Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

SEZIONE FIRMWARE Spoiler: Κτυπάς εδώ visualizza και την κατεβάζεις.

 

Δεν είναι η miui αυτή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πολύ ωραίο το κινητό. Από ποιο κατάστημα μου προτείνετε να το αγοράσω.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολύ ωραίο το κινητό. Από ποιο κατάστημα μου προτείνετε να το αγοράσω.

Διάβασε μερικές σελίδες πριν θα πάρεις αρκετές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχχχμμμμμ......είπε κάποιος κάτι? ΕΡΩΤΑΣ!!!!!

 

http://www.honorbuy.com/565-letv-le-max-sapphire-128gb-pink-edition.html

 

Είμαι ένα τσακ πριν χτυπήσω 64 χρυσό...

Link to comment
Share on other sites

-------------------------------------------------------------------

 

Επειδη κ γω το παιρνω απο Δευτερα ανυπομονω να δοκιμασω MIUI7 ,οποτε μπορεσεις βαλε κανενα LINK H TO ZIP..

η ROM ειναι αγγλοκινεζικη,θελω πρωτα να δοκιμασω αν εχει bugs κ μετα θα την ανεβασω..δεν θα δουλεψει δυστυχως το link, γιατι ειναι στο baidu ανεβασμενη κ δεν μπορεις να κανεις εγγραφη αν δεν εχεις ΚΙΝΕΖΙΚΟ νουμερο κινητου(ανωμαλοι κιτρινιαρηδες)....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα κι εγώ από το Vickmall, με Paypal μέσο χρεωστικής Alpha bank enter και μου δέχτηκε την πληρωμή. :)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

η ROM ειναι αγγλοκινεζικη,θελω πρωτα να δοκιμασω αν εχει bugs κ μετα θα την ανεβασω..δεν θα δουλεψει δυστυχως το link, γιατι ειναι στο baidu ανεβασμενη κ δεν μπορεις να κανεις εγγραφη αν δεν εχεις ΚΙΝΕΖΙΚΟ νουμερο κινητου(ανωμαλοι κιτρινιαρηδες)....:lol:

 

Σαν νέος στο όλο παιχνίδι μπορείς να ενημερώσεις τι είναι το MIUI γιατί εγώ νόμισα πως είναι η πειραγμένη Rom π.χ. Cuoco.

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος στο όλο παιχνίδι μπορείς να ενημερώσεις τι είναι το MIUI γιατί εγώ νόμισα πως είναι η πειραγμένη Rom π.χ. Cuoco.

H Miui μια custom rom που βασίζεται στο android και εχει έμφαση στο theming και στην παραμετροποιηση... ρίξε μια ματια εδω - https://xiaomi-miui.gr/community/?67270ada

Τωρα αυτη που υπαρχει στα Letv δεν ειναι official υποστήριξη απο την Miui ειναι port απο τους Ιταλούς ,χωρίς αυτο να σημαίνει οτι ειναι κακο ,απλα για της ενημερωσεις κρέμεσαι απο τον Ιταλο για το πότε και αν θα δώσει , βέβαια διαβάζω οτι ειναι αρκετά καλή .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

η ROM ειναι αγγλοκινεζικη,θελω πρωτα να δοκιμασω αν εχει bugs κ μετα θα την ανεβασω..δεν θα δουλεψει δυστυχως το link, γιατι ειναι στο baidu ανεβασμενη κ δεν μπορεις να κανεις εγγραφη αν δεν εχεις ΚΙΝΕΖΙΚΟ νουμερο κινητου(ανωμαλοι κιτρινιαρηδες)....:lol:

 

δωσε email αντι για αριθμο.

το δέχεται

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεταξύ LG G3 από Σκρουτζομάγαζο και LETV L1 PRO από Vickmall, τι προτείνετε;

Το G3 επειδή το είχα... παίζει να ειναι απ της ποιο μέτριες συσκευές... προσωπική μου άποψη και με πολύ κακη μπαταρία .

Το letv το έχω δει σε φίλο και είναι άψογο... σε αυτο το price tag δεν εχει αντίπαλο !!!!!!!!!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεταξύ LG G3 από Σκρουτζομάγαζο και LETV L1 PRO από Vickmall, τι προτείνετε;

 

Η απάντηση νομίζω είναι πολύ απλή , στην τιμή των 290€ το Letv είναι ασυναγώνιστο!

Επίσης το vickmall απο το οποίο έκανα πρώτη φορά αγορά είναι κορυφαίο. (συγκρίνω με ibuygou,pandawill,antelife,aliexpress)

Ζητάς να σου έρθει με την ρομ του ιταλού που οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε και είσαι απόλυτα καλλυμένος.

Να φανταστείς εγώ που απο customization το μόνο που ήξερα ήταν να κατεβάζω απο τις εφαρμογές της xiaomi και της meizu τις αντίστοιχες αναβαθμίσεις για miui και flyme και να αφήνω τον updater να κάνει τα υπόλοιπα , στο LeTv έκανα την αναβάθμιση απο 6s σε 7s συν μια ακόμη μικρότερη αναβάθμιση πάνω στην 7s πολύ πιο έυκολα.

Η ρομ του ιταλού έχει προεγκαταστημένο το TWRP το οποίο πρώτη φορά χρησιμοποίησα και έκανα update απλα με install της ρομ που είχα κατεβάσει απο το androidiani.Επίσης έχει και δικό του OTA updater.

O ιταλός μέχρι στιγμής υποστηρίζει άψογα την συσκευή και φαίνεται πως θα συνεχίζει για καιρό καθώς στο androidiani υπάρχει τεράστια συμμετοχή στο σχετικό τόπικ άσε που επειδή έχει και μαγαζί ιντερνετικό πρέπει να συνεχίζει να παρέχει υποστήριξη για τους πελάτες του που έχουν αγόράσει την συσκευή.

Μεχρι στιγμής όπως διαφαίνεται δεν υπάρχουν σημαντικά προβλήματα που να μας απασχολούν στη ρομ και το λέω αυτό για να κάνω μια αντιπαραβολή με τις miui και flyme που παρόλη την τεράστια υποστήριξη που έχουν μετά απο κάθε αναβάθμιση όλο και κάτι ενοχλητικό προκύπτει.

 

Sorry το παραπάνω το έγραψα χωρίς να δω το review του mythozz.

Κορυφαίο review έχει καλύψει τα πάντα, δεν υπάρχει λόγος να διαβάσεις απολύτως τίποτα άλλο απο αυτό το τοπικ.

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Άντε έφυγε και από μένα η παραγγελία από honor eu warehouse σε gold χρώμα και με τη χρήση του κουπονιού που μας έδωσε...

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του Xiaomi Mi4C και τώρα είδα το παρόν νήμα (LETV LE1 PRO), υπάρχει κάποιος να έχει εμπειρία και από τα δύο να μας πει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του Xiaomi Mi4C και τώρα είδα το παρόν νήμα (LETV LE1 PRO), υπάρχει κάποιος να έχει εμπειρία και από τα δύο να μας πει?

 

Φιλε μου τι να σου πω εγω πιστευω οτι δεν συγκρινονται-πλαστικο το ενα-μεταλικο το αλλο 810 το ενα 808 το αλλο 2-3gb το ενα 4gb to allo

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με τις υπηρεσίες τοποθεσίας δεν με βρίσκει αυτόματα σε καμια εφαρμογή ουτε σε google maps ουτε σε καμια εφαρμογη καιρου κλπ.

Έχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα με τις υπηρεσίες τοποθεσίας δεν με βρίσκει αυτόματα σε καμια εφαρμογή ουτε σε google maps ουτε σε καμια εφαρμογη καιρου κλπ.

Έχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει ;

 

εισαι σε εξωτερικο χωρο?εχεις ανοιξει gps?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εισαι σε εξωτερικο χωρο?εχεις ανοιξει gps?

 

Σε εξωτερικό χώρο με gps όλα δουλεύουν τέλεια και οι χάρτες και ο καιρός και το here maps κλπ. Το θέμα είναι σε εσωτερικό χώρο και με όλες τις υπηρεσίες ενεργοποιημενες και τις εφαρμογές σε allow.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω και δεν θυμάμαι αν προέκυψε από την 6a στην 7s

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό χώρο με gps όλα δουλεύουν τέλεια και οι χάρτες και ο καιρός και το here maps κλπ. Το θέμα είναι σε εσωτερικό χώρο και με όλες τις υπηρεσίες ενεργοποιημενες και τις εφαρμογές σε allow.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω και δεν θυμάμαι αν προέκυψε από την 6a στην 7s

Η κεραία του GPS δεν μπορεί να κάνει λήψη μέσα στο σπίτι, μέσα στο σπίτι παίρνεις από το Wi Fi πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.Βαζω την ρομ του ιταλού την 7s αλλα δεν μου αναγνωρίζει την καρτα και οταν παω να βαλω νέο network στο wifi μου βγάζει προβλημα και μου κλείνει τις ρυθμισεις.Το έχει παθει και κανεις αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.Βαζω την ρομ του ιταλού την 7s αλλα δεν μου αναγνωρίζει την καρτα και οταν παω να βαλω νέο network στο wifi μου βγάζει προβλημα και μου κλείνει τις ρυθμισεις.Το έχει παθει και κανεις αλλος αυτο?

Την πέρασα πάνω από την 6 μια χαρά. Ξανακατέβασε την και ξαναπέρασε την .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...