω 6 και φλαιμ ξανα μηπως και στρωσει!! Οσο για το αντροιντ 6 στο lg g3 pou εχω εχει μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο και σε αλλες συσκευες απο οτι διαβαζω! Και αν φερεται ετσι απο τωρα χωρις να δωσει την αναβαθμιση τελειωσαμε ας επαιρνα ενα xiaomi με 110 ευρω να μη με νοιαζει οχι να δωσω 300
Link to comment
Share on other sites

ειδες διαφορα σε ταχυτητα?η στο antutu?και πως το σβηνουμε μετα αν θελουμε?

εχει γινει πιο σβελτο. στο ANTUTU βγαζει 87 με 88.000.αν θελεις να το σβησεις ,κανε ενα back up ΠΡΙΝ TO εγκαταστησεις κ μετα κανε restore την rom σου.

επισης..Περιμενα κ γω αλλο design στο LEMAX PRO.Προφανως για λογους κοστους δεν προχωρησαν σε διαφορετικη εξωτερικη εμφανιση απο την τωρινη σειρα....εμενα μου φαινετε ιδιο με το προηγουμενο...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Ξερω κ γω...μπορει πχ καποιος να παιζει παιχνιδια 3d κ να ζεσταθει η να καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια π.χ.(εγω δεν ειδα διαφορα σε μπαταρια)

το θεμα ειναι οτι μπορει καλλιστα να ξαναγινει οπως πριν αν εχουμε back up

 

Ευχαριστώ.

Το φόρτωσα και έτρεξα το Antutu τρεις φορές , η θερμοκρασία ήταν η ίδια δεν έπεσε από πριν αλλά η ταχύτητα από 84 που είχα πριν τώρα έπεσε στα 76.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

LeTV LE phones to get Android Marshmallow update

 

Both LE 1S and LeTv LE 1Pro has chances of receiving the Marshmallow update before the 2017. LeTV might launch LETV LE MAX / Superpone as there first first smartphone running on Android 6.0.

 

http://www.knowreviewtip.com/android-updates/list-of-android-phones-to-get-android-6-0-marshmallow-update/

 

Μάλλον θα πάρουμε αναβάθμιση σε Android 6. Το θέμα είναι να γίνει μέσα στο 2016.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Chances να συμβεί πριν το 2017? Χαχαχα

Μη σώσουν και τη δώσουν, μόνο ανεκδοτο μου φαίνεται αυτό που διαβάζω...

 

Τουλάχιστον να βγάλουν μια σταθερή Ρομ με ένα σωστό wifi και gps γτ μου φαίνεται είναι μόνο για σκορς στο αν τούτου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το φόρτωσα και έτρεξα το Antutu τρεις φορές , η θερμοκρασία ήταν η ίδια δεν έπεσε από πριν αλλά η ταχύτητα από 84 που είχα πριν τώρα έπεσε στα 76.

 

Και μενα το ιδιο απο 84 επεσε στα 75

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Chances να συμβεί πριν το 2017? Χαχαχα

Μη σώσουν και τη δώσουν, μόνο ανεκδοτο μου φαίνεται αυτό που διαβάζω...

 

Δεν νομιζω οτι το καθε τυχαρπαστο site ειναι αξιοπιστη πηγη. Αυτη ειναι μια λιστα που κυκλοφορει, χωρίς επιβεβαιωση απο κανενα κατασκευαστη. Και το κακο ειναι οτι αναπαραχθηκε αρκετα για να αποτελει λιγες ημερες μετα fact. :lol:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Εγκατέστησα την καινουργια rusch 9S. Πολυ γρηγορη, με 88000 Antutu (φλασαρα το zip για να δουλευουν και οι 8 πυρηνες), αλλά δυστυχως δεν είναι root.. Δοκιμασα με το update super su zip 2.52 αλλα τιποτα.. Γνωριζει κανένας τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Η rusch rom χρησιμοποιεί τον google launcher όπως ο cuoco; ή βασίζεται στην eui;

Φοράει google launcher και δεν έχει μέσα τις εφαρμογές από asus dolby atmos π έχει ο ιταλός και νομίζω δύσκολα θα βρεις με καθαρό eui αφού έχουν μενού για stream εφαρμογές της λετηλεορασης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα προβληματακι αφου εκανα ροοτ το τηλ χ800 μολις μπω στο recovery δεν με αφηνει να κανω wipe status bar τηε δουλευει προσπαθω να συρω την μπαρα αλλα τπτ γυριζει πισω μπορειτε να με βοηθησετε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Εγκατέστησα την καινουργια rusch 9S. Πολυ γρηγορη, με 88000 Antutu (φλασαρα το zip για να δουλευουν και οι 8 πυρηνες), αλλά δυστυχως δεν είναι root.. Δοκιμασα με το update super su zip 2.52 αλλα τιποτα.. Γνωριζει κανένας τι συμβαίνει;

Η ρομ του Rusch είναι σίγουρα root .Μάλλον με το που φλασσαρες το αρχείο την ξερούταρες.

Ξαναπέρνα την και μην φλασάρεις το αρχείο για τους πυρήνες. Μια χαρά πάει το κινητό και χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω κ γω μια αλλαγη(ψιλοβαρεθηκα την flyme)κ περασα την 39Ε του RUSCH πανω στην 008s του CUOCO(κανοντας wipe cache k dalvik)oλες οι εφαρμογες δουλευουν κανονικα..δεν ξερω ακομα πως θα παει,δοκιμαζω..

Αυτο το πραγμα με την αργοπορεια του CUOCO δεν παιζεται,αμην κ ποτε να βγει international rom...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...