Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι με μεγαμπιτε δεν το σκέφτεσαι καθόλου. Πάντως ο άλλος δίπλα μου με γκαλαξι α5 βρίσκει δίκτυο κανονικά και εγώ ίσα που το βλέπω αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ. Μιλάω για δίκτυα ίσα που τα βλέπεις. Στο πανεπιστήμιο συγκεκριμένα.

Η αλήθεια είναι πως στο σπίτι μέσα μόνο δουλεύω Wi-Fi, έχω δυο και παίζει αψογά. Η αλήθεια είναι πως σε συγκεκριμένα σημεία μέσα στο σπίτι, με το Huawei Mate S έχω σήμα στο Wi-Fi αλλά δεν ανοίγει σελίδες ούτε κατεβάζει, στο LeTV δεν έχω σήμα και αυτό είναι πιο σωστό από το να έχω σήμα και να μην δουλεύει. Πάντως παίζει πολύ και η συμβατότητα με το Wi-FI, υπάρχουν πολλές ασυμβατότητες με παλιά και καινούργια modems.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

μερικές φορές πρέπει να είσαι και τυχερός....σήμερα παρέλαβα το πρωί το tempered glass και πριν το βάλω έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη..

τωρα?? υπάρχει κάποιο service στην Ελλάδα?? Η αγορά του κινητού έγινε από το vickmall..

έχω σκασει!!!!!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Πω φιλε μου.....αυτο θα πει γκαντεμια...πως σου επεσε ρε ****το??? :(

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πω φιλε μου.....αυτο θα πει γκαντεμια...πως σου επεσε ρε ****το??? :(

 

''Άσε πολύ άτυχος..είχα και την πλαστική θήκη του vickmall.και ένα απλό πλαστικό μπροστά..αλλά χτύπησε γωνία.και περίμενα θήκη και tempered. το θέμα είναι τι κάνω τωρα??? υπάρχει λύση εδώ στην Ελλάδα ή πρέπει να στείλω στο vickmall και έχει ο θεός?

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φάγαμε άκυρο για την 10s.Ο Rush είπε ότι την αποσύραν από το site ίσως επειδή δεν ήταν σταθερή.

Την Ανεβασε μαζι κ την 42e αλλα εδω η απολογια της letv Κ αυριο την ανεβαζουν διορθωμενη λενε..

 

Dear fans

Because Le 1 and Le 1s of EUI-5.5.010S version of the system on the "name of the individual wireless wifi router for Chinese" compatibility issues, the spirit of the people responsible attitude, EUI-5.5.010S versions of the two models system delays push.

Le Max and Le 1 Pro affected by this problem, will be held tomorrow (January 30) ten o'clock recovery push.

EUI research and development team is losing no time to solve affected 1s music 1 and music-related issues, and strive to restore to you in the shortest time push updates.

 

On behalf of the EUI research and development team to say sorry to everyone, hoping to get everyone's understanding and support.

 

Thanks fans!

 

 

Fans mobile community

 

2016.01.29 23:00

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως στο σπίτι μέσα μόνο δουλεύω Wi-Fi, έχω δυο και παίζει αψογά. Η αλήθεια είναι πως σε συγκεκριμένα σημεία μέσα στο σπίτι, με το Huawei Mate S έχω σήμα στο Wi-Fi αλλά δεν ανοίγει σελίδες ούτε κατεβάζει, στο LeTV δεν έχω σήμα και αυτό είναι πιο σωστό από το να έχω σήμα και να μην δουλεύει. Πάντως παίζει πολύ και η συμβατότητα με το Wi-FI, υπάρχουν πολλές ασυμβατότητες με παλιά και καινούργια modems.

 

Παιδιά έξυπνο κινητο θέλω όταν πάω στη δουλειά π δεν έχει σήμα καλό από κινητό να μπορώ να συνδεομαι wifi να λαμβάνω μέιλ μηνύματα να συγχρονίζονται σημειώσεις κ γενικά να χρησιμοποιώ τις δυνατότητες όλοι μέσα στο γραφείο με διάφορα κινητά έχουν σήμα κ ίντερνετ κανονικά ε εγώ αν συνδεθω δείχνει μια γραμμή πέφτει εντελώς και δε φορτώνει κ άλλος σε πιο μακρινό γραφείο μιλάει με βαιμπερ με ένα λενοβο τον 120 ευρώ αν αυτό είναι εμμονή ή είναι προταιρημα του κινητού γτ αποφεύγει κακή σύνδεση τότε τ να πω τώρα εγώ είμαι άτυχος δεν έχω πάντα wifi sta 5 μέτρα όταν πηγαίνω σε δουλειά εκτός γραφείου κ θέλω ίντερνετ γτ δε πιάνει βονταφον ή κόσμους.....

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό γράφεις; Σα να διάβαζα μήνυμα μεταφρασμένο από το google στα ελληνικά, όπως το προηγούμενo από κινέζικα σε αγγλικά! Λίγο προσοχή στα σημεία στίξης βρε παιδιά, καμιά τελεία, κανένα κόμμα, χρειάζονται... :D
Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό γράφεις; Σα να διάβαζα μήνυμα μεταφρασμένο από το google στα ελληνικά, όπως το προηγούμενo από κινέζικα σε αγγλικά! Λίγο προσοχή στα σημεία στίξης βρε παιδιά, καμιά τελεία, κανένα κόμμα, χρειάζονται... :D

Συγνώμη δάσκαλε!!!υ.γ δεν είναι υποχρεωτικό να το διαβάσεις αν σου χαλάει την αισθητική, γράφω από φανάρι σε φανάρι. ;)

Υ.γ 2 είναι από τη google την εταιρεία όχι το google ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά, μην είστε τόσο εύθικτοι. Το να γράφεις σωστά βοηθά τον άλλο να καταλάβει τι λες, τρεις φορές διάβασα αυτό που έγραψες προηγουμένως, άλλοι μπορεί να μην το διαβάσουν καν... :D
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά, μην είστε τόσο εύθικτοι. Το να γράφεις σωστά βοηθά τον άλλο να καταλάβει τι λες, τρεις φορές διάβασα αυτό που έγραψες προηγουμένως, άλλοι μπορεί να μην το διαβάσουν καν... :D

Δε θίχτηκε κανείς φιλέ μου(βρε παιδι, ένας είμαι)!! Δημοκρατία έχουμε ας το διαβάσουν όσοι θέλουν και όσοι τους αρέσει να διορθώνουν, κανένα πρόβλημα !! ;) κανείς δεν είναι τέλειος, βέβαια υπάρχουν κ εξαιρέσεις

Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

η official 10s , είχε χάλια wifi (δεν την δοκίμασαν !!!) , κλείδωνε δορυφόρους γρηγορότερα , και καλύτερη αυτονομία μπαταρίας

δεν μπορεί η σταθερή rom να είναι χειρότερη από την δοκιμαστική , ελπίζω να ήθελαν να δημιουργήσουν επίτηδες ντόρο για το wifi ,

και να δούμε καλύτερη λήψη με την αυριανή , λίγες ώρες έμειναν ...

(θα την δούμε σαν LeEco)

 

επανέρχομαι:γνωρίζει κάποιος αν το vickmall επισκευάζει letv???

ήδη έπρεπε να επικοινωνήσεις μαζί τους ,να μάθεις και τιμή, και αυτοί ξέρουν που θα το στείλουν , αρκεί να μην χρειάζεσαι το κινητό για .... 2,5 Μήνες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...στο titanioum back up κανω αποθηκευση εκει που λεει δεδομενα και εφαρμογες...ετσι κραταει και την ρομ??η την ρομ την κανω στο recovery? Edited by tresierra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για το πως ανοίγει το κινητό βρήκα αυτό:

http://v.youku.com/v_show/id_XMTMzMDM2NzEwOA==.html?from=s1.8-1-1.2

Μάλλον το θερμαίνουν πρώτα δεν είμαι σίγουρος. Ίσως και το ξυράφι να μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά. Θα πρέπει να το έχουμε υπόψη και για αλλαγή μπαταρίας χτύπα ξύλο. Μου βγήκαν τα μάτια στο ψάξιμο. Αν θέλει κάποιος να ψάξει περισσότερα

视频: 乐视超级手机1Pro = Video: music as super phone 1 Pro

视频: 【修机机】乐视超级手机1 Pro-X800拆机教程 = Video: [repair machine machine] music as super phone 1 Pro-X800 disassemble tutorial

拆机教程 = disassemble tutorial

Το Honorbuy έλεγε ότι θα ανεβάσει video για το δικό μας αλλά δεν. Ίσως όμως επισκευάζουν.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για το πως ανοίγει το κινητό βρήκα αυτό:

http://v.youku.com/v_show/id_XMTMzMDM2NzEwOA==.html?from=s1.8-1-1.2

Μάλλον το θερμαίνουν πρώτα δεν είμαι σίγουρος. Ίσως και το ξυράφι να μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά. Θα πρέπει να το έχουμε υπόψη και για αλλαγή μπαταρίας χτύπα ξύλο. Μου βγήκαν τα μάτια στο ψάξιμο. Αν θέλει κάποιος να ψάξει περισσότερα

视频: 乐视超级手机1Pro = Video: music as super phone 1 Pro

视频: 【修机机】乐视超级手机1 Pro-X800拆机教程 = Video: [repair machine machine] music as super phone 1 Pro-X800 disassemble tutorial

拆机教程 = disassemble tutorial

Το Honorbuy έλεγε ότι θα ανεβάσει video για το δικό μας αλλά δεν. Ίσως όμως επισκευάζουν.

ή εδώ http://v.ku6.com/show/xxsPqDFQRIrHZl-0sZy8Ww...html?from=my

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται είναι πανεύκολο το ζεσταίνουμε με ένα πιστολάκι ή με ένα θερμοπίστολο, αυτό θέλει πολύ προσοχή. Αυτός το ζέσταινε στους 85 βαθμούς για 5 λεπτά στο μηχάνημά του. Η βεντούζα δεν ξέρω που υπαρχή για αγορά και μετα θέλει ταινία για την τοποθέτηση, ταινία που μπαίνει κάτω από την οθόνη για να κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την 10s την πέρασα εχθες, δεν παρατήρησα κάτι και σήμερα διάβασα εδω στο φόρουμ πως την απέσυραν οπότε οταν την ξαναδώσουν την ξαπαπερνω;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την 10s την πέρασα εχθες, δεν παρατήρησα κάτι και σήμερα διάβασα εδω στο φόρουμ πως την απέσυραν οπότε οταν την ξαναδώσουν την ξαπαπερνω;

Λογικα ναι!εγω περασα την 42Ε του Rusch καθαρη κ εκανα restore ΜΟΝΟ TA DATA απο to backup τηS 9ς του cuoco...ολα δουλευουν εκτος της ελληνικης γλωσσας στα menu...

ΠΟΛΥ ομορφο το interface της εφαρμογης ''music''

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι!εγω περασα την 42Ε του Rusch καθαρη κ εκανα restore ΜΟΝΟ TA DATA απο to backup τηS 9ς του cuoco...ολα δουλευουν εκτος της ελληνικης γλωσσας στα menu...

ΠΟΛΥ ομορφο το interface της εφαρμογης ''music''

Καλημέρα τι είναι αυτή η 42 Ε, τι διαφορά έχει από την 9 S του Rusch.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι είναι αυτή η 42 Ε, τι διαφορά έχει από την 9 S του Rusch.

η τελευταια experimental της letv..ειχαν βαλει κ ην 10ς αλλα την απεσυραν κ θα την ανεβασουν παλι σημερα λενε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την 10s την πέρασα εχθες, δεν παρατήρησα κάτι και σήμερα διάβασα εδω στο φόρουμ πως την απέσυραν οπότε οταν την ξαναδώσουν την ξαπαπερνω;

Αν την πέρασες με full wipes και την δοκίμασες O.K.

 

Αν βάλουμε και τις δικές μας εφαρμογές , ο καθένας έχει διαφορετικά αποτελέσματα για την αυτονομία της μπαταρίας , για το wifi όχι

ελπίζω σε λιγότερο από 5 ώρες να την έχουμε και να είναι όπως αρμόζει στο κινητό μας

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

..μια ερωτηση...στο titanioum back up κανω αποθηκευση εκει που λεει δεδομενα και εφαρμογες...ετσι κραταει και την ρομ??η την ρομ την κανω στο recovery?
Link to comment
Share on other sites

Αν την πέρασες με full wipes και την δοκίμασες O.K.

 

Αν βάλουμε και τις δικές μας εφαρμογές , ο καθένας έχει διαφορετικά αποτελέσματα για την αυτονομία της μπαταρίας , για το wifi όχι

ελπίζω σε λιγότερο από 5 ώρες να την έχουμε και να είναι όπως αρμόζει στο κινητό μας

 

για να δουμε τη μας περιμενει

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται είναι πανεύκολο το ζεσταίνουμε με ένα πιστολάκι ή με ένα θερμοπίστολο, αυτό θέλει πολύ προσοχή. Αυτός το ζέσταινε στους 85 βαθμούς για 5 λεπτά στο μηχάνημά του. Η βεντούζα δεν ξέρω που υπαρχή για αγορά και μετα θέλει ταινία για την τοποθέτηση, ταινία που μπαίνει κάτω από την οθόνη για να κολλήσει.

 

Καταρχάς μπράβο σ αυτον που μας βρηκε το βιντεο!

Αναρωτιέμαι αν με την θέρμανση χαλάει η μπαταρία..

Επίσης την ταινία φαντάζομαι την κολλάμε όπως στο βίντεο του x600 γιατί δεν είδα να την κολλάει ο τύπος.

 

Οκ βρήκα αυτό: http://v.youku.com/v_show/id_XMTMyNjY1MjY4OA==.html?from=y1.2-1-105.3.1-2.1-1-1-0-0

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...