Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια σελίδα που βρήκα LeTV Le One Pro PC Suite and USB Driver.

http://www.downloads.techdiscussion.in/smartphones/letv-le-one-pro-pc-suite-and-usb-driver/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια σελίδα που βρήκα LeTV Le One Pro PC Suite and USB Driver.

http://www.downloads.techdiscussion.in/smartphones/letv-le-one-pro-pc-suite-and-usb-driver/

 

Δεν είναι η original σουίτα του Letv αλλά η σουίτα του mobogenie του γνωστού εναλλακτικού play store

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Εγω καθ οτι εχω σταματήσει τηψσχεση με τα Windows κατεβασα απο το λινκ τη ρομ τγν εβαλα σε ενα φάκελο, της εκανα rename σε update zip κ με το recovery που ειχει οταν ηρθε την τραβηξα κ την πέρασα σε χρονο dt. Μολις ανοιξε μου κανε ota την 1.10
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω καθ οτι εχω σταματήσει τηψσχεση με τα Windows κατεβασα απο το λινκ τη ρομ τγν εβαλα σε ενα φάκελο, της εκανα rename σε update zip κ με το recovery που ειχει οταν ηρθε την τραβηξα κ την πέρασα σε χρονο dt. Μολις ανοιξε μου κανε ota την 1.10

 

Σε παρακαλώ να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Αφενός έτσι προστάζουν οι κανονισμοί για όλους μας ανεξαιρέτως, αφετέρου είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εκανα κάποια λαθη λόγω γρήγορης πληκτρολογησης. Δεν εγραψα ουτε γκρεκλις ουτε τιποτα. Απλα μια δυο λέξεις που δεν ηξερα πως να τις μεταφρασω εκείνη τη στιγμή στην ελληνική. Παρακαλω να σβηστεί το ποστ αφου δεν γίνεται κατανοητό
Link to comment
Share on other sites

Αυστηροτητα ,ανευ λογου ,πως να το γραψει δλδ. "της αλλαξα το ονομα σε αναβαθμιση.ζιπ , το ρικοβερι ανακαμψη κ τα γουιντοους παραθυρα ..".Ημαρτον το παρακανουμε ,η ελληνικη γλωσσα ειναι πλουσια αλλα καποιες αγγλικες ορολογιες χρησιμοποιουνται παντου.

Συγνωμη για το offtopic[εκτος θεματος]!!!

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Αυστηροτητα ,ανευ λογου ,πως να το γραψει δλδ. "της αλλαξα το ονομα σε αναβαθμιση.ζιπ , το ρικοβερι ανακαμψη κ τα γουιντοους παραθυρα ..".Ημαρτον το παρακανουμε ,η ελληνικη γλωσσα ειναι πλουσια αλλα καποιες αγγλικες ορολογιες χρησιμοποιουνται παντου.

Συγνωμη για το offtopic[εκτος θεματος]!!!

 

Καλο είναι πριν σχολιάσεις να καταλαβαίνεις τι κάνεις. Ο S Mod δεν αναφέρθηκε στις λέξεις στα αγγλικά αλλά στις συντομογραφίες και το ακατάληπτο στιλ του φίλου μας.

 

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

 

Με το θέμα του Music πάντως δεν βρήκα λύση ακόμα για streaming. Μας έχει μπλοκαρει ή LeTV χαλαρά...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και με το tunnelbear που δοκίμασα το ίδιο αποτέλεσμα.. Τίποτα

Αν πατήσετε την ώρα πάνω δεξιά, σε εσάς κλειδώνει;

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

...

Αν πατήσετε την ώρα πάνω δεξιά, σε εσάς κλειδώνει;

 

Ναι.

Ρε παιδια το κουμπι με τις οριζοντιες γραμμουλες (ρυθμισεις) που ειχα σε προηγουμενα κινητα δεν υπαρχει?

Ειναι θεμα lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Ρε παιδια το κουμπι με τις οριζοντιες γραμμουλες (ρυθμισεις) που ειχα σε προηγουμενα κινητα δεν υπαρχει?

Ειναι θεμα lollipop?

 

Κάθε κατασκευαστής κάνει το δικό του interface όποτε τίποτα δεν είναι ακριβώς ίδιο σε κάθε τηλέφωνο.

Πολύ καλό, στην γωνία επάνω δεξιά στην οθόνη αν κτυπήσεις στέλνει σε Sleep το τηλέφωνο. Εγώ είχα φόρτωση το Knock Lock γι αυτή την δουλειά.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αδερφε εγω θα σου προτεινω αυτο που τελικα πετυχε σε μενα και ειναι και πιο απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

το sesione twrp και το sesione firmware του ιταλού.

Αντιγραψε στο κινητο την ρομ που θες.

Αφου ξεζιπαρεις το αρχειο με το twrp και εχεις περασει και drivers για το κινητο στο pc τρεχεις το αρχειο που λεει flash over fast boot εχοντας συνδεδεμενο και ανοιχτο το κινητο στο pc.

Το κινητο θα κανει reboot και θα κολλησει με εναν πιγκουινο στην οθονη.Μην χαλαστεις,κρατα συνεχομενα και ταυτοχρονα power+vol up και το κινητο θα μπουταρει στο twrp .

Απο κει κανεις reboot to recovery παλι για να δει το αρχειο της ρομ που χεις αντιγραψει προηγουμενος.

Αφου ξαναμπεις σε recovery mode και εχεις δει οτι βλεπει το zip της ρομ κανεις advance wipe,wipe cashe,wipe dalvick cashe και data.

Μετα install το αρχειο zip της ρομ.

Αφου τελειωσει κανε wipe cashe,wipe dalvick cashe και reeboot system.

Θα αργησει λιγο αλλα θα ανοιξει .

Σε μενα ετσι πετυχε με τη βοηθεια και του aggelou74.

 

Μπράβο ρε παλίκαρε που τα κατάφερες...Απόλαυσε το τώρα!! :D

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αδερφε εγω θα σου προτεινω αυτο που τελικα πετυχε σε μενα και ειναι και πιο απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

το sesione twrp και το sesione firmware του ιταλού.

Αντιγραψε στο κινητο την ρομ που θες.

Αφου ξεζιπαρεις το αρχειο με το twrp και εχεις περασει και drivers για το κινητο στο pc τρεχεις το αρχειο που λεει flash over fast boot εχοντας συνδεδεμενο και ανοιχτο το κινητο στο pc.

Το κινητο θα κανει reboot και θα κολλησει με εναν πιγκουινο στην οθονη.Μην χαλαστεις,κρατα συνεχομενα και ταυτοχρονα power+vol up και το κινητο θα μπουταρει στο twrp .

Απο κει κανεις reboot to recovery παλι για να δει το αρχειο της ρομ που χεις αντιγραψει προηγουμενος.

Αφου ξαναμπεις σε recovery mode και εχεις δει οτι βλεπει το zip της ρομ κανεις advance wipe,wipe cashe,wipe dalvick cashe και data.

Μετα install το αρχειο zip της ρομ.

Αφου τελειωσει κανε wipe cashe,wipe dalvick cashe και reeboot system.

Θα αργησει λιγο αλλα θα ανοιξει .

Σε μενα ετσι πετυχε με τη βοηθεια και του aggelou74.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Η διαδικασία που περιγράφεις εχει root ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μερες στα χερια μου απλα να πω...ΟΤΙ καλυτερο παιζει αυτη τη στιγμη.απιστευτη ποιοτητα κατασκευης,τελεια αποδοση μουσικης με ακουστικα(επιλεξτε hi-fi στις ρυθμισεις),πανγρηγορο(μονιμα μεταξυ 2-1,7 ελευθερη ram),K φυσικα με τη ROM του cuoco προς το παρον,μεχρι να βγει διορθωμενο το θεμα με την καμερα στην miui7 που φορεσα.εδω να σημειωσω οτι εγινε κατι πολυ παραξενο που με προβκληματισε πολυ κ εχει αναφερθει κ σε μελη του XDA.χαθηκε το αρχειο back up XΩΡΙΣ να σβησω την εσωτερικη μνημη της συσκευης με αποτελεσμα να φλασαρω την μαμα κινεζικη rom με πολυ κοπο.κ δεν εφτανε αυτο αλλα εχασε και τα σημεια προσβασης ΔΙΚΤΥΟΥ!!!!αναγκαστικα να αλλαξω sim κ τελος καλο ολα καλα...

κ κατι τελευταιο σε διαφορα ΣΟΒΑΡΑ Benchmark(pc mark,hwbot κλπ) το τηλεφωνο μοιραζει τσαι σε οτι εχει λειτουργικο android.........:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες συμβίωσης θα μιλήσω αντικειμενικά για τα θετικά της συσκευής και τα αρνητικά της, έτσι όπως Εγώ τα βλέπω και τα αντιλαμβάνομαι.

 

Θετικά:

Καλή ποιότητα κατασκευής, στιβαρό με premium αίσθηση.

Οθόνη πολύ καλή και κάτω από τον ήλιο καλύτερα από πολλές άλλες.

Prerooted αν αγοραστεί από κάποια μαγαζιά με όσα θετικά συνεπάγεται για όσους ασχολούνται.

Πολύ καλό ακουστικό, δυνατό.

Καλό ήχο, Άνω του μετρίου.

Γρήγορο χωρίς κολλήματα.

Υποστήριξη από τον ιταλό.

 

Αρνητικά:

Αδύναμο wifi. Είμαι σε χώρο με το router μακρυά και με δυσκολία πιάνω σήμα, ενώ αντιθέτως ένα Huawei p5(!), Note 5, Oneplus one είναι πολύ πιο "δυνατά"στον ίδιο χώρο.

Android 5.0.2??? Λάθος για μια νέα συσκευή.

Μπαταρία...δικοί μου χρόνοι, Note 5, 5 ώρες SOT- Letv, 3 ώρες SOT...Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί.

Κάποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα συμβατότητας όπως έχουν αναφερθεί και δε συμπεριφέρονται σωστά. Ας προσθέσω Και το swype keyboard που μερικές φορές σταματάει ενώ γράφω.

 

Αυτά από μένα αν και να πω την αλήθεια δε το έχω ψάξει και πολύ λόγω δουλειάς.

Πάντως με το Note 5 που είχα πριν (πέρα των χρημάτων) είναι μέρα με τη νύχτα...το Letv είναι η νύχτα...

Να τονίσω ότι κάποια χρόνια τώρα Είμαι υπέρ των "κινέζων" αλλά θα πω πάλι ότι οσο δεν ασχολούνται σοβαρά με το software δε θα είναι flagship killers...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες συμβίωσης θα μιλήσω αντικειμενικά για τα θετικά της συσκευής και τα αρνητικά της, έτσι όπως Εγώ τα βλέπω και τα αντιλαμβάνομαι.

 

Θετικά:

Καλή ποιότητα κατασκευής, στιβαρό με premium αίσθηση.

Οθόνη πολύ καλή και κάτω από τον ήλιο καλύτερα από πολλές άλλες.

Prerooted αν αγοραστεί από κάποια μαγαζιά με όσα θετικά συνεπάγεται για όσους ασχολούνται.

Πολύ καλό ακουστικό, δυνατό.

Καλό ήχο, Άνω του μετρίου.

Γρήγορο χωρίς κολλήματα.

Υποστήριξη από τον ιταλό.

 

Αρνητικά:

Αδύναμο wifi. Είμαι σε χώρο με το router μακρυά και με δυσκολία πιάνω σήμα, ενώ αντιθέτως ένα Huawei p5(!), Note 5, Oneplus one είναι πολύ πιο "δυνατά"στον ίδιο χώρο.

Android 5.0.2??? Λάθος για μια νέα συσκευή.

Μπαταρία...δικοί μου χρόνοι, Note 5, 5 ώρες SOT- Letv, 3 ώρες SOT...Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί.

Κάποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα συμβατότητας όπως έχουν αναφερθεί και δε συμπεριφέρονται σωστά. Ας προσθέσω Και το swype keyboard που μερικές φορές σταματάει ενώ γράφω.

 

Αυτά από μένα αν και να πω την αλήθεια δε το έχω ψάξει και πολύ λόγω δουλειάς.

Πάντως με το Note 5 που είχα πριν (πέρα των χρημάτων) είναι μέρα με τη νύχτα...το Letv είναι η νύχτα...

Να τονίσω ότι κάποια χρόνια τώρα Είμαι υπέρ των "κινέζων" αλλά θα πω πάλι ότι οσο δεν ασχολούνται σοβαρά με το software δε θα είναι flagship killers...

Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα αρνητικά αν και το swype σε μένα δουλεύει άψογα και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα προβλήματα ασυμβατότητας με εφαρμογές.

Επίσης να προσθέσω την περιττή για μένα θύρα Ir και το διακοπτάκι πάνω αριστερά.

Για το 5.0.2 περίμενε λίγο.

Αλλά ρε φίλε γράψε λίγο και τις τιμές από τα κινητά που συγκρίνεις και μετά έλα πες μου που πεταξες λεφτά.

Η συσκευή αυτή τη στιγμή είναι best value for money και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή.

Για WiFi, GPS και κεραία διαφωνώ. Είναι από τα καλύτερα που έχω δουλέψει.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα αρνητικά αν και το swype σε μένα δουλεύει άψογα και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα προβλήματα ασυμβατότητας με εφαρμογές.

Επίσης να προσθέσω την περιττή για μένα θύρα Ir και το διακοπτάκι πάνω αριστερά.

Για το 5.0.2 περίμενε λίγο.

Αλλά ρε φίλε γράψε λίγο και τις τιμές από τα κινητά που συγκρίνεις και μετά έλα πες μου που πεταξες λεφτά.

Η συσκευή αυτή τη στιγμή είναι best value for money και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή.

 

Το letv Μου βγήκε 360€ Και το N5 500€ από Dubai.

Ας αφήσουμε τα vs όμως και να δούμε πως και αν μπορεί να γίνει το x800 αντάξιο του hardware που κουβαλάει.

Επίσης δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος με τη κεραία του. Σε δύσκολους χώρους δε πιάνει σε αντίθεση με άλλες συσκευές.

Ελπίζω τα περισσότερα των προβλημάτων να έχουν να κάνουν με το software.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα μπαταριας..μετα το φλασσαρισμα ΝΕΑΣ ROM τρεξτε το battery calibration απο τις ρυθμισειςΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ 2,5 ΩΡΕς ΟΘΟΝΗ, απειρα benchmarks,wifi αρκετο,4g πολυ,1 ωρα μουσικη.απο το πρωι εχω ακομα 33%.....
Link to comment
Share on other sites

Το letv Μου βγήκε 360€ Και το N5 500€ από Dubai.

Ας αφήσουμε τα vs όμως και να δούμε πως και αν μπορεί να γίνει το x800 αντάξιο του hardware που κουβαλάει.

Επίσης δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος με τη κεραία του. Σε δύσκολους χώρους δε πιάνει σε αντίθεση με άλλες συσκευές.

Ελπίζω τα περισσότερα των προβλημάτων να έχουν να κάνουν με το software.

 

ανακαλυψες το ζεστο νερο... :lol:

δηλαδη για να εχουμε καλο ερωτημα...

ποια συσκευη μπορει να χτυπησει το Note5 και εχει τον 810 πανω;

καμμια.

Το ΝΟΤΕ5 ειναι η καλυτερη συσκευη android της τελευταιας 3ετιας .και -

 

αρα οκ καλο ειναι να συγκρινουμε καποια πραγματα μεταξυ τους,αλλα μεχρι ενος σημειου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ανακαλυψες το ζεστο νερο... :lol:

δηλαδη για να εχουμε καλο ερωτημα...

ποια συσκευη μπορει να χτυπησει το Note5 και εχει τον 810 πανω;

καμμια.

Το ΝΟΤΕ5 ειναι η καλυτερη συσκευη android της τελευταιας 3ετιας .και -

 

αρα οκ καλο ειναι να συγκρινουμε καποια πραγματα μεταξυ τους,αλλα μεχρι ενος σημειου.

 

Αν και εδώ δεν είμαστε να συγκρίνουμε, άσε το νερό και σύγκρινε με xiaomi note pro, MX5 αφού δε σου κάνει το Ν5..:)

Τα παραπάνω τα είπα γιατί η ακριβώς προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Ν5.

Πριν ήταν το ΜΧ5, mi note pro, Hawaii p6 plus,one plus 2. Αρα από κινέζους σε κινέζους.

Να υπενθυμίσω ότι ΈΧΩ τη συσκευή και την επέλεξα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι από αυτούς που όποια συσκευή έχουν την υπερασπίζονται μέχρι τέλους.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ δεν είμαστε να συγκρίνουμε, άσε το νερό και σύγκρινε με xiaomi note pro, MX5 αφού δε σου κάνει το Ν5..:)

Να υπενθυμίσω ότι ΈΧΩ τη συσκευή και την επέλεξα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι από αυτούς που όποια συσκευή έχουν την υπερασπίζονται μέχρι τέλους.

 

xiaomi Note Pro...

ομορφη συσκευη,καλη υποστηριξη,

ακουστικο,ηχειο,οθονη μαλλον χειροτερα απο το Letv.

και θυμισε μου παλι την τιμη;

 

οσον αφορα το mx5, προφανως ειναι πληρες μια και εχεις υποστηριξη απο την εταιρια και εισαγεται επισημα στην Ευρωπη.

βεβαια η οθονη παλι δεν πιανει το Letv και αν θες ουτε η ποιοτητα κατασκευης,πολυ πλαστικο το κουμπακι το κεντρικο.

Κατα τα αλλα ομως ανωτερο σε fw και πραγματικα πληρες.

εδω να συμφωνησω.

 

να σημειωσω οτι με τον ρυθμο που αλλαζω συσκευες δεν εχω χρονο να υποστηριξω,ομως μου αρεσει να ειμαι αντικειμενικος.

Αν φτιαξουν λιγο το fw και βαλουν τον 820 μεσα στο επομενο,τελειωσαν ολοι μεχρι τα 500Ε+

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Χ800 άνετα απέναντι σε κάθε άλλη συσκευή της κατηγορίας του. Μη βάζετε το Note στο παιχνίδι γιατί δεν είναι η κατηγορία του, γιατί αν είναι να τον συγκρίνουμε τότε να αναφερθούμε στο μέγεθος του 5, την μηδενική ευχρηστια του σε single hand use σε σχέση με το Χ800 και την μέτρια μπαταρία του για το μέγεθος της. Και όλα αυτά με το κόστος του.

 

Μείνετε στο θέμα λοιπόν και κάντε VS στο αντίστοιχο φόρουμ που έχουμε για αυτό τον σκοπο. Ευχαριστω..

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασα να περάσω την καινούργια rom του Ιταλού και το κινητό κάνει επανεκίνηση μόνο σε recovery mode, ξέρει κανείς κάτι;

 

Ευχαριστώ Κυριάκος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασα να περάσω την καινούργια rom του Ιταλού και το κινητό κάνει επανεκίνηση μόνο σε recovery mode, ξέρει κανείς κάτι;

 

Ευχαριστώ Κυριάκος.

Αφου μπαινει σε twrp ξαναπερνα την.

Αφου τελειωσει με την rom κανεις wipe cache,dalvick cache ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...