Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοράει google launcher και δεν έχει μέσα τις εφαρμογές από asus dolby atmos π έχει ο ιταλός και νομίζω δύσκολα θα βρεις με καθαρό eui αφού έχουν μενού για stream εφαρμογές της λετηλεορασης

 

Φανταζομαι Nova παιζει κανονικα?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να φτιαξει ενα thread η να στειλει Link με οδηγιες για Install TWRP gapps root και πως να κανουμε install-backup roms? Δεν εχει βαλει κανεις οδηγιες κατεβασα του MR Rusch και την εβαλα μονος μου την Rom δεν ειχε οδηγιες..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα με βοηθήσει κάποιος στο πρόβλημα που έγραψα παραπάνω

 

Πήγαινε στο post #595 και ακολούθησε τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.είμαι ανάμεσα στο le pro1 και στο meizu note pro που είναι βέβαια πιο ακριβό.απλά στο letv με σταματούν αυτά που διαβάζω για αφή,σήμα wifi και gps συν την 800 μπάντα που δεν την παίζει.τι λέτε;να προχώρησε στην αγορά ή να περιμένω ;έτσι και αλλιώς δεν καίγομαι για κινητό αυτή την στιγμή τόσο πολύ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.είμαι ανάμεσα στο le pro1 και στο meizu note pro που είναι βέβαια πιο ακριβό.απλά στο letv με σταματούν αυτά που διαβάζω για αφή,σήμα wifi και gps συν την 800 μπάντα που δεν την παίζει.τι λέτε;να προχώρησε στην αγορά ή να περιμένω ;έτσι και αλλιώς δεν καίγομαι για κινητό αυτή την στιγμή τόσο πολύ.

 

Προχωρα! αν ψαξεις το thread θα βρεις οτι η banda 800 φτιαχνει με κατι κωδικους + οτι δεν εχουμε ολοι Wind αλλα και να εχουμε δεν ειναι στανταρ οτι δεν πιανει πουθενα. Εγω το πηρα εχθες απο το ταχυδρομειο για τον αδερφο μου και το επιασα στα χερια μου οτι ειπαν για την αφη και το Wifi δεν ισχυει ολα δουλευουν αψογα! Τουλαχιστον με την 9s rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Εχω την 6s του ιταλου.. Με wifi δεν αντιμετωπιζω προβλημα αλλα το gps ειναι τραγικο και ειναι κριμα γιατι μου ειναι απαραιτητο.. Εχει να προτεινει κανεις καμμια ρομ που να μην εχει αυτα τα προβληματα? Γενικα ποια ειναι η πιο απροβληματιστη ρομ? Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την 39Ε κ μετα την 009,S του rusch...η μπαταρια φευγει σαν νερακι..ξαναγυρναω στην Flyme......... Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την 39Ε κ μετα την 009,S του rusch...η μπαταρια φευγει σαν νερακι..ξαναγυρναω στην Flyme.........

 

Τοσο καλη η flyme απο μπαταρια? Wifi gps?

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καλη η flyme απο μπαταρια? Wifi gps?

wifi k gps οπως εχω ξαναγραψει ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!!!!!γενικα η συσκευη πασχει απο software.μακαρι οι κινεζοι να βγαλουν την marshmallow η να δωσουν τον κωδικα ωστε να βγει καμμια aosp να τελειωνουμε.αν δεις στο επισημο φορουμ της LETV φτιαχνουν το ενα χαλαει το αλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μια σωστη ρομ δεν υπαρχει..ακόμα.ειτε απο μπαταρια ,ειτε κατι θα εχει που την κανει δυσχρυστη//εγω. π.χ με flyme ειμαι ευχαριστημενος ,ομως δεν μου χτυπα το ξυπνητηρι ,εαν το εχω βαλει απο βραδυς.και για μενα ειναι προβλημα που ξυπνω με το κινητο.κατι εχει να κανει με την εξοικονομηση ενεργειας,δεν ακουγεται ηχος μονο δειχνει οπτικη ενδειξη.

στην RuschROM,δν δουλεθουν σωστα καποιες εφαρμογες,οπως handset sms ,status bar.εκπιζω στο μελλον θα λυθουν και αυτα .

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μια σωστη ρομ δεν υπαρχει..ακόμα.ειτε απο μπαταρια ,ειτε κατι θα εχει που την κανει δυσχρυστη//εγω. π.χ με flyme ειμαι ευχαριστημενος ,ομως δεν μου χτυπα το ξυπνητηρι ,εαν το εχω βαλει απο βραδυς.και για μενα ειναι προβλημα που ξυπνω με το κινητο.κατι εχει να κανει με την εξοικονομηση ενεργειας,δεν ακουγεται ηχος μονο δειχνει οπτικη ενδειξη.

στην RuschROM,δν δουλεθουν σωστα καποιες εφαρμογες,οπως handset sms ,status bar.εκπιζω στο μελλον θα λυθουν και αυτα .

εμενα χτυπαει κανονικα με την flyme.τσεκαρε την ενταση του ηχου στο alarm!!

accessibility-aditional settings-πρωτη επιλογη στο κινεζικο μενου-sound and vibtation-alarm volume...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα χτυπάει το ξυπνητήρι. Είναι το μοναδικό θέμα που έχει η Flyme rom. Έχω δοκιμάσει και άλλη εφαρμογή αλλά τπτ. Ευτυχώς έχω συνηθίσει και ξυπνάω από μόνος μου
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους φίλους που έχουν παραλαβή με Singapore post ή με Nederland post, μου δίνει στο http://www.17track.net/ 2015-12-31 16:47 The item is pre-advised 2016-01-04 10:44 The item is ready for shipment

Από τις 4/1/2016 και μετα δεν υπάρχει ενημέρωση. Πως το βλέπεται.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο post #595 και ακολούθησε τις οδηγίες.

 

καλησπερα κ ευχαριστω το φιλο frapedia για την βοηθεια τωρα εχω περασει του ιταλου την rom 6s να παραμεινω εκει η οι αλλες rom που εχει βγαλει ειναι καλυτερες κ αν ναι δωστε μου ενα sait να την κατεβασω σας παρακαλω επισης οταν παω να αλλαξω θεμα κ εικονα στο κινητο μου βγαζει τις επιλογες στα κινεζικα ξερει κατι καποιος ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα χτυπάει το ξυπνητήρι. Είναι το μοναδικό θέμα που έχει η Flyme rom. Έχω δοκιμάσει και άλλη εφαρμογή αλλά τπτ. Ευτυχώς έχω συνηθίσει και ξυπνάω από μόνος μου

to εχεις σεταρει οπως γραφω?γιατι εγω ξυπναω με το ξυπνητηρι καθε πρωι κανονικα.

(εχω την τελευταια flyme)

Link to comment
Share on other sites

to εχεις σεταρει οπως γραφω?γιατι εγω ξυπναω με το ξυπνητηρι καθε πρωι κανονικα.

(εχω την τελευταια flyme)

 

τωρα εχω βαλει αλλη ρομ.ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ ευχαριστω το φιλο frapedia για την βοηθεια τωρα εχω περασει του ιταλου την rom 6s να παραμεινω εκει η οι αλλες rom που εχει βγαλει ειναι καλυτερες κ αν ναι δωστε μου ενα sait να την κατεβασω σας παρακαλω επισης οταν παω να αλλαξω θεμα κ εικονα στο κινητο μου βγαζει τις επιλογες στα κινεζικα ξερει κατι καποιος ευχαριστω

 

Διάβασε λίγο πιο πριν θα μάθει αρκετά, εδώ είναι ότι θες http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html όσο για τα κινεζικά δεν φεύγουν από εκεί δοκίμασε μια την μια επιλογή μια την άλλην μέχρι να τις μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα για ενα τηλέφωνο που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιώνους. Τρεις μερες το δουλευω ταυτόχρονα με το xaomi note 3 και απλα τρώει χωμα σε πολλούς τομείς. Αρχικα ένας που δεν ειναι κυνηγός benchmarks δεν θα καταλάβει οτι εχει 4 gb ram2)η οθονη είναι 2k μάλλον στα χαρτιά 3)εχει θεμα με το gps. Δεν ειναι δυνατόν να ξεκινάς απο Παγκράτι για Άλιμο κ να λοκαρει τους δορυφορους στο metro mall.4) Και ισως κυριότερο. Wifi. Προβλημα. Εκτος αν κανουμε ολους τους τοίχους γυψοσανιδα. Τοτε κατι θα γινει. Θα κρατησω κ τα δυο μηπως αλλάξει κατι σε 10-15 μερες. Κριμα γιατι ηταν ιπως το ήθελα αυτο το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Κριμα για ενα τηλέφωνο που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιώνους. Τρεις μερες το δουλευω ταυτόχρονα με το xaomi note 3 και απλα τρώει χωμα σε πολλούς τομείς. Αρχικα ένας που δεν ειναι κυνηγός benchmarks δεν θα καταλάβει οτι εχει 4 gb ram2)η οθονη είναι 2k μάλλον στα χαρτιά 3)εχει θεμα με το gps. Δεν ειναι δυνατόν να ξεκινάς απο Παγκράτι για Άλιμο κ να λοκαρει τους δορυφορους στο metro mall.4) Και ισως κυριότερο. Wifi. Προβλημα. Εκτος αν κανουμε ολους τους τοίχους γυψοσανιδα. Τοτε κατι θα γινει. Θα κρατησω κ τα δυο μηπως αλλάξει κατι σε 10-15 μερες. Κριμα γιατι ηταν ιπως το ήθελα αυτο το τηλέφωνο.

 

φιλε μ για τα 4γ μαλλον δεν μπορεις να τα καταλαβεις,,,,οπως και για τη οθονη...για το gps δεν εχω αποψη..(μια φορα το ανοιξα αλλα δεν ειδα ποση ωρα εκανε να με βρει..κανα 5λεπτο υποθετω...)αλλα το wifi αψογο...εχω την 6σ...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο πιο πριν θα μάθει αρκετά, εδώ είναι ότι θες http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html όσο για τα κινεζικά δεν φεύγουν από εκεί δοκίμασε μια την μια επιλογή μια την άλλην μέχρι να τις μάθεις.

 

φιλε μου σευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες απλα ρωταω γιατι σιγουρα καποιος θα εχει δοκιμασει ολες τις rom κ τελικα να ειναι καλυτερη απολες η 6s η 7s κτλ γιαυτο ρωταω να μου πει καποιος που τις δοκιμασε αν ειναι καλυτερα να μεινω στην 6s η σε ποια να παω ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

to εχεις σεταρει οπως γραφω?γιατι εγω ξυπναω με το ξυπνητηρι καθε πρωι κανονικα.

(εχω την τελευταια flyme)

 

Και εγώ την τελευταία έχω. Το τσέκαρα μόλις τώρα. Για να χτυπάει κανονικά σε σένα μάλλον κάτι δεν έχω κάνει σωστά.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ για τα 4γ μαλλον δεν μπορεις να τα καταλαβεις,,,,οπως και για τη οθονη...για το gps δεν εχω αποψη..(μια φορα το ανοιξα αλλα δεν ειδα ποση ωρα εκανε να με βρει..κανα 5λεπτο υποθετω...)αλλα το wifi αψογο...εχω την 6σ...

 

Εσυ δηλαδη είσαι ευχαριστημένος απο την γενική εικόνα του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...