Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την τελευταια FLYME

μπαταρια

4ωρες κ 50 λεπτα ανοικτο

οθονη 1ωρα κ 6 λεπτα

wifi συνεχεια ανοικτο

κλησεις 12 λεπτα

κ 2 φορες Antutu

83% ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ Μπαταρια..

καλα ειναι νομιζω.:)

Επειδή θέλω να την δοκιμάσω μπορείς να μου πεις πως την περνάω; Κ από που.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι με ρομ του Ιταλού 8s να επιχειρήσω μια ανακεφαλαίωση;

Αν έχω καταλάβει καλά, η 9s του Ιταλού φέρνει την μαμά launcher της eui και δεν κρατάει τις εγκαθεστημένες εφαρμογές και ρυθμίσεις του χρήστη.

Κάνουμε install μόνο το zip της ρομ μέσω twpr με wipe cache και wipe cache dalvik, το md5 είναι πληροφοριακό.

Μπορούμε να κάνουμε backup μέσω twpr την 8s και αφού περάσουμε την 9s να κάνουμε restore απο twpr τον φάκελο data και θα έχουμε ξανά τις εφαρμογές μας και τις ρυθμίσεις μας;

Αρκεί αυτό ή θα δημιουργηθούν προβλήματα;

Παρακαλώ επιβεβαιώστε.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι με ρομ του Ιταλού 8s να επιχειρήσω μια ανακεφαλαίωση;

Αν έχω καταλάβει καλά, η 9s του Ιταλού φέρνει την μαμά launcher της eui και δεν κρατάει τις εγκαθεστημένες εφαρμογές και ρυθμίσεις του χρήστη.

Κάνουμε install μόνο το zip της ρομ μέσω twpr με wipe cache και wipe cache dalvik, το md5 είναι πληροφοριακό.

Μπορούμε να κάνουμε backup μέσω twpr την 8s και αφού περάσουμε την 9s να κάνουμε restore απο twpr τον φάκελο data και θα έχουμε ξανά τις εφαρμογές μας και τις ρυθμίσεις μας;

Αρκεί αυτό ή θα δημιουργηθούν προβλήματα;

Παρακαλώ επιβεβαιώστε.

 

Ναι σωστος.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι με ρομ του Ιταλού 8s να επιχειρήσω μια ανακεφαλαίωση;

Αν έχω καταλάβει καλά,

1. η 9s του Ιταλού φέρνει την μαμά launcher της eui

και δεν κρατάει τις εγκαθεστημένες εφαρμογές και ρυθμίσεις του χρήστη.

2. Κάνουμε install μόνο το zip της ρομ μέσω twpr με wipe cache και wipe cache dalvik, το md5 είναι πληροφοριακό.

3. Μπορούμε να κάνουμε backup μέσω twpr την 8s και αφού περάσουμε την 9s να κάνουμε restore απο twpr τον φάκελο data και θα έχουμε ξανά τις εφαρμογές μας και τις ρυθμίσεις μας;

Αρκεί αυτό ή θα δημιουργηθούν προβλήματα;

Παρακαλώ επιβεβαιώστε.

με λίγα λόγια παραπάνω

1. ναι

Κρατάει (πιστεύω ότι δεν έκανε τρελές αλλαγές για να χρειασθεί να τσεκάρουμε και τα data )

2. ναι

3. είναι το ίδιο πράγμα αν δεν τσεκάρουμε τα data , μην το τσεκάρεις

( εγώ το τσεκάρω και τις επαναφέρω με το titanium backup , και αν κάποια από τις εφαρμογές μου δεν λειτουργεί σωστά με την νέα rom και έχει πρόβλημα το σύστημα , την παγώνω , αν όλα πάνε καλά ,την κάνω απεγκατάσταση …περισσότερα όποιος θέλει σε π.μ. για να μην βγούμε εκτός θέματος)

 

edit δεν χρειάζεται να τσεκάρεις τα data , το δοκίμασα , όλα καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια παραπάνω

1. ναι

Κρατάει (πιστεύω ότι δεν έκανε τρελές αλλαγές για να χρειασθεί να τσεκάρουμε και τα data )

2. ναι

3. είναι το ίδιο πράγμα αν δεν τσεκάρουμε τα data , μην το τσεκάρεις

( εγώ το τσεκάρω και τις επαναφέρω με το titanium backup , και αν κάποια από τις εφαρμογές μου δεν λειτουργεί σωστά με την νέα rom και έχει πρόβλημα το σύστημα , την παγώνω , αν όλα πάνε καλά ,την κάνω απεγκατάσταση …περισσότερα όποιος θέλει σε π.μ. για να μην βγούμε εκτός θέματος)

 

edit δεν χρειάζεται να τσεκάρεις τα data , το δοκίμασα , όλα καλά

Μάλλον μιλάτε για δυο διαφορετικά πράγματα ο vaskir σου λέει παίρνεις Back up, κάνεις Wipe ,κάνεις εγκατάσταση την 9S και μετα κάνεις restore μόνο τα Data.

Εσύ του λες μάλλον όταν κάνει wipe να μην κάνει wipe τα Data.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάτε για δυο διαφορετικά πράγματα ο vaskir σου λέει παίρνεις Back up, κάνεις Wipe ,κάνεις εγκατάσταση την 9S και μετα κάνεις restore μόνο τα Data.

Εσύ του λες μάλλον όταν κάνει wipe να μην κάνει wipe τα Data.

και ποια είναι η διαφορά ? Θα σβήσει εφαρμογές και ρυθμίσεις και θα βάλει πάλι τα ίδια ?)

έχει εγκατεστημένες εφαρμογές που δεν θέλει να χάσει , το κάνει χωρίς data για να μην τις χάσει , σε ίδιες rom δεν χρειάζεται να τσεκάρει το data

(backup την rom θα κάνει σίγουρα)

 

έχεις πρόβλημα με τον χώρο αποθήκευσης και δεν μπορεί να αποθηκεύσει το screenshot ? κάτι ρώτησες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

έχεις πρόβλημα με τον χώρο αποθήκευσης και δεν μπορεί να αποθηκεύσει το screenshot ? κάτι ρώτησες

Έτσι γράφει πως δεν έχει χώρο αποθήκευση ενώ έχω 9 GB ελεύθερο χώρο. Από ότι διάβασα παραπάνω είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε Flyme χθες. Μετα απο αρκετο εκνευρισμο γιατι δεν καθοταν σωστα ακομα και με wipe ολα 2/3 φορες reboot recovery, wipe caches μετα, ξαναγυρισα σε 9s Cucco.

 

Εχουν ΠΟΛΥ δρομο ακομα οι custom που φευγουν απο EUI

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γράφει πως δεν έχει χώρο αποθήκευση ενώ έχω 9 GB ελεύθερο χώρο. Από ότι διάβασα παραπάνω είναι bug.

δοκίμασε , με root explorer

data=>media=>0=> μετονόμασε τον φάκελο picture σε π.χ. picture1 , όταν θα βγάλεις screenshot θα δημιουργηθεί νέος φάκελος)

η

σε recovery , κάνε τα 2 wipe , cache και dalvik ,

η

κατέβασε https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm

τρέξτο , γράψε reboot recovery

πατάς το advanced and επιλέγεις wipe dalvik cache

επιβεβαίωσε - επανεκκίνηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια FLYME

μπαταρια

4ωρες κ 50 λεπτα ανοικτο

οθονη 1ωρα κ 6 λεπτα

wifi συνεχεια ανοικτο

κλησεις 12 λεπτα

κ 2 φορες Antutu

83% ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ Μπαταρια..

καλα ειναι νομιζω.:)

Εγώ γυρίζω πίσω στο προηγούμενο Flyme. Χειρότερο WiFi, χειρότερη μπαταρία και ζεσταίνεται περισσότερο.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε , με root explorer

data=>media=>0=> μετονόμασε τον φάκελο picture σε π.χ. picture1 , όταν θα βγάλεις screenshot θα δημιουργηθεί νέος φάκελος)

η

σε recovery , κάνε τα 2 wipe , cache και dalvik ,

η

κατέβασε https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm

τρέξτο , γράψε reboot recovery

πατάς το advanced and επιλέγεις wipe dalvik cache

επιβεβαίωσε - επανεκκίνηση

Έκανα από recovery wipe στα cache και dalvik και το πρόβλημα παραμένει, κάπου πιο πάνω διάβασα πως είναι γνωστό πρόβλημα. Το δικό σου είναι ένταξη πατάς Power Button και Vol – και σου κάνει κανονικά Screenshot.

 

Λοιπόν έκανα rename τον φάκελο σε Pictures 1 έκανε καινούργιο φάκελο και δουλεύει κανονικά, λογικά σβήνω το παλαιό φάκελο επειδή δεν έχει τίποτα μέσα.

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 9s χωρίς wipe data , μόνο cache ,dalvid cache, πέρασα και το fix μέσω OTA , όλα μια χαρά χωρίς να χάσω τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις μου.

Ο cuoco έχει περάσει τον stock launcher του eui ,την μαμά εφαρμογή για ρολόι και ημερολόγιο.Εγω χρησιμοποιώ τον Nova .

Νομίζω πως έχει καλύτερη διαχείριση της ραμ η 9s ,και όλα ειναι λιγάκι πιο γρήγορα.

Επίσης έχω την αισθηση πως και η κάμερα ειναι βελτιωμένη.

Gps δεν έχω δοκιμάσει ελπίζω να ειναι άψογο όπως στην 8s.

Επίσης όσο γράφω παρατηρώ πως το touch ειναι βελτιωμένο -αν και δεν το παραδεχόμουν οτι είχε θέμα όταν κάποιοι το ανέφεραν-ειναι πιο ευαισθητο στο άνοιγμα λινκ με hold .

Μενει να δούμε πως τα πάει στη διαχείριση μπαταρίας .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα rename τον φάκελο σε Pictures 1 έκανε καινούργιο φάκελο και δουλεύει κανονικά, λογικά σβήνω το παλαιό φάκελο επειδή δεν έχει τίποτα μέσα.

Ευχαριστώ πολύ.

Ναι τον φάκελο τον σβήνεις οπωσδήποτε , να είσαι καλά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα πρωϊνό αργοπορημένος γιατι και στην καινουργια flyme δεν χτύπησε το ξυπνητηρι. παντως δεν βλεπω διάφορα στην μπαταρια σε σχεση με την rush 9s.σημερα θα βαλω την evolution 9s.ο τυπος εχει κανει καλη δουλεια οπως γραφουν στο xda
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ξυπνητήρι και στη φλαιμ 4 κ στη 5 δουλεύει κανονικά το βασικό πρόβλημα είναι ότι όπου κ να πάει το κινητό ή στη δουλειά ή σε σπίτι π είναι λίγο μακριά το WiFi έχουν όλες οι συσκευές ίντερνετ κσα εκτός από το letv που θα προσπαθεί να συνδεθεί κ αν το καταφέρει δεν δουλεύει σωστά αυτό γίνεται με όλες τις Ρομ ανεξάρτητα από patch WiFi ή με χειροκίνητη αλλαγή του αρχείου ini π είναι κ ή διάφορα μεταξύ φλαιμ κ eui !! Κ αυτό που παρατηρώ είναι ότι εκεί π έχει το κινητό 4g+ 3γραμμες ξαφνικά πάει στο E!! Ο αδερφός μ απείλησε αν δε φτιάξει θα το φάω στο κεφάλι κ είναι κ βαρύ....
Link to comment
Share on other sites

Με official 9s, στο Antutu info μου λέει cpu έως 1,96ghz.Cpu spy αναγνωρίζει state μέχρι 1555Mhz και μετά από Antutu benchmark δεν ανεβαίνει παραπάνω από 1555.Cpu z λέει μέχρι 1,96ghz αλλά τα clocks χτυπάνε μέχρι 1555.

 

Είναι σωστά να είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις σήμα από τις σιμ?

ναι, χωρις service. εχω γραψει και πιο πισω οτι το κανει με καποιες ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ota για τον dialer που ειναι ρε παιδια. Μου χει σπασει τα νευρα.

εάν έχεις του Ιταλού , έρχεται ειδοποίηση , κάνε επανεκκίνηση

η κατέβασέτην μόνος σου , εφαρμογή system updates=>ROM=>Available Updates , θα κατέβει

θα την βρεις στον φάκελο του κινγτού σου , ΟΤΑ-Updater=>download=>ROM

την περνάς απο recovery μόνο με cache και dalvik

 

(δεν τσεκάρεις data , γιατί θα χαθούν οι εφαρμογές σου και οι ρυθμίσεις συστήματος ,

δεν τσεκάρεις το system , αν το κάνεις πρέπει οποσδήποτε να βάλεις rom (όχι update της rom , δεν θα ανοίγει το τηλέφωνο

δεν τσεκάρεις internal storage , γιατί το κινητό θα γίνει καινούριο , δεν θα βρίσκεις την rom στο κινητό σου , μέσω otk .....)

 

τα είπα απλά για τους νέους φίλους του θέματος

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες του update λέει να ξετσεκάρουμε και το whipe cashes. Άρα δεν κάνουμε κανένα whipe. Εγώ τουλάχιστον έτσι το πέρασα και όλα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανένας την Nexus 5 port από τον Rushr; http://forum.xda-developers.com/android/development/letv-x800-ruschrom-nexus-port-t3260370
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες του update λέει να ξετσεκάρουμε και το whipe cashes. Άρα δεν κάνουμε κανένα whipe. Εγώ τουλάχιστον έτσι το πέρασα και όλα μια χαρά.

το κάνουμε πάντα για να φύγουν τα σκουπίδια ,παλιές ρυθμίσεις σε rom, αναβάθμιση rom η αρχείου .zip

 

(όταν βρεθούμε σε recovery , κάνουμε chache και dalvik έστω και χωρίς αιτία )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...