Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεστ σε wifi σήμερα....με την 09ς με το patch κ με την flyme 4..καλύτερη του ιταλού..παρόλα αυτά ο φίλος με το samsung smg355 (galaxy core 2)με κορόιδευε που φόρτωνα τόσο αργά τις σελίδες....άντε να βγει το xiaomi mi5 να το πετάξω....με την flyme δεν άνοιγαν καν οι σελίδες..ο άλλος σερφαριζε κανονικα

 

Εχω βαλει την 9 του Rusch και δεν περασα κανενα fix για το wifi ηρθε με την 6S ιταλου και εβαλα 9 Rusch και δουλευει αψοξα Wifi σε διπλανο δωματιο με εναν τοιχο να εμποδιζει το σημα οσο να ναι και ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΞΑ! μου φαινεται εχετε αρχισει και λετε βλακειες μετά συγχωρήσεως... Το ρουτερ μου ειναι το εργοστασιακο απο την Hol και δεν εχει ουτε αποσυνδεσεις ουτε χαμηλη ποιοτητα στο σημα. Οποτε αν αντιμετωπιζετε προβληματα απλα πεταχτε τα ρουτερ σας ζητηστε αλλο η αγοραστε ενα της προκοπης μην τα ριχνετε ολα στο τηλεφωνο ειναι ΑΨΟΓΟ το μονο αρνητικο του ειναι η μετρια καμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα δοκιμασα το lg g3 cat6 με android 6 εγινε πολυ γρηγοροτερο απο πριν μπαταρια και διαχείριση μνήμης,το μενου και εικονίδια τωρα δουλεύουν σαν το letv x800 δεδομενα δεν δοκιμασα το wifi του lg εννοείται πώς ειναι καλύτερο αλλα το x800 σε σήμα πολύ καλύτερο μενω σε υπόγειο ποτε δεν ειχα σήμα παρα μονο στο παράθυρό ενω τωρα εχω 1-3 γραμμές. Το μονο που με χαλάει δεν εχει υποδοχή sd card και μετανιωσα που δεν πηρα το 64ρι.Οταν παρει android 6 θα παρει τα πανω του.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την 9 του Rusch και δεν περασα κανενα fix για το wifi ηρθε με την 6S ιταλου και εβαλα 9 Rusch και δουλευει αψοξα Wifi σε διπλανο δωματιο με εναν τοιχο να εμποδιζει το σημα οσο να ναι και ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΞΑ! μου φαινεται εχετε αρχισει και λετε βλακειες μετά συγχωρήσεως... Το ρουτερ μου ειναι το εργοστασιακο απο την Hol και δεν εχει ουτε αποσυνδεσεις ουτε χαμηλη ποιοτητα στο σημα. Οποτε αν αντιμετωπιζετε προβληματα απλα πεταχτε τα ρουτερ σας ζητηστε αλλο η αγοραστε ενα της προκοπης μην τα ριχνετε ολα στο τηλεφωνο ειναι ΑΨΟΓΟ το μονο αρνητικο του ειναι η μετρια καμερα!

ουτε εγω ειχα προβλημα στο σπιτι κ στο μαγαζι με την εμβελεια του wifi.μαλιστα εβλεπα ψιλες διαφορες στο σημα μεταξυ flyme k cuoco rom.

μεχρι που συνδεθηκα? σε καφετερια...τοτε καταλαβα τα παραπονα που κανουν στο επισημο φορουμ της LEtv...μαλλον βλακειες θα γραφουν κ αυτοι,οπως κ οι ιδιοι οι κινεζοι που στην 41E στο changelog κατι γραφουν οτι εφτιαξαν με το αργο σερφαρισμα κ τις αποσυνδεσεις...:lol:

εν πασει περιπτωση ξαναγυρισα την συσκευη στην 6ς με οτι υπερ κ κατα ειχε αυτη η εκδοση..αν δεν διορθωθει ,θα κουβαλαω μαζι μου το ρουτερ του σπιτιου στο καφε ωστε να μπορω να συνδεθω αν χρειαστει..

καλημερα σας.

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε δηλαδη οπου κυκλοφορουμε εχει παλλια wifi ασε που για ενα τοιχο αν δεν επιανε και σε αυτη την αποσταστη τοτε θα μιλουσαμε για bluetooth οχι wifi εκτος απο αυτο ο κουοκο εκανε αναβαθμιση την 9s σε v2,4 !!το μοναδικο προβλημα αυτη τη στιγμη για μενα ειναι το αδυναμο wifi κατα τα αλλα καμερα ολα ειναι υπεραριστα
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί, δεν υπάρχει κινέζικο κινητό, που να είναι τέλειο. Εγώ εξακολουθώ να είμαι ερωτευμένος με το χ800.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί, δεν υπάρχει κινέζικο κινητό, που να είναι τέλειο. Εγώ εξακολουθώ να είμαι ερωτευμένος με το χ800.

EΠΙΣΗΣ!!αυτος ηταν κ ο λογος που αναβαθμισα το Χ600 σε Χ800 Κ δεν θελω να το δωσω!!αλλα ειναι παραδοξο οτι μετα την αλλαγη σε ΕUI 5.5 παρουσιαστηκε το θεμα με το wifi κ την καταναλωση.κ αντε κ εγινε λαθος..γιατι δεν το φτιαχνουν επιτελους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία μπαταρία με με την 9s του Ιταλού

Ότι καλύτερο είδαμε μέχρι σήμερα

(χωρίς φυσικά τις αναβαθμίσεις,

η πρώτη ήταν για επανεκκινήσεις dialer και κάμερας , δεν είχα τέτοια προβλήματα , δεν την έβαλα

η δεύτερη αναβάθμιση ήταν τάχα μου για να διορθώσει το wifi και την μπαταρία (την μπαταρία την χάλασε , το wifi δεν πρόλαβα να το ελέγξω) ,

χωρίς αναβαθμίσεις από OTA Update :

40 λεπτά σε λειτουργία ,

με ανοιχτό wifi ,

ανοιχτό το κινητό (οθόνη) για 40 λεπτά ,

είναι στο 95% (επίπεδο φωτεινότητας , λίγο πιο κάτω από την μέση )

η

8 ώρες και 39 λεπτά σε λειτουργία ,

με ανοιχτό wifi ,

ανοιχτό το κινητό (οθόνη) για 2 ώρες και 45 λεπτά ,

είναι στο 74% (επίπεδο φωτεινότητας , λίγο πιο κάτω από την μέση )

 

στο ποστ #1782 χωρίς τις αναβαθμίσεις , είπα :

Δοκιμή , μετά από την Τρίτη πλήρη φόρτιση (όταν βάζουμε νέα rom, ρουφάει πολύ μπαταρία , το ξέρουμε)

Σε 19 ώρες λειτουργίας με ανοιχτό Wifi ,

η οθόνη ανοιχτή για 5 ώρες και 30 λεπτά ,

και είναι στο 34 % ακόμη , εχθές αυτά , ΄

 

σήμερα (από το ίδιο ποστ μου στις 16-1-2016)

18 ώρες και 39 λεπτά , οθόνη ανοιχτή 2 ώρες και 20 λεπτά λειτουργίας, είναι στο 59% (κάτι έφταιγε σήμερα)

 

Δεν μπορεί να γίνει ακριβής σύγκριση με άλλο Letv X800, γιατί έχει σχέση και με το επίπεδο φωτεινότητας (εγώ το έχω λίγο πιο κάτω από την μέση)

 

για το wifi , για να μην τα μεταφέρω , (έγινε τεράστιο το ποστ...)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6510456#post6510456

 

ότι λύνεται με αναβάθμιση της rom , κάποτε θα λυθεί , έχουμε ένα από τα καλύτερα Κινέζικα κινητά , λίγο το wifi να φτιάξουν , (εννοώ , όταν είμαστε πολύ μακριά από το ρούτερ , γιατί σε 30 μέτρα σε ευθεία από το ρούτερ είναι μια χαρά )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ειχα θεμα με την μπαταρια με την 9σ v2.3 με τις 2 οτα αναβαθμισεις εχω γραψει χρηση απο τις 6κ30 το πρωι μεχρι 1κ30 το βραδ με 1 ωρα και 54 λεπτα ομιλια 4γ ολη την ωρα και 2 ωρες και 25λεπτα ανοιχτη οθονη διασπαρτα δουλεψε και bluetooth για τετοια αναλυση οθονης ειναι τελεια οχι απλα καλα το κινητο εμεινε με 4% , το προβλημα μου ειναι ομως αυτο το ατιμο το wifi οπου και να πας αν εισαι λιγο μακρια απο το ρουτερ δεν εχεις ιντερνετ τελος , αντουτου που ειχα τρεξει εχω γραψει μεχρι 87349 λαγκ δεν εχω το προβλημα με τις ειδοποιησεις το ελυσα ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα μπαταρία παίζουν ρόλο πολλά. Αν χρησιμοποιούμε 1 η 2 σιμ, αν εκεί που βρισκόμαστε έχουμε καλό σήμα, το 4g, το WiFi, η φωτεινότητα, διάφορες εφαρμογές. Το σημαντικό είναι η διάρκεια της μπαταρίας να καλύπτει τις απαιτήσεις που έχουμε. Εγώ θα ήθελα καλύτερη αυτονομία, αλλά εξαρχής ήξερα ότι με 2κ οθόνη τα πράγματα θα ήταν δύσκολα. Έχω δει και το Meizu mx5 που είναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά. Το χ800 είναι άλλο επίπεδο.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

το wifi γνώμη μου , είναι αρκετά καλό , σηκώνει όμως αναβάθμιση

αλλά έχει προεπιλεγμένη ρύθμιση να πιάνει τα δυνατά σήματα (αυτό προς το παρών δεν αλλάζει) ,

ότι όμως μακρινό πιάνει , το πιάνει αρκετά καλά , μπορείς να κατεβάσεις με λίγη υπομονή κάτι π.χ. από το play store , σε αντίθεση με άλλα κινητά που πιάνουν και τα μακρινά αλλά το μόνο που κάνουν είναι μια πλοήγηση με δυσκολία

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το wifi γνώμη μου , είναι αρκετά καλό , σηκώνει όμως αναβάθμιση

αλλά έχει προεπιλεγμένη ρύθμιση να πιάνει τα δυνατά σήματα (αυτό προς το παρών δεν αλλάζει) ,

ότι όμως μακρινό πιάνει , το πιάνει αρκετά καλά , μπορείς να κατεβάσεις με λίγη υπομονή κάτι π.χ. από το play store , σε αντίθεση με άλλα κινητά που πιάνουν και τα μακρινά αλλά το μόνο που κάνουν είναι μια πλοήγηση με δυσκολία

 

δε ξερω παντως και στο κινεζικο και στο letv.re ολοι λενε οτι δε πιανει μακρια και αν πιασει δε φορτωνει, εγω τουλαχιστον εχω 2 κινητα μαζι και με φιλους π εχω παει για καφε ολα εχουν μια 2 γραμμες σημα και φορτωνουν και το χ800 αν πιασει το σημα δεν το κραταει αποσυνδεεται κ να συνδεθει δε φορτωνει, οταν ειμαι κοντα σε μοντεμ παει σφαιρα! ελπιζω να μην υσχιει αυτο π λες γτ αν ειναι οντος ετσι ρυθμισμενο κ εχει τοσο μικρη εμβελεια δε βλεπω φως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει αντίπαλος και εδώ που τα λέμε και σε πολύ περισσότερα, για εμένα το Wi Fi αν είναι λίγο αδύνατο δεν με τρελαίνει, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετώπιση πρόβλημα με το Wi Fi, η φωτογραφική σε σύγκριση με του Huawei Mate S που πήρα προχθές είναι λίγο χειρότερη αλλά όχι κάτι τρομαχτικό. Νομίζω πως πολλές φορές υπερβάλουμε, ή προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε την καινούργιά μας αγορά.

Εγώ μετα από τα τρία κινητά τα χαρίζω στις κόρες μου ή στην γυναίκα μου οπότε είναι πιο εύκολο να δικαιολογηθώ.

Link to comment
Share on other sites

1. δε ξερω παντως και στο κινεζικο και στο letv.re ολοι λενε οτι δε πιανει μακρια και αν πιασει δε φορτωνει, εγω τουλαχιστον εχω 2 κινητα μαζι και με φιλους π εχω παει για καφε ολα εχουν μια 2 γραμμες σημα και φορτωνουν και το χ800 αν πιασει το σημα δεν το κραταει αποσυνδεεται κ να συνδεθει δε φορτωνει, οταν ειμαι κοντα σε μοντεμ παει σφαιρα!

2. ελπιζω να μην υσχιει αυτο π λες γτ αν ειναι οντος ετσι ρυθμισμενο κ εχει τοσο μικρη εμβελεια δε βλεπω φως

1. συμφωνώ

2. το X800 , στο σπίτι μου δεν βλέπει πάνω από 4 με 5 , σε 2 από αυτά με δυσκολία συνδέομαι με αρκετές αποσυνδέσεις

το παρακολούθησα έξω ,

έβλεπε αρκετά (άρα δεν είναι προρυθμισμένο να πιάνει μόνο αυτά που έχουν καλό σήμα , )

έβλεπε ένα φαρμακείο σε απόσταση περίπου 100 μ. σε ευθεία χωρίς εμπόδια , βρήκα κωδικό , (από το Greek wpa finder) αλλά , αυτό έλειπε να συνδεθεί

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει ρολο πως ειναι ολο το σωμα μεταλικο,εχω παρατηρησει στο lg g3 οταν του βαζω την αλουμινενια θηκη χανει σημα.Απο την αλλη εχω πολυ καλυτερο σημα σε σιμ(:dash: )
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι Κινέζοι πρέπει να απολογηθούν που δε φτιάξαν ένα κινητό που να κλέβει εύκολα WiFi.

Και ναι, παίζει ρόλο και το μεταλλικό σώμα.

Ρε παιδιά σε όσους τους χαλάει το κινητό, πουλήστε το. Δε νομίζω να δυσκολευτείτε.

Για μένα είναι best value for money αυτή τη στιγμή και επιμένω ότι το software θα βελτιωθεί και θα μπορέσουμε να πάρουμε το 100% απ τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο link για 6s ?

πρέπει να το κατέβασε ο Ιταλός , και να βρούμε το link , λογικά δεν θα δουλεύει

αν έχεις premium λογαριασμό στο easybytez.com , μπορώ να την ανεβάσω , θα αργήσει όμως

γενικά :

με την 9s του Ιταλού , χωρίς τις αναβαθμίσεις , δουλεύει το usb otg

με τις αναβαθμίσεις νομίζω, δεν είμαι σίγουρος , δεν το έβλεπε

 

υπάρχει πρόβλημα και με του RuschROM ,

στο τελευταίο ποστ , τελευταία σειρά :

does anyone have success in connecting their otg thumbdrive (exFAT)? i used to be able to do this with stickmount but it suddenly stopped working since 7S or 34E or something (can't remember).

 

μπορεί να δοκιμάσει κάποιος με την 9s του Ιταλού , αν δουλεύει το otg ? , να έχει εγκαταστημένα όμως και τα δύο update της rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το κατέβασε ο Ιταλός , και να βρούμε το link , λογικά δεν θα δουλεύει

αν έχεις premium λογαριασμό στο easybytez.com , μπορώ να την ανεβάσω , θα αργήσει όμως

γενικά :

με την 9s του Ιταλού , χωρίς τις αναβαθμίσεις , δουλεύει το usb otg

με τις αναβαθμίσεις νομίζω, δεν είμαι σίγουρος , δεν το έβλεπε

 

υπάρχει πρόβλημα και με του RuschROM ,

στο τελευταίο ποστ , τελευταία σειρά :

does anyone have success in connecting their otg thumbdrive (exFAT)? i used to be able to do this with stickmount but it suddenly stopped working since 7S or 34E or something (can't remember).

 

μπορεί να δοκιμάσει κάποιος με την 9s του Ιταλού , αν δουλεύει το otg ? , να έχει εγκαταστημένα όμως και τα δύο update της rom

 

Εγώ τα έχω φορτωμένα και τα δυο πες μου τι είναι το otg να το δοκιμάσω. Γκουγκλαρισα και το βρηκα περιμενε να δοκιμασω ενα USB stick.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω φορτωμένα και τα δυο πες μου τι είναι το otg να το δοκιμάσω.

 

https://www.google.gr/search?q=usb+otg+cable&biw=1920&bih=955&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiAv_m5rrvKAhWG1hoKHXttCw8QsAQIKA

έχω 2 καλώδια και usb otg για μεταφορά αρχείων από κομπιούτερ σε κινητό και το ανάποδο (είναι σα να έχουμε μια καρτούλα στο κινητό)

βάζουμε μια rom σε otg και με recovery μπορούμε να την εγκαταστήσουμε από εκεί (τώρα θα δω αν υποστηρίζεται αυτό το recovery και το κινητό μας)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι Κινέζοι πρέπει να απολογηθούν που δε φτιάξαν ένα κινητό που να κλέβει εύκολα WiFi.

Και ναι, παίζει ρόλο και το μεταλλικό σώμα.

Ρε παιδιά σε όσους τους χαλάει το κινητό, πουλήστε το. Δε νομίζω να δυσκολευτείτε.

Για μένα είναι best value for money αυτή τη στιγμή και επιμένω ότι το software θα βελτιωθεί και θα μπορέσουμε να πάρουμε το 100% απ τη συσκευή.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον συμφορουμιτη frapedia! Αφού το κινητό τα σπάει από h/ware, είναι θέμα χρόνου η rom που θα το αναδείξει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/search?q=usb+otg+cable&biw=1920&bih=955&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiAv_m5rrvKAhWG1hoKHXttCw8QsAQIKA

έχω 2 καλώδια και usb otg για μεταφορά αρχείων από κομπιούτερ σε κινητό και το ανάποδο (είναι σα να έχουμε μια καρτούλα στο κινητό)

βάζουμε μια rom σε otg και με recovery μπορούμε να την εγκαταστήσουμε από εκεί (τώρα θα δω αν υποστηρίζεται αυτό το recovery και το κινητό μας)

Δουλεύει κανονικά με το σωστό καλώδιο, γιατί στην αρχή το δοκίμασα με κανονικό κοντό καλώδιο και μούφα (θηλυκό θηλυκό USB) και δεν δούλευε.

Άργησα λιγάκι γιατί έψαχνα το καλώδια και από την άλλη το αποθήκευσα το τηλέφωνο γιατί παίζω από προχθές με ένα Huawei Mate S που μου ήλθε από Κίνα.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά με το σωστό καλώδιο, γιατί στην αρχή το δοκίμασα με κανονικό κοντό καλώδιο και μούφα (θηλυκό θηλυκό USB) και δεν δούλευε.

Άργησα λιγάκι γιατί έψαχνα το καλώδια και από την άλλη το αποθήκευσα το τηλέφωνο γιατί παίζω από προχθές με ένα Huawei Mate S που μου ήλθε από Κίνα.

ωραία , έχεις του Ιταλού 9s με εγκατεστημένα τα 2 update ?, ποια rom έχεις ?

χωρίς τα 2 update είπα ότι δουλεύει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τη λυση μου για το wifi τη βρηκα εγω. Το ρουτερ στον επανω οροφο. Ολο αποσυνδεσεις.Βρηκα μια ξεχασμενη plug n play usd antenna 5db που χα πάρει απο πλαίσιο (turbo-x) και mama mia!! 5/5 το σημα! Τη βγαζω κανω σαρωση στα wifi βρισκω 5 Τη ξαναβαζω 29!!Θα κυκλοφορω σαν εξωγήινος αλλα σημα καμπανα!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι,μολις εκανα συγκριση στο σημα του wifi με ενα galaxy s2.στο μακρυνοτερο σημειο του σπιτιου το Χ800 εχει +8 εως 10 db ισχυροτερο σημα απο το Samsung συμφωνα με την εφαρμογη wifi analyzer.απο το πρωι εχω την 6s του cuoco.

επισης η καταναλωση μπαταριας ειναι ΠΟΛΥ καλη.να αναφερω οτι στο vellamo benchmark στην ταχυτητα του browser διεπρεψε αφηνοντας πολυ πισω ΟΛΕΣ τις συσκευες.

Τελικα οπως εχω ξαναγραψει ειναι καθαρα θεμα rom κ τπτ αλλο.το μονο που παρατηρησα ειναι το gps που σε σχεση με την flyme εχει ακριβεια μεχρι 10 μετρα ενω με την flyme (η οποια βασιζεται σε EUI 5.5)στα 3 μετρα.

μενω εδω εως να βγει κατι καλυτερο.επειδη αναφερθηκε οτι 'σε οποιον δεν αρεσει να δωσει την συσκευη'εμενα (παρολο που μου σπαει τα νευρα ωρες ωρες το λειτουργικο της με ΧΑΖΑ προβληματα )μου αρεσει παρα πολυ σαν συσκευη.κ δεν την αγορασα φθηνα οπως εχει πεσει η τιμη της τωρα....;)

απλα ειναι χαζο να εχουμε τοσο καλο hardware κ οι κινεζοι να κανουν τον κινεζο στο software..κ ειναι παρα πολλοι οι κατοχοι που γκρινιαζουν για μπαταια κ wifi απο τοτε που βγηκε το eui 5.5

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...