Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε κανεις την camera? εντυπωσεις?

 

Να σου πω την αλήθεια όσες κάμερες και αν δοκίμασα έπαιζαν χειρότερα από την μαμίσια. Γι’ αυτό περιμένω να δω και εγώ αν την δοκιμάσει κανείς και να μας πει καμία γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω την αλήθεια όσες κάμερες και αν δοκίμασα έπαιζαν χειρότερα από την μαμίσια. Γι’ αυτό περιμένω να δω και εγώ αν την δοκιμάσει κανείς και να μας πει καμία γνώμη.

την τεσταρησα αλλα...δεν δουλευει στα 50MPX ΑΥΤΗ Η ΕΚΔΟΣΗ..το ψαχνω....

Link to comment
Share on other sites

την τεσταρησα αλλα...δεν δουλευει στα 50MPX ΑΥΤΗ Η ΕΚΔΟΣΗ..το ψαχνω....

 

50 η 24 mpx. να διαλέξεις ή φώτο που θα τραβήξει είναι το μέγιστο που δίνει η κάμερα σου.

Link to comment
Share on other sites

την τεσταρησα αλλα...δεν δουλευει στα 50MPX ΑΥΤΗ Η ΕΚΔΟΣΗ..το ψαχνω....

 

Το θέμα είναι αν βγάζει πιο ποιοτική φωτογραφία από την δικιά του. Αυτό φαίνεται όταν την μεταφέρουμε στο κομπιούτερ και την δούμε σε καλό μόνιτορ.

Βέβαια η δοκιμή πρέπει να γίνει καλύτερα μέρα .

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενημερωστε για την τελευταια flyme...wifi και τα λοιπα...επισης για να την περασω και να εχω τις εφαρμογες μ πιο δεν κανω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενημερωστε για την τελευταια flyme...wifi και τα λοιπα...επισης για να την περασω και να εχω τις εφαρμογες μ πιο δεν κανω..

 

Η τελευταια flyme..Ειναι η πιο σταθερη,ρομ που εχω βαλει.Το wifi εχει μια γραμμη παραπανω τουλαχιστο απο τη μαμισια[9s] σε χωρο που το μοντεμ μου ειναι μακρια.Μπαταρια επισης μαλλον καλυτερη-για τη δικη μου χρηση μιαμιση μερα.

Κατα τη γνωμη μου,πιο ομορφη απο την EUI,καμερα ικανοποιητικη και αρκετα γρηγορη.

Αντε να δουμε κ καμμια miui ,να γουσταρουμε.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια flyme..Ειναι η πιο σταθερη,ρομ που εχω βαλει.Το wifi εχει μια γραμμη παραπανω τουλαχιστο απο τη μαμισια[9s] σε χωρο που το μοντεμ μου ειναι μακρια.Μπαταρια επισης μαλλον καλυτερη-για τη δικη μου χρηση μιαμιση μερα.

Κατα τη γνωμη μου,πιο ομορφη απο την EUI,καμερα ικανοποιητικη και αρκετα γρηγορη.

Αντε να δουμε κ καμμια miui ,να γουσταρουμε.

 

ευχαριστω---για να την περασουμε χωρις να χασουμε εφαρμογες τηλεφωνα και αλλα??

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια flyme..Ειναι η πιο σταθερη,ρομ που εχω βαλει.Το wifi εχει μια γραμμη παραπανω τουλαχιστο απο τη μαμισια[9s] σε χωρο που το μοντεμ μου ειναι μακρια.Μπαταρια επισης μαλλον καλυτερη-για τη δικη μου χρηση μιαμιση μερα.

Κατα τη γνωμη μου,πιο ομορφη απο την EUI,καμερα ικανοποιητικη και αρκετα γρηγορη.

Αντε να δουμε κ καμμια miui ,να γουσταρουμε.

 

συμφωνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω---για να την περασουμε χωρις να χασουμε εφαρμογες τηλεφωνα και αλλα??

1.sync google

2.tittanium backup

3.super backup

και δεν χανεις απολύτως τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι πως αλλάζει γιατί στο You Tube που είδα δεν έχει για το ONE Pro. Ρώτα κανένα κατάστημα που κάνεις τέτοιες επισκευές.

 

εκει που εχει χτυπηθει λογικα δεν δημιουργει θεμα λειτουργικότητας αλλα μονο εμφάνισης..εγω θα το αφηνα ετσι,1 χρονο το mi3 ετσι το ειχα.παραπερα εαν σε ενοχλει τοσο να ξερεις οτι μονο το γυαλι δνε αλλαζει ευκολα γιατι ειναι θερμοκολημμενο το touch me tin lcd.εαν πας να το βγαλεις θα σπασει και η lcd..τα αλλαζεις ολο μαζι.οπως τα λινκ που βρηκες.ειναι γυαλί,touch,lcd μαζι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω την αλήθεια όσες κάμερες και αν δοκίμασα έπαιζαν χειρότερα από την μαμίσια. Γι’ αυτό περιμένω να δω και εγώ αν την δοκιμάσει κανείς και να μας πει καμία γνώμη.

η μαμίσια ειναι παρα πολυ καλη και με δυνατες λειτουργίες..πολυ καθαρες φωτογραφιες.δεν βλεπω τον λογο να ψαχνεις κατι αλλο κανεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να την φλασαρω δυο φορές μάλιστα, αλλά μου βγάζει πρόβλημα του λείπει το MD5 αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και γω φλαιμ σταθερη γρηγορη αλλα το wifi ακριβως το ιδιο με 9σ και 6σ! δε βλεπω καμια διαφορα με 9σ κουοκο χρησιμοποιοω νοβα και στις 2 ρομ ακριβως ιδια αποδοση εκτοσ απο καποια σφαλματα στο υπηρεσιες γκουγκλ
Link to comment
Share on other sites

Στην 9s του rusch που έχω εμφανίστηκε ειδοποίηση για επίσημο update στην 10s. Δεν το προχώρησα, γιατί μάλλον θα χαθούν οι όποιες αλλαγές έχει κάνει ο rusch. Οπότε λογικά θα πρέπει να περιμένουμε τις επόμενες ημέρες νέες rom από cuoco, rusch...
Link to comment
Share on other sites

Στην 9s του rusch που έχω εμφανίστηκε ειδοποίηση για επίσημο update στην 10s. Δεν το προχώρησα, γιατί μάλλον θα χαθούν οι όποιες αλλαγές έχει κάνει ο rusch. Οπότε λογικά θα πρέπει να περιμένουμε τις επόμενες ημέρες νέες rom από cuoco, rusch...

 

βγηκε η επίσημη 10s.γιαυτο στο εδειξε.φυσικα μην το κανεις.changelog:

Highlights [function]

 

Housekeeper new long night standby function, reduced night consumption (Advanced power saving open)

 

Micro-channel system optimization grab a red envelope performance and experience, to facilitate faster information grab new micro-channel red Do Not Disturb feature information Added train tickets, plane tickets and movie tickets for a specific number information recognition function setting information, and generates new calendar reminder notes increase stationery store, to support a variety of fine stationery use and share new birthday calendar page to a friend quickly make calls and send text messages timed blessing on the new user interface features music line [system] & Butler

 

New long night standby function, reduced night consumption (Advanced power saving open)

 

Optimization of micro-channel grab a red envelope performance and experience, to facilitate faster grab micro letter envelopes optimize display brightness and display, reducing power consumption optimization system optimization module stability endurance message push in different network environments, long time [camera] effectively enhance standby

 

Optimized for shooting imaging and operational stability [Locker]

 

Optimization lock screen notification content display, improved readability dialing call [contact]

 

Stop running optimization problem importing / display the progress bar state after repair fullscreen received telephone repair problems caused by export contacts To import contacts from SIM card to stop running the [information]

 

Stop running may cause problems when new tickets, airline tickets and movie ticket information recognition, and generate new calendar reminders repair identification number for the specific number of enterprises set up information DND function caused by repair new information to add photo stop running Problems Fixes Settings Click Advanced Settings stop problems caused by [Desktop]

 

Repair mobile desktop icons may cause problems to stop running clock []

 

Bell interface optimized user interface and visual design [calendar]

 

Added support Month view shows the number of weeks (need to open the setting)

 

New birthday page to a friend quickly make calls and send text messages timed new almanac information display (need to open the setting)

 

【music】

 

Added new operating under the label of the interface cable to the new screening Collection Added depending on the scene, style, mood, etc. and retrieve radio Added new fast play songs based on lyrics location features full-screen lyrics search lyrics interface features new player interface Night mode New player interface switch songs by sliding the album chart features new lyrics player interface Click to enter lyrics interface features full screen playback screen, click New Album pattern control song play / pause functions performed under the new line categorical display [i The music as]

 

Optimization of Home interface and visual design [notes]

 

New stationery stores, support for the use of a variety of fine stationery and share new batch moving notes function [Feedback]

 

Submit English Copywriter repair mode display unusual problems [yellow]

 

Interface and visual design optimization Home Repair recent recommendation module within the module and fix problems with duplicate business details page load slower fixes the search results page to display only problem [LeCloud]

 

Repair blacklist synchronization status can not be changed problem [message]

 

Support under the new WLAN network automatically synchronize mailing lists and body add a new account to log on when you view the plaintext password support new Exchange account on the server continues to search by category [input Method]

 

Repair your browser Baidu search page can not be adjusted from the keyboard problem

Link to comment
Share on other sites

 

 

εκει που εχει χτυπηθει λογικα δεν δημιουργει θεμα λειτουργικότητας αλλα μονο εμφάνισης..εγω θα το αφηνα ετσι,1 χρονο το mi3 ετσι το ειχα.παραπερα εαν σε ενοχλει τοσο να ξερεις οτι μονο το γυαλι δνε αλλαζει ευκολα γιατι ειναι θερμοκολημμενο το touch me tin lcd.εαν πας να το βγαλεις θα σπασει και η lcd..τα αλλαζεις ολο μαζι.οπως τα λινκ που βρηκες.ειναι γυαλί,touch,lcd μαζι.

 

Ευχαριστώ δεν το ήξερα αυτό... Θα το αφήσω έτσι αφού δεν ειναι μεγάλο πρόβλημα, τουλάχιστον μέχρι να σπάσει η υπόλοιπη οθόνη ή να βγεί βίντεο οδηγιών για το letv pro, επειδή μπορεί να ανοίγει αλλιώς και να κάνω *******..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δεν το ήξερα αυτό... Θα το αφήσω έτσι αφού δεν ειναι μεγάλο πρόβλημα, τουλάχιστον μέχρι να σπάσει η υπόλοιπη οθόνη ή να βγεί βίντεο οδηγιών για το letv pro, επειδή μπορεί να ανοίγει αλλιώς και να κάνω *******..

 

λογικα ανοιγει οπως τα αλλα βιντεο,δεν νομιζω να εχουν διαφορα τα μοντελλα χ600,χ800,χ900.

Link to comment
Share on other sites

λογικα ανοιγει οπως τα αλλα βιντεο,δεν νομιζω να εχουν διαφορα τα μοντελλα χ600,χ800,χ900.

 

Απλά πάνω-κάτω εχει την κεραία και δεν ξέρω πως βγαινει. Στο letv 1s ειναι πλαστικό το πίσω χωρίς να φαινεται η κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Με 9ς cuoco χωρίς το φιξ:

 

Ανοιχτό 23ώρες και 15 λεπτά

Οθόνη:4ώρες και 24λεπτά

Wifi: 13ώρες και 11 λεπτά

Voice calls: 18λεπτά

Βοοm beach: 1ώρα και 20λεπτά

Υπόλοιπη μπαταρία: 6%

 

Σαν καλά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι , (έπαιξες και το παιχνίδι σου) , τέλεια
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Απλά πάνω-κάτω εχει την κεραία και δεν ξέρω πως βγαινει. Στο letv 1s ειναι πλαστικό το πίσω χωρίς να φαινεται η κεραία.

 

Το LeTV One Pro ανοίγει μόνο από μπροστά γιατί το υπόλοιπο σώμα είναι ολόσωμο μεταλλικό. Ακολουθείς τις οδηγίες με το ξυράφι με ΠΟΛΥ προσοχή και φειδώ. Κι εμένα μόνο το γυαλί μου είχε σπάσει πάνω από το digitizer αλλά δεν μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου (αν και το δύσκολο είναι να τα ξεκολλήσεις, μιας και το έκανα σε άλλο μου κινητό, δεν μπορείς να τα κολλήσεις γιατί χρειάζεσαι ειδική κόλα και τη συσκευή για να στεγνώσει γρήγορα (κάτι σαν τις συσκευές με το μπλε φως που στεγνώνουν οι γυναίκες τα νύχια τους μόλις τα βάφουν)). Βασικά και αν ρωτήσεις σε μεγαζί που κάνει επισκευές θα σου πει μια τιμή που είναι υψηλότερη από αυτή της αγοράς ολόκληρης της οθόνης. Ετσι κι εγώ αγόρασα αυτή και την άλλαξα μόνος μου. Είχα και από παλιότερα κολλητική ταινία σαν και αυτή και έγινε καινούριο. Η οθόνη έκανε 3 εβδομάδες να έρθει, σε πολύ καλή συσκευασία για να μην πάθει τίποτα στη διαδρομή και λειτουργεί άψογα. Βασικά αν την βγάλεις προσεχτικά την οθόνη την κρατάς για ανταλλακτικό, αλλιώς αφού θα παραγγείλεις ολόκληρη οθόνη χώσε ξυράφι άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το LeTV One Pro ανοίγει μόνο από μπροστά γιατί το υπόλοιπο σώμα είναι ολόσωμο μεταλλικό. Ακολουθείς τις οδηγίες με το ξυράφι με ΠΟΛΥ προσοχή και φειδώ. Κι εμένα μόνο το γυαλί μου είχε σπάσει πάνω από το digitizer αλλά δεν μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου (αν και το δύσκολο είναι να τα ξεκολλήσεις, μιας και το έκανα σε άλλο μου κινητό, δεν μπορείς να τα κολλήσεις γιατί χρειάζεσαι ειδική κόλα και τη συσκευή για να στεγνώσει γρήγορα (κάτι σαν τις συσκευές με το μπλε φως που στεγνώνουν οι γυναίκες τα νύχια τους μόλις τα βάφουν)). Βασικά και αν ρωτήσεις σε μεγαζί που κάνει επισκευές θα σου πει μια τιμή που είναι υψηλότερη από αυτή της αγοράς ολόκληρης της οθόνης. Ετσι κι εγώ αγόρασα αυτή και την άλλαξα μόνος μου. Είχα και από παλιότερα κολλητική ταινία σαν και αυτή και έγινε καινούριο. Η οθόνη έκανε 3 εβδομάδες να έρθει, σε πολύ καλή συσκευασία για να μην πάθει τίποτα στη διαδρομή και λειτουργεί άψογα. Βασικά αν την βγάλεις προσεχτικά την οθόνη την κρατάς για ανταλλακτικό, αλλιώς αφού θα παραγγείλεις ολόκληρη οθόνη χώσε ξυράφι άφοβα.

 

Ωωω..ενας που το εχει κανει! Γεια σου φιλε! Ευχαριστώ για τις συμβουλές:)

Δηλαδή βαζω ξυράφι και βγαίνει μόνο η οθόνη ή βγαινει όλο το μεταλλικό καλυμμα και ακολουθώ την διαδικασία στα βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Με 9ς cuoco χωρίς το φιξ:

 

Ανοιχτό 23ώρες και 15 λεπτά

Οθόνη:4ώρες και 24λεπτά

Wifi: 13ώρες και 11 λεπτά

Voice calls: 18λεπτά

Βοοm beach: 1ώρα και 20λεπτά

Υπόλοιπη μπαταρία: 6%

 

Σαν καλά φαίνεται.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το έχω με δύο σιμ. Σημαντικό για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι το έχω με δύο σιμ. Σημαντικό για την μπαταρία.

απο μπαταρια ταχυτητα ομορφια τα παντα καλα εωσ τελεια παει στο wifi τα χαλαει σου αχρηστευει ολα τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ταχυτητα ομορφια τα παντα καλα εωσ τελεια παει στο wifi τα χαλαει σου αχρηστευει ολα τα υπολοιπα

Αυτήν την εμμονή μερικών με το Wi-Fi δεν μπορώ να την καταλάβω, βέβαια εγώ δεν το αντιμετωπίζω για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φάγαμε άκυρο για την 10s.Ο Rush είπε ότι την αποσύραν από το site ίσως επειδή δεν ήταν σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με μεγαμπιτε δεν το σκέφτεσαι καθόλου. Πάντως ο άλλος δίπλα μου με γκαλαξι α5 βρίσκει δίκτυο κανονικά και εγώ ίσα που το βλέπω αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ. Μιλάω για δίκτυα ίσα που τα βλέπεις. Στο πανεπιστήμιο συγκεκριμένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...