Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμιτες .

Θα ήθελα την βοήθεια - γνώμη σας για την επιλογή letv x800 .

Προέρχομαι από note 3 και iPhone 6 plus ( τα τελευταία μου κινητά , μακριά τα Apple για εμένα ) , το note 3 παρόλο που του πετούσα τα μάτια δεν είδα lag πάρα μόνο άπειροανεπαίσθητα , η εξής ερώτηση μου είναι το letv από lag πως τα πάει ;

Είχα παλαιότερα το LG g3 και το lag το είχε αισθητά ....

Τώρα , το letv x800 είναι καλύτερο ( θέλω απόψεις από αυτούς που είχαν και τα δύο ) , δεν μιλάω σε χαρακτηριστικα αλλά σαν πιο smooth συσκευή , από το note 3 ;

Τέλος , δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root , είναι εύκολο ;

Και κάτι ακόμα, τα προβλήματα με το wifi -μπαταριας τι γίνεται , θα λυθούν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους

 

Θα μου απαντήσει κάποιος γνώστης σε αυτό που ρωτάω ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν οδηγίες για το πώς ρυθμιζουμε το τηλέφωνο για τηλεχειριστήριο?

remote control=>other devices=>κάτω το +=>διαλέγεις π.χ. TV=>π.χ. SAMSUNG=>

πατάς στο κύκλο , αν ανοίξει η τηλεόραση , πατάς στο control detected=>πατάς στον κύκλο=>control detected=>done

 

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμιτες .

Θα ήθελα την βοήθεια - γνώμη σας για την επιλογή letv x800 .

Προέρχομαι από note 3 και iPhone 6 plus ( τα τελευταία μου κινητά , μακριά τα Apple για εμένα ) , το note 3 παρόλο που του πετούσα τα μάτια δεν είδα lag πάρα μόνο άπειροανεπαίσθητα , η εξής ερώτηση μου είναι

1. το letv από lag πως τα πάει ;

Είχα παλαιότερα το LG g3 και το lag το είχε αισθητά ....

2. Τώρα , το letv x800 είναι καλύτερο ( θέλω απόψεις από αυτούς που είχαν και τα δύο ) , δεν μιλάω σε χαρακτηριστικα αλλά σαν πιο smooth συσκευή , από το note 3 ;

3. Τέλος , δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root , είναι εύκολο ;

4. Και κάτι ακόμα, τα προβλήματα με το wifi -μπαταριας τι γίνεται , θα λυθούν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους

Καλημέρα

1. δεν αναφέρθηκε κάτι

2. έχω το note 2 είναι περίπου ίδιο με το 3

και τα δύο είναι βελούδινα

3. Πανεύκολο ,

στην rom στου Ιταλού , είναι προεγκατεστημένο , σε άλλη rom , βάζεις το αρχείο στο κινητό , και φλασάρεις όπως την rom από recovery

4. λύθηκαν

η μπαταρία στην τελευταία του Ιταλού σε σχέση με το νοτε 2 (άρα και με το note 3) είναι πάρα πολύ καλύτερη

(στην 8s , ήταν ακριβώς ίδιες και στα 2 κινητά )

 

Letv : λειτουργία κινητού 5 ώρες και 50 λεπτά , με ανοιχτό wifi

οθόνη ανοιχτή 4 ώρες και 10 λεπτά , και είναι στο 58%

(το βράδυ για 8 ώρες θα μείνει κλειστή η οθόνη , ανοιχτό wifi , θα χάσει λίγα % , άρα με νορμάλ χρήση βγάζει περίπου 2 μέρες)

 

το wifi είναι πάρα πολύ καλό , υπερτερεί κατά ας πούμε 20% το note 2

(στις επόμενες roms , ίσως να έχουμε το αντίθετο )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

remote control=>other devices=>κάτω το +=>διαλέγεις π.χ. TV=>π.χ. SAMSUNG=>

πατάς στο κύκλο , αν ανοίξει η τηλεόραση , πατάς στο control detected=>πατάς στον κύκλο=>control detected=>done

 

Τυχαίνει να έχω τηλεόραση PIONEER, που δεν είναι μέσα στις μάρκες που έχει εγκατεστημενες, πώς το συντονιζω?

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κάποιος γνώστης σε αυτό που ρωτάω ;

Ευχαριστώ

 

Δεν εχει καμμια σχεση το LG G3 με το Χ800.Προχωρα αφοβα, σε οτι αφορα το ΝΟΤΕ 3, που το ειχα κ αυτο για λιγο τα θεωρω ισαξια τοσο σε δυνατοτητες οσο και σε χαρακτηριστικα.Το τηλεφωνο ειναι αψογο χωρις κολληματα και υπερθερμανσεις.Το δουλευω -το χω λειωσει μαλλον 3 ωρες τωρα και δεν βλεπω προβληματα.Επισης και το wifi του ειναι δυνατο -το δε gps αψογο -κλειδωσε αμεσως οταν πηγα να χρησιμοποιησω τον καιρο.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Λοιπόν tora33 και xenkato1 σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια , ζητάω όμως συγνώμη γιατί δεν διευκρίνησα καλα πιο note 3 είχα ( είχα το Samsung note 3 ) , οπότε εάν ξέρει κάποιος δηλαδή που είχε στα χέρια του το Samsung note 3 και πήρε letv να μου πει ότι υπάρχει διαφορά όσον αφορά το lag ( γιατί το note 3 Samsung είχε άπειροανεπαίσθητα lag ) όπως και σε άλλους τομείς όπως κάμερα , οθόνη κλπ θα του ήμουν υπόχρεος ...

Ψάχνω τεστ σύγκρισης ytube αλλά δεν βρίσκω .

Ευχαριστώ όλους πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Λοιπόν tora33 και xenkato1 σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια , ζητάω όμως συγνώμη γιατί δεν διευκρίνησα καλα πιο note 3 είχα ( είχα το Samsung note 3 ) , οπότε εάν ξέρει κάποιος δηλαδή που είχε στα χέρια του το Samsung note 3 και πήρε letv να μου πει ότι υπάρχει διαφορά όσον αφορά το lag ( γιατί το note 3 Samsung είχε άπειροανεπαίσθητα lag ) όπως και σε άλλους τομείς όπως κάμερα , οθόνη κλπ θα του ήμουν υπόχρεος ...

Ψάχνω τεστ σύγκρισης ytube αλλά δεν βρίσκω .

Ευχαριστώ όλους πάντως

 

 

Και γω για το galaxy note 3 ελεγα..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Λοιπόν tora33 και xenkato1 σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια , ζητάω όμως συγνώμη γιατί δεν διευκρίνησα καλα πιο note 3 είχα ( είχα το Samsung note 3 ) , οπότε εάν ξέρει κάποιος δηλαδή που είχε στα χέρια του το Samsung note 3 και πήρε letv να μου πει ότι υπάρχει διαφορά όσον αφορά το lag ( γιατί το note 3 Samsung είχε άπειροανεπαίσθητα lag ) όπως και σε άλλους τομείς όπως κάμερα , οθόνη κλπ θα του ήμουν υπόχρεος ...

Ψάχνω τεστ σύγκρισης ytube αλλά δεν βρίσκω .

Ευχαριστώ όλους πάντως

Από λαγκ είναι μέρα με τη νύχτα το τηλέφωνο σε σχέση με το κινητό που λες το λετ δεν μ έχει λαγκαρει ποτέ ούτε έχει κολισει με σε ταχύτητα είναι καλύτερο κ από τα καινούργια σαμσουνγκ που κυκλοφορούν το αδύναμο σημείο τ κινητού είναι το wifi αν κ από ότι φαίνεται υπάρχουν κ μερικοι π δεν έχουν θέμα! Υ.γ είχα lg g3 k note3 στο οποίο έσπασαν την οθόνη :(

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να έχω τηλεόραση PIONEER, που δεν είναι μέσα στις μάρκες που έχει εγκατεστημενες, πώς το συντονιζω?

επέλεξε άλλες μάρκες και σίγουρα κάποια θα έχει ίδια συχνότητα με την δική σου

 

@biohazard13 , το galaxy note 2 είχα , το 3 . άλλο τηλέφωνο πιο εξελιγμένο , ελπίζω κάποιος να το έχει και να σου απαντήσει , αν και νομίζω έμεσμα πήρες απάντηση

το Letv , ξέρεις ότι είναι καλύτερο τηλέφωνο, είναι θέμα roms για να απογειωθεί

 

κάνε τα παρακάτω ,

φόρτησέτο στο 100% , από τις ρυθμίσεις επέλεξε να μην σβήνει ποτέ , και πες μας στοιχεία κατανάλωσης μπαταρίας .....

πες μας και για το wifi , όποια δοκιμή θα κάνεις , ίσως να μπορέσουμε να το συγκρίνουμε με το X800

 

κάνε και μια ερώτηση εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=196 , μήπως κάποιος έπιασε στα χέρια του το Letv

 

ελπίζω κάποιος να το έχει και να πάρεις σωστή απάντηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση , το λιγουρευομαι και θα το τσιμπήσω τελικά , λογικά στον επόμενο μήνα θα το έχω και θα γράψω εντυπώσεις εννοείται ...; )

Το μόνο που με απασχολεί λίγο είναι πως δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root συσκευής και μιας και το ανάφερα από θέμα εγγύησης τι λέει ;

Όσοι το ρουταρουμε θα έχουμε θέμα με εγγύηση ή όχι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επέλεξε άλλες μάρκες και σίγουρα κάποια θα έχει ίδια συχνότητα με την δική σου

 

@biohazard13 , το galaxy note 2 είχα , το 3 . άλλο τηλέφωνο πιο εξελιγμένο , ελπίζω κάποιος να το έχει και να σου απαντήσει , αν και νομίζω έμεσμα πήρες απάντηση

το Letv , ξέρεις ότι είναι καλύτερο τηλέφωνο, είναι θέμα roms για να απογειωθεί

 

κάνε τα παρακάτω ,

φόρτησέτο στο 100% , από τις ρυθμίσεις επέλεξε να μην σβήνει ποτέ , και πες μας στοιχεία κατανάλωσης μπαταρίας .....

πες μας και για το wifi , όποια δοκιμή θα κάνεις , ίσως να μπορέσουμε να το συγκρίνουμε με το X800

 

Όντως η μπαταρία στο Samsung note 3 από όταν μπήκε lollipop έπεσε αισθητά οπότε δεν χρειάζεται να κάνω τεστ για να σας πω , ας κρατάει μια μέρα το letv και είμαι εντάξει , το λέω γιατί το κινητό το χρησιμοποιώ πολλές ώρες την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να έχω τηλεόραση PIONEER, που δεν είναι μέσα στις μάρκες που έχει εγκατεστημενες, πώς το συντονιζω?

 

Δημιουργείς νέο τηλεχειριστήριο και ορίζεις εσύ τί κάνει το κάθε πλήκτρο που βάζεις στο DIY τηλεκοντρόλ σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν τη λυση μου για το wifi τη βρηκα εγω. Το ρουτερ στον επανω οροφο. Ολο αποσυνδεσεις.Βρηκα μια ξεχασμενη plug n play usd antenna 5db που χα πάρει απο πλαίσιο (turbo-x) και mama mia!! 5/5 το σημα! Τη βγαζω κανω σαρωση στα wifi βρισκω 5 Τη ξαναβαζω 29!!Θα κυκλοφορω σαν εξωγήινος αλλα σημα καμπανα!!

 

Μπορείς να μας πεις για ποια κεραία μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει να δοκιμασει την Flyme version 6(χθεσινη) την ανεβασα εδω

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7TnRUOHcybWtXdkE/view?usp=sharing

:)

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος θελει να δοκιμασει την Flyme version 6(χθεσινη) την ανεβασα εδω

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7TnRUOHcybWtXdkE/view?usp=sharing

:)

 

 

Τη φλασαρουμε κανονικα οπως ολες?Ειμαι στη ρομ του rusch, με wipe cache,dalvic και factory reset?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Τη φλασαρουμε κανονικα οπως ολες?Ειμαι στη ρομ του rusch, με wipe cache,dalvic και factory reset?

ναι.αν δεν στην παρει με την πρωτη ξαναπερνα την.ΑΡΓΕΙ να περαστει, μην ανυσυχησεις

ΔΕΝ εχει Ελληνικα ουτε gapps(βαζεις εσυ δες καποιες σελιδες πισω τα εχω ξαναγραψει αναλυτικα);)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τη miui την τελευταια-ειχε θεμα με τη φωτεινοτητα -δεν ανεβαινει πανω απο το μισο.Παντως ηταν αρκετα καλη και γρηγορη-αν φτιαχτει η φωτεινοτητα θα ειμαστε ΟΚ.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση , το λιγουρεύομαι και θα το τσιμπήσω τελικά , λογικά στον επόμενο μήνα θα το έχω και θα γράψω εντυπώσεις εννοείται ...; )

1.Το μόνο που με απασχολεί λίγο είναι πως δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root συσκευής και μιας και το ανάφερα από θέμα εγγύησης τι λέει ;

Όσοι το ρουταρουμε θα έχουμε θέμα με εγγύηση ή όχι

 

Όντως η μπαταρία στο Samsung note 3 από όταν μπήκε lollipop έπεσε αισθητά οπότε δεν χρειάζεται να κάνω τεστ για να σας πω ,

2. ας κρατάει μια μέρα το letv και είμαι εντάξει , το λέω γιατί το κινητό το χρησιμοποιώ πολλές ώρες την ημέρα

1. είναι πολύ εύκολο να το κάνεις root , εύκολο να βάλεις μια rom , όταν θα έλθει με το καλό , θα στα πούμε

δεν νομίζω να ενοχληθούν για το root , (βάζεις την μαμά rom και δεν θα είναι root το κινητό)

2. μια μέρα κρατάει , με 6 ώρες ανοιχτή η οθόνη (και έχει άλλη οθόνη από το note 3)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καθαρή εγκατάσταση 6σ πλήρες σεταρισμα wifi patch μετά πέρασμα από πάνω 9s με εκκαθάριση cache dalvik cache μόνο το wifi λειτουργεί το ίδιο καλά με μετρήσεις με wifi analyzer και κατέβασμα του ίδιου αρχείου στο ίδιο σημειο aαα κ ή μπαταρία κρατάει όχι σαν την 6σ πέρασα και το wifi patch με τα 48 megabyte καμία αλλαγή ούτε χειρότερο ούτε καλύτερο σε μπαταρία κ wifi !!! Επιτέλους άσπρη μέρα και μένει να λυθεί εντελώς το θέμα του wifi kκαι είμαστε κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,ερωτηση -οσοι εχουν βαλει flyme rom, ειχαν το προβλημα με τη χαμηλη φωτεινοτητα?Τι γινεται, μονο σε μενα ειναι το προβλημα?
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,ερωτηση -οσοι εχουν βαλει flyme rom, ειχαν το προβλημα με τη χαμηλη φωτεινοτητα?Τι γινεται, μονο σε μενα ειναι το προβλημα?

Μέχρι την 5 pου δοκιμασα δεν είχα θέμα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καθαρή εγκατάσταση 6σ πλήρες σεταρισμα wifi patch μετά πέρασμα από πάνω 9s με εκκαθάριση cache dalvik cache μόνο το wifi λειτουργεί το ίδιο καλά με μετρήσεις με wifi analyzer και κατέβασμα του ίδιου αρχείου στο ίδιο σημειο aαα κ ή μπαταρία κρατάει όχι σαν την 6σ πέρασα και το wifi patch με τα 48 megabyte καμία αλλαγή ούτε χειρότερο ούτε καλύτερο σε μπαταρία κ wifi !!! Επιτέλους άσπρη μέρα και μένει να λυθεί εντελώς το θέμα του wifi kκαι είμαστε κομπλε

για να εγγαταστήσουμε το fix για το wifi και την αυτονομία της μπαταρίας , πρέπει να κάνουμε , factort reset (wipe data , dalvik και cache ) η με εργοστασιακές ρυθμίσεις

δοκιμές για την μπαταρία κάνουμε με την δεύτερη-τρίτη πλήρη φόρτιση

αν τα έκανες έτσι , αν κατάλαβα καλά , και στις δύο το wifi είναι λες ίδιο?

και η μπαταρία καλύτερη στην 6s ?

και το fix στην 9 , δεν κάνει τίποτα ? (σαυτό μάλλον έχεις δίκιο , αν και στο Ιταλικό site δεν ανέφεραν κάτι )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την 5 pου δοκιμασα δεν είχα θέμα ποτέ

Με την τελευταία κανένα πρόβλημα επίσης

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

για να εγγαταστήσουμε το fix για το wifi και την αυτονομία της μπαταρίας , πρέπει να κάνουμε , factort reset (wipe data , dalvik και cache ) η με εργοστασιακές ρυθμίσεις

δοκιμές για την μπαταρία κάνουμε με την δεύτερη-τρίτη πλήρη φόρτιση

αν τα έκανες έτσι , αν κατάλαβα καλά , και στις δύο το wifi είναι λες ίδιο?

και η μπαταρία καλύτερη στην 6s ?

και το fix στην 9 , δεν κάνει τίποτα ? (σαυτό μάλλον έχεις δίκιο , αν και στο Ιταλικό site δεν ανέφεραν κάτι )

Στο ιταλικό σάιτ ανεφερε κάποιος ότι του δημιούργησε πρόβλημα !! Διάβασα στο ιταλικό φόρουμ τι πρωτινει ο κουοκο για το Φιξ και το είχα ακολουθήσει κατά γράμμα όταν είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση την 9σ ν2.4 αλλά το αποτέλεσμα ήταν να φεύγει ή μπαταρία πιο γρήγορα και το wifi χαλιά!! στην 9s με τα τα 2 μικρες αναβαθμίσεις μέσο ΟΤΑ είχα καλύτερη αυτονομία αλλά το wifi ήταν απαράδεκτο τελικά αποφάσισα κ πέρασα 6σ π δεν την είχα δοκιμάσει σχεδόν καθόλου , στην 6ς το wifi ήταν πολύ καλύτερο δούλεψα το κινητό αλλά ή μπαταρία έφευγε πολύ εύκολα τελικά απόφασισα να δοκίμασω χωρίς wipe data να περάσω 9s πανω στην 6 τελικά το έκανα και τώρα η μπταρια ειναι πολυ καλυτερη και το wifi δουλεύει όπως με την 6ς δηλαδή υποφερετε γτ το κινητό πάσχει στο wifi όπως και να το κάνουμε άλλωστε στο κινεζικό φόρουμ όλοι αυτό λένε άρα δεν μου φαίνεται!και ναι εννοείται πως έκανα πλήρεις φορτίσεις για να δω αυτονομια πως αλλιώς θα το κάνα με μαντεψια!

Link to comment
Share on other sites

1. είναι πολύ εύκολο να το κάνεις root , εύκολο να βάλεις μια rom , όταν θα έλθει με το καλό , θα στα πούμε

δεν νομίζω να ενοχληθούν για το root , (βάζεις την μαμά rom και δεν θα είναι root το κινητό)

2. μια μέρα κρατάει , με 6 ώρες ανοιχτή η οθόνη (και έχει άλλη οθόνη από το note 3)

 

Ευχαριστώ πολύ ρε συ και όλους όσοι έδειξαν ανταπόκριση στις ερωτήσεις μου .

Σε λίγες μέρες λοιπόν ( εννοείται θα παρακολουθώ τυπικά τα νέα σας περί letv ) θα σας έχω εντυπώσεις , καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά,εχει καταφερει κανεις να ενεργοποιήσει το init.d στην 9s cuoco92?

αυτη τη στιγμή εχω την evolution 9s(φτιαγμενη για το χ900) toy Steve Mars.εβαλα το tweak L speed apo xda και η ρομ εγινε πολυ καλυτερη,χωρις να πειραξω τιποτα η να βαλω patches το wifi einai poly dynato,εκει που ειχα 1 γραμμη πηγε στις 3(απο 10 mbs se 72mbs ) και πολυ πιο σταθερο.οι cpu-gpu governors επιτελοθς δουλευοθν σωσταμτο κινητο πεφτει στα 384 mhz οταν ειναι κλεοιστη η οθονη,με πολυ αντικτυπο στην μπαταρια βεβαια.επισης εχω καλυτερο σημα τηλεφωνιας.λογω ομως οτι η ρομ ειναι για το χ900 θελω να δοκιμασω την cuoco αλλη μαι φορα και με τα patches αι το L speed πιστευω το κινητο θα πεταει..επειδη δεν θελω παλι να αλλαζω ρομ αδικα και να τεσταρω χωρις λογο εαν δεν εχει init.d μπορει καπoιος να δει εαν υποστηριζεται και εαν μπορει να το ενεργοποιησει?αλλωστε θα ενδiαφερει πολλους το L speed.λογικα οι κερνελ των 2 ρομ ειναι ιδιοι.ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aν καποιος θελει να δοκιμασει την Flyme version 6(χθεσινη) την ανεβασα εδω

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7TnRUOHcybWtXdkE/view?usp=sharing

:)

 

το ξυπνητηρι το εφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά,εχει καταφερει κανεις να ενεργοποιήσει το init.d στην 9s cuoco92?

αυτη τη στιγμή εχω την evolution 9s(φτιαγμενη για το χ900) toy Steve Mars.εβαλα το tweak L speed apo xda και η ρομ εγινε πολυ καλυτερη,χωρις να πειραξω τιποτα η να βαλω patches το wifi einai poly dynato,εκει που ειχα 1 γραμμη πηγε στις 3(απο 10 mbs se 72mbs ) και πολυ πιο σταθερο.οι cpu-gpu governors επιτελοθς δουλευοθν σωσταμτο κινητο πεφτει στα 384 mhz οταν ειναι κλεοιστη η οθονη,με πολυ αντικτυπο στην μπαταρια βεβαια.επισης εχω καλυτερο σημα τηλεφωνιας.λογω ομως οτι η ρομ ειναι για το χ900 θελω να δοκιμασω την cuoco αλλη μαι φορα και με τα patches αι το L speed πιστευω το κινητο θα πεταει..επειδη δεν θελω παλι να αλλαζω ρομ αδικα και να τεσταρω χωρις λογο εαν δεν εχει init.d μπορει καπoιος να δει εαν υποστηριζεται και εαν μπορει να το ενεργοποιησει?αλλωστε θα ενδiαφερει πολλους το L speed.λογικα οι κερνελ των 2 ρομ ειναι ιδιοι.ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ξυπνητηρι το εφτιαξαν?

Το Lspeed το έχει κάνει εφαρμογή και δεν χρειάζεται πλέον init.d

Αλλά για init.d υπάρχουν τρόποι.Βαζεις το init.d enabler και kernel auditor

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...