Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

notifications στην lockscreen ούτε η 7s έχει

Δοκιμασε αυτο - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify&hl=el

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλεια!

Το...ζήτημα ειναι πως την περνάμε, έχω μπερδευτεί διαβάζοντας και το thread του letv 1 .

Μέσω recovery που έχει ήδη εγκατεστημένη το κινητό;Ποια ειναι αυτή;

Η TWRP ειναι; Νομίζω πως θα έχει κινεζική .Επισης που βρίσκουμε τη ρομ;

Επίσης η εφαρμογή OTA update που έχει εγκατεστημένη η ρομ του Ιταλού μου βγάζει πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση σε version LETV.X1.1.7

 

Τωρα που το σκέφτομαι μήπως υπάρχουν 2 ρομ ιταλικές; Εμένα στο σχετικά με το τηλέφωνο μου έχει σαν λογότυπο Grossoshop / 92 cuoco.

Για αυτή τη ρομ μιλάμε όλοι;

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εισαι με custom rom πως φλασαρεις την stock rom?Με ποιο προγραμμα και πως ξερει κανεις?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

βγηκε κι αλλο update που εχει καποια fix την 1.1.7 του ιταλου και παει στην 1.1.8 μολις το εκανα...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

 

το δοκίμασα,δεν ξέρω τι κάνει στους υπόλοιπους που το έχουν αλλά σε μένα δημιουργεί πρόβλημα στο touch της οθόνης σε όλη την δεξιά πλευρά για περίπου ένα χιλιοστό το touch δεν δουλεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλεια!

Το...ζήτημα ειναι πως την περνάμε, έχω μπερδευτεί διαβάζοντας και το thread του letv 1 .

Μέσω recovery που έχει ήδη εγκατεστημένη το κινητό;Ποια ειναι αυτή;

Η TWRP ειναι; Νομίζω πως θα έχει κινεζική .Επισης που βρίσκουμε τη ρομ;

Επίσης η εφαρμογή OTA update που έχει εγκατεστημένη η ρομ του Ιταλού μου βγάζει πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση σε version LETV.X1.1.7

 

Τωρα που το σκέφτομαι μήπως υπάρχουν 2 ρομ ιταλικές; Εμένα στο σχετικά με το τηλέφωνο μου έχει σαν λογότυπο Grossoshop / 92 cuoco.

Για αυτή τη ρομ μιλάμε όλοι;

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html twrp έχει για recovery

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Το...ζήτημα ειναι πως την περνάμε, έχω μπερδευτεί διαβάζοντας και το thread του letv 1 .

Μέσω recovery που έχει ήδη εγκατεστημένη το κινητό;Ποια ειναι αυτή;

Η TWRP ειναι; Νομίζω πως θα έχει κινεζική .Επισης που βρίσκουμε τη ρομ;

Επίσης η εφαρμογή OTA update που έχει εγκατεστημένη η ρομ του Ιταλού μου βγάζει πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση σε version LETV.X1.1.7

 

Τωρα που το σκέφτομαι μήπως υπάρχουν 2 ρομ ιταλικές; Εμένα στο σχετικά με το τηλέφωνο μου έχει σαν λογότυπο Grossoshop / 92 cuoco.

Για αυτή τη ρομ μιλάμε όλοι;

 

Αν σου βρισκει το ota update την LETV.X1.1.7 μπορεις να κανεις την αναβαθμιση απο εκει.Αλλιως θα την κανεις download απο το pc θα την βαλεις στον χωρο του κινητου και θα κανεις εγκατασταση apo την recovery-twrp

Grossoshop / 92 cuoco ειναι η ρομ του ιταλου.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα και μέσω ΟΤΑ την μικρή αναβάθμιση, 37ΜΒ ήταν σε 1.1.8. Μια χαρά δούλεψε το ΟΤΑ, την κατεβάζει σε κάνει reboot σε TWRP την εγκαθιστά και μετά reboot σε System και όλα ΟΚ. Νέα καλούδια μπήκαν ΚΑΙ πλέον on screen notifications στην οθόνη κλειδώματος. Τι στο καλό μας διαβάζουνε; :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα και μέσω ΟΤΑ την μικρή αναβάθμιση, 37ΜΒ ήταν σε 1.1.8. Μια χαρά δούλεψε το ΟΤΑ, την κατεβάζει σε κάνει reboot σε TWRP την εγκαθιστά και μετά reboot σε System και όλα ΟΚ. Νέα καλούδια μπήκαν ΚΑΙ πλέον on screen notifications στην οθόνη κλειδώματος. Τι στο καλό μας διαβάζουνε; :p

 

με την 1.1.8?γιατί στην 7 δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

με την 1.1.8?γιατί στην 7 δεν έχει

 

Δεν το είχα προσέξει στην 1.1.7 πάντως μετά το μικρό update 1.1.8 έχει ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

με την 1.1.8?γιατί στην 7 δεν έχει

 

Κοίτα είναι θέμα αυτό. Σήμερα το πρωί είχα κάτι υπενθυμίσεις στο Wunderlist και ανοίγω τη lockscreen και βλέπω ΚΑΤΩ από το ρολόι ειδοποίηση συστήματος από Wunderlist, 2 email και 1 μύνημα στο Messenger! To ξαναλέω, ΚΑΤΩ από το ρολόι στην οθόνη κλειδώματος.

 

Έτσι: http://1drv.ms/1k1CFws

 

Νόμισα οτι είναι πρόβλημα του Floatify, το έκλεισα και το άνοιξα πάλι αλλά μετά έβγαζε ζευγάρια ειδοποιήσεων! Μία πάνω πάνω στη lockscreeen (Floatify) και μία στο theme του κινητού/συστήματος. Απενεργοποίησα το Floatify εντελώς και σταμάτησαν να έρχονται :( Το ενεργοποίησα αλλά είπα να μην εμφανίζει τίποτα στην οθόνη κλειδώματος και ως δια μαγείας έχω system notifications στην lockscreen.

 

Κάτι παίζει με τα Notifications του Android, με το ποια εφαρμογή έχει administrator priviledges γιατί αν απενεργοποιήσω το floatify (που έχει administrator priviledges) δεν εμφανίζονται τα συστημικά notifications πράγμα περίεργο. Το ψάχνω ακόμα πάντως αν καταφέρει τίποτα κανείς let me know.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα προσέξει στην 1.1.7 πάντως μετά το μικρό update 1.1.8 έχει ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

ούτε στην 1.1.8 εχω,εκτός και αν δεν έχει σε όλες τις εφαρμογές,στο gmail δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δείχνει κανονικά ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος και σε gmail enoeitai
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δείχνει κανονικά ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος και σε gmail enoeitai

 

Και εμένα πλέον τα δείχνει όλα, έβγαλα το Floatify.

\Έχω ερώτηση όμως; στο notifications έχει επιλογή για να δείχνει banners (το κυκλάκι με τον αριθμό ειδοποιήσεων σε κάθε app). Εκεί το έχω ON σε όλα αλλά δεν εμφανίζεται σε κανένα εικονίδιο. Εσείς έχετε banners?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πλέον τα δείχνει όλα, έβγαλα το Floatify.

\Έχω ερώτηση όμως; στο notifications έχει επιλογή για να δείχνει banners (το κυκλάκι με τον αριθμό ειδοποιήσεων σε κάθε app). Εκεί το έχω ON σε όλα αλλά δεν εμφανίζεται σε κανένα εικονίδιο. Εσείς έχετε banners?

 

θα πρεπει να χρησιμοποιεις στοκ rom για να εχεις banners και με τον στοκ launcher

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να χρησιμοποιεις στοκ rom για να εχεις banners και με τον στοκ launcher

 

Τότε θα μπορούσε να το φτιάξει ο Ιταλός κάποια στιγμή αυτό υποθέτω ;)

 

Ξέρουμε αν υπάρχει app που να το κάνει αυτο για την ωρα;

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δείχνει κανονικά ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος και σε gmail enoeitai

Εχει κάποια ρύθμιση ;;Γιατί μόλις απενεργοποιώ το Floatifly δεν έχω notifications.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Aναμενω κ εγω,αεροδρομιο λεει οτι βρισκεται).ειχα το Χ600 παλαιοτερα κ το δουλευα με ΜΙUI 7,ηταν μακραν η σταθεροτερη ROM.

Μολις ελθει στα χερια μου κ δοκιμασω την ΜΙUI(για Χ 800 ΦΥΣΙΚΑ) αν καποιος θεληση του στελνω LINK H TO ZIP...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε να μας χρειάζεται κάτι τέτοιο για Back up μην γίνει καμία στραβή και δεν έχουμε καλώδιο. Βέβαια έχουμε και τον αντάπτορα και από καλώδια USB/micro USB με το κιλό. http://www.aliexpress.com/item/Fast-Charger-For-Oneplus-Two-USB-3-1-Type-C-Data-Sync-Charging-Cable-for-New/32471874809.html?spm=2114.01020208.3.93.l42grY&ws_ab_test=searchweb201556_3_71_72_73_61_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε να μας χρειάζεται κάτι τέτοιο για Back up μην γίνει καμία στραβή και δεν έχουμε καλώδιο. Βέβαια έχουμε και τον αντάπτορα και από καλώδια USB/micro USB με το κιλό. http://www.aliexpress.com/item/Fast-Charger-For-Oneplus-Two-USB-3-1-Type-C-Data-Sync-Charging-Cable-for-New/32471874809.html?spm=2114.01020208.3.93.l42grY&ws_ab_test=searchweb201556_3_71_72_73_61_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9

 

http://www.ebay.com/itm/291594484036

 

usb 3

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά έχει και double tap to wake, στις ρυθμίσεις- προσβασιμοτητα - double tap to brighten screen
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά έχει και double tap to wake, στις ρυθμίσεις- προσβασιμοτητα - double tap to brighten screen

 

Αυτήν την ρύθμιση την είχε και ή 006s

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Aναμενω κ εγω,αεροδρομιο λεει οτι βρισκεται).ειχα το Χ600 παλαιοτερα κ το δουλευα με ΜΙUI 7,ηταν μακραν η σταθεροτερη ROM.

Μολις ελθει στα χερια μου κ δοκιμασω την ΜΙUI(για Χ 800 ΦΥΣΙΚΑ) αν καποιος θεληση του στελνω LINK H TO ZIP...

-------------------------------------------------------------------

 

Επειδη κ γω το παιρνω απο Δευτερα ανυπομονω να δοκιμασω MIUI7 ,οποτε μπορεσεις βαλε κανενα LINK H TO ZIP..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν και οι δύο sim υποστηρίζουν 4g? Αν όχι ποια απ τις 2 υποστηρίζει;

 

Έχω διαβάσει οτι και οι δυο υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

-------------------------------------------------------------------

 

Επειδη κ γω το παιρνω απο Δευτερα ανυπομονω να δοκιμασω MIUI7 ,οποτε μπορεσεις βαλε κανενα LINK H TO ZIP..

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

SEZIONE FIRMWARE Spoiler: Κτυπάς εδώ visualizza και την κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...