Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία , έχεις του Ιταλού 9s με εγκατεστημένα τα 2 update ?, ποια rom έχεις ?

χωρίς τα 2 update είπα ότι δουλεύει

Την 9S του Ιταλού με τα δυο Update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την 9s του Ιταλού χωρίς τα update δουλεύει σωστά το otg , (με τα 2 update δεν απάντησε κάποιος)

 

(τα -10 dbm είναι λίγα και αλλάζει συνέχεια , είχα το s2 , 3 και 4 , αλλά δεν θυμάμαι το σήμα σε wifi )

 

η 6s ήταν σταθμός όταν βγήκε , η 7 λίγο χειρότερη , η 9s για μένα πολύ καλή ,

θα βάλω την 6s (φορτίζω το κινητό) και αύριο θα κάνω συγκρίσεις

 

Την 9S του Ιταλού με τα δυο Update.

τέλεια ,

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Με κάποια από τις προηγούμενες είχα πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκίνητου, με την 9S το πρόβλημα λύθηκε.
Link to comment
Share on other sites

τα 2 update της 9s του Ιταλού , δεν έχουν σχέση με το wifi και με την αυτονομία της μπαταρίας , τα βάζουμε , είναι απαραίτητα

είχε δώσει ένα fix για wifi και μπαταρία , που δεν μ άρεσε , στο ποστ του Ιταλικού site #214 , (είπε κάποιος ότι το fix δουλεύει καλά στην 8s και όχι στην 9

 

SOLUZIONE BETA DEL PROBLEMA WIFI e AUTONOMIA BATTERIA .

Dopo l'applicazione di QUESTO FIX BISOGNA ESEGUIRE UN FACTORY RESET!! QUINDI WIPE DATA>DALVIK>CACHE

 

NON MI ASSUMO NESSUNA RESPONSABILITÀ IN CASO DI MALFUNZIONAMENTI.

 

Με κάποια από τις προηγούμενες είχα πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκίνητου, με την 9S το πρόβλημα λύθηκε.

η 9s του Ιταλού είναι για μένα πολύ καλή, (η μπαταρία άπαιχτη , χωρίς το fix) , θα δοκιμάσω και την 6s ,

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, έχω Play Store αλλά δεν έχω google apps, μπορώ να κατεβάσω κάποιο app από το play store. Αποτέλεσμα δεν μου βλέπει το Gmail για να κάνει συγχρονισμό με τις επαφές μου.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, έχω Play Store αλλά δεν έχω google apps, μπορώ να κατεβάσω κάποιο app από το play store. Αποτέλεσμα δεν μου βλέπει το Gmail για να κάνει συγχρονισμό με τις επαφές μου.

 

 

http://www.megafileupload.com/a8as/Google_installer-_@techulk.apk

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο. Προτείνετε να γινουν τα 2 updates ή οχι στην 9ς?

τα 2 updates της rom ναι (έρχονται αυτόματα η από την εφαρμογή system updates , ξέρεις)

το fix που έδωσε ο Ιταλός για το wifi και την αυτονομία της μπαταρίας , θα σας πω αύριο την γνώμη μου

(περιμένω να ξεφορτώσει η μπαταρία στο περίπου 20% , να το φορτίσω 100% , για να έχω τα πρώτα αποτελέσματα για την μπαταρία και στην επόμενη φόρτιση θα ξέρω με σιγουριά ,

το wifi , χωρίς η με το fix , καλό , ίσως στα ίδια επίπεδα , αύριο θα ξέρω )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

η 9s του Ιταλού είναι για μένα πολύ καλή, (η μπαταρία άπαιχτη , χωρίς το fix) , θα δοκιμάσω και την 6s ,

 

Οταν λες απαιχτη τι εννοεις? Γιατι εγω ερχομαι απο oneplus one και δεν με εφτανε παντα...

Link to comment
Share on other sites

τα 2 updates της rom ναι (έρχονται αυτόματα η από την εφαρμογή system updates , ξέρεις)

το fix που έδωσε ο Ιταλός για το wifi και την αυτονομία της μπαταρίας , θα σας πω αύριο την γνώμη μου

(περιμένω να ξεφορτώσει η μπαταρία στο περίπου 20% , να το φορτίσω 100% , για να έχω τα πρώτα αποτελέσματα για την μπαταρία και στην επόμενη φόρτιση θα ξέρω με σιγουριά ,

το wifi , χωρίς η με το fix , καλό , ίσως στα ίδια επίπεδα , αύριο θα ξέρω )

 

Σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες απαιχτη τι εννοεις? Γιατι εγω ερχομαι απο oneplus one και δεν με εφτανε παντα...

Αυτονομία μπαταρίας με με την 9s του Ιταλού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6520282#post6520282

λέω χωρίς τις αναβαθμίσεις , αλλά τις έβαλα και όλα πάνε καλά ,

με το πολύ καλό oneplus one , από μπαταρία πως πάει ?

 

Σ ευχαριστώ

να είσαι καλά ,

Λοιπον κυριοι,μολις εκανα συγκριση στο σημα του wifi με ενα galaxy s2...................................

galaxy s2 , τι μου θύμησες , ένας απο τους καλύτερους dev (τώρα ο καλύτερος) είναι ο ioathe ο Γιάννης , (αν είχαμε έναν τέτοιο "υπερμάγειρα" , η rom μας θα πετούσε)

ήμουν στο team της omega , ωραίες εποχές , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336716

και υποστήριξη της omega ως mod , http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=62979

μετά ήλθαν τα Κινέζικα π.χ. https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6583-%CE%B1%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-SIM-slot-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-mi3w-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-post/?aec6d53f

το παραπάνω για τις sim ισχύουν και για τα Letv

 

το fix του Ιταλού , φαίνεται να δουλεύει καλά για wifi και αυτονομία ,

αλλά θέλει χρόνο να γίνει η διαδικασία και θα χάσουμε ρυθμίσεις (δεν πειράζει) , τις εφαρμογές μας (πειράζει λίγο) αλλά όχι τους φακέλους μας ,

μετά κάνουμε επαναφορά τις εφαρμογές μας π.χ. με το "πολυεργαλείο" titanium backup

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στην 6s του Ιταλού

όλα καλά,μόνο η μπαταρία πιο κακή αυτονομία από την αντίστοιχη 9s

Έκανα τα πάντα wipe πριν τη περάσω εκτός του internal storage.Και battery calibration από το μενού που έχει μέσα

1.SOT πόσο βγάζετε με την 6s?android system βλέπω αρκετά σκαμπανεβάσματα σε cpu usage όχι τραγικά αλλά νομίζω από εκεί χάνει η μπαταρία.Το checkara με πολλά monitors

2.Το wifi hotspot δεν μου έχει δουλέψει σε καμία rom,ενώ σε άλλο κινητό δούλευε με τη sim μου

Link to comment
Share on other sites

Στην 6s του Ιταλού

όλα καλά,μόνο η μπαταρία πιο κακή αυτονομία από την αντίστοιχη 9s

Έκανα τα πάντα wipe πριν τη περάσω εκτός του internal storage.Και battery calibration από το μενού που έχει μέσα

1.SOT πόσο βγάζετε με την 6s?android system βλέπω αρκετά σκαμπανεβάσματα σε cpu usage όχι τραγικά αλλά νομίζω από εκεί χάνει η μπαταρία.Το checkara με πολλά monitors

2.Το wifi hotspot δεν μου έχει δουλέψει σε καμία rom,ενώ σε άλλο κινητό δούλευε με τη sim μου

Η 6ς μου εβγαλε 5 ωρες κ κατι ψιλα..

Link to comment
Share on other sites

1.SOT πόσο βγάζετε με την 6s?android system βλέπω αρκετά σκαμπανεβάσματα σε cpu usage όχι τραγικά αλλά νομίζω από εκεί χάνει η μπαταρία.Το checkara με πολλά monitors

2.Το wifi hotspot δεν μου έχει δουλέψει σε καμία rom,ενώ σε άλλο κινητό δούλευε με τη sim μου

 

1. Στο 24ωρο βγάζω 4+ ώρες με 2 sim

 

2. Df tethering fix δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα με 6Σ κουοκο που την αλλαξα με το που πηρα το κινητο και δεν την ειχα δουλεψει, μπαταρια λιγο χειροτερη απο 9σ αν και ακομα δεν εχω κανει δευτερη φορτιση, wifi επιτελους φως σιγουρα καλυτερο απο ολες τις ρομ πυ εχω περασει μακαρι στις επομενες αναβαθμισεις να κρατησουν αυτες τις ρυθμισεις και κωδικα γτ εδω επιτελους κατι παει να κανει απορω γτ το χαλασαν στις επομενες αρα μπορουν να το φτιαξουν. στο αντουτου τωρα ομως μου χτυπαει 80000 ενω με 9ς ειχε γραψει μεχρι και 87 κ 86 κ 84 τωρα το ετρεξα 2 φορες αλλα 80 κ 79! στη χρηση δε φαινετε παλι καλα κατα αλλα δε βλεπω καποιο αλλο μπαγκ υ.γ θα δοκιμασω να περασω και το μεγαλο patch ησ 9σ για wifi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμιτες .

Θα ήθελα την βοήθεια - γνώμη σας για την επιλογή letv x800 .

Προέρχομαι από note 3 και iPhone 6 plus ( τα τελευταία μου κινητά , μακριά τα Apple για εμένα ) , το note 3 παρόλο που του πετούσα τα μάτια δεν είδα lag πάρα μόνο άπειροανεπαίσθητα , η εξής ερώτηση μου είναι το letv από lag πως τα πάει ;

Είχα παλαιότερα το LG g3 και το lag το είχε αισθητά ....

Τώρα , το letv x800 είναι καλύτερο ( θέλω απόψεις από αυτούς που είχαν και τα δύο ) , δεν μιλάω σε χαρακτηριστικα αλλά σαν πιο smooth συσκευή , από το note 3 ;

Τέλος , δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root , είναι εύκολο ;

Και κάτι ακόμα, τα προβλήματα με το wifi -μπαταριας τι γίνεται , θα λυθούν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα με 6Σ κουοκο που την αλλαξα με το που πηρα το κινητο και δεν την ειχα δουλεψει, μπαταρια λιγο χειροτερη απο 9σ αν και ακομα δεν εχω κανει δευτερη φορτιση, wifi επιτελους φως σιγουρα καλυτερο απο ολες τις ρομ πυ εχω περασει μακαρι στις επομενες αναβαθμισεις να κρατησουν αυτες τις ρυθμισεις και κωδικα γτ εδω επιτελους κατι παει να κανει απορω γτ το χαλασαν στις επομενες αρα μπορουν να το φτιαξουν. στο αντουτου τωρα ομως μου χτυπαει 80000 ενω με 9ς ειχε γραψει μεχρι και 87 κ 86 κ 84 τωρα το ετρεξα 2 φορες αλλα 80 κ 79! στη χρηση δε φαινετε παλι καλα κατα αλλα δε βλεπω καποιο αλλο μπαγκ υ.γ θα δοκιμασω να περασω και το μεγαλο patch ησ 9σ για wifi

Με 6s πιάνω 84k+

Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση γιατί μόλις παρέλαβα άλλα δεν έχω χρόνο και πρέπει να φύγω για κόψιμο καρτών...:O

Τα δυο Sim Slots (micro και nano) έχουν κάποια διαφορά αν θέλω dual sim?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση γιατί μόλις παρέλαβα άλλα δεν έχω χρόνο και πρέπει να φύγω για κόψιμο καρτών...:O

Τα δυο Sim Slots (micro και nano) έχουν κάποια διαφορά αν θέλω dual sim?

καμία , η nano είναι η πρώτη και η micro η δεύτερη , μπορείς να τις μετονομάσεις , να επιλέξεις ποια θα είναι στο ίντερνετ και ποια (η και η ίδια) για τηλέφωνα

 

γενικά , Αυτονομία μπαταρίας :

9s του Ιταλού , με τα δύο updates και το fix :

Σε 11 ώρες και 35 λεπτά , (πάντα ανοιχτό το wifi) , με οθόνη ανοιχτή 3 ώρες και 43 λεπτά , είναι στο 50%

επίπεδο φωτεινότητας στην μέση ,

 

9s του Ιταλού , χωρίς τα δύο updates και χωρίς το fix

8 ώρες και 39 λεπτά σε λειτουργία ,

με ανοιχτό wifi ,

ανοιχτό το κινητό (οθόνη) για 2 ώρες και 45 λεπτά ,

είναι στο 74%

(επίπεδο φωτεινότητας , λίγο πιο κάτω από την μέση ) , αν δεν έκανα αυτή την αλλαγή , θα είχαμε σωστή σύγκριση

 

άρα από τα δικά σας αποτελέσματα για την 6s , η 9s σε επίπεδο μπαταρίας είναι πολύ καλύτερη

 

wifi , με την 9s του Ιταλού , με τα δύο updates και το fix :

ήμουν σε μια καφετέρια , συνδέθηκα με την απέναντι καφετέρια που ήταν περίπου στα 50 μ. (και υπήρχαν θαμώνες που ίσως είχαν ανοιχτό το wifi τους)

κατέβαζα μια εφαρμογή από το play store , (κατέβαζε με υποφερτή ταχύτητα , συνδέθηκα με την zougla.gr (βαρύ site) και έκανε διακοπή το download , με πλοήγηση σε ελαφρύ site πήγαινε αρκετά καλά και κατέβαζε

 

δεν γυρίζω στην 6s , προσωπική μου γνώμη

( καλύτερη rom είναι αυτή που αισθανόμαστε καλά)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο updates, είναι ακίνδυνα,

 

Για το fix, δεν είμαι σίγουρος για την μπαταρία,

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς το fix, ή μπαταρία είναι λίγο καλύτερη, αργά το βράδυ θα ξέρω.

Το wifi, με το fix , είναι για μένα πολύ καλό

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Flyme version 6

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=2601093121&uk=3979686204

password k57c

οποιος την κατεβασει ας th βαλει σe πιο γρηγορο cloud..:)

Σαββατοκυριακο με κρυο ερχεται ας φλασσαρουμε τπτ να περνα η ωρα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Flyme version 6

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=2601093121&uk=3979686204

password k57c

οποιος την κατεβασει ας th βαλει σe πιο γρηγορο cloud..:)

Σαββατοκυριακο με κρυο ερχεται ας φλασσαρουμε τπτ να περνα η ωρα..:lol:

 

Χμμμ...λετε να ερχεται και stable?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...