Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ μολις εχασα την TWRP του cuoco.....

δεν χάνεται , το έκανα πολλές φορές , παρατεταμένα τα 2 κουμπιά για κάποια ώρα

edit

το έχασε και ο @gasmanian83 , σε μένα δουλεύει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κ μολις εχασα την TWRP του cuoco.....

δε σε προλαβα......το χανει γιατι αν δεισ μεσα στο ζιπ εχει και recovery αρα τη φλασαρει!λοιπον δες το βιντεο του κουοκο εχει τις οδηγιες, και στο androidiani σ εχει τα αρχεια !

Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δοκιμάσει την πατέντα με το σύρμα και το wifi θα εχει πολύ ενδιαφέρον να μας πει αποτελέσματα:drool:

 

Αυτό δεν είναι το Χ800. Είναι το Χ600. Με απλά λόγια προσπαθεί να εφαρμόσει ένα πηνίο για να ενισχύσει το σήμα. Εκεί βέβαια έχει το πλαστικό πίσω κάλυμμα που είναι εύκολο να βγει και επίσης είναι παραμοφώσιμο και ελαφρώς ελαστικό οπότε χωρά και το πηνίο. Στο Χ800 οι κεραίες είναι εξωτερικές: είναι οι γκρι γραμμές στην πίσω επιφάνεια. Η διάταξη αυτή χρησιμοποιείται στα αμιγώς ολόσωμα μεταλλικά τηλέφωνα (πχ iphone 6s plus. Οι εταιρείες που έχουν τέτοια μοντέλα είναι μόνο οι LeTV, Apple και HTC). Η samsung που έχει επίσης μέταλλο στο τηλέφωνο δεν έχει επιλέξει τη λύση να είναι το σώμα ένα μόνο μεταλλικό κομμάτι οπότε και εφαρμόζει τις κεραίες σε κάποιο τμήμα του όπως κάνει η apple σε όλα τα μοντέλα εκτός του plus. Το Χ800 επειδή έχει το μεταλλικό σώμα έχει γενικά αδύναμο σήμα όπως έχετε διαπιστώσει οι περισσότεροι και στις κλήσεις και στο wifi. Ότι software και να γράψουν το σήμα θα είναι πάντα γενικά αδύναμο. Τώρα αν ξηλώσει κανείς όλο το τηλέφωνο για να φτάσει εκεί πίσω δεν ξέρω αν χωρά. Ίσως να είναι πιο εύκολο να μπει εξωτερικά (πχ ανάμεσα στο τηλέφωνο και σε μια θήκη) χρησιμοποιώντας τις κεραίες-γραμμές με κάποιο τρόπο.

 

Όσο για το θέμα ζεσταίνουμε την οθόνη και την ξεκολλάμε, δεν είχα τη βεντούζα αυτή του βίντεο. Οπότε χρησιμοποιώντας άλλο βίντεο (από το Χ600) που η οθόνη είναι επίσης κολλημένη, είδα τον τρόπο που είναι κολλημένη και απλά έκοψα την ταινία. Μετά αφαιρείς τα υπολείμματα της ταινίας πανεύκολα. Ο οδηγός μου ήταν

. Το ζέσταμα απλά με βοήθησε να βάζω το ξυράφι και να κόβω την κολλητική ταινία πιο εύκολα. Με βεντούζα πάντως δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Περιμένω απο το vickmall για την απάντηση για αλλαγής οθόνης..το επόμενο βήμα είναι η αγορά οθόνης..και οποίος θέλεις και μπορεί την αλλάξουμε..:p:p:p:p:p

Αν έχει κανένα καλό( έμπειρο) μαγαζί από αυτά που κάνουν επισκευές στα κινητά και του πας την οθόνη και το βίντεο της αλλαγής νομίζω είναι μια καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αν στο πάρει ο Γερμανός ....

Κοίταξε σε καταστήματα cyta, μερικά λένε ότι τα επισκευαζουν

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το Χ800. Είναι το Χ600. Με απλά λόγια προσπαθεί να εφαρμόσει ένα πηνίο για να ενισχύσει το σήμα. Εκεί βέβαια έχει το πλαστικό πίσω κάλυμμα που είναι εύκολο να βγει και επίσης είναι παραμοφώσιμο και ελαφρώς ελαστικό οπότε χωρά και το πηνίο. Στο Χ800 οι κεραίες είναι εξωτερικές: είναι οι γκρι γραμμές στην πίσω επιφάνεια. Η διάταξη αυτή χρησιμοποιείται στα αμιγώς ολόσωμα μεταλλικά τηλέφωνα (πχ iphone 6s plus. Οι εταιρείες που έχουν τέτοια μοντέλα είναι μόνο οι LeTV, Apple και HTC). Η samsung που έχει επίσης μέταλλο στο τηλέφωνο δεν έχει επιλέξει τη λύση να είναι το σώμα ένα μόνο μεταλλικό κομμάτι οπότε και εφαρμόζει τις κεραίες σε κάποιο τμήμα του όπως κάνει η apple σε όλα τα μοντέλα εκτός του plus. Το Χ800 επειδή έχει το μεταλλικό σώμα έχει γενικά αδύναμο σήμα όπως έχετε διαπιστώσει οι περισσότεροι και στις κλήσεις και στο wifi. Ότι software και να γράψουν το σήμα θα είναι πάντα γενικά αδύναμο. Τώρα αν ξηλώσει κανείς όλο το τηλέφωνο για να φτάσει εκεί πίσω δεν ξέρω αν χωρά. Ίσως να είναι πιο εύκολο να μπει εξωτερικά (πχ ανάμεσα στο τηλέφωνο και σε μια θήκη) χρησιμοποιώντας τις κεραίες-γραμμές με κάποιο τρόπο.

 

Όσο για το θέμα ζεσταίνουμε την οθόνη και την ξεκολλάμε, δεν είχα τη βεντούζα αυτή του βίντεο. Οπότε χρησιμοποιώντας άλλο βίντεο (από το Χ600) που η οθόνη είναι επίσης κολλημένη, είδα τον τρόπο που είναι κολλημένη και απλά έκοψα την ταινία. Μετά αφαιρείς τα υπολείμματα της ταινίας πανεύκολα. Ο οδηγός μου ήταν

. Το ζέσταμα απλά με βοήθησε να βάζω το ξυράφι και να κόβω την κολλητική ταινία πιο εύκολα. Με βεντούζα πάντως δεν τα κατάφερα.

 

Χωρίς να εχω ιδέα, λέω αμα βαλεις ενα πολύ λεπτό πηνίο και μια μόνωση ανάμεσα στο πηνίο και το μεταλλικό κάλυμμα, μήπως αυτο δουλέψει..?

 

Επίσης κάτι που θα γούσταρα πολύ να κάνω αμα ανοίξω το κινητό θα ήταν να φωτίσω το logo της letv όπως κάνουν και στα iphone κάτι κάγκουρες:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που παρατηρω με το wifi analyzer, ειναι οτι ενω εχει το ιδιο και καλυτερο σε db σημα απο ενα δευτερο κινητο π εχω στο λετ απλα μολις πας να φορτωσεις κατι δε φορτωνει η αποσυνδεεται, αρα δε φτεει απαραιτητα η κατασκευη αλλα δε βλεπω φως dummyphone.....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα δεν σας καταλαβαίνω με το πρόβλημα με το Wi-Fi, δοκιμή με δυο κινητά, LeTV One Pro και Huawei Mate S, το Wi-Fi analyzer δίνει την ίδια ισχύ σε δυο router access point που έχω και από τα δυο τηλεφωνά και ανοίγουν και στα δυο οι σελίδες με την ίδια ταχύτητα και σε μεγάλες αποστάσεις και σε ένα όροφο επάνω. Μήπως είμαι πολύ τυχερός γιατί δεν βλέπω το πρόβλημα απλά το ακούω από εσάς, το έχω ξαναγράψει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειμαι ο μονος απο οσο βλεπω εδω μεσα!! μετρηση με πολλα κινητα σε παρα πολλα wifi εχω κανει δε το λεω τυχαία!! Και δε νομιζω να μην υσχιει, γτ αν ριξεις μια ματια στο κινεζικό φορουμ της εταιριας , ειναι αρκετες χιλιαδες με προβλημα και ανεβαζουν φιξ κτλ, ακομα και στο letv.re αν κοιταξεις ολοι σε καθε καινουργια ρομ ρωτανε για το wifi , αρα δε νομιζω να ειναι εμμονή ειναι υπαρκτό προβλημα Edited by gasmanian83
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια. Κι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το WiFi ή το σήμα της κινητής. Θα το ήθελα φυσικά λίγο δυνατότερο αλλά ένα full metal κινητό ή και ένα με μεταλλικό frame είναι απόλυτα φυσιολογικό να υστερεί από ένα πλαστικό. Αν ήθελαν οι Κινέζοι θα πετύχεναν καλύτερη λήψη αλλά με αντίμετρο ένα πολύ υψηλό sar. Το software απλά θα βελτιώσει την κατάσταση αλλά μην περιμένετε και θαύματα.
Link to comment
Share on other sites

κ φου εμεινα ΟΛΗ μερα με ενα κινεζικο τηλ χωρις να μορω να κανω τη δουλεια μου στο μαγαζι εβαλα επιτελους την twrp κ πηρα πισω το back up.μια ερωτηση.η twrp του rusch δεν χωραει στην οθονη.εβαλα του cuoco αλλα ειναι διαφορετικη.εχει κανας χριστιανος link για την twrp του rusch αλλα να ειναι λειτουργικη???(δεν θυμαμαι πως την ειχα βρει πριν...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Περιμένω απο το vickmall για την απάντηση για αλλαγής οθόνης..το επόμενο βήμα είναι η αγορά οθόνης..και οποίος θέλεις και μπορεί την αλλάξουμε..:p:p:p:p:p

Ρώτησε τον Σταύρο αν μπορεί να το αναλάβει

http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=121651

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια. Κι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το WiFi ή το σήμα της κινητής. Θα το ήθελα φυσικά λίγο δυνατότερο αλλά ένα full metal κινητό ή και ένα με μεταλλικό frame είναι απόλυτα φυσιολογικό να υστερεί από ένα πλαστικό. Αν ήθελαν οι Κινέζοι θα πετύχεναν καλύτερη λήψη αλλά με αντίμετρο ένα πολύ υψηλό sar. Το software απλά θα βελτιώσει την κατάσταση αλλά μην περιμένετε και θαύματα.

Το μειζου μχ 5 πχ που δοκιμασα καμια σχεση πιανει παντου και πάντα εννιειται πως δε περιμενω θαύματα τουλαχιστον τα βασικα ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τη διαφορά ανάμεσα στο chrome και το chrome dev, αλλα στο chrome dev επιτέλους φαίνεται το status bar!

 

edit: καμια φορά εξαφανίζεται πάλι..****

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

σε ευθεία απόσταση 30 μ.μ. χωρίς εμπόδια , πιάνει καλά σήμα wifi της καφετέριας , το ίδιο και στην 9s

 

κ φου εμεινα ΟΛΗ μερα με ενα κινεζικο τηλ χωρις να μορω να κανω τη δουλεια μου στο μαγαζι εβαλα επιτελους την twrp κ πηρα πισω το back up.μια ερωτηση.η twrp του rusch δεν χωραει στην οθονη.εβαλα του cuoco αλλα ειναι διαφορετικη.εχει κανας χριστιανος link για την twrp του rusch αλλα να ειναι λειτουργικη???(δεν θυμαμαι πως την ειχα βρει πριν...)

αν στο twrp , έχει μαύρα κουτάκια , και μέσα είναι π.χ. το instal κ.λ.π. , είναι η προηγούμενη έκδοση και δουλεύει σωστά (δεν θυμάμαι από που την κατέβασα , θα προσπαθήσω να την βρω)

 

Ο Cuoco , έχει την 2.8.7.0 (έγχρωμη γραμματοσειρά) , που είναι πιο νέα ,

αλλά έχω ένα πρόβλημα με αυτήν την έκδοση σε 2 κινητά

όταν είμαι στο twrp , και κλείσει η οθόνη , όταν την ανοίξω είναι κλειδωμένο το λουκέτο και δεν ανοίγει , (κάνω την δουλειά μου, είναι όμως ενοχλητικό )

 

edit

4 φορές από του Ιταλού πήγα σε μαμά rom , με full wipes , μου κράτησε το twrp του cuoco,

όταν μπαίνω σε recovery , βλέπω το λογότυπο LeEco recovery και σε κλάσματα δευτερολέπτου μπαίνει στο twrp του cuoco)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κατεβασω ρομ απο το σιτε τις letv??μου ζηταει να συνδεθω baidu...θελει αναγκαστικα λογαριασμο?λεω να βαλω την 42ε..εχουν βγαλει update και λενε καλα λογια....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κατεβασω ρομ απο το σιτε τις letv??μου ζηταει να συνδεθω baidu...θελει αναγκαστικα λογαριασμο?λεω να βαλω την 42ε..εχουν βγαλει update και λενε καλα λογια....

πατάς δεξιά τέρμα το βελάκι και κατεβαίνει

http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πατάς δεξιά τέρμα το βελάκι και κατεβαίνει

http://bbs.letv.com/zt/eui/le_pro1.html

ωραιος!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://bbs.letv.com/thread-963935-1.html εδω λεει για βελτιωση μπαταριας...αλλα δεν ξερω ακριβως τι κανει η 2d στον επεξεργαστη--------------..παιδια αν βαλω μια αλλη ρομ χωρις factory reset''δεν θελω να χασω τιποτα'΄΄ύπαρχει θεμα??--λοιπον την περασα χωρις factory reset--δεν μπαινει play store...τι πρεπει να κανω?παντως μεχρι στιγμης το wifi ειναι πιο γρηγορο..

Edited by tresierra
Link to comment
Share on other sites

1. recovery (αν το κράτησε Ο.Κ.) , αν όχι , βάλε αυτό https://mega.nz/#!vIBClbLQ!hFF6vo6DjPvcKmbKmWaVz_jJ2sZJd8fY9vlarwRKX-0

Απο recovery , βάλε αυτά

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. recovery (αν το κράτησε Ο.Κ.) , αν όχι , βάλε αυτό https://mega.nz/#!vIBClbLQ!hFF6vo6DjPvcKmbKmWaVz_jJ2sZJd8fY9vlarwRKX-0

Απο recovery , βάλε αυτά

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

 

ευχαριστω..ακομα μια ερωτηση...root πως κανω..με το kingroot δεν το κανει...παντως φαινεται μια χαρα..προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..ακομα μια ερωτηση...root πως κανω..με το kingroot δεν το κανει...παντως φαινεται μια χαρα..προς το παρον

με το BETA-SuperSU-v2.52 (απο recovery) στο έδωσα

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

επέλεξέτο και πάτα ψηλά το βέλος

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με το BETA-SuperSU-v2.52 (απο recovery) στο έδωσα

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

πάτα ψηλά το βέλος

 

θα μπω δηλαδη στο recovery,install αυτα τα 2..και ξανα recovery να το κανω ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

θα μπω δηλαδη στο recovery,install αυτα τα 2..και ξανα recovery να το κανω ροοτ?

ρεκόβερυ=>wipe=>advanced=>επιλέγεις τα dalvik cache και το cache =>swipe to wipe =>πίσω=>πίσω>instal , πρώτα το ένα=>reboot στο σύστημα

και μετά τα ίδια για το άλλο

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ρεκόβερυ=>wipe=>advanced=>επιλέγεις τα dalvik cache και το cache =>swipe to wipe =>πίσω=>πίσω>instal , πρώτα το ένα=>reboot στο σύστημα

και μετά τα ίδια για το άλλο

 

ευχαριστω ρε φιλος...τωρα προσπαθω να κανω το ρεcovery εγκατασταση γιατι μ βγαζει αν πιγκουινο εεεεε εχω ενα θεμα...εβγαλε πιγκο...πατησα να ανοιξει και δεν κανει τιποτα...νεκρο....ξερουμε κατι η να πανικοβληθω????????

Edited by tresierra
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε φιλος...τωρα προσπαθω να κανω το ρεcovery εγκατασταση γιατι μ βγαζει αν πιγκουινο εεεεε εχω ενα θεμα...εβγαλε πιγκο...πατησα να ανοιξει και δεν κανει τιποτα...νεκρο....ξερουμε κατι η να πανικοβληθω????????

δεν πεθαίνουν τα letv ,

είσαι σε fastboot

πάτα τα 2 κουμπιά μέχρι να δεις το λογότυπο της LeEco για να μπεις στο recovery , αν δεν γίνεται

πάτα για αρκετά δευτερόλεπτα το on/off

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...